STEAUA in Uefa Champions League/UEFA Cup 2006-2007

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde eyewitness » Joi Aug 10, 2006 8:21 am

bre butulica, mie mi s-a parut poli tim mult mai periculoasa decat lieju. sunt slabi rau bre si meritau batuti
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Aug 10, 2006 8:27 am

Nu se compara. Alta miza, alta echipa, alti accidentati...

Iar Liege nu sunt fo mare echipa, e drept, dar au mancat pamantul. Eh, oricum ii batem aici.

Si tot EDIT, si tot eu monologand: Din cauza mizei, aprope c-am uitat ce grozavenie de meci a fost. Super-viteza, super-spectacol, o gramada de ocazii. Meci cum nu prea s-au vazut nici la mondialul coiului, cu 2 inchizatori, cu fundasi centrali remarcati si castigat de Italia.

Si complet off-topic: aiule, n-ai si tu drum la C-ta maine pe la pranz? :n: C-as vrea s-ajung ff repede, si-aud ca e problema cu drumu'.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Aug 10, 2006 8:29 am

Deci carlos asta e mai preocupat sa joace teatru decat sa joace fotbal. Sa-mi bag pl ce mutre face cum isi smulge paru din cap dupa fiecare gol primit din vina lui!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Aug 10, 2006 9:07 am

Desi tata a luat foc la cele doua goluri eu n-as da prea mult vina pe Carlos. La primul gol a plonjat un pic tarziu insa mingea a fost plasata impecabil de la o distanta mica. Greu de aparat. Iar la al doilea a acoperit unghiul scurt insa beleaua aia batrana a plasat-o nemaipomenit. Sa nu uitam ca a scos un sut greu de sub transversala si i-a inchis si bine unghiul lui Jovanovici cand a scapat 1 la 1 (multa muie Ivanov, daca aia n-a fost talpa)

Din punctul meu de vedere Steaua a avut ieri doua verigi slabe : Nesu si Nicolita. In primul rand Banel. A batut prost cornere, a dat doar pase la adversar, nu s-a repliat cum trebuie, un DEZASTRU. Si asta se intampla de la inceputul campionatului. I-ar prinde bine o etapa pe tusa sa se trezeasca la realitate.

Sper sa-i batem aici. N-avem voie sa nu ne calificam.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Aug 10, 2006 1:10 pm

a jucat bine si badea,chiar nu ma asteptam din partea lui.nesu are lipici la negraci,ce schema de k1 a aplicat ala in prima repriza...am zis ca nu se mai scoala de jos :D

liege astia sunt echipa de facut golaveraj pe ei.sper la o victorie clara si fara dubii pe lia manoliu :)
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Aug 10, 2006 3:00 pm

cutuma, poate ca rapidijtii si dinamovijtii si chiar o parte din stelijti nu sunt de-acord cu mine, insa se vede clar lipsa lu radoi in angrenaju stelei. plm, radoi ie liantu intre conpartimente, joly jockeru echipei si in faza de atac si in faza de aparare, fara el mi se pare cam haotic jocu stelei.

N-avem voie sa nu ne calificam


ati fi chiar idioti sa n-o faceti

Nu se compara. Alta miza, alta echipa, alti accidentati...


butulica, chiar daca se vehiculeaza ideea ca nici un meci nu seamana unul cu altul, analiza conparativa este singura in masura, cel putin pentru mine, sa judec nivelu valoric al unei echipe. recunosc ca ati fost cam decimati in prima mansa cu lieju conparativ cu meciu cu timisuara, insa argumentu tau cu accidentarile ar fi in favuarea afirmatiei mele.

visavis de carlos imi mentin parerea mea de cand l-ati loat, nu are ce cauta la steaua

un jucator pe care il apreciez si imi place enorm de la steaua e paraschiv. ma mir sau poate nu am auzit io, ca n-au pus vesticii ochii pe el

ce bun ierea ionutz mazilu aseara pe postu lu victoras :D

oricum, una peste alta, io unu nu concep ca steaua sa nu se califice

hai steaua!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Aug 10, 2006 7:31 pm

da' cine-a zis bre ca nu e bun Radoi? Poi fara el, intre fundasii centrali, benzi si mijlocasi ramane de-un lot maricel, taman bun de pus grau sau porumb, ce-are omu' nevoie...

Ce mistocar esti tu, bre... auzi la el, nici un meci nu seamana cu altul... asta e o idee noua si originala, sau ai mai citit pe undeva? :p
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Aug 10, 2006 9:12 pm

bre butulica, daca asta ai inteles, atunci mai dute-n plm :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Aug 23, 2006 1:44 pm

prime record in cazul calificarii in liga campionilor: 100.000 de mii de euro. sunt o gramada de bani, cred ca jucatorii stelei sunt destul de motivati
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Aug 23, 2006 2:16 pm

nau mai avut asa prima decat de doo ori. de fiecare data au perdut
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 3:00 pm

n-au cum sa piarda bre de data asta, adica io unu refuz sa cred ca steaua ar putea perde calificarea, plm, atunci chiar suntem un popor de inbecili
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Aug 23, 2006 3:15 pm

atunci chiar suntem un popor de inbecili

ba, pardon, oi fi io imbecil din alte motive, dar in niciun caz nu o sa ma consider imbecil din cauza ca alti imbecili - condusi de un cioban ce se vrea presedinte al romaniei si un mirlan care se crede luptator de K1 - nu sunt in stare sa bata o echipa din belgia, zau asha...
nu-i consider pe aia 11 sau citi or fi pina la capat atit de reprezentativi pentru natia asta. nici macar toti fotbalistii la un loc nu reprezinta poporul
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Aug 23, 2006 3:16 pm

de ce sunt eu inbecil daca steaua nu ar fi in stare sa joace la rezultat?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Aug 23, 2006 3:18 pm

dap. is de acord cu antepostatorii mei rapidisti.
la fel cum nici dupa meciul de la anglia nu am fo de acord cu ideea ca asa e romanii se ineaca ca tiganu la mal, nici amu nu pot sa spun ca daca steaua nu se califica suntem un popor de imbecili.

daca nu se califica, cel mult devin io sustinatoru unuor imbecili. Dar sincer, nu crec ca e cazul.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 3:29 pm

ho bre, ce-aveti? m-am esprimat gresit, na? ie suficient insa ca am acceptat 16 ani ca tot securijtii sa ne conduca si dupa ce si-au facut plinu si dau p-afara de opulenta am initiat canpania "dosariada". imi cer scuze, bre, indiferent de ce va face steaua deseara, suntem un popor de intelijenti. ie bine asa?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Aug 23, 2006 3:39 pm

indiferent de ce va face steaua deseara, suntem un popor de intelijenti.

indiferent ce face steaua diseara suntem un popor de imbecili. asa da :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 4:11 pm

da de ce memetule sa ma faci pe mine, aiu, inbecil, mai ales ca nici macar nu tin cu steaua? ce legatura ar fi intre calificarea stelei si inbecilitatea poporului roman? plm, vorbejti tanpenii

deci daca steaua nu se califica, ramanem un popor care emana intelijenta prin toti porii lui, da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Aug 23, 2006 4:21 pm

si prin porii de sub bratz?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Aug 23, 2006 9:28 pm

un meci frumos,si o calificare meritata (si foarte asteptata) :D

STE - STA 2:1
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kacio » Mie Aug 23, 2006 9:58 pm

in plm ca arbitru a tras cu steaua clar , sa pinto trebuia eliminat la 3 galbene
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Aug 23, 2006 10:17 pm

arbitru cred habar nu are cu cine a tras , foarte slaba si prestatia asistentilor.daca or sa aibe parte de arbitraj deasta si in liga se anunta meciuri grele :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Aug 23, 2006 11:16 pm

kakacioss ... tu poate ai vazut alt meci. Na, poate peluza e subiectiva prin natura ei, insa Poll este cel mai slab arbitru care a fost la centru in meciurile stelei in ultimii 5 ani. Si nu zic ca ne-a furat, insa ne-a sicanat permanent. Faulturi date la orice interventie, lovituri libere gratuite (noroc ca Rapajc a prins o zi proasta). Sa Pinto a fost recalcitrant tot meciul. Nu stiu daca la televizor s-a vazut cum a protestat la toate fazele.

Un meci greu. Sunt fara suflu ... atmosfera de vis. Revin maine cu portia de carne pentru hateri.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Mie Aug 23, 2006 11:18 pm

panarama mica ce esti , eu am zis-o in spirit de gluma ,dar tu fiind prea imbecil nu ti-ai dat seama . nu m-am uitat la meci , am vazut pe livescore ca a primit 2 galbene si am zis in gluma ca a tras cu steaua pentru ca trebuia eliminat la 3 galbere ,dar repet tu fiind prea prost nu ti-ai dat seama

hai noapte buna...pe veci si veci
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Aug 23, 2006 11:26 pm

Imi pare rau ca your watercooler humour ma depaseste. Succes la doctoratul in umor. Te pup din Liga.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Aug 24, 2006 12:04 am

liga 1 burger? ~p

sa nu incepeti sa le confundati mai cutuma :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Joi Aug 24, 2006 12:47 am

Steaua in Liga Campionilor dupa 10 ani, calificare obtinuta pe data de 23 august 2006 pe stadionul lia manoliu fostul 23 august.Steaua a jucat preliminariile, dupa ce a cucerit cel de-al 23-lea titlu.Steauase claseaza in acest moment pe primul loc in clasamentul coeficientilor UEFA pe anul acesta(e de tinut minte )

Astazi de la ora 19 are loc tragerea la sort a grupelor, la Monaco,Steaua fiind in urna a 3-a valorica cu un coeficient de 46,381.

Cum a ajuns Steaua in Liga Campoinilor:
turul II preliminar :
NK Gorica-Steaua 0-2 (Dica,Iacob)
Steaua-NK Gorica 3-0 (Bostina,Iacob,Ochirosii)

turul III preliminar :
Standard Liege-Steaua 2-2 (Rapaic,Rapaic/Paraschiv,Marin)
Steaua-Standard Liege 2-1 (Badea,Badea/Jovanovic)

ultimul meci si cel care a adus calificarea, Steaua-Standard, a fost unul cu o miza extraordinara, stelisti fiind nevoiti sa joace fara Radoi si Iacob accidentati si Ghionea suspendat pentru cumul de cartonase galbene.Remarcatii acestui meci au fost Badea(cu 2 goluri) si Carlos(care cred ca a facut cel mai bun meci de cand e la Steaua)

De remarcat si faptul ca 3 goluri din cele 4, marcate de Steaua in dubla cu Standard au fost semnate de Vali Badea si Sorin Paraschiv(capitanul echipei in lipsa lui Radoi)ambii provenind din Alexandria.Asadar cei doi alexandreni au marcat 3 goluri extrem de importante, goluri care au dus Steaua in Uefa Champions Ligue dupa 10 ani de absenta
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Joi Aug 24, 2006 7:50 am

sursa, care e sursa, igale?

felicitari lu steaua!
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Aug 24, 2006 8:25 am

felicitari stelei
vezi bre memet ca nu suntem un popor de inbecili? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Aug 24, 2006 9:11 am

vezi bre memet ca nu suntem un popor de inbecili?

:D hehehe.
deci, mie mi-a placut de cristocea, care desi a ajuns de nenumarate ori in pozitia de a da gol s-a gandit ca totusi o sai lase seara lui Badea. Mare om, mare caracter
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Aug 24, 2006 12:04 pm

bre, proteveu are exclusivitate pentru difuzarea meciurilor din CL, steaua a dat esclusivitate tevereului, pan la cuada cine va transmite meciurile stelei din CL de-acu incolo?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator