care s-a dezvirginat tot cu un virgin/a si cum a fost?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde kant emir » Vin Aug 04, 2006 1:41 pm

eu_asta scrie:salutare. hm .. trecand alternativ prin threadurile de pe acest site s-a intamplat sa dau peste acesta. am citit o parte din el si ma intreb ceva. majoritatea parerilor au fost pe scurt : virginii sa nu faca sex cu virgine , nici invers , dar nici intre ei :P atunci daca nu se supara nimeni , dau la iveala intrebarea. cu ce mama naibii mai fac sex virginii ? cu animalele .. un copac .. mama natura .. ? :)) bai .. ganditi-va si voi , in primul rand cata ignoranta au demonstrat unii. Eu zic ca e cam complicat , mai ales ca baietii mai putin se plang de experienta fetei , pe cand invers , sunt cam multe dorinte si asteptari din partea sexului frumos , pentru cineva care la randul ei a fost la fel odata si a asteptat acelasi lucru din partea "dezvirginatorului" . asa ca degeaba mai faceti pe voi , nu s-a nascut nimeni cu experienta , nici nu se cultiva in copac pt apoi a fi recoltata :P , trebuie dobandita . Daca nu are cine sa dea , de unde mai e dobandita ? aceasta era umila mea intrebare . poate gandesc prea complex :D

deci ertatz intarzierea, da' n-am fo pe faza, casa traduc
pe puncte:
exista personajul central, dezvirginatorul; nu se cunosc multe despre el (cine este el, de unde si in ce conditii apare, ce il face sa apara si ce anume il impiedica sa-si faca treaba - nimic!), ci doar atat: cand apare, nu face altceva decat sa dezvirgineze; nu-l preocupa pe cine si de ce, el stie una si buna: dezvirgineaza si basta; deindata ce a dezvirginat ce era virgin, poate sa moara, poate sa dispara - e problema lui si nu ne mai priveste (desi, fie vorba intre noi, avem certitudinea ca n-o sa se apuce de vopsit acoperisuri, ci o sa dezvirgineze in continuare)

apoi: exista masa omogena de virgini - de prisos sa mai precizam ca ei nu au voie sa faca sex; ei sunt ratiunea de a fi a dezvirginatorului, pentru el exista ei, dupa cum si ei, in lipsa mariei-sale, ar fi condamnatzi la vesnica stagnare in puritatea fara varsta a fecioriei

ar mai fi: animalele, copacul*, mama natura si gandirea mult prea complexa, insuportabil de complexa gandire a userului eu_asta - nu cred ca mai intereseaza pe nimeni - ce a fost incurcat s-a descalcit, ce era intunecat s-a luminat, ce era virgin s-a dezvirginat


*nu stim, ne cerem spasitzi iertare de la public pentru nestiintza nuastra: este posibil ca acel copac din care se recolteaza experientza sa fie unul si acelasi cu copacul-partener-de-sex-interzis-al-virginului, dar, in egala masura, se poate sa fie copacul din care s-au infruptat protovirginii adam si eva; sau, cine poate sti, poate ca este un cu-totul-si-cu-totul alt copac, despre care n-a auzit nimeni nimic!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde crisu` » Mar Aug 15, 2006 12:23 am

hello...nu am mai dat pe aici...stiu ca nu vb despre subiect,dar ii permit sa ma rup in figuri ca ...noah...eu am deschis subiectul cu virginii....
am inceput luna asta sa iau anticonceptionale desorelle.....si ma cam incomodeaza...sangerari zilnice...defapt scurgeri mai maronii.....ma simt incomoda la burtica.....si imi este dor de lichidul meu vaginal:((.........de cateva zile a inceput sa ishi revina lichidul...dar nu ma lubrifiez destul...am zis ca nu ma mai duc la doctor pana nu trece luna asta.....help [-o
Avatar utilizator
crisu`
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mar Aug 15, 2006 6:50 am

ai luat de capul tau anticonceptionalele alea sau la recomandarea medicului?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde crisu` » Mar Aug 15, 2006 11:51 am

prescrise de medic....
Avatar utilizator
crisu`
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mar Aug 15, 2006 12:38 pm

mai, eu nu inteleg cum poti sa pui asemenea intrebari unor necunoscuti pe un forum...
eu nu ma pricep la contraceptive, insa se poate ca hormonii pe care ii iei acum sa nu-ti prinda bine, asa cum se poate sa ai o BTS...
ti-e clar ca tre sa mergi la doctor, nu?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mar Aug 15, 2006 1:41 pm

am zis ca nu ma mai duc la doctor pana nu trece luna asta


ayala ce nu ai inteles de aici? A-)
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde crisu` » Mar Aug 15, 2006 11:34 pm

hmmm...am zis ca merg la doctor....dar din 1:)...motive peste motive.....a...si chestia aia nu cred ca este atat de grava ca am incercat sa vb cu niste necunoscutzi de pe forum...unele au luat si ele desorelle si poate iau.....si nu cred ca ma poate influentza vreun raspuns...e chestia de moment ce ma poate lamuri.....:)...ms oricum
Avatar utilizator
crisu`
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mie Aug 16, 2006 9:08 am

fata draga, contraceptivele care unei persoane i se potrivesc, pe tine te-ar putea da peste cap. E vorba de concentratiile de hormoni pe care tu le ai deja la care le adaugi cele din pastile. De aia prescrierea de anticonceptionale e personalizata si se face de catre medic. Plus ca, stiai ca sunt medici care nu recomanda contraceptive? iar pentru unele persoane e o certitudine ca sunt contraindicate. Pastilele astea e clar ca nu-s bomboane si nu inteleg de ce pentru majoritatea a devenit asa banala ingurcitarea lor
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Mie Aug 16, 2006 9:23 am

Ca tot s-a ajuns de la dezvirginari la anticonceptionale, am citit zilele trecute un articol "simpatic" despre efecte secundare neasteptate ale unor medicamente. Cum ar fi medicamentele de Parkinson care pot duce la o crestere subita a interesului pacientilor (pana la fascinatie) pentru jocuri de noroc si imagini colorate, sau celebrul Tamiflu care poate cauza la adolescenti halucinatii ce pot duce chiar la sinucidere.

Sau despre... Implanon. Asta este celebrul contraceptiv care se prezinta sub forma unei capsule ce este implantata in bratul femeii. Capsula respectiva elimina in mod constant hormonii necesari anticonceptiei si trebuie schimbata o data la 3 ani. Avantaje: nu iti mai bati capul cu luatul zilnic al pilulei. Dezavantaje: cam ca la orice contraceptiv. Dar pericolul major nu este trecut in prospect: au fost inregistrate cazuri in care capsula s-a dizlocat din locul in care a fost implantata si a inceput sa bantuie prin organism. Consecintele sunt clare: daca femeia vrea sa redevina fertila, scoate capsula de unde nu-i. Daca ea trebuie schimbata, iarasi, scoate-o de unde nu-i! Si problema e ca substantele respective sunt suficiente pentru mult mai mult decat 3 ani, probabil inlocuirea se face atat de des din motive de siguranta.

Din cauza ca nu contine nimic metalic, capsula nu poate fi detectata cu ajutorul radiografiei.

Asa ca... sunt femei de varsta mijlocie care, din cauza imposibilitatii indepartarii implantului, deja nu mai spera ca vor mai putea avea copii pana la menopauza. Tot asa cum sunt femei asupra carora doza respectiva de hormoni are efecte negative si capsula este de negasit!...

Deci, daca v-a trecut prin cap sa folositi metoda asta, ganditi-va de doua ori inainte!
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron