Dinamo in Cupa UEFA sezonul 2006-2007

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Dinamo in Cupa UEFA sezonul 2006-2007

Mesajde old lord » Joi Iul 27, 2006 5:21 pm

Sa speram ca anul acesta vom prinde o primavara europeana
Astazi se joaca mansa a doua a a primului tur preliminar al cupei uefa.
in tur: Hibernians - Dinamo 0 - 4

Echipa probabila:
Moss - Blay, St.Radu, Pascovici, Pulhac - Paduretu, Margaritescu, C.Munteanu - Danciulescu, Niculescu, Ganea
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iul 27, 2006 5:54 pm

vom prinde o primavara europeana


daca va organizeaza borcea frun cantonament in ieuropa prin aprilie sigur veti prinde ~p

ontopic

merluc, io unu va urez noroc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Iul 27, 2006 6:19 pm

merluc, io unu va urez noroc

sa fie, a trecut cam mult timp de cand nu am mai vazut o performanta europeana a lui dinamo si io unul nu mai pot rabda, mai ales ca steaua defileaza prin europa
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iul 27, 2006 8:50 pm

bre, vazut-am prima repriza dinamo-o echipa anonima din malta - 0-0

imi poate spune cineva ce a jucat dinamo?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Iul 27, 2006 9:26 pm

te lamureste dinu dupa meci :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 27, 2006 10:09 pm

Mai bine il luau pe Lomu in poarta decat pe Moss asta.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Iul 28, 2006 12:11 am

am observat ca a avut un bun instinct de conversare la golul alora.dupa ce a respins aiurea a incercat sa se ghemuiasca cat mai bine
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iul 28, 2006 5:53 am

nici repriza a2a nu m-a convins in ciuda celor 4 goluri marcate. mai trebe lucrat, grea misiune pentru rednic
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Iul 28, 2006 6:51 am

io nu am avut unde vedea meciu, nu stiu ce a jucat dinamo, dar rednic zicea ceva de multe goluri si de ceva spectacol iar voi ziceti ca dinamo are probleme cu portaru ????? e de naspa; am vazut ca primul gol s-a marcat prin minutul 60


Dinamo - Hibernians Paola 5-1 (0-0)
Marcatori: Adrian Cristea (55), Ionel Dănciulescu (61, 84), Cătălin Munteanu (90+2), Danijel
Buzurovic (90+3), respectiv, Danijel Buzurovic (86).
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iul 28, 2006 7:29 am

pai una din regulile de baza pentru ca un portar sa nu ia gol este sa nu respinga mingea in fata, iar el tocmai asta a facut.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Iul 28, 2006 8:51 am

A gresit si Moss acum, dar nimeni nu o sa-i ia gatul... deocamdata... ca n-avem alternative pe post... dar sa nu dea dracu sa faca asa si-n derby ca pachet il facem si cu un sut in fund va zbura pana-n Tazmania lui!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Iul 28, 2006 2:29 pm

Dinamo - Beitar Ierusalim .

Cea mai bogata echipa din Israel, patronata de un evreu de origine rusa Arkadi Gaidamak (avere de peste 2 miliarde de dolari), prieten cu alt evreu de origine rusa, "londonezul" Abramovich.

"Vedeta" lor este antrenorul: argentinianul Osvaldo "Ossie" Ardiles, ce a antrenat pe: Swindon, Newcastle United, West Bromwich Albion, Tottenham, (unde i-a avut ca elevi pe Ilie Dumitrescu, Gică Popescu şi Klinsmann) , Guadalajara, Shimizu S-Pulse, Dinamo Zagreb, Yokohama Marinos, Al Ittihad, Racing Club Buenos Aires, Tokyo Verdi, iar de două luni este la Beitar Ierusalim.

Destul de greu, dar trebuie sa trecem de ei daca avem pretentii europene. Bafta baieti!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Iul 28, 2006 2:50 pm

din informatiile gasite pe net , despre israelieni
nu pot sa zic decat , ca sunt un adversar accesibil
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Iul 28, 2006 2:52 pm

Vestea buna e ca turul se joaca la Bucuresti iar returul pe teren neutru, in Cipru (din cauza razboiului).
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Vin Iul 28, 2006 7:20 pm

ma scuzati ca intervin, n-am nimic de spus, doar c-am vazut titlul threadului si nu mi s-a parut in regula. Eu as fi zis "dinamu tot in Cupa Uefa in 2006", ca 2007 nu cred ca-i mai prinde prin Europa. A, sau poate toamna 2007...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Iul 28, 2006 10:13 pm

hai mha nu mai cobi, nu ai treaba ? :D

Beitar Ierusalim, eu zic ca e un adversar bun, prefer adversari dificili ca sa tina echipa in forma
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 29, 2006 12:18 am

bhuttu scrie:toamna 2007...


toamna 2007 ii prinde unde trebuie,in pregatire pt grupele CL ~p

on topic : hai dinamo :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 29, 2006 6:59 am

bhuttu scrie:ma scuzati ca intervin, n-am nimic de spus

atunci lasa-i pe aia care au ceva de spus.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Iul 31, 2006 4:35 pm

Preşedintele Nicolae Badea a anunţat că echipa de fotbal Dinamo Bucureşti va solicita la UEFA ca meciul retur cu Beitar Ierusalim să nu se dispute in Israel.

'Vom solicita prin intermediul Federaţiei Romane de Fotbal, să se stabilească un alt loc pentru desfăşurarea meciului cu Beitar, a declarat Nicolae Badea. Din păcate, acolo este o zonă deschisă de conflict, iar acest lucru poate fi un factor des emoţie suplimentară, atat pentru jucători, cat şi pentru spectatorii romani, care vor să vadă meciul. Nu este vorba de teamă, ci de un element suplimentar de stres, care ar strica echilibrul echipelor'.


nu e sigur ca returul nu se va juca in israel, oricum nu cred ca au aia asa de multi spectatori incat sa conteze
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Iul 31, 2006 10:12 pm

si pe ce te bazezi cand zici asta,ca nu au multi spectatori?conteaza foarte mult daca joaca in fata suporterilor sau pe un stadion neutru.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Aug 01, 2006 12:29 pm

pai din cate stiu io evreii nu se omoara dupa fotbal, si-mi amintesc de un meci al selectionatei Israelului cu cu cea a Romaniei in care stadionul era aproape gol

mha cine a pus iconul cu semnul exclamarii in dreptul acestui subiect ?? io am facut subiectul si nu-mi amintesc sa fi facut asa ceva, ba sunt sigur ca nu am facut asa ceva
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Aug 01, 2006 1:45 pm

Eu zic ca trebuie evitat sa jucam in Israel: fanii lui Beitar sunt fanatici, ceva in genul grecilor la meciurile de pe teren propriu:

dovezi:
http://www.pbase.com/marrozik/fans

eu n-am pus semnul ala...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 01, 2006 9:19 pm

Eo am pus semnul exclamarii si tot eo am modificat si numele, adica am scris cu majuscule. Pe viitor atunci cand mai deschizi un astfel de thread incearca sa apesi fie pe Shift fie pe Caps Lock acolo unde ie cazu.:dir:
Mersi.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Aug 14, 2006 10:28 am

Dinamo Bucureşti - Beitar Ierusalim 1-0 (0-0)

Din cate am citit prima repriza nu a fost prea buna, constructie dezastroasa, nici o ocazie. In final am invins meritat dar asta nu ne asigura calificarea.
A marcat Munteanu in minutul 78.
Vestea buna e ca returul se joaca in capitala bulgariei, sofia
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 7:08 am

brava dinamo!
cam incalcit si strofocat jocu insa se iarta, calificarea conteaza
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Vin Aug 25, 2006 9:38 am

in prima repriza au mai miscat ceva, dar in a doua repriza au facut antijoc..

Who's Next ?:D
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Aug 25, 2006 9:49 am

vai da ce s-au mai chinuit frate :( ... nu au jucat cine stie ce.... au recunoscut toti .. dar nu inteleg mentalitatea asta... "lasa ca ne-am calificat si nu mai conteaza" :(( .. pai daca trateaza la fel si meciurile celelalte unde ajungem?? :-< .. dupa aia or sa zica.. "asta e, am facut tot posibilul dar nu ne-a mers jocul si de aia am pierdut" .. m-am saturat de fraze din astea :( ... :-< ufff
oricum sper sa se trezeasca mai repede la realitate... oboseala de la meciu cu timisoara nu cred ca este o scuza pentru ca nu suntem singura echipa care joaca in cupele europene ... (vezi Steaua & Rapid) ! :-< :(
numai bine... Sper intr-un tur mai eficient cu 2 victorii CLARRRRE :) :D
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Doamne ajuta

Mesajde Betonel » Vin Aug 25, 2006 2:06 pm

Fratilor doamne ajuta sa mergem bine in cupa uefa anul asta ca eu unu nu as mai suporta o dezamgire din partea echipei. Ce sa mai...tre sa va spun ca nu ma pot bucura pentru oligofrenii astia de stelisti chiar daca sunt roman...nu pot fi patriot. Daca mai e cineva in sitatia asta sa-mi spuna ca eu cred ca am o problema... :x Poate da Dumnezeu si prindem o primavara europeana dar pt asta trebuie sa ne schimbam putin jocul ca daca ne-am chinuit cu plavanii astia de israeliti nu cred ca stam chiar atat de bine. In fine ce-o fi o fi....asta este tot dinamovist raman si la bine si la rau dar in ultimul timp am cam fost la rau. Ma bucur pentru ca ne-am calificat dar nu prea tare..sa nu uitam ca anu trecut i-am facut praf pe evrton...teoretic jucam mai bine si ati vazut ce a fost in grupe....poate ca anu asta o sa fie invers...jucam mai slab in preliminarii si rupem in grupe. ==D pt calificare
Betonel
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Aug 25, 2006 1:50 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 2:14 pm

asta este tot dinamovist raman


deh taica, daca nu ti-o placut cartea... :D

cine plm ie xanthi?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Aug 25, 2006 2:28 pm

xanthi, ie nejte unii din grecia, iechipa de mijlocu clasamentului asa. Adica bine, la greci in afara de Panata si de Olympiakos, restu`s cam de unplutura asa. Avem sanse bunicele, tinand cont si ca primu meci ie la iei. Ie bine...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator