Din pat, aruncat in ploaie (povestea sfasietoare unui catel)

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Din pat, aruncat in ploaie (povestea sfasietoare unui catel)

Mesajde cola_de_vanilie » Mar Noi 07, 2006 2:43 pm

Avusesem 7 pui, o fetita o pastram eu, iar 5 ii dadusem la niste familii numai una si una, eram foarte mandra de norocul lor. Imi ramasese un baietel, cel mai frumos dintre toti, care fusese ales de multa lume si ma rugasera sa-l pun deoparte, iar cand era sa-l ia nu mai dadeau nici un semn de viata...
M-a contactat pe messenger o fata, spunandu-mi ca isi doreste foarte mult un catel si ca, dintre toti vazuti pe net, l-a ales pe al meu. Nu-i puteam da asa, oricum, un catel, am vrut sa stiu totul despre ea. Am aflat o poveste care m-a induiosat: o fata de 16 ani, a carei mama era plecata in strainatate la munca, al carei tata urma sa isi ia viza si sa plece si el in cateva zile. Urma sa ramana singura in apartament, era f. trista si considera ca numai un catel ii poate alina viata. M-a intrebat cat cer pe el. Nu cer nici un ban, i-am spus, cer doar sa fie indeplinite conditiile de iubire si rasfat pe care le are acasa: mancare multa si buna, pupat mult, plimbari lungi in parc la alti catei si, neaparat, sa doarma in pat. Rabdare si blandete, pentru ca este un catel sensibil. Mi-a spus ca ii poate oferi toate acestea.
M-a intrebat daca mai sunt persoane interesate de el, i-am spus ca mai vrea sa-l vada cineva, m-a rugat cu cerul si pamantul sa i-l pastrez ei, promitandu-mi ca, avand in vedere ca locuiam doar la o statie distanta una de alta, il voi vedea des, va veni cu el in parc sa se intalneasca cu mamica si surioara lui. Eram bucuroasa de aceasta sansa.
„Dar daca se intorc parintii tai si nu le convine? Sa nu il dai sub nici o forma altcuiva! Indiferent ce se intampla, sa mi-l aduci inapoi! Sa nu ajunga, Doamne fereste, in strada!â€Â
cola_de_vanilie
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 12, 2006 9:31 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 07, 2006 3:17 pm

Buna cola de vanilie !

Din poza am sesizat ca locuiesti pe langa stadionul 23 August din Bucuresti. Si eu tot pe acolo locuiesc. Da si mie un caine daca ai in plus. Ce rasa e cel din poza care a fost tinut in ploaie ? Pare a fi un caine zdravan....nicidecum un caine cu care sa dormi in pat. Eu am nevoie de un caine serios pentru curte. De tratat il tratez bine...fii fara grija. Ce mananc eu...manaca si el.
Am avut o catea...18 ani a trait. Era a bunicilor. Numai ciorba manca zilnic.
Te rog sa ma contactezi daca ai ceva pentru mine. Ai adresa mea de messenger in profile.
Multumesc anticipat si numai bine !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cola_de_vanilie » Mar Noi 07, 2006 3:22 pm

Daca vrei un caine zdravan pentru curte si spui ca stai pe langa 23, du-te la turnul de parasutisti. Langa sala de culturism niste oameni inimosi au facut cateva custi unde adapostesc multi catei, si mici si mari, si fete si baieti, bine hraniti, deparazitati. Vei avea un prieten de nadejde pentru toata viata si un paznic neinfricat!
cola_de_vanilie
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 12, 2006 9:31 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 07, 2006 3:27 pm

Multumesc. Chiar nu stiam. Am sa dau o raita pe acolo sa vedem. Imi doresc un caine pe care sa-l am de pui. Un prieten care sa fie si paznic.

Deci ce rasa e catelul dat Madalinei ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cola_de_vanilie » Lun Noi 13, 2006 11:31 pm

Nu este de rasa. Ai fost in 23?
cola_de_vanilie
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 12, 2006 9:31 pm
Localitate: Bucuresti

Am plans...

Mesajde Mamaitza » Mie Ian 17, 2007 11:22 pm

...cand am citit. Din pacate, sunt multi oameni asa. (am zis bine, sunt oameni oare?)
Mamaitza
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Dec 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde M@rLanU^^ » Mar Mai 22, 2007 1:10 am

nenorociti pot sa fie unii oameni... cum poti sa te porti asa cu un suflet.... fie el si de caine....
A invidia inseamna a te recunoaste inferior
Avatar utilizator
M@rLanU^^
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Joi Apr 05, 2007 11:00 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori