Dinamo în campionatul 2006-2007

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Dinamo în campionatul 2006-2007

Mesajde baixinho© » Mar Iul 04, 2006 2:08 pm

Etapa 1 (29 iulie)
FC Naţional - Dinamo
Etapa a 2-a (5 august)
Dinamo - Sportul Studenţesc
Etapa a 3-a (12 august)
Jiul Petroşani - Dinamo
Etapa a 4-a (19 august)
Dinamo - Poli Timişoara
Etapa a 5-a (26 august)
Universitatea Craiova - Dinamo
Etapa a 6-a (9 septembrie)
Dinamo - UTA
Etapa a 7-a (16 septembrie)
FC Vaslui - Dinamo
Etapa a 8-a (20 septembrie)
Dinamo - Steaua
Etapa a 9-a (23 septembrie)
FC Argeş - Dinamo
Etapa a 10-a (30 septembrie)
Dinamo - Rapid
Etapa a 11-a (14 octombrie)
Dinamo - Farul Constanţa
Etapa a 12-a (21 octombrie)
Gloria Bistriţa - Dinamo
Etapa a 13-a (28 octombrie)
Dinamo - Poli Iasi
Etapa a 14-a (4 noiembrie)
CFR Cluj - Dinamo
Etapa a 15-a (11 noiembrie)
Dinamo - Oţelul Galaţi
Etapa a 16-a (18 noiembrie)
Unirea Urziceni - Dinamo
Etapa a 17-a (25 noiembrie)
Dinamo - Ceahlăul Piatra-Neamţ
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Iul 17, 2006 4:25 pm

Primul meci il jucam duminica 30 iulie de la ora 20.30 in Cotroceni.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Lun Iul 17, 2006 5:57 pm

in care biletu cred ca va fi iar vreo 200 mii .... MultUmIm-E iACOV ... "vorba" celor de la FANS
sper sa batem ...
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Iul 30, 2006 9:30 pm

Inceput cu dreptul in noul sezon de campionat, sa o tinem tot asa :D
National - Dinamo 1 - 2
75' Panc, 16' Cristea, 24' C.Munteanu
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Aug 04, 2006 10:07 pm

GO GO GO .. DInamooooooooo! :D ;)) ... next stage! :D
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde old lord » Lun Aug 07, 2006 6:47 am

2 meciuri 2 victorii
dinamo - pandurii 1-0
mha asteptam la cel putin 3 goluri. CE s-a intamplat ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Aug 07, 2006 7:34 am

ce sa se intample... jucati prost.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Lun Aug 07, 2006 10:43 am

daca acum joaca prost si bat,imi e frica pt steaua si rapid in cazul in care vor juca bine contra lor ~p
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 07, 2006 10:49 am

cainele moare de drumul lung.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Aug 07, 2006 2:28 pm

Atunci spune tot proverbul: si prostul de grija altuia. ~p

Netoiu se da in ceasul mortii sa saboteze echipa... iar Niculescu face un teatru penibil cu nemaipomenita lui suparare... se vede de la o posta ca e doar marioneta clovnetoiului...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 07, 2006 2:30 pm

mha si ce facem fara niculescu ? SE DUCE DE RAPA TOT ATACUL
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Aug 07, 2006 2:44 pm

Atai linistit! Avem variante: Ionut Mazilu si Marius Niculae.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Aug 08, 2006 11:18 pm

Migule, frate, hai ca mi-e dor de tine, fara Niculescu ati pus-o... nu ca as fi eu incantat de un caine oltean.. da' totusi.. decat Mansour...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cr3tz » Mar Aug 08, 2006 11:48 pm

de ce estia sa sigur ca fara niculescu o sa le mearga mai rau?asa se zicea si de petre.si uite ca se descurca si fara ala micu :D . niculescu nu este pentru dinamo ce este radoi pentru steaua.

niculescu e un atacant bun,si ar trebui sa fiti fericiti daca ajunge la timisoara :) sa vezi ce pupaturi o sa ii mai dati lu alexa peste vreo 5-6 meciuri daca continua forma buna in care se afla :p
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Aug 09, 2006 8:22 am

Deocamdata Claudiu Niculescu n-a ajuns la Autobaza Timisoara... Dar nu cred ca se lasa asa usor clovnetoiu de intrigi si va incerca totusi sa-l duca la echipa lui Pirtzu...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Aug 09, 2006 9:06 am

pana in iarna niculescu ramane la dinamo
'Niculescu nu va pleca. S-a luat decizia sa continue la noi, cel putin pana in iarna"

"Nu pot sa-i asigur postul de titular. O sa fac o hartie la FIFA ca sa jucam cu 24 de fotbalisti in prima echipa', a declarat Rednic.

Borcea a decis sa nu-l vanda pe Niculescu dupa ce s-a consultat cu antrenorul dinamovist, Mircea Rednic.

Oferta celor de la Poli Timisoara a existat, dar a fost refuzata.


ce mha ingrijoreaza e egzistenta lui borcea ca director general ????? doamne ce zile grele ne asteapta. Cum se poate ca un asa retardat sa fie director la dinamo ???
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Aug 09, 2006 9:41 am

Ayrton scrie:Deocamdata Claudiu Niculescu n-a ajuns la Autobaza Timisoara...


On Topic : Ii ziceam cuiva sambata la meciul cu prazilienii ca daca as putea sa iau 2 jucatori din campionatul intern ar fi Niculescu si Dani Coman. Reactia lui scarbita a fost "da, cei mai indizerabili"

Off Topic : Rocar Bucuresti - > Autobaza Timisoara, incet incet se intorc la radacini =))
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Aug 13, 2006 9:37 pm

inca o victorie la limita, am invins cu 1-0 , 3 meciuri 3 partide, e bine asa zic io
nu am avut timp sa urmaresc nici un meci pana acum. Ce sa inteleg ? Aparare buna si atac slab ? am marcat 4 goluri si am primit (doar) unul
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 14, 2006 10:30 am

Dinamo, victorie cu arbitrii

Dinamo a invins duminica la limita, 1-0, pe terenul Jiului Petrosani. Arbitrul Sebastian Coltescu nu a vazut un hent in careul lui Dinamo, iar Jiul a avut un gol valabil anulat.

sa inteleg ca borcea munceste mult ? :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Aug 15, 2006 9:00 am

Daca te iei dupa un lingator de blide la o stana din nordul Bucurestiului risti sa te pacalesti... si la Minutul 91 de la TVR1 si la Recursul Etapei de la A1 opinia generala a fost referitoare la acea faza ca a fost ofsaid clar la jucatorul petrosanean. De hent, nicio televiziune n-a dat o reluare clara, dar mingea l-a lovit pe Pulhac undeva in zona umarului...
Mai mult, acelasi tusier care a anulat golul lui Dulcea a anulat si un gol al lui Danciulescu la o faza mult mai neclara decat asta pe care tot o baga in fata unii, dar cum a fost o decizie impotriva lui Dinamo normal ca trecem repede peste ea, si ne facem ca uitam ca a existat.
Cum la fel de repede trecem si peste faulturile dure ale minerilor in tricouri alb-negre, faulturi privite cu ingaduinta si admiratie de olteanul Coltescu, care se grabea imediat sa dea galbene dinamovistilor, desi 90% din meci Dinamo a atacat... Dar a "castigat" si la "galbene" cu vreo 5-2 cu "complicitatea" arbitrului...

In fine, sa trecem peste, si sa ne concentram pt meciul cu Autobaza Timisoara, o echipa ce face exact cat stie antrenorul sau: se apara la 0-0 si spera sa ia titlul cu 20 de egaluri in campionat...
Ii asteptam cu drag si dor pe "fii ratacitori" Stefan "Pamela" Grigorie si Dan "Chirurgul" Alexa!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 20, 2006 9:34 pm

Dinamo-Autobaza Timisoara (ex Fulgeru Bragadiru, Ex AEK) 3-1 (1-1). Si n-am avut probleme decat vreo 30 de min...Cartu in stilu-i caracteristic s-a bagat cu curu in puarta, si s-a...ars~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Aug 21, 2006 8:03 am

f frumos golul 3 dat de dinamo, trebuie sa recunosc. eurobragadiru de cate ori vine in capitala o ia la mumu rau de tot. Daimon, nu v-ati saturat ma ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Betonel » Vin Aug 25, 2006 2:16 pm

Mama abia astept meciul cu Steaua...am eu o presimtire ca anu asta ii facem praf si asa si trebuie sa fie sa le scoatem basinile din cap ca prea si-au luat-o-n cap de cand cu Champions league-ul asta al lor.Mie unu mi-e frica duminica la Craiova ca acolo e nebunu ala care are boala pe dinamo(mititelu)...dar o sa ramana el cu boala ca tre sa ii batem pe olteni
Betonel
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Aug 25, 2006 1:50 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 2:21 pm

am eu o presimtire ca anu asta ii facem praf

serios? cum asa?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Aug 27, 2006 9:20 pm

craiova - dinamo 0-4
nu, m-am asteptat la o asa mare diferenta de goluri, cred ca mor oltenii
a marcat ganea de 4 ori si asta e bine
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 27, 2006 9:37 pm

E bine. E fuarte bine. Dar nu tre sa ne culcam pe o ureche. Greu de abia incepe. Sper ca analfabetu de patron al craiovei e fericit acu:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Lun Aug 28, 2006 10:50 am

SUPER MECI .. al cainilor rosii .... SUPER IONEL GANEA... intr-o zi MARE! :-> OLEEEEEEEEEE ..... sa vina STEAUA!!!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde eyewitness » Lun Aug 28, 2006 6:22 pm

bah, in pofida la ce buala am io pe dinamo , victoria asta, in fata lu jigodia aia de mititelu, m-a uns pe suflet pana la pancreas si splina. brava dinamo.


pe 19 august ziceam ca:

eyewitness scrie:doresc pe aceasta cale sa transmit conducerilor tehnice si jucatorilor echipelor rapid si dinamo sa faca tot posibilu de a invinge mediocra echipa a craiovei cu 5 si respectiv 4 la 0 in intalnirile din etapa de azi si respectiv cea de saptamana viituare. acest vagabond inbecil si incult, borfas si bijnitar de craiova, camatar si sef al economiei supterane craiovene, pe numele de mititelu, nu are ce cauta in elita fotbalului romanesc decat poate ca ajutor de ospatar la casa fotbalului
regret ca rapidistii nu mi-au indeplinit dorinta insa dinamo mi-au confirmat ajteptarile. am zis 4-0 si s-au conformat. brava lor! brava ganea!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Aug 28, 2006 7:40 pm

Eye-ul este caine rau ... :P
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Aug 28, 2006 8:23 pm

aiule, si nu dai si tu o :bere pe chestia asta?:n:
oricum, l-am auzit pe marele poet adrian paunescu, poreclit si porcu, care a declarat ca arbitru e vinovat ca a batut Dinamo, ca a dat cartonase galbene prea usor la olteni...~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori