Limbi (ptr baieti)

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 08, 2006 11:21 pm

ca tot suntem la capitolul merluc:eu inca nu am ajuns acolo unde tre sa pun baza pe limbutza,adica nu am avut plangeri daca se poate si fara.la inceput a fost cam greu,dar na,e ca mersul pe bicicleta.cazi de 100 de ori,dar si cand ai invatzat :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Dum Iul 09, 2006 12:05 pm

hova, copiraitu pentru centri merge la sinella :D

h0va scrie:o femeie care sa nu fie in stare sa pape pitpalacu cum trebe ca vorba ceea zonele noastre erogene...

huh?! breh, creca ori vorbesti de lesbiene, ori ne-ai pacalit si esti gagica :P (sau zonele voastre erogene ie ochii... care este, de fapt :D )
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Dum Iul 09, 2006 4:28 pm

Ayala scrie:drajii mei, da, e vorba de comunicare. doar ca voi nu stiti sa stabiliti contactul vizual cu receptorul. Receptorul clitoris. El saracu' asteapta de ani de zile sa-i luati capisonul de pe ochisori. Sa vada si el cine-i spune buna ziua si sa poate beneficia direct de un limbaj morse bine executat


Da, corect, contactul vizual este foarte important. Daca nu este line of sight, atunci trebuie sa fie calculati elipsoizii Fresnel si ar fi preferabil ca obstacolul sa nu obtureze decat cat mai putin din elipsoidul de ordin unu! Ca daca nu se intampla asa... vai de rata erorilor la receptie! ~p Sau poate ca trebuie crescuta in mod inutil puterea la emisie?! :nesigur: Treaba grea, domnilor, treaba grea...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Dum Iul 09, 2006 5:40 pm

eu spun ca e mai usor de mentinut in mod constant un semnal slab, actiune care nu oboseste nici emitatorul si nici receptorul. Raportul invers proportional timp/decibeli tinde spre optim, deci suntem eficienti. :)
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Dum Iul 09, 2006 5:47 pm

Hm, pai da, dar apar doua probleme:
- sa mentii semnal constat intr-o aplicatie de banda larga nu e lucru trivial
- folosirea unui sistem cu semnal slab ridica mari probleme sub aspectul raportului semnal/zgomot. Iti dai seama ce scheme complicate de modulatie si de codare a informatiei trebuie folosite, ca sa se poata elimina erorile la receptie? :cap:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Dum Iul 09, 2006 6:19 pm

PeerGynt scrie:atunci trebuie sa fie calculati elipsoizii Fresnel si ar fi preferabil ca obstacolul sa nu obtureze decat cat mai putin din elipsoidul de ordin unu! Ca daca nu se intampla asa... vai de rata erorilor la receptie! ~p Sau poate ca trebuie crescuta in mod inutil puterea la emisie?! ...

mda, daca luam in considerare cealalta varianta inseamna ca generam o serie de puteri la emisie care se vor inscrie intr-o sinusoidala greu de controlat, pentru ca receptorul poate emite decibeli multi, insa intervine o noua necunoscuta in sistem, receptor multumit sau indurerat?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Dum Iul 09, 2006 6:51 pm

Exact, exact! A-) Daca puterea receptionata este prea mare, risti sa ai probleme cu amplificatorul de zgomot redus! Intra in neliniaritati, produsele de intermodulatie sunt greu de eliminat... si e greu de stiut daca mai sunt respectate normele in vigoare, iar receptorul poate fi profund nemultumit si zgariat pe "urechi"! De aia ar fi buna folosirea unui sistem de control automat al amplificarii. Dar ce te faci, ca atunci cand buclele de control trec prin unitati centrale diferite, sistemul rezultat poate fi deosebit de instabil si devine un oscilator magnific... :(
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Dum Iul 09, 2006 7:13 pm

:nesigur: nu-s decat o amarata de economista, e clar ca am nevoie de lectii de electrodinamica cuantica A-)
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde pacha » Lun Iul 10, 2006 11:36 am

Electrodinamica si teoria relativitatii,mai egzact.Este unul,Vasiu prin Cluj,care s-a ocupat de asta.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Lun Iul 10, 2006 11:46 am

no, deci io m-am enervat! de doo zile intru aci in speranta ca mai gasesc ceva posturi noi si interesante, ca vad ca tot postatzi, si dau numa peste lectii de fizica :nervos: pai ce lbm?!

ian vorbiti sa va inteleaga tot omu, ca n-am de gand sa reiau manualele din liceu ca sa decodific ultimele posturi... elitistilor :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Iul 11, 2006 1:01 am

ma scuzati, dar eu am fost corigenta la fizica 4 ani din 4, ce vreti voi? mai dati limbi sau sunteti deja la tigarea de dupa???
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde pacha » Mar Iul 11, 2006 10:15 am

Ce tigara bre?de linba nu se satura nimeni.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Iul 11, 2006 10:51 am

limba mea rigida e mama campioanleor :n:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mar Iul 18, 2006 10:11 pm

lasati bre fizica.. si treceti la "joaca"..

eo de fapt doream sa va comunic ca ie marfa rau da' rau de tot daca pretenu' are piercing in limbutza :P
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Arthemis » Mar Iul 18, 2006 11:20 pm

si daca are prietena? cum e?
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Iul 19, 2006 1:31 am

la fel de mijto
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde PeerGynt » Mie Iul 19, 2006 10:01 am

Wild Rose, tu esti fata sau baiat? (nu de alta, dar ca sa stiu de care parte a piercingului te situezi)
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mie Iul 19, 2006 10:43 am

copii neastamparati (c. Necko), ce-ati facut cu threadul asta :plans:?

daca pretenu' are piercing in limbutza


buna dimineata, PeerGynt A-). dupa cum reiese si din citatul de deasupra sau chiar din nick, wild rose e fata, ba chiar una dragutza (sunt poze pe threadul adecvat). da io cred ca tu stiai asta si doar ai vrut sa o pui de un flirt, este :P?
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde marian jan » Mie Iul 19, 2006 10:48 am

eu prefer ca baiatu' sa n-aiba si sa aiba ambele fete :D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde sin ella » Mie Iul 19, 2006 10:50 am

si de limbi ce ne poti spune A-)?
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Limba,limbi

Mesajde marian jan » Mie Iul 19, 2006 11:03 am

:a:
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iul 19, 2006 11:09 am

Deci mai usor cu offtopicele si mesajele monosilabice. Ca n-am chef sa m-apuc de plivit.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jeorj » Mie Iul 19, 2006 11:12 am

acum ca s-a culturalizat si sinella putem sa vorbim despre limbi linistiti.
deci da:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Iul 19, 2006 1:16 pm

peergynt: fata, adicalea cea care se bucura de organu' musculos mobil si jucaus :P
sin ella: :blush:

bre ie misto sa aiba si tipa piercing in limbutza atata timp cat n-are pretenu in p*la ca dupa pot aparea .. complicatii. da' piercingu' in um.. penis poa' sa jeneze putin asa deci preferabil ca domnii sa se lipseasca. :)

da' cel mai important ie ca domnu' sa stie ce sa faca cu limbutza ca daca nu stie degeaba mai are piercing. :)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde PeerGynt » Mie Iul 19, 2006 1:29 pm

Sin Ella, tocmai citatul m-a pus in maaare incurcatura. Iar dupa nick-uri sau avataruri rareori ma iau, caci de multe ori nu contin nici o informatie referitoare la sex sau induc chiar in eroare :n: Iar pentru flirt cred c-as fi gasit o metoda mai ingenioasa, ce zici? A-) Si btw, habar n-am care e threadul adecvat cu poze... am auzit ca ar exista asa ceva, dar in 2 ani nu m-am invrednicit sa-l caut sau sa-l vizitez :adormit:

Wild Rose, multumesc pentru raspuns :zambet:

Si acum, ca sa fiu on-topic: nu stiu cum o fi cu piercing, n-am incercat niciodata si nici nu vreau sa incerc. Sunt total impotriva acestui obicei (ma refer la piercing, nu la limbi!!! :P), gaurirea intentionata a corpului chiar mi se pare ceva deplasat. Nu stiu de unde provine chiar si obiceiul asta stravechi cu gaurirea urechilor pentru a purta cercei, mi se pare ceva barbar.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mie Iul 19, 2006 2:49 pm

ha, nu cred ca stii intr-adevar cat de barbare pot fi obiceiurile unor popoare...
si exista foarte multe care nu-si gauresc nici urechile, din principiu, insa poarta cercei cu clips, mi se pare o prostie
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Mie Iul 19, 2006 3:16 pm

Ba cateva exemple de barbarisme extreme imi vin in minte. Acum insa nu pricep: "si exista foarte multe care nu-si gauresc nici urechile, din principiu, insa poarta cercei cu clips, mi se pare o prostie". Ce mai precis ti se pare o prostie? Sa nu-ti faci gauri in urechi si totusi sa porti cercei cu clips?
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mie Iul 19, 2006 3:23 pm

adica am auzit pe una careia i se parea curvesc obiceiul de a gauri urechile, deci e o parere transmisa din mama in fiica, adica nici nepoatele ei nu au gauri in urechi, da' ea poarta cercei tot timpul. si, de curiozitate, ca tot suntem la barbarisme, ai auzit de excizia clitorisului?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Mie Iul 19, 2006 3:35 pm

Am auzit, ala e unul din exemplele inspaimantatoare (poate chiar cel mai inspaimantator) care mi-a venit in minte.

Pe mine ma duce mai greu capul: tot n-am inteles raspunsul la intrebarea mea...

Moda cerceilor este intr-adevar transmisa din generatia in generatie si in felul asta ne-am obisnuit sa consideram eleganta purtarea lor. Eu am ce am cu gaurirea in sine a urechilor, nu cu purtarea cerceilor. In acest context, cerceii cu clips sunt singura alternativa "omenoasa". Desigur, poate ca in viitor se vor inventa si niste lipiciuri speciale.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mie Iul 19, 2006 3:54 pm

mi se par mult mai fini cerceii fara clips, in plus ca urechile mele nu suporta clipsurile, adica daca vorbim de curvesc, ideea de a purta cercei ar fi, nu gaurirea urechilor. bine, eu in general nu port cercei, dar daca tot aleg sa port, atunci folosesc gaura :)
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron