Ce parere aveti despre Ronaldinho?

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Ce parere aveti despre Ronaldinho?

Mesajde rrrrronaldinho » Vin Apr 07, 2006 10:32 pm

Voi ce parere aveti despre Ronaldinho?Eu cred ca este un "zeu" al fotbalului.

off-topic:v-as ruga sa nu ne certam.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Apr 07, 2006 10:37 pm

e clar ca este unul dintre cei mai buni jucatori ai ultimilor 50 de ani, poate pana la sfarsitul carierei va ajunge sa fie mai mare decat Maradona sau Pele
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde rrrrronaldinho » Vin Apr 07, 2006 10:45 pm

Cu siguranta Ronaldinho va fi mai bun ca Pele sau Maradona.Multi oameni zic ca deja este numarul unu in lume.
Eu am auzit ca Pele si Maradona au cazut in total doua locuri.I-au intrecut Messi si Ronaldinho.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 08, 2006 12:17 am

E o porcarie sa spui asta. Pele si Maradona au cazut 2 locuri? =)) In ce clasament? Messi? =)) =))

In plus, e hazardat sa vorbesti despre "cel mai bun". Dupa parerea mea Maradona e magnific macar prin faptul ca i-a dus, de unul singur, in spate pe AC Napoli in 1990 si 1991, cand au castigat singurele lor 2 titluri. Titluri modiale? Pele 3, Maradona 2, Ronaldinho 1. Nu iese bine nici aici.

Ronaldinho e bun, e foarte bun. E drac, e incredibil, sfideaza fizica si gravitatia, dar istoria va decide cifrele si parerile personale vor face clasamentele.

Io o am p-a mea, fixa: Ronaldinho joaca extrem de spectaculos, dar de multe ori rateaza de neiertat.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Apr 08, 2006 1:36 am

oricum.. fotbalul s-a schimbat.. dupa mine orice clasament de genu asta e facut de dragul publicitatii
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde rrrrronaldinho » Sâm Apr 08, 2006 8:21 am

E adevarat ca Ronaldinho are mai putine cupe mondiale decat Pele sau Maradona.Iar treaba cu Maradona ca a dus-o pe Napoli pana nu stiu unde asta e altceva.Si la Barca Ronaldinho face tot, chiar daca Eto'o marcheaza foarte mult.La meciul cu Mallaga, toata echipa era pusa la punct dar lipsea Ronaldinho.Si rezultatul a iesit:0-0.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Apr 08, 2006 9:10 am

Ronaldinho este, poate, singurul jucător din ziua de azi care joacă pentru spectacol. Nu se poate face nici o comparaţie intre Pele, Maradona şi Ronaldinho. Este, cumva, Romario cel mai bun jucător al tuturor timpurilor, doar pentru că are cea mai bună medie de goluri pe meci?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde rrrrronaldinho » Sâm Apr 08, 2006 9:18 am

Ai foarte multa dreptate.Noi am inceput sa ne luam de Pele si Maradona fara sa vorbim si de alti mari jucatori.De fapt Ronaldinho era pesoana despre care trebuia sa vorbim.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde rrrrronaldinho » Sâm Apr 08, 2006 12:20 pm

Ronaldinho este un bun executant al loviturilor libere.Dar cand rateaza iar mingea loveste zidul intotdeauna cere hent.
Iar la penalty-uri parca se joaca si rateaza cand nu trebuie.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde NicuDavid » Sâm Iun 24, 2006 3:57 pm

Deci Pele trebuie scos din schema. Nu ca am ceva cu el, ca simpatizez brazilienii dar pe vremea lui nu se juca fotbal, se juca bambilici. Daca Pele, in cea mai buna versiune a lui ar juca astazi, ar fi un mediocru, nici slab, nici bun. Maradona a fost bun, foarte bun, merita sa fie deasupra lui Pele cu siguranta. Si Ronaldinho, tinand cont de fotbalu' actual axat pe viteza, forta, tactica, etc-uri, tinand cont de ce face in fotbalu' actual, e pur si simplu cel mai tare din istorie. Poate o sa vina altu' mai bun ca el, cine stie, deocamdata n-e existat si nu exista.
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Ce parere aveti despre Ronaldinho?

Mesajde Necko » Sâm Iun 24, 2006 4:11 pm

face cipsuri gustoase, mai ales cele q ardei si se intelege bine q mama lui care-i zice ca bravo, du-te si joaca si el o asculta ca doar e mama lui si se duce pe teren si cistiga concursu de la canpionatu mondial. are codite frumoase si i se rupe. elasticu la chiloti si i-a aratat c**u la o fana kre era sa lesine. creca la vazut si naomi negresa, modela, k cica s-a ndragostit de el si vrea sa se marite q iel.

da cel mai mult imi place k stie sa faca fente cu mingea si k zinbeste tot tinpu. ie dulcic A-)
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde kacio » Sâm Iun 24, 2006 4:31 pm

e urat cu draci :)
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde miryam » Dum Iul 23, 2006 4:44 pm

Ronaldinho rulz!SI nu sunt subiectiva..deci aici chiar gandesc obiectiv!!REALLY!e cel mai bun fotbalist si in plus mi se pare SUPERB!!!!deci are el dintisorii aia un pic cam maricei...dar ce conteaza??si mi se pare sunte sweet cand zambeste(chair daca rateaza,chiar daca da gol)..ce sa mai..e PERFECT!!:X:x:X
miryam
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Iul 23, 2006 4:37 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde miryam » Dum Iul 23, 2006 4:45 pm

kacioSS scrie:e urat cu draci :)



Ba nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miryam
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Iul 23, 2006 4:37 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Dum Iul 23, 2006 11:58 pm

NicuDavid scrie:Deci Pele trebuie scos din schema. Nu ca am ceva cu el, ca simpatizez brazilienii dar pe vremea lui nu se juca fotbal, se juca bambilici. Daca Pele, in cea mai buna versiune a lui ar juca astazi, ar fi un mediocru, nici slab, nici bun. Maradona a fost bun, foarte bun, merita sa fie deasupra lui Pele cu siguranta.


amice cand o sa joci bambilici
asa sau asa o sa fac memoriu la fifa sa iti dea legitimatie de profesionist :D

in alta ordine ,ronaldinho inca nu a aratat maturitatea necesara pe teren si in afara acestuia.

asa cum zidane a reusit sa o dea in bara (sau mai bine zis in pieptul lu' matterazzi) asa a reusit si maradona prin scandalurile cu droguri si alte deastea.multi il considera pe pele cel mai bun in detrimentul lui maradona din cauza golului marcat de maradona cu mana.ei zic ca nu a fost chiar fair play.interesant este ca la faza imediat urmatoare in acel meci de cupa mondiala (cu anglia parca) maradona a reusit sa marcheze unul din cele mai frumoase goluri ale campionatelor mondiale. A-)

probabil ca multi or sa ma contrazica,dar eu zic ca momentan ronaldinho nu este mai bun decat hagi in perioada de varf :n:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori