Ce animale aveti acasa ?

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Mesajde just|me » Joi Apr 27, 2006 1:11 pm

JOHNNY un perush albastru...mi-a intrat in casa p geamu d la balcon:)l-am tinut trei ani.i-am luat o colivie imensa, superba!l-am dus la tzara.am atarnat colivia p terasa.cretina d vara-mea l-a scos sa se joace... a zburat...departe...
TOMMY un perush galben...l-am cumparat...pui...bezmetic...nu shtia sa zboare...in 3 luni s-a imbolnavit...a murit...
LEO RABLADORU VIETII!e galben, maro deskis, crem, in degradeuri.cel mai alintat si rasfatat catelus din lume!acum are 3 ani.iarna trecuta m-a tras p cur p scarile d p cetatuie:)inainte cu 5 minute m-a tarat p burta vreo 10, 15 metri dupa un drac d catel:))))))))) in drum spre casa, dupa ce m-a plimbat asa, il certam 'NU MAI VORBESC CU TINE O LUNA!NESIMTITULE!SA-TI FIE RUSINE!CU MINE NU MAI IESI DIN CASA!NICI INSOMNIA NU MAI PUPI!NESIMTITULE!NU MAI VORBESC O LUNA CU TINE!AUZI?!GATA!NU MAI VB CU TINE!' oamenii...radeau...se enervau...
in fine, cel mai nasol o fost in vama, amu dooa veri...bietu leut... era dupa liberty parade, dimineata.merem inspre farmacie.
el'n-ai 5000?'
andrada'vezi ca are leo in buzunaru d la spate!'
el' in care dintre?!'(si incepe si cauta)
plecam
la intoarcere el'serios, n-ai 5000?vai da ce frumos e catelu!cum il keama?'
eu ' leo'
eu 'LASA-L MAI!IA MANA!AAAAAAAAA!CE BOU ESTI!SCOATE-TI LIMBA DE-ACOLO!TU NU ESTI NORMAL?!ZOOFIL IMPUTIT!CARA-TE!'
...s-a apucat sa-i dea limbi leutului meu...si leo se tragea, si asta-i deskidea botu si-si indesea limbocu-n gura caineleui.la cate-o pauza, mai striga '10MII POZA DE FAMILIE!'
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde tzutzush » Dum Iul 16, 2006 3:53 pm

matzul meu :P
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
tzutzush
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Dum Mar 27, 2005 11:00 pm

Mesajde kreatoru » Lun Iul 17, 2006 7:05 pm

2 buc acvariu [unu30,unu15] pline cu gupii :))
in unul adultii in celelalt puiii
kreatoru
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 16, 2006 11:40 am
Localitate: CLUJ

Mesajde Kidha » Dum Iul 30, 2006 1:34 pm

3 caini si 2 iepurasi.
Kidha
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cherie » Dum Aug 06, 2006 9:10 pm

am un bull terrier care face un 1 an pe 15 august il cheama Lupin si se citeste Lupen A-)

Imagine
Avatar utilizator
Cherie
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 05, 2006 11:00 pm

Mesajde simijc » Lun Aug 14, 2006 4:54 pm

am 2 perusi Mimi si Coco.Sunt superbi.Mimi e albastra si Coco e verde.Ii ador.Pacat ca le e frica de mine.Dar ma bucur ca se iubesc desi deseori se mai cearta:iubire: :iubire:
simijc
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Aug 12, 2006 8:50 pm
Localitate: Carei

Cuminţenia pământului

Mesajde Djinn » Mar Aug 15, 2006 2:18 pm

Iata si fiara, pre numele sau Tequila Gold. S-a facut mare, s-a facut a naibii :D nu va lasati inselati de postura-i de copil cuminte :doh:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde useru_X » Joi Aug 17, 2006 9:06 am

deci la mine acasa e vrajitorie: 4 matze respectiv
tzetze, care le-a puiat pe celelalte, matza mea
vata, (motan alb si pufos, cu ochi albastri)
puf rosu (motan rosu, necesar in orice gospodarie serioasa)
mitzi (cea mai tanara si mai rasfatata, e din aia gri tarcata)
mai am si doi caini, cutza (mica si neagra) si Pablo (ceva soi de vanatoare, nu stiu exact ce rasa e - ??)
Vata poate deschide usa singur - sare pe clanta si ramane agatzat acolo pana se deschide.
Nu pot fi lasate alimente niciunde in casa fara sa le acoperi. Nici pe dulap.
Faza: puf rosu motzaia langa o gaina rosie, lipiti unul de altul. La un moment dat gaina se intoarce la el si il ciupe, asa din senin :). I-am explicat ca nu poate fi prieten cu mancarea :))
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde sfarma piatra » Lun Aug 21, 2006 5:06 pm

sfarma piatra
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Iul 28, 2006 3:55 pm
Localitate: romania

Mesajde eyewitness » Lun Aug 21, 2006 5:10 pm

sfarma piatra, avertisment pt offtopic
mai citeste de cateva ori titlul tredului pana ti se intipareste in memorie
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde sfarma piatra » Lun Aug 21, 2006 7:20 pm

pai daca asta e pisica mea.... printre altele
sfarma piatra
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Iul 28, 2006 3:55 pm
Localitate: romania

Re: Ce animale aveti acasa ?

Mesajde Lorena26 » Sâm Mar 05, 2011 7:16 am

Faine pozele pe care le-ati adaugat. Eu sincer mi-as dori sa-mi ahizitionez un caine in viitorul apropiat, insa ar fi greu pentru mine si sotul meu sa avem grija de el, pentru ca locuim la bloc si nu aveam timp sa ne ocupam de el din cauza serviciilor.Cred ca mai degraba o sa-mi iau un papagal:). Insa avem o problema, sotul meu nu vrea pasari in casa, insa ar vrea o pisica, desi exista una la socrii mei:)). Ce sugestii imi dati>?
You're braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think.
Avatar utilizator
Lorena26
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 6:42 am
Localitate: constanta

Re: Ce animale aveti acasa ?

Mesajde Lorena26 » Sâm Mar 05, 2011 7:23 am

Pentru LS..Imi poti recomanda vreo specie de pasari pentru care multa lume ar opta? Eventual vreun papagal, sa-l aduc la pat dimineata sa-l trezeasca pe sotul meu, in cazul in care a sforait noaptea:))
You're braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think.
Avatar utilizator
Lorena26
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 6:42 am
Localitate: constanta

Re: Ce animale aveti acasa ?

Mesajde Lorena26 » Sâm Mar 05, 2011 7:36 am

Foarte simpatic motanul Guluta precum si poza cu catelusa, postata de catre Aripioara.Despre poza lui LS, cu DON, nu pot sa zic decat jos palaria.:)))
You're braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think.
Avatar utilizator
Lorena26
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 6:42 am
Localitate: constanta

Re: Ce animale aveti acasa ?

Mesajde Daimon » Sâm Mar 05, 2011 11:33 am

pisica poate fi o optiune haioasa. adica e mai aproape de varianta caine decat papagalul :biggrin

dar daca tu iti doresti neaparat papagal, cauta unul cat mai activ si spectaculos colorat. depinde fireste de banii pe care vrei sa ii aloci si de spatiul de care dispuneti. (un papagal mic costa cam 400-500 de lei la care se mai adauga si pretul custii. nu stiu cat poate sa coste intretinerea, adica mancare plus vitamine, etc)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: Ce animale aveti acasa ?

Mesajde danicsx » Vin Mar 11, 2011 6:26 pm

Pot fi destul de galagiosi papagalii. Costurile de intretinere nu sunt asa mari. Eu am avut si am 2 papagali de ceva timp. Sunt simpatici foc.
danicsx
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mar Mar 01, 2011 3:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Ce animale aveti acasa ?

Mesajde eliana » Sâm Mar 12, 2011 10:12 pm

Poti opta pentru un perus simplu, dar iti sugerez doi. Sunt foarte haiosi, dar trebuiesc tinuti undeva mai feriti de restul casei. Fac destul de multa mizerie. DIi pacate nu cred ca pot fi convinsi sa vorbeasca. Dar galagie fac. :))
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Anterior

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori