Aşteptăm sugestii şi reclamaţii de la voi 2006

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde Djinn » Mar Noi 14, 2006 3:26 pm

kantemire (si old lord) sa nu te miri daca anumiti oameni refuza sa mai posteze pentru ca niste inchistati in principii ca matale le refuza posibilitatea (care este) de a face apoi modificari jurnalului propriu si personal. In definitiv, de ce sa mai tii jurnal pe un forum unde nu poti sa ti-l editezi? Normal ar fi ca pe propriul tred de jurnal fiecare autor sa poata edita ad infinitum. Asa cum e la bloguri.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Mar Noi 14, 2006 3:53 pm

oare doar am visat ca am scris si io parerea mea pe subiectu asta? oricum ideea era aproximativ identica cu ce zice gin aici
Normal ar fi ca pe propriul tred de jurnal fiecare autor sa poata edita ad infinitum
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 14, 2006 4:21 pm

gin, posa ma crezi sau posa nu: eu nu as permite niciun fel de editare - ce naiba mah, stem copii mici? az credem/simtim una, maine ne razgandim? nu, papusha, ce ai scris ramane scris - daca nutz convine, nu te apuca

ar fi mult mai cinstit si mai demn
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Noi 15, 2006 10:14 am

ca niste inchistati in principii ca matale le refuza posibilitatea (care este) de a face apoi modificari jurnalului propriu si personal.

nu kant emir, cu atat mai putin eu, hataraste daca e normal sa fie sterse/editate jurnalele. Pentru asta egzista eyewitness si Baixinho si moderatorii de pe jurnale

In definitiv, de ce sa mai tii jurnal pe un forum unde nu poti sa ti-l editezi?

Pai ce fel de jurnal este ala care suporta editari ? Se poate chema jurnal ? Care e scopul de a scrie un jurnal ? Editarea jurnalului presupune o analiza a unor posturi printr-un alt post nu stergerea/editarea unor posturi. Un jurnal ajuta la constentizarea anumitor probleme si spoi la rezolvarea lor.
Pai de ce sa-l editezi ? Scrie un post care sa-l completeze. Ai fost nervors ori suparat, ca urmare ai scris tot felul de aberatii mai mult sau mai putin amuzante ? Foarte bine. De ce sa-ti fie rusine de tine ???? Tu crezi ca cititoriii forumului sunt niste extraterestii de care sa-ti fie rusine? Peste ani o sa-ti amintetsi cu placere ce tanar si naiv ai fost ? Asta e farmecul jurnalului: ca nu-l poti modifica cum vrea muscii tai. Dar poti constentiza anumite probleme si cum sa le rezolvi, te ajuta sa evoluezi, te ajuta sa ai incredere in tine ceea ce este extrem de important.
Tu azi scrii o prostie , maine te razgandesti si o stergi iar pest un timp o rescrii inapoi si tot asa.
Pai cum ar fi sa ai un carnet-jurnal din care sa tot rupi foile? La ce ajuta sa rupi foile?
Asta e farmecul jurnalulului, scrii ce simti pe moment si ramane acolo peste timp si candva analizezi ce ai scris printr-un alt post nu prin o stergere.
Eu nu stiu ce fel de jurnale sunt alea te pe blog dar cand spui cuvantul jurnal parca spui ceva sacru. Iti dai seama! Poti citi ce gandeste un om si cum intepreteaza el anumite probleme. Apoi cum reintepreteaza el acele probleme. E super frumos.
Daca scopul de a scrie un jurnal este sa-l editez prin stergeri atunci nu-l mai scrie, n-are rost.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Noi 15, 2006 10:30 am

bre, unu dintre admini (:D) sa splituiasca tredu asta si sa aleaga de-o parte posturile cu discutia legata strict de jurnale, si sa numeasca in vreun fel nou thread.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Noi 15, 2006 10:35 am

n-ar fi rau - ar putea sa se mute chiar pe treadul de jurnale

numai ca nah, se poata extinde discutia (atasamente sterse, sau orice fel de alta contributie postata de careva)

dar parerea ta de user care activezi de cativa ani pe fc - care este ea?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Noi 15, 2006 10:36 am

sa nu se stearga/editeze/modifice nimic ce tine de jurnale. sa se inchida/deschida, da, ca omu' respectiv este singurul care poate decide daca si cand mai scrie in jurnal.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Noi 15, 2006 10:37 am

pai sa facem un tread pe jurnale care sa se cheme de ce vrei sa scrii un jurnal ? :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 17, 2006 8:21 am

shavem iar un spamuitorash pe foto
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Noi 17, 2006 10:34 am

Va rog frumos sa stergeti din semnatura lui PiticStyle lincurile. Din care stiu eu, n-are voie, mai ales ca unul din ele e catre alt forum. Ii dau un pm cu explicatii acum, poate si le sterge singur.

Profil: http://www.fanclub.ro/member.php?userid=40981
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 17, 2006 11:01 am

te agitz degeaba (desi stiu ca ai dreptate si ca nu e regulamentar), pe forumu ala sunt exact zero posturi

deci ie ca si cum narfi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Noi 17, 2006 1:39 pm

nu conteaza. ca d-aia si le-a pus acolo, ca sa atraga trafic, sa-si faca reclama.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Noi 17, 2006 7:41 pm

reviu cu parerea despre jurnal(daca cumva ati splituit treadu cer sorri da nu am apucat sa opserv), si nu ca sa aţaţ spiritele ci doar cu un argument.
exista jurnale personale(adica unu pe care n-o sa-l dau la nimeni sa-l citeasca) si jurnale in care imi exprim parerile si sunt de acord sa fie citit de altii dar la care sa pot sa-i modific macar forma.
de exemplu:
fraza asta pe care as scrie-o intr-un moment de nervi:
"futu-i mama masii ca sara asta o trebuit sa trag o laba ca stoarfa aia o avut fitze in program si m-o lasat cu coaiele umflate"
sa o pot transforma intr-una mai rezonabila de genu:
"turturelu lu taticu, azi ai avut parte de tandrete multa din partea mea caci sclifosita aia te-o scutit de data asta de agresiuni si perversiuni sexuale."

nu de alta da daca apare freun gigivandam cand nu te astepti si cand incerci sa-i explici ca unu plus una poasafaca trei sau mai mult el sa-ti taie macaroana cu quote si sa zica :" Taci Din Gura Bah Labagiule Ca Abar Nai Nika "

adi caca sa concluzionez, nu se poate vorbi despre jurnal personal public ca si proprietate a tuturor. trebuie ca autorul sa poata sa isi cenzureze ulterior trairile, gandurile, care pe moment nu sunt neaparat exprimate la calitatea dorita.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Noi 17, 2006 7:45 pm

Cu cenzurarea is si io de acord, si mie mi-a sters Shaki un post la rugamintea mea, dar pana la a sterge un intreg jurnal e deja cale lunga lungaaaaaaaaa.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Noi 17, 2006 7:46 pm

recunosc ca e o situatie extrema dar trebuie sa fim totusi rezonabili. ca doar oameni suntem. sau?
adica dreptu de propriete a tuturor asupra unui jurnal personal poate sa intervina dupa un anumit interval de timp? cine ar trebui sa stabileasca asta? si cat sa fie intervalu ala de timp? si de ce?
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Noi 17, 2006 7:56 pm

Io atata sustin ca-n momentu in care scrii un jurnal pe net esti absolut constient de ceea ce se poate intampla cu el, nimeni nu poate pretinde contrariul (exceptie titinetul). Si-n general is de acord cu kantemir in problema asta, nu tre sa reiau ceea ce a subliniat foarte bine.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 17, 2006 8:09 pm

Si-n general is de acord cu kantemir


ofofofof, surprize si cadouri de uichent

jeorjel, ce ie asa greu? daca nu ie de publicat, nu mai publica deloc si gata!
naiba sa le ia de jurnale, ca daca vrei sa-ti iei viata in serios, e nevoie de seriozitate in tot ce faci - jurnalul de pe net ar trebui sa fie o impartasire a trairilor, nu? ca excludem pofta de impresii, stem uameni in tuata fire! si daca tot te-ai hotarat azi sa-mi impartasesti bucuria sau tristetea ta, asa cum a venit ea peste tine, de ce sa te razgandesti maine si sa te apuci sa o coafezi, ca sa dea mai bine la public, sau sa nu-i dai apa la moara nushcarui gigivandam? adica de ce te-ar interesa mai mult parerea unui idiot decat a celorlati oameni, cei care te iau in serios si te pretuiesc asa cum esti? nu e jurnal ala pe care il editezi de cate ori iti mai vine tie (retroactiv) cate o idee
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Noi 17, 2006 8:14 pm

piskeshu scrie:exceptie titinetul
pai tocmai dansului voiam sa-i acord ceva circumstante atenuate, sau atenuante(ca nu stiu cum se scrie corect:D), ca sa nu se piarda de tot

edit: ca o intervenit cantemiru intre timp si s-o schimbat datele problemei:D
adica ma omule, daca incognitovandamul so certat canva cu froid, si scrie pe net ca sa se usurze de un bolovan de pe inima, iar dupa aceia so inpacat si cu iel si cu pavlov si cu toti ailanti oameni de bine din stafu lu darwin, de ce trebe sa il pui la coltz si sa nu ii dai nici o sansa sa isi schimbe macar umpic imaginea. mai ales ca lumea e rea si nu uita:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 17, 2006 8:35 pm

de ce trebe sa il pui la coltz si sa nu ii dai nici o sansa sa isi schimbe macar umpic imaginea

nu pun mah la coltz pe nimeni (ei, ca mai iau la mijto pe cate unu - asta ie alta treaba!)

imaginea nu trebuie schimbata, ie buna asa cum ie ia (repetez a doojpe mia uara: daca tzii la imagine, vrei sa pari altfel decat esti: ok, cenzureazatz iesirile si basta!); cu cat e mai naturala si mai sincera, cu atat mai bine pentru toata lumea (da' pe asta nu vrea so priceapa nici dracu'! nooo, ca tresa te aranjezi casa dai bine! poate pune careva botu si te si crede!)

asta cu jurnalu vesnic editabil e ca vorba din popor: si cu p**a-n c*r, si cu sufletu-n rai

vrei sa faci incercari literare? vrei sa faci remixuri, coveruri dupa propriile-ti ganduri? fa-o si pe asta, dar fa-o declarat: "jurnalul meu, the mega fix mix"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Noi 17, 2006 8:58 pm

kant emir scrie: coveruri dupa propriile-ti ganduri? fa-o si pe asta, dar fa-o declarat: "jurnalul meu, the mega fix mix"
deci pentru chestia asta ar trebui un thread special? nu e de ajuns ala existent?

normal ca mult mai simplu e sa faci parcelutza ta (a lui, a iei) de forum, in asa fel ca fiecare sa zica ce-i trece prin dejte si sa fie la unison cu ce vrea restu lumii sa citeste. da asa cine ce mai castiga?
daca ionutzulescu afla de la ionutzuleanu ca ce problema are, se bucura ca nu ie singuru cu rahatu sub talpa. da daca afla cum so descurcat ca sa scape de smecheria respectiva ie cu doo clase peste ala de inca no aflat. adica un fel de fitbec pozitiv.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Noi 17, 2006 9:01 pm

bre, deja am loat-o razna pe un tred neadecvat, a fost o situatie cu wild rose, i-a cerut lu k@tzy sa-i stearga jurnalu, k@tzi a acceptat pentru ca useru iubescdoomujte, candva, cand era mod acolo, atunci cand si-a pus palma-n chiur si a plecat definitiv de pe fc si-a sters si jurnalu. k@tzi, vazand cu nu s-au loat masuri (si aici suntem de vina noi, adminii, ca nu am optservat ca sa loam masuri) a crezut ca se poate si a sters. taiem capu lu k@tzi acu? nu. bun, va promit io ca nu se va mai sterge niciun jurnal de azi incolo.

acu terminam discutiile astea inutile?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde jeorj » Vin Noi 17, 2006 10:50 pm

eyewitness scrie:acu terminam discutiile astea inutile?
io zic ca sa le gasesti un loculetz(a nu se confunda cu locoletz:D) unde sa se poata continua schimbu de argumente ca io zic ca se egzista pareri pertinente de ambele tz parti. si mi se pare cum ca se poate ajunge la un numitor comun pe subiect, sau se poate face ceva ca ratingu ala sa tinda catre mai mult:D

asta daca nu cumva dau io semne de lutzomanie(trebe doar sa-mi atraga careva atentia), caz in care ma retrag cu precizarea ca donez pozografiile cu boletusi, amanite si alte jurnale userilor fc.


ps. de ezemplu pe generalitati ar putea sa fie asa un subiect suficient de serios. adica combinat si cu alte subiecte cum ar fi:

drepturi de autor
confedentialitea datelor
drepturile userilor

si daca da sau nu. adica de ce da sau nu. ca doar de asta e facut un forum
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Noi 17, 2006 10:56 pm

da, numai ca io vreau sa vad jurnalu lu' kantemiru :D

(gata cu offtoapicele, sunt cuminte, nu datzi )
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Noi 18, 2006 2:03 am

bun, va promit io ca nu se va mai sterge niciun jurnal de azi incolo.

acu terminam discutiile astea inutile?


ashe bre, ashe! cu pupaturi pe mustatza aia stufuasa!

jeorj - da, se poate discuta

flafii - tot traind si nemurind, poate, intr-o zi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Noi 18, 2006 8:38 am

iar merge server-ul de pe forum precum o baba la alimentara :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Noi 19, 2006 1:13 am

un spamer
si inca unul
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 20, 2006 11:26 pm

deci useritza Vika_RockLady face spam


(hehehe, si nu mae pe foto, hehehe!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 21, 2006 1:22 pm

shinca unu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Noi 21, 2006 2:58 pm

kantemire, baga, nea, si lincu la tred.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Noi 22, 2006 6:08 am

poi sigur ca avem inca un gunoi de spamuitor, carele aici a pacatuit
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron