Legalizarea Marijuana

Mesajde Weet-weet » Lun Aug 28, 2006 7:17 pm

Ayala asta e forum de discutii, deci lumea expune pareri personale, nu luate de pe alte forumuri de discutii, pigé?
Cat despre marihuana, don't care, atata timp cat cei ce consuma nu se urca la volan.. de exemplu.
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayala » Lun Aug 28, 2006 7:21 pm

io zic ca un studiu care apare intr-o revista de psihologie nu e chiar aberatie.
in rest sa zicem ca nu m-a intereasat chiar atat de mult subiectul ca sa experimentez.
na, da-mi ban, viteazu' lu' mama!

nu inteleg ce forum de discutii ai vazut tu, da ma rog...
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Lun Aug 28, 2006 7:22 pm

Cat despre marihuana, don't care


Pai Weet, ar trebui sa iti pese. Ca o sa iti vina intr-o zi copilul acasa cu ochii rosii si o sa inceapa sa vorbeasca cu usa de la bucatarie, si nu o sa stii cum sa reactionezi si ce trebuie sa il inveti.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Aug 28, 2006 7:28 pm

Ayala, doctissymo e si forum de discutii in caz ca nu ai vazut.. sau tu ai dat click pe primul link gasit? in fine..

Deocamdata nu-mi pasa, mai e timp pana sa vina copilu si pana sa dea el de joint-uri sper sa ii explic eu ce si cum.. La o adica, mi-ar conveni sa fie legalizata, macar stiu ca nu intra in bucluc daca e prins cu ea in buzunar.. ca intra in bucluc dupa ce a fumat, devine problema lui.. Si a mea, stiu.. dar cum ziceam, sper sa am copii destepti ( macar cu tatal sa semene :P )
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde RajaF » Lun Aug 28, 2006 7:31 pm

dar cum ziceam, sper sa am copii destepti


Tocmai, cu cat mai destept copilul, cu atat mai mare probabilitatea ca va incerca si ii va placea verdeata :D

Si crede-ma ca incep de la varste din ce in ce mai fragede cu fiecare generatie noua. Eu cu ai mei (daca si cand vor fi) ma astept sa trebuiasca sa le explic ce si cum cand ajung pe la 13 ani (la mine a fost 15).
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Aug 28, 2006 7:50 pm

combinatia cu alcool nu e recomandata celor slabi de inima si de cerebel, dar experienta e minim hilara

eu o recomand cu caldura la toata lumea, numai sa nu bea Angeli sau Garone. Ei, ce tot spun beti si fumati, nu o sa regretati.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde RajaF » Lun Aug 28, 2006 7:57 pm

eu o recomand cu caldura la toata lumea


Bre sica, nush daca e asa, ca am vazut oameni cum au dat la rate ore in sir cand au adaugat alcool :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Aug 28, 2006 8:10 pm

Am patit-o cu inca 2 preteni cam acum 1 an, am baut 3 sticle de Angeli si apoi am tras niste marihuana, unu cu capul in wc, unul cu capul in ghiuveta si unul cu capul in cada, 5 ore nu am putut sa ne miscam din baie ~p
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Lun Aug 28, 2006 8:13 pm

dependenta de marijuana este mai intai autoimpusa. daca esti suficient de stapan pe tine si iti impui tu limitele, nu ajungi acolo.
vad ca a devenit la fel de cool sa te declari vehement antidrog, teetootaller, frutarian, straight edge etzetera. calea cea mai sanatoasa este sa te mentii echidistant fata de extreme.
nu sunt deloc impotriva legalizarii drogurilor usoare in romania, dar nu vad in ce masura m-ar afecta. n-are sa se ajunga ca in amsterdam unde in cafenele ti se ofera pe langa meniul de bauturi meniul separat cu drogurile casei. iar ilegal se va consuma ca si pana acum...nu e un secret.
nu de asta ducem lipsa.
cred ca-s destule probleme sociale mai importante care ar trebui sa ne preocupe in clipa de fata. asta fiind mai mult un moft...un fel de haideti sa ne imbatam la fanfest si sa salvam rosia montana...
en fin.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Lun Aug 28, 2006 8:26 pm

asta fiind mai mult un moft...


E mult mai grav decat isi inchipuie multi. Si din nefericire, din aceasta nepasare ca a ta wednesday, devine din ce in ce mai grava problema drogurilor si abuzul lor.

Da sunt probleme sociale care merita mult mai multa atentie, si da in Romania inca nu este asa de saritor in ochi abuzul de substante interzise. Dar lasata nesupravegheata, problema drogurilor o sa devina in viitor una dintre cele mai grave.

Tratata corespunzator si din timp prin informare corecta asupra efectelor si prin finantarea (nici nu trebuie multi bani pentru ca este uimitor cat de multi oameni se ofera voluntari pentru asa ceva) unor organizatii care sa monitorizeze si sa trateze cazurile de abuz, se evita dezvoltarea situatiilor mult mai urate.

Din nefericire, in Romania am observat (inainte sa plec bineinteles) ca se urmeaza "the American way" si guvernul baga bani in departamentul anti drog. Departament care foloseste banii total nepotrivit si care prin practicile sale nu face decat sa agraveze situatia.

In sfarsit, o dau pe off-topic.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Aug 28, 2006 9:16 pm

i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Aug 29, 2006 5:25 am

Iote ce a aajuns Ayala sa ma scoata din pepeni.

Madame, de cand ai inceput sa postezi pe forum..ne phooti cu studiile poolii si cu ce ai citit .deci ne duare fix in organe...experientele le traiesti, nu le citesti...aerul tau de mare frantzuza savanta ne provoaca o mare bla bla..

Schizofrenia, in mare parte e ereditara...nu are legatura cu Marijuana..cu alcoolul ..cu tigarile...chiar si cu stresul..trebuie sa te nashti cu aceasta predispozitie...

Eu am fumat de ceva ori..si sa stii ca nu ie mare scofala..sincer ..mai mult imi place sa consum ceva pahare de vodka cu cranberry..decat un joint..si sa stii Ayala ca nu sunt dependenta de iarba...chiar deloc.....deci inceteaza si nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala...
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mar Aug 29, 2006 9:46 am

Nanuka scrie:Schizofrenia, in mare parte e ereditara...nu are legatura cu Marijuana..cu alcoolul ..cu tigarile...chiar si cu stresul..trebuie sa te nashti cu aceasta predispozitie...

Eu am fumat de ceva ori..si sa stii ca nu ie mare scofala..sincer ..mai mult imi place sa consum ceva pahare de vodka cu cranberry..decat un joint..si sa stii Ayala ca nu sunt dependenta de iarba...chiar deloc.....deci inceteaza si nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala...


draga, ramai in pepenii tai ca ti-e bine. Plus ca am spus ca te nasti cu predispozitie. Plus ca nu stiu cati schizofrenici ai vazut tu, dar sora mamei mele e. Cand cineva din familie o sa-ti sara de la etajul trei datorita halucinatiilor, sa vii sa-mi vorbesti despre ce inseamna schizofrenia si cum se dobandeste.
Am avut si un prieten care s-a drogat cu cocaina, asa, de amuzament, care de fapt e echilibrat, nu fumeaza si nu face excese de nici un fel, nu despre asta e vorba.
da, sa stiti, v-am recomandat primul link iesit in cale, sunt prea comoda sa sap dupa informatii elaborate (desi parca vazusem si in site-ul ala trimiteri la bibliografia folosita) mai ales cand am nevoie doar de confirmari si nu de informatii noi.

PS: dupa ce ca am plans toata noaptea pe marginea patului crezand ca am fost banata, acum nu m-am putut abtine sa postez
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Aug 29, 2006 10:09 am

ayala, cred k asta iti era articolul:
http://www.technologyreview.com/read_article.aspx?id=16994&ch=biotech

uite ce scrie pe page 2: "For example, smoking marijuana appears to precipitate symptoms of schizophrenia." nu ma pricep, dar la asta ma gandeam shi eu... k eventual marijuana poarte agrava o stare a cuiva deja predispus la o astfel de boala, shi nu sa fie o cauza in sine...

imi pare rau pentru matusha ta :) dar tare bine ar fi daca ai incepe sa postezi shi altcunva pe aici, decat sa ii iei pe totzi de sus aducand k argument linkuri indoielnice... netu e plin de balarii

in rest... n-am fumat marijuana niciodata, pentru k mai multzi prieteni mi-au spus k daca nu sunt fumatoare (de tutun), prima data o sa am o stare de rau groaznic. shi nu-s masochista :D asha k am renuntzat la idee... nu k m-ar fi tentat prea mult
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Aug 29, 2006 10:26 am

pai si daca esti fumator prima data poate sa ti se faca rau. depinde de calitate, de cat e de tare jointu etc. eu nu prea pricep de ce ati sarit asa la ayala, ca doar n-a dat cu parul. daca zice tampenii sau nu asta e partea a doua. in fine unele lucruri nu se schimba niciodata pe aici.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayala » Mar Aug 29, 2006 10:41 am

shaki, predispozitia inseamna ca boala e in stare latenta, si poate fi provocata sa se manifeste, sau sa ramana asa, latenta...
am mai spus, ma doare undeva de calitatea link-urilor, atata timp cat imi confirma ceea ce deja citisem.
mai rumegati si voi inainte de a sari cu gura
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Aug 29, 2006 10:58 am

Shaki, ca doar agraveaza o anumita stare sau ca o produce, tot rau se numeste ca face.

Pe mine, am mai spus, ma enerveaza atitudinea unora dintre cei care fumeaza marijuana vis a vis de cei care nu au incercat niciodata: "nu stii, n-ai fost acolo...". Cacat, stii tu ce simt io cand amestec techila, bere cu lapte batut si apoi mananc prune? Poate ajung direct in nirvana. Sunt smecher, ce plcl.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde useru_X » Mar Aug 29, 2006 11:12 am

Deci am citit toate postarile anterioare...si nu inteleg ce se enerveaza unii asa tare...Ayala a fost chiar rezonabilă
De acord, sa legalizam treaba, ma gandesc numai la ce avant o sa ia turismul la noi ...o sa vina cu milioanele turistii straini...o sa fie distractie...imaginati-va
Ceea ce ar trebui facut este o initiativa legislativa, care se poate face strangand semnaturi (una dintre variante)
Problema e cine sa-si ia in spate asemenea actiune? Desi ar avea un puternic sprijin din partea tinerilor, cred ca nici un partid nu s-ar "murdari" cu un asemenea proiect, eventual, stiu eu, cineva din societatea civila?? Avem nevoie de fapte, de un lider care sa ne calauzeasca pasii, si voturile, si semnaturile :) is convins ca lumea ar semna garla
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Aug 29, 2006 1:01 pm

Cacat, stii tu ce simt io cand amestec techila, bere cu lapte batut si apoi mananc prune?


Exact, nu stiu cum e, asa ca nu o sa te contrazic pana nu incerc.

Ayala, uite daca te duci pe linkul care l-a dat Shaki si citesti comentariile lasate de cititori, o sa vezi ca toti vorbesc despre agravarea simptomelor deja existente, nicidecum despre provocarea simptomelor. Si in mare parte raul este cauzat pentru ca fumatul blocheaza actiunea medicamentelor.

Cat despre prietenul tau care a luat cocaina, aia e alta problema. Dar pana la urma a devenit dependent sau doar a incercat o data si gata?

Dupa cum am zis mai sus, marijuana sub nici o forma nu produce halucinatii, oricat de mult fumezi. Daca o amesteci cu alte substante, sau daca fumezi cand stii ca iti poate face rau, atunci e problema ta nu a ierbii.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Aug 29, 2006 1:08 pm

useru_X scrie:ma gandesc numai la ce avant o sa ia turismul la noi ...o sa vina cu milioanele turistii straini...o sa fie distractie...imaginati-va

o sa vina o...
~p
this made my day, si e inca dimineata.
tie de turisti (sau turiste!) iti arde acuma. nu stiu, aveti unii un fel de a pune problema, it will never stop amazing me. asta ne lipsea noua acum drug tourism.
de parca am fi noi a doua tara din lume care ar legaliza cannabisul.

fii atent, belgia de exemplu:
No amount of cannabis is legal to possess in Belgium, however possession of up to 3g of cannabis by adults, for personal use, is tolerated in Belgium. It is also said that 1 female plant is tolerated. Police will take the name of an individual in possession, but the Belgian state will not prosecute. We've been told that a new law to allow for medical use of cannabis has lead the police to be more forgiving about possession of small amounts of non-medicinal cannabis. FA tells us that there is no legal way to buy or import cannabis or its seeds.


si observa diferenta:
Although cannabis is technically illegal to possess and sell in the Netherlands, the government does not prosecute individuals (over 18) who smoke cannabis. Possession of less than 5 grams or growing of less than 5 plants will not be prosecuted. Certain cafes/coffeeshops are allowed to sell cannabis and hold 100 grams behind the counter and another 500 grams in the back. In March of 2003, the Dutch government changed the law to allow doctors to prescribe cannabis for medical purposes through pharmacies.


la noi cica ar fi asa:
According to a contributor: "Cannabis growing, possession or selling is prohibited. Seeds have no legal status (neither legal nor illegal). If you are caught with seeds they will take them and you will receive not more than a warning. Possession of small amounts (1-3 grams) is only punishable by a small fine (~ $150-200). For bigger quantities possession or for growing (only for personal use) you can stay 3 or 6 years in prison. If you sell cannabis you can take over 6 years in prison."


idea e ca din 'n' motive, romania n-are s-ajunga niciodata sa priveasca subiectul asta la fel de mild ca olandezii, asa ca ia-ti adio de la drug tourism :P mira-m-as sa se ajunga macar sa ne "tolereze".

Avem nevoie de fapte, de un lider care sa ne calauzeasca pasii, si voturile, si semnaturile :) is convins ca lumea ar semna garla

dada, coada ca la magiun.
gandeste-te la ce populatie are romania, la ca la suta reprezinta tinerii,la generation gap, la faptu ca suntem dupa vreo juma de veac de comunism..
asa ca nu te pripii.
cat despre liderul nostru spiritual in aceasta initiativa legala, socotesc ca ar trebui sa fie un fel de gregorian bivolaru in varianta rastafari. in felul asta lumea ne-ar crede si drogati si sectanti.
mi se pare ca era o "comunitate" rastafariana prin berceni, care cereau azil politic in jamaica. poate te pot ajuta.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Mar Aug 29, 2006 1:13 pm

wednesday, te iei degeaba de om. Daca s-ar face o asemenea treaba in Romania iti spun eu ca vecinii nostrii unguri, bulgari, ucrainieni si rusi si-ar face acte de imigrare a doua zi. Plus ca, contrar celor insinuate de tine, sa stii ca s-ar face coada mai ceva ca la magiun pentru o treaba de genul. Nici nu iti inchipui cati adulti (nu pustani de 16 ani, adulti) consuma cannabis in Romania. Take my word for it :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde useru_X » Mar Aug 29, 2006 6:23 pm

Mai wednesday, io incercam sa discut constructiv, sa gandesc practic. Marea problema e ca nimeni nu incearca sa faca ceva. Ca de tanjit, tanjesc multi. Daca s-ar identifica o persoana sau organizatie care sa aiba un interes suficient de puternic sa propuna o lege parlamentului (io de asta vorbesc, nu de fumat ilegal) ar fi un inceput. Nu eu, ca urmaresc alte scopuri. :)
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mar Aug 29, 2006 6:53 pm

RajaF scrie:Ayala, uite daca te duci pe linkul care l-a dat Shaki si citesti comentariile lasate de cititori, o sa vezi ca toti vorbesc despre agravarea simptomelor deja existente, nicidecum despre provocarea simptomelor. Si in mare parte raul este cauzat pentru ca fumatul blocheaza actiunea medicamentelor.

Cat despre prietenul tau care a luat cocaina, aia e alta problema. Dar pana la urma a devenit dependent sau doar a incercat o data si gata?
.


pai de ce i-as credita eu pe cititorii aia si nu pe cercetatori, daca tot veni vorba de surse credibile, plus ca am observat ca un consumator nu va spune niciodata ca iarba are un efect negativ, dimpotriva, spune ca e folosita ca medicament in nu stiu ce boli.
Cat despre amestecatul cu alte substante, cati fumatori cunosti care nu consuma alcool in acelasi timp? eu nici unul.
Prietenul meu care luase cocaina cam de 10 ori, nu stiu cat de dispersate in timp, nu a devenit dependent, dar si aici e sensibil subiectul, pentru ca exista oameni care dezvolta o dependenta mult mai repede ca altii, e vorba de receptivitatea organismului. Apoi ca eu il cunoscusem cand viata lui era deja calma, cred ca accidentul de motocicleta de acum 10 ani cu o saptamana de coma si-a pus amprenta asupra cursului vietii lui.
Ma rog, n-aveti decat sa faceti ce vreti, dar in cunostinta de cauza, si nu mai tot propovaduiti miracolul canabis ca sunt destui de 15 ani care nu stiu ce sa mai faca sa-si pigmenteze viata. Si pigmentul asta nu e roz, zic eu.
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Aug 29, 2006 7:06 pm

plus ca am observat ca un consumator nu va spune niciodata ca iarba are un efect negativ,


Pai daca nu are atunci de ce as minti sa zic ca are? Anyway, se pare ca nu ai inteles ce vroiam sa zic pana aici daca spui ca "propovaduiesc miracolul cannabis". Asa ca incheiem discutia pentru ca nu are rost.

Pigmentul nu e roz, in nici un caz. E verde puternic :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Ayala » Mar Aug 29, 2006 7:09 pm

am inteles ca pledezi pentru informare, ca si mine de altfel. insa se pare ca informatiile noastre sunt diferite. dar imi amintesc ca ai pomenit si tu, alaturi de altii, cuvantul "incearca"
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Aug 29, 2006 7:13 pm

Pai nu am pomenit, ti-am sugerat foarte insistent, si din nou iti zic, sa incerci. Ai 29 de ani (sper) esti adulta, un join NEVER killed anyone, si in plus ai intelege mult mai bine despre ce e vorba si iti poti forma propria parere, nu ce zic niste propagandisti prin carti.

E o limita la cat pot sa iti povestesc eu despre marijuana. Daca chiar esti convinsa ca are asa efecte nocive, fumeaza, si vino inapoi sa imi demonstrezi efectele respective.

Daca inca mai vrei informatii, uite mergi aici

http://www.cannabisfacts.ca/#one

Este site-ul facut de guvernul canadei in legatura cu cannabis.

Si pentru cei mai lenesi, niste citate

In 2002 the Senate Special Committee on Illegal Drug Use studied the cannabis issue extensively. Their unanimous recommendation was that cannabis be legalized in a regulatory framework similar to alcohol.


The decision to criminalize cannabis was made "without any apparent scientific basis nor even any real sense of social urgency."


"Scientific evidence overwhelmingly indicates that cannabis is substantially less harmful than alcohol and should be treated not as a criminal issue but as a social and public health issue."


Si multe altele la fel de interesante.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Aug 30, 2006 10:34 am

Shaki scrie:in rest... n-am fumat marijuana niciodata, pentru k mai multzi prieteni mi-au spus k daca nu sunt fumatoare (de tutun), prima data o sa am o stare de rau groaznic. shi nu-s masochista :D asha k am renuntzat la idee... nu k m-ar fi tentat prea mult

deci asta este o prostie. am prieteni care nu fumeaza, dar pe iarba o mananca. shaki, iubire, pana nu incerci nu stii cum e. s-ar putea ca la prima experienta sa nu simti nimic. stii, e ca si cu futaiul. nu prea ai orgasm cand te dezvirginezi.

in rest, iarba e folosita intr-o droaie de tratamente, in olanda vanzandu-se in farmacii. tuata lumea stie ca iarba are doo efecte, high si low, in functie de organismul si starea fiecaruia. eu am fost si asa si asa si un rautz, doo acolo nu m-au descurajat.

hint pt shaki : sexul cand esti fumat este in-cre-di-bil ! toate senzatiile se amplifica cu mult, mult, mult.

si doi la mana, treaba cu dependenta este o prostie. mai degraba am vazut oameni dependenti de aspirina si paracetamol decat de iarba.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Sep 06, 2006 4:51 pm

Ayala scrie:
PS: dupa ce ca am plans toata noaptea pe marginea patului crezand ca am fost banata, acum nu m-am putut abtine sa postez



fata mea verdictul e clar, esti dependenta. si nu spun prostii, uite articol la sectia de psihologie a revistei avantaje:

http://www.avantaje.ro/index.php?a=2053

cum am fumat marijuana de cateva ori si nu mi-a creat dependenta, cum stiu ca ce zice sod si eye sunt perfect adevarate, cred ca ai o mare problema cu dependenta de a fi luata la organe mai mult sau mai putin genitale pe forumul acesta. sfatul meu ca om care cunoaste atat forumul de cand s-a nascut cat si marijuana: fumeaza repede o tzigara.

p.s. unde mai pui ca e o posibilitate ca in functie de starea ce iti va fi accentuata sa iti dai seama daca ai mostenit sau ba schizofrenia.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Ayala » Mie Sep 06, 2006 7:06 pm

imi pareai si tu isteata, ma dezamagesti.
dezaprobarea si agresivitatea unora ma confirma si ma linisteste, ce bine ca n-avem nimic in comun...
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Sep 06, 2006 7:41 pm

Ayala scrie:imi pareai si tu isteata, ma dezamagesti.
dezaprobarea si agresivitatea unora ma confirma si ma linisteste, ce bine ca n-avem nimic in comun...


deci pentru ca te-am dezamagit cele circa 4 bericioaice care au aterizat in frigider o sa imi intre cu noduri. lacrimile mi-au inecat vorbele. degetele imi tremura pe tastatura. cred ca in noaptea asta o sa ma sinucid asa ca nu uita maine sa imi citesti jurnalul.







peseu pt ceilaltzi: bre s-a inchis locoprostia de dau toate telijentele de acolo buzna aici?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron