Echipe romanesti in cupe europene

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Echipe romanesti in cupe europene

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 29, 2006 12:27 pm

dupa un sezon 2005-2006 exceptional as spune pe plan european , fotbalul de club romanesc trebuie sa faca o figura la fel de buna anul asta.

mai greu ne merge in intertoto,unde ne-o luam cu stil si la scor :D

dupa cum se stie,anul asta isi joaca sansele pt grupele cupei uefa si a CL rapid,dinamo si steaua.cred ca toate 3 au mari sanse sa se califice.

cele mai mari semne de intrebare le am in dreptul stelei.sezonul trecut, nici nu trecusera de boro in semifinale ca deja se vorbea de o super cupa a europei contra barcelonei.anul asta nici nu au trecut de gorica si vorbesc e primul loc in grupele CL.

la rapid se tace si face,iar la dinamo se vorbeste mult de la oficiala, si prea putin din gazon.

ca simplu privitor din fata tv-ului, si nu ca suporter infocat al rapidului,stelei sau al celor de la dinamo,mi se pare corect sa imi expun parerea aici A-)

p.s. imi cer scuze daca mai exista un subiect asemanator :n:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Iul 29, 2006 1:58 pm

io unu in steaua am mare incredere anu asta, apoi in rapid si p-orma in dinamo.
criteriul meu este cel al relatiilor de joc din sanu fiecarei echipe astfel ca steaua juaca cu aceiasi trupa ca anu trecut, mai putin ogararu, la rapid au ramas in mare aceiasi insa australianu n-o sa ajunga in veci la nivelu lu daniel niculae dar sper ca zicu sa ia potu anu asta daca se pune la punt cu conditia fizica rapid, insa la dinamo au fost schinbari masive si crearea rapida a unor lianti intre jucatori este fuarte dificila si din pacate, din puntu meu de vedere, rednic nu este cea mai fericita alegere. in plus, poate gresesc, dar cuplu de atacanti niculescu/danciulescu mi se pare perimat, depasit, sufocat. sper sa ma insel insa meciu retur din uiefa a cam demonstrat-o

oricum succes la tripleta bucurejteana, cu care sa ne delectam macar pana in mai 2007 :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 29, 2006 2:43 pm

Costin Lază scrie:Au o echipă destul de bună, dar mi s-au părut foarte slabi in apărare. Dacă le-am dat noi patru goluri, va reuşi şi Dinamo să-i bată. Dacă nici p-ăştia nu-i bate, atunci pe cine, pină la urmă cine a auzit de Beitar?


pentru cine nu stie,costin lazar inca joaca la sportul studentesc , echipa care in stagiul de pregatire pt liga 1 a jucat un amical cu beitar :D


eyewitness scrie:steaua juaca cu aceiasi trupa ca anu trecut


avand in vedere returul semifinalei cu boro,tocmai de asta imi e frica.daca au pastrat si moralul nu e bine :n:

la rapid se gaseste cine sa o bate in poarta,astia macar stiu sa apere un 1-0 (stelistii stiu ca rapid poate sa apere si 1-1 :D ).problema la ei e la nivelul conducerii zic eu.

cat despre dinamo...stiu ei prea bine ca degeaba dai 5 goluri daca iei 6.si cu moss asta,tare imi e ca vor cauta cat de curand portar.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Aug 19, 2006 2:02 pm

prea multe articole in presa cu CL,cati bani vin de la uefa,ce si cum cu organizarea...la tv reportaje peste reportaje.cred ca mass media pune presiune pe jucatorii stelei si nu face bine.nu puteau sa astepte pana dupa returul cu belgienii?

la cum se prezinta atmosfera la dinamo,rapid si steaua, cred ca steaua si dinamo nu vor avea probleme cu calificarea.la rapid parca tot mocneste de un scandal,nu stiu de ce am impresia asta :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Sep 15, 2006 4:37 pm

aveti idee cum stam pana acum cu coeficientul uefa la nivel de cluburi?

am inteles ca steaua are cel mai bun coeficient in acest sezon pana acum :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Sep 15, 2006 4:49 pm

stam bine....da sa vedem ce urmeaza
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Sep 15, 2006 5:17 pm

io unu in steaua am mare incredere anu asta


am inebunit ce plm, am ajuns sa ma citez ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Sep 15, 2006 5:22 pm

cat de bun tre sa fie coeficientul asta ca sa avem 2 echipe calificate direct in grupe? :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Sep 15, 2006 5:33 pm

ar trebui sa urcam pana pe 6, adica sa luam fatza nemtilor. no chance
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori