Catalin Hâldan Unicul Capitan!

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Catalin Hâldan Unicul Capitan!

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Feb 25, 2002 1:00 pm

Catalin este Dinamo!
asa va fi mereu!
Catalin caine si dupa moarte!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: Catalin Hâldan Unicul Capitan!

Mesajde Rosu Oana » Vin Mar 15, 2002 3:13 pm

Cu siguranta Cata va ramane in inimile tuturor
dinamovistilor pana la moarte si dupa moarte...
Eu, una nu-l voi uita niciodata...pentru tot ceea
ce el a facut si pt Dinamo si pt suporteri...
Te voi iubi mereu,Cataline!!!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Joi Oct 05, 2006 6:44 am

au trecut sase ani de cand Unicul capitan a plecat sa joace fotbal cu ingerii. am vrut sa dau azi un material in memoriam, dar n-am avut spatiu, pentru ca mi s-a dat o singura pagina. am vazut la Antena 1 un reportaj facut acasa la tatal lui. instantaneu mi s-a pus un nod in gat, iar cand il vedeam/auzeam pe tatal lui cum vorbea despre el m-am cutremurat. cand am aflat ca meciul din fatidica zi de 5 octombrie 2000 a fost singurul la care tatal lui nu s-a dus a inceput sa-mi tremure barba.

Dumnezeu sa-l ierte!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Joi Oct 05, 2006 1:35 pm

Catalin era genul jucatorului modest . Iesea de la vestiare ultimu tocmai pentru a nu da interviuri . Iesea de la vestiare ultimu apoi statea la discutii cu suporterii . Era fericit cand Dinamo castiga , era suparat si nervos pe unii jucatori care aveau trecut stelisti si erau sau se preconiza ca vor veni la Dinamo . Era trup si suflet pentru Dinamo , noi il iubeam , el ne iubea .
La sfarsitul meciurilor , dintr-o deplasare lunga , venea la suporteri si statea de vorba cu ei si le multumea c-au fost prezenti si se mira si el . Era extrem de iubit si pe vremea aia si nu a fost facut Capitan post mortem cum ar putea crede unii . Era unul dintre noi ! Nici n-aveti idee cat pot sa sufar cand scriu cu "era" , la trecut. nici nu stiti cat pot sa sufar cand vad orice filmulet , orice poza cu el . nici nu stiti ca imi vine sa plang si in acest moment.
Iubea 2 lucruri cel mai mult : familia si Dinamo . Si pe acestea le-a parasit mult prea prematur , mult prea devreme in morti masi de treaba :( . Si-a dat viata pentru Dinamo la numai 24 ani si a patruns si mai adanc in sufletele noastre . Vestea ca a murit a cazut asupra noastra ca un fulger , a fost terifiant . Iar cand a fost adus pe teren pentru ultima data , toti de atata durere nu simteam nimic . Durerea era prea mare si ne-a anihilat simturile , pur si simplu nu ne venea sa credem
L-AM IUBIT , IL IUBESC SI-L VOI IUBI enorm pe UNICUL CAPITAN CATALIN HILDAN ... :(((((((((((
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde marian jan » Joi Oct 05, 2006 1:51 pm

Dumnezeu sa-l ierte!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Joi Oct 05, 2006 1:57 pm

Dumnezeu sa-l ierte!
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Oct 05, 2006 5:16 pm

ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Oct 05, 2006 5:28 pm

de mult bun simt baics, brava
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Vin Oct 06, 2006 4:20 am

subscriu! ! !
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Oct 06, 2006 8:16 am

Baixinho, deosebit gestul tau. Pot sa zic ca sunt foarte placut surprins. Bravo!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Oct 06, 2006 9:29 am

MiG29-le, fara sa fac pe modestul, zic ca n-am facut mare grozavie. pe cuvantul meu. am scris un text de o fila, peste care s-a bagat o sefa (ca sa nu se spuna ca ia banii de pomana) si mi-a schimbat in lead din sase ani in sase ani si o zi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Vin Oct 06, 2006 10:28 am

baixinho , tot respectul pentru tine .Esti total diferit de multi rapidisti , de ce ? Ieri taica-su intreba ce ati avut cu baiatu lui de l-ati injurat , mai avea putin si plangea :( ... pentru acei rapidisti , tot dispretu din lume

o poza cu a lui loc de veci :(
http://img218.imageshack.us/img218/7664/monumentpv6.jpg
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde dana_danutza » Vin Oct 06, 2006 11:04 am

...e foarte greu sa vorbesti de moartea cuiva,mai ales a lui Catalin Haldan...capitanul cainilor rosii...mai ales k a insemnat ceva nu numai pentru familia si prietenii lui,ci si pentru colegii lui si pentru noi toti dinamovistii...Este tragic cand te gandesti k au trecut atati ani fara el...a ramas in gandurile si in inimilie noastre asa cum a fost...
Dumnezeu sa l odihneasca si noi sa ne rugam pentru sufletul lui...
dana_danutza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Oct 05, 2006 3:29 am
Localitate: iasi

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Oct 06, 2006 3:10 pm

CATALIN HALDAN ... UNICUL CAPITAN .... asa a fost... si va ramane pentru TOTDEAUNA!!! :-< .... moment de reculegere!
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori