da' cradle of filth va place ??

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde wednesday » Dum Noi 19, 2006 11:33 pm

Rymali scrie:imi plac super mult cradle of filth...insa albumele mai vechi...ultimele 2, Nymphetamine si Thornography mi se par ca tind spre comercial...mi se pare ca au devenit mai ingrijorati de imagine decat muzica...de aceea si versurile sunt un pic mai slabutze...oricum eu raman fana albumelor mai vechi...Midian, Cruelty and the beast si restu :D..o fi imbatranit Dani insa mie inca imi mai place cum canta (ma rog...)

pe cand ma incantau pe mine cradle, midian era considerat unul din albumele noi neinspirate si paguboase. de fapt a fost cam primul din seria de reciclari nefericite bitter suits, damnation, nymphetamine...
ofof, daca damnation am asteptat cu interes, nymphetamine am ascultat in sictir si cu tornography nu m-am sinchisit inca...
dusk and her embrace delivers 4-eva'
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Black Ivy » Mar Noi 28, 2006 9:24 am

Thornography m-a dezamagit...oricum nu ma asteptam la un comeback fulminant sau la un nou album de genul "Cruelty and the Beast",dar nu ma incanta...Formatia nu se mai ridica la nivelul de acum cativa ani si e pacat; cat despre vocea lui Dani, ea incepe sa piara, se vede pe noul album ca a lasat-o mai moale...
Black Ivy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 27, 2006 7:38 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Rymali » Dum Dec 17, 2006 11:42 am

ok dci am ascultat si eu pt prima data Byronic Man (desi am albumul Thornography de ceva vreme nu m-am indurat sa ascult "duetul" dintre Dani si Ville Valo)..astazi am prins curaj..si sunt total dezamagita...
god....ville sa ramana la love metalul lui sau ce o fi cantand (nu am nimic cu H.I.M. ..da canta rock, au succes da sa ramana la genul lor....)

ma cam insel ca dupa albumul asta cradle o sa vina cu un album mai bun...
Avatar utilizator
Rymali
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 18, 2006 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Sâm Feb 03, 2007 12:12 pm

sunt de acord cu rymali....si pe mine m-a dezgustat :yuk: colaborarea cu ville vallo..si da,him is rock.....albumul thornography este mult prea comercial..CoF si-au pierdut din valoare..nici macar nu pot sa incadrez soundul intr-un anumit stil de metal......ce black,extreme gothic domnle? ca nici macar ultimul mentionat nu mai poate fi asociat cu CoF..... :nop:
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde morko_alex » Mie Mai 16, 2007 12:17 pm

thornography nu are nici o legatura cu CoF de altadata. Cruelty and the beast e genial, dpdv al instrumentalelor, a vocilor a ....tot. Are si poveste. Trebuie ascultat de la cap la coada, singuri fara sa fiti deranjati. CoF pana la bitter suites to succubi era o trupa meseriasa. Ce fac casele de discuri din trupe cu potential. Banu conteaza acum tati. By the way, pozele recente cu Dani sunt oribile... i mean c'mon how much fat can a man gain la inaltimea lui....? pacat, mare pacat.
Cine se trezeste de dimineata, maine fura un bou...
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Cof

Mesajde Bogdani 666 » Sâm Sep 15, 2007 3:37 pm

Care aveti albumele(bootlegurile) astea va rog contactati-ma
A Pungent And Sexual Miasma-1992
Live at hard club gaia-2000
Live abortion-2000
Maximum filth-2000
Damnation and a day tour-2003
I Raped The Virgin Mary And Hung the Bastard Christ 1997
Bogdani 666
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 15, 2007 2:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: da' cradle of filth va place ??

Mesajde MeliNoir88 » Sâm Mai 05, 2012 8:05 pm

Mi-am amintit de peerioada cand aveam o GRAMADA de tricouri cu CoF :)) inca le mai am, dar nu prea le mai port. Mda, mi-a placut trupa mult timp, desi si-au mai schimbat stilul fata de inceputuri, cred ca-s o trupa interesanta in continuare.
MeliNoir88
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Mai 05, 2012 7:20 pm
Localitate: bucuresti

Re: da' cradle of filth va place ??

Mesajde eliana » Mie Mai 09, 2012 9:50 am

SIncera sa fiu nu prea i-am ascultat. Dar nu e niciodata prea tarziu.

Cred ca prin liceu, la un moment dat ma apucase genul.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron