Daca nu te imbraci in negru nu esti rocker!!!!!!

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde gunsnroseritza » Mar Iul 18, 2006 8:15 pm

Dupa parerea mea ,nu e obligatoriu sa te imbraci in negru,cu capete de morti,pentagrame,unghii negre si negru la ochi ca sa fii rocker [-X Totul tine de atitudine.Degeaba iti cumperi tricou cu nush ce formatie si te afisezi cu el daca nu stii decat 2 melodii de la ei :nope: Majoritatea pustilor se dau rockeri pentru ca se imbraca specific...dar asculta tokio hotel,linkin park sau alte shituri,si habar n-au de Hendrix,Led Zeppelin,AC/DC si toate adevaratele valori :rulz: Trebuie sa ai cultura muzicala...
Avatar utilizator
gunsnroseritza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 17, 2006 11:00 pm

Mesajde Route*666 » Mar Iul 18, 2006 8:25 pm

Total de acord cu gunsnroseritza..are mare dreptate..pentru tinerii astia a devenit o moda (si nu o atitudine) sa se poarte precum rockerii sau precum hipiotii, dar nu au idee ce e una sau, mai ales cealalta...eu zic ca pleata nu mai inseamna nimic..s-a devalorizat..si nici pielea sau alte accesorii..
A vast radiant beach in a cool jeweled moon
Couples naked race down by it's quiet side
And we laugh like soft, mad children
Smug in the wooly cotton brains of infancy
The music and voices are all around us.
Route*666
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iun 26, 2006 1:48 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cubu » Mar Iul 18, 2006 10:05 pm

Route*666 scrie:eu zic ca pleata nu mai inseamna nimic..s-a devalorizat..

Da, am auzit si io ca a scazut la numai doojda mii kilu. Uite la iuzeru uatevar, a facut o mutare buna, si-a taiat dredurile chiar inainte sa le ieftineasca astia.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Iul 18, 2006 11:20 pm

dar le-o pus la pastrare pentru vremuri mai bune A-)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Maniak » Vin Iul 28, 2006 10:54 pm

lol ! si eu obisnuiam sa fiu imbracat tot in negru si in piele pe la vreo 12 ani si sa port tricourile mele cu sepultura si carcass (ca pe atunci aveam si eu 4 tricouri,3 sepultura si unu carcass) ... dar cu timpu m-am cam dezobisnuit,si pot spune ca acum ma imbrac ca un om normal ! NO MORE BLACK ! (dar tricourile mele cu formatii tot le mai port :D) .. si da,si mie mi s-a intamplat sa mi se zica ca nu sunt metalist ... ca nu sunt cea ce pretind a fi,eh in fine ... e romania ! (p.s. de multe ori,multa lume mi-a zis ca sunt manelist ) :angry: :angry:
Avatar utilizator
Maniak
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 25, 2006 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Vin Iul 28, 2006 11:22 pm

Maniak scrie:si eu obisnuiam sa fiu imbracat tot in negru si in piele pe la vreo 12 ani


si de unde iti cumparai tu hainele??? ca se gasesc destul de greu pantaloni de piele pt rockeri de 12 ani :D ca geaca de la tata rocker mai merge chiar daca e cam mare :))
"incultura nu ti-o scuz, poate duar impertinenta de a-ti ascunde incultura" =))))))
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde Maniak » Sâm Iul 29, 2006 10:24 am

io aveam 12 ani prin 2001 :)) deci gaseam :P in piata la Obor :D
Avatar utilizator
Maniak
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 25, 2006 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Mar Aug 01, 2006 11:12 am

Maniak scrie:si eu obisnuiam sa fiu imbracat tot in negru si in piele pe la vreo 12 ani si sa port tricourile mele cu sepultura si carcass (ca pe atunci aveam si eu 4 tricouri,3 sepultura si unu carcass) ... dar cu timpu m-am cam dezobisnuit,si pot spune ca acum ma imbrac ca un om normal

ma bucur ca constati ca nu sunteti normali ==D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Aug 01, 2006 11:48 am

noroc k are cine sa ne traga de atentzie cum k nu am fi normali...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mar Aug 01, 2006 1:05 pm

ar trebui sa imi dea astia premiul NOBEL
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Aug 01, 2006 3:03 pm

Da, cand o sa te vada suedejii aia, o sa infiinteze premiul Nobel pentru matematica...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Andrada The Dev » Joi Aug 24, 2006 10:48 am

gunsnroseritza scrie:Dupa parerea mea ,nu e obligatoriu sa te imbraci in negru,cu capete de morti,pentagrame,unghii negre si negru la ochi ca sa fii rocker [-X Totul tine de atitudine.Degeaba iti cumperi tricou cu nush ce formatie si te afisezi cu el daca nu stii decat 2 melodii de la ei :nope: Majoritatea pustilor se dau rockeri pentru ca se imbraca specific...dar asculta tokio hotel,linkin park sau alte shituri,si habar n-au de Hendrix,Led Zeppelin,AC/DC si toate adevaratele valori :rulz: Trebuie sa ai cultura muzicala...



Ai dreptate, desi sunt muult mai multe formatii care pot fi adaugate aici. Dar, de forma, hai sa ma leg si eu putin de tine:

- sunt multe tipuri de rock: pop-rock, emo, classic rock, grunge, metal, punk (cele din urma sunt genuri singur statatoare, cred eu), asa ca poti sa fii "rocker" chiar daca asculti mai mult "pop rock".

Cel putin asa cred eu. ;)
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde gr.donzo » Mie Sep 06, 2006 2:08 pm

Daca te imbraci in negru nu ai mancat niciodata Salam de Sibiu!
Avatar utilizator
gr.donzo
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Aug 25, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron