Despre KORD

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Despre KORD

Mesajde no1fun_kord » Mar Dec 20, 2005 1:29 pm

Aici putem discuta despre KORD.
no1fun_kord
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Dec 19, 2005 5:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde luana.stietot » Lun Ian 30, 2006 4:38 pm

no1fun_kord scrie:Aici putem discuta despre KORD.


Ce stiu eu despre KORD:
-sunt doi la numar, un tip si o tipa.
-cica tipa este foarte frumoasa si pe langa asta canta si bine, iar pe la colturi se barfeste ca ar fi primit o oferta pentru a poza in Playboy
-au mai multe piese dupa cum au declarat intr-o emisiune la radio, dar in momentul asta doar una singura se aude la radiouri
-am auzit de mai multe ori piesa asta a lor "Langa mine" si suna ok. Are versuri foarte misto si e dansabila,. Nu pot spune ca-i clubbin sau pop sau dance, dar daca o asculti cu atentie, o sa vezi ca are cate putin din toate]http://rapidshare.de/files/9173920/KORD_-_Langa_mine_-_promo.mp3.html[/url]
-de aici iti poti face o idee cum suna piesa "Langa mine".
luana.stietot
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Ian 30, 2006 3:59 pm
Localitate: Romania

despre Kord si de la mine

Mesajde Corinaa » Mar Iul 04, 2006 9:25 am

Despre Kord pot spune ca este singura trupa care a reusit sa intre in topul preferatilor mei in cel mai scurt timp; Iar "modesta" din mine spune ca printre preferati se numara nume ca Black Eyed Peas, Coldplay, U2, Depeche Mode. Directia 5 (mai de pe la noi), Iris, Dj Project, Morandi, etc.
Ca sa si motivez un pic de ce imi plac atat de mult as zice ca au acel ceva caruia merita sa i se dea atentie: incepand cu vocile care mi se pare super ( si apropo de asta tare mi-as dori sa-i aud live) si dicatia tipei care-i tare interesanta si am vazut ca a mai comentat cineva treaba asta; continuand cu lookul super ok, look pe care l-am vazut si observat tastand la plezneala http://www.kord.ro, ce-i drept underconstruction deocamdata; si terminand cu muzica lor care-i tare armonioasa chiar daca este zdup-zdup si bum-bum.
Asa ca daca aici putem discuta despre Kord imi las si eu amprenta cu aceste cateva notite.
...but i'll be back :U
Corinaa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:37 pm
Localitate: Bucuresti

Aici putem discuta despre KORD

Mesajde luana.stietot » Mar Aug 08, 2006 4:43 pm

-Nu am mai aflat nimic despre ce s-a intamplat cu oferta facuta tipei de la Kord de catre cei de la Playboy;
-nu le-am auzit piesa in engleza despre care se spunea ca s-ar fi auzit prin Germania;
DAR:
-le-am vazut poza de pe website-ul in constructie si sunt foarte misto si tipa dar si tipul :kiss2:
-le-am auzit si piesa cea noua "Viseaza" si este foarte reusita ==D si cred ca vor fi urmatorul boom romanesc :dap:
luana.stietot
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Ian 30, 2006 3:59 pm
Localitate: Romania

Kord

Mesajde Corinaa » Sâm Aug 26, 2006 4:26 pm

Sunt curioasa cand vor scoate cei de la Kord si un album.Am citit ca in curand vor lansa un videoclip facut cu un regizor englez si filmat aici in Romania.Eu una abia astept sa vad videoclipul lor ==D
Corinaa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:37 pm
Localitate: Bucuresti

Imi place cum suna muzica celor de la Kord

Mesajde crissy » Mie Oct 25, 2006 3:48 pm

Imi place cum suna muzica celor de la Kord si cu toate ca nu stiu prea multe despre ei, stiu ca melodia Viseaza este bestiala si sunt nerabdatoare sa vad un videoclip cu ei.
crissy
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 25, 2006 3:28 pm
Localitate: up in the sky

Videoclipul de la KORD

Mesajde luana.stietot » Lun Feb 26, 2007 8:32 pm

crissy scrie:Imi place cum suna muzica celor de la Kord si cu toate ca nu stiu prea multe despre ei, stiu ca melodia Viseaza este bestiala si sunt nerabdatoare sa vad un videoclip cu ei.


-Se pare ca cei de la Kord au videoclip la piesa "Viseaza", videclip care tare sunt curioasa sa stiu de ce intarzie sa apara
-l-am gasit intamplator pe http://www.methafilm.ro/kord.html (la prima vedere super)
-abia astept sa-l vad in intregime
-poza pe de site-ul lor pe care am pastrat-o si eu

http://img208.imageshack.us/img208/5808/intro170dekbi5.jpg
luana.stietot
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Ian 30, 2006 3:59 pm
Localitate: Romania

Mesajde crissy » Joi Apr 26, 2007 6:07 pm

www.kord.ro
SUUUPER SITE ! Iar pe site se pot asculta melodiile bestiale de la Kord
crissy
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 25, 2006 3:28 pm
Localitate: up in the sky

Mesajde no1fun_kord » Mar Mai 15, 2007 12:58 pm

crissy scrie:www.kord.ro
SUUUPER SITE ! Iar pe site se pot asculta melodiile bestiale de la Kord


Pe www.kord.ro se poate asculta cea mai tare melodie a lor numita DESPARTIRE ==D
no1fun_kord
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Dec 19, 2005 5:10 pm
Localitate: Bucuresti

de barfit :)

Mesajde crissy » Lun Mar 03, 2008 3:33 pm

Guess who is with who? :kiss2:
Sambata seara am fost intr-un club de fite si printre multe vedete care mai de care mai fitoase, am vazut un nou cuplu de care habar n-aveam :iubire:
Randi cu tipa de la Kord, care este super frumoasa in realitate. Acum nu stiu daca-s chiar pe bune impreuna ca n-am citit nimic prin ziare, dar io cu okyyyy mei i-am vazut cum se... :amor:
ps: mi-a parut rau ca era cam eram cam mult fum si intunericime, ca le-as fi facut o poza, ca nu prea-l vezi pe Randi in fiecare zi cu o fata :P
crissy
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 25, 2006 3:28 pm
Localitate: up in the sky


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 3 vizitatori