Expozitii, concursuri si alte evenimente din Romania sau de aiurea...

o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte

Expozitii, concursuri si alte evenimente din Romania sau de aiurea...

Mesajde Djinn » Joi Aug 03, 2006 10:39 am

[I]Fondul ONU pentru populatie anunta lansarea unui concurs de fotografie, destinat atat fotografilor profesionisti, cat si celor amatori.

Participantii sunt invitati sa trimita imagini care reflecta realitatea vietii de zi cu zi a romanilor – oameni de toate varstele, demni, naturali, optimisti si stapani pe sine. Sloganul concursului – “Arata lumii cum se vede Romania prin ochii romanilorâ€Â
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Joi Aug 03, 2006 1:17 pm

djinn, l-am vazut si eu, dar m-am abtinut sa-l postez din cauza ca:
Fotografiile caştigătoare vor putea fi folosite de UNFPA Romania pe o perioadă de trei ani, pentru ilustrarea materialelor proprii. Caştigătorii păstrează drepturile de autor asupra fotografiilor, dar nu le pot folosi in scop comercial (inclusiv inscrierea la concursuri de specialitate şi cedarea dreptului de publicare unor alte instituţii) timp de trei ani de la finalizarea concursului.

adica, mai pe romaneste spus, nu poti folosi o fotografie foarte buna (ca altfel nu ar fi cistigatoare) si in schimb ce primesti:
Premii
Va fi acordat un premiu constand in aparatură fotografică semi-profesională. Alte 20 de fotografii caştigătoare vor primi diplome de excelenţă şi vor participa la expoziţia organizată in luna octombrie cu ocazia festivităţii de premiere.

hai ca aparatura treaca-mearga, dar o diploma??!!

sa cedez dreptul de folosinta pentru trei ani pentru o diploma??? cam cit de disperat dupa publicitate tre sa fii?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Joi Aug 03, 2006 2:33 pm

deci fotografii profesionisti n-o sa participe, clar. Iar amatorii.... oricum nu fac mare branza cu pozele lor, le tin la arhiva pentru posteritate :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Aug 16, 2006 5:43 pm

poi toma din aceasta cauza fotografia incepe sa scada in valoare.
penca pun nesimtitii astia tofelu de cacaturi de concursuri, cu premiile pulii, casasi faca ei publicitate si porma satz foloseasca poza.
multa muie
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde visio » Joi Aug 17, 2006 9:11 am

salutare, intrati pe http://www.piczo.com/visio?cr=3&rfm=y si da-ti-mi o parere, pls
visio
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 16, 2006 9:42 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde Djinn » Joi Aug 17, 2006 10:10 am

visio, misto poze, dar postul tau e cam ca nuca-n perete pe tredul asta, ai citit subiectul si primul post?

iti sugerez mai degraba sa-ti faci un jurnal fotografic aci: http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?f=254
si apoi pozele tale vor fi comentate pe tredul dedicat comentariilor. Daca insisti, chiar in amanunt :D si, daca vrei sa fie disecate chiar sau ai nevoie de sfaturi, avem tredul asta: http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=17020

ps - momentan pasionatii de fotografie de pe fc is in vacantza, asa ca ai putintica rabdare :)
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Joi Aug 31, 2006 12:12 pm

GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Oct 20, 2006 5:22 pm

ieri a avut loc, la Centrul Cultural Francez din Cluj-Napoca, vernisajul expozitiei "Instants d'Europe" a fotografului francez Alexandre Rebours.
Expozitia este deschisa in perioada 20 octombrie - 03 noiembrie si prezinta o serie de imagini facute in timpul unei calatorii de un an de zile prin tari din Europa, potrivit fotomagazin.ro
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Oct 26, 2006 12:07 pm

Expozitie de fotografie in Cluj-Napoca
Socaciu Stefan, Socaciu Ioana, Robert Sarb si Szabo Tamas va invita sa vizitati expozitia de fotografie "Muntii Apuseni", a carei vernisaj va avea loc vineri 27 octombrie, ora 15, la Muzeul de Arta Cluj, Sala Atelier. (fotomagazin.ro)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm


Înapoi la Fotografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori