intrebare ??? intrebatoare

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

despre timiditate

Mesajde annak20 » Mar Noi 21, 2006 9:41 pm

ce sa fac sa nu mai fiu timida si pudica?
annak20
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 21, 2006 12:31 am
Localitate: Sibiu

Mesajde jeorj » Mar Noi 21, 2006 9:51 pm

inca o persoana din sibiu
eu sunt tot din sibiu si daca vrei poate te pot ajuta.
pentru mai multe amanunte putem discuta in particular.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde annak20 » Mar Noi 21, 2006 10:19 pm

ma poate ajuta cineva cu cateva mici sfaturi ???
annak20
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 21, 2006 12:31 am
Localitate: Sibiu

Mesajde kant emir » Mar Noi 21, 2006 11:20 pm

aham: alcol mult si secs in grup; dupa doojde sedintze de genu asta, o sa fii cu totu alt om
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde annak20 » Mar Noi 21, 2006 11:27 pm

hmmmmm stii acoolu are este o solutie pe timp limitat,iar eu vreau sa ma schimb for ever.. sau cel putin vreau sa incerc
annak20
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 21, 2006 12:31 am
Localitate: Sibiu

Mesajde shiona » Mar Noi 21, 2006 11:44 pm

schimbarea vine cu timpu...da sa stii ca in sfatu dat de kant emiru e o farama de adevar...pic cu pic se face lacu...sau toreentu[depinde acu]
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 21, 2006 11:49 pm

annak20, ete o vorba sincera si fara de gluma: timiditatea si pudoarea sunt naturale, nu trebuie neaparat schimbate; ai cumva un partener permanent si esti exagerat de timida si pudica? ca asta ar fi o problema - de obicei se domolesc (timiditatea si pudoarea, despre ele vorbim) atunci cand ai incredere in omul cu care faci sex, cand il respecti si stii ca te respecta si el

deci: ie patologic? sau n-ai partener permanent? ia desvolta, vino cu detalii (si nutz fie rusine: orice ar fi, s-a mai vazut, nu esti tu prima)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

sincer

Mesajde annak20 » Mie Noi 22, 2006 12:01 am

am observat ca iti c-am dai cu parerea presupun din experienta proprie.As vrea sa te intreb altceva crezi ca o partida buna de sex ar putea sa ma ajute sa fiu mai increzatoare??sau din contra m-as speria mai mult???
PS. nu am experianta in sex :(
annak20
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 21, 2006 12:31 am
Localitate: Sibiu

Mesajde annak20 » Mie Noi 22, 2006 12:18 am

am fost destul de explicita sau mai trebuie detalii :D atat timp cat raman in anonimat e ok cu toate ca si asa parca imi este greu sa imi gasesc cuvintele potrivite :P mersi pt sfaturi
annak20
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 21, 2006 12:31 am
Localitate: Sibiu

Mesajde Sică » Mie Noi 22, 2006 12:27 am

annka20 scrie:crezi ca o partida buna de sex ar putea sa ma ajute sa fiu mai increzatoare??sau din contra m-as speria mai mult???
PS. nu am experianta in sex :(

in nici un caz, o partida buna de sex nu iti te va ajuta sa fii mai increzatoare, tot ce trebuie sa faci este sa ai mai multa incredere in tine.
Treaba asta nu tine de sex sau de experienta pe care o ai, totul depinde de increderea pe care o ai in tine.
Numai fi timida, sa ai incredere in tine, te refuza un baitat (da-l in pula noastra doar nu o fi ultimu pe lumea asta, nu stie ce pierde), sigur esti o fata foarte draguta si atragatoare, astea sunt cuvintele pe care trebuie sa ti le spui in fiecare zi, nu astepta ca baietii sa se bage in seama cu tine (majoritatea baietilor sunt mult mai timizi ca tine, o stiu din propie experienta) baga-te tu in seama, fii cu tupeu si nu o sa ai de pierdut.
Niciodata sa nu dai semne de slabiciune fiindca un baiat stie sa profite de treaba asta si o sa ai de suferit, sa fii pe picioarele tale si foarte increzatoare in corpul si personalitatea ta, sa nu lesi pe nimeni sa te demoralizeze.

p.s. nu uita: uita-te in oglinda in fiecare zi si rosteste urmatoarele cuvinte: "sunt frumoasa, pot cuceri pe cine vreau eu". Acum nu trebuie sa te arunci la cel mai mare gagicar baiat, la inceput incearca sa iei unu care e putin mai retras (cam ca tine) iar dupa asta ai sa vezi ca totul va veni de la sine. Baietilor sunt morti dupa ceea ce nu pot avea (sa tii minte treaba asta)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Mie Noi 22, 2006 12:29 am

annak, cred ca iti lipseste increderea in tine daca zici ca esti timida. Da, sexul cu un partener stabil iti poate oferi o doza mai mare de incredere in fortele proprii, insa in general ca sa poti relationa cu oamenii intr-un mod corect trebuie sa ii tratezi ca pe egalul tau. (deci nu le rezolva sexul pe toate) Altfel, devii suspicios, te izolezi, te uiti cu teama la ei. Ar trebui sa iti pui intrebarea 'Sunt eu multumita de persoana mea? Ce nu imi place la mine si ce imi place?'. Incearca sa gasesti o anumita caracteristica a ta, acel je-ne-sais-quoi de care crezi ca oamenii s-ar putea atasa si dezvolta acea parte. In rest, gandeste-te ca atunci cand porti o discutie cu cineva nu ai nimic de pierdut, cei care iti sunt posibili prieteni vor trece cu vederea micile scapari. Cei care obisnuiesc sa critice omul la sange, din cap pana in picioare ori sunt niste ingamfati, ori sunt niste complexati si ei. deci in ambele cazuri, nu merita sa iti faci griji daca scapi vreo prostioara de fata cu ei :P

Edit: iete cum iar mi-a luat Sica vorba din gura ;(
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Noi 22, 2006 12:33 am

Edit: iete cum iar mi-a luat Sica vorba din gura ;(

nu fi suparata, ai spus-o mult mai bine ca mine
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde annak20 » Mie Noi 22, 2006 1:03 am

mmddaaa aveti mare dreptate cred ca m-ar ajuta mult sa ma cunosc intai mai bine, insa nu prea stiu cum sau cu ce sa incep si ceea ce a-ti scris mi-a spus si prietenul meu dar e o chestie spun in seara asta da de maine ma schimb nu voi mai fi asa si intr-o clipita totul se sterge ca sa nu mai zic ca sunt genu de presoana ca intoarce si rasuceste o chesti pana o coplica foarte mult :( si chiar imi doresc mai multa incredere in mine stiu ca pot .. si totusi nu stiu ce ma retine:(
annak20
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 21, 2006 12:31 am
Localitate: Sibiu

Mesajde Sică » Mie Noi 22, 2006 3:39 am

e greu prima oara, incepe prin a te baga in seama cu baieti (discutii, glume, chestii generale), cu timpul ai sa vezi ca iti va veni usor sa inviti pe cineva la o cafea in oras.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Invincible » Joi Feb 05, 2009 8:50 am

Emire, am vazut prin diferite postari cum ca esti de garda. Medic de garda cumva?

Daca-i p-asa, atunci am o intrebare intrebatoare.
Situatie: scandal cu un betiv. mai intai astept sa dea el in mine ca sa fiu acoperit la vreun eventual proces. Dupa ce da, dau si eu: un pumn in coaste (partea stanga) si unul in umar, cu jumatate din forta de care dispun; am dat mai mult ca sa-l potolesc.. si s-a potolit.

M-a sunat frate-sau 2 zile mai tarziu, pe la 02:30, sa-mi spuna ca-l doare burta si coastele si ca e grav. I-am spus ca n-are cum sa fie de la mine ca am dat cu fereala si l-am intrebat daca are vreo boala. A zis ca atunci cand am dat in el avea diaree de 3 zile. Omu are peste 50 de ani. I-am spus sa-l duca la doctor ca platesc eu....

Acu' stau ca pe tepi!
Ce-o fi?

Meropi, vrei sa-l intreb pe taica-tau ce ar putea fi? o fi contribuit cu ceva lovitura aia la coaste?
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Feb 05, 2009 10:27 am

Medic de garda cumva?

nu, e o vorba ca orcare alta

avea diaree de 3 zile. Omu are peste 50 de ani.


ehehe, la varsta asta se poate sa fie o problema

asa ca s-ar putea sa te puna la cheltuiala, sa-i cunperi ceai dementa

ca daca nu, poate te trezesti ca se apunca si iel sa-si faca mii de conturi si clone pe patruzecidemii de forumuri si sa te umple de diaree
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Joi Feb 05, 2009 8:22 pm

omul a luat IMODIUM fara sfatul medicului. cica i-a spus farmacistei ce are si aia i-a dat medicamentul asta. in loc de 2 pilule, a luat 3 + ca le-a combinat cu alcool.
Imodium este indicat in tratamentul simptomatic al diareei acute si cronice. Or omu' nostru era departe de "acuta" si "cronica".
L-au internat ca avea dureri mari. Eu am insistat sa-i faca ecografie, sa nu cumva sa-i fi rupt ceva.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Feb 05, 2009 8:39 pm

Compozitie
Imodium contine clorhidrat de loperamid, un antidiareic pentru uz oral.

amuzant sa legi diareea de uzu oral
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Joi Feb 05, 2009 8:46 pm

plm, acu eu stiu... :D:
eu am facut socoteala asa: daca e pentru boli de-alea cu nume pompoase, am zis c-o fi in ele substante puternice.

vede doctorul ce i-o face...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
sau ce-ai vrut sa spui?
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Invincible » Vin Feb 06, 2009 7:45 am

da ma... ma gandeam azi dimineatza: "ce-o fi vazut amuzant emiru la aia?"
si cum eram mai relaxat, mi-am adus aminte ca, de obicei, se spune uz intern.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Feb 06, 2009 11:11 am

si cum eram mai relaxat

aham

vez censeamna? ia satz dee domnu o relaxare adevarata si de durata, sa vez ca frumuasa si plina de fluturash si albinutze tzi s-ar mai parea lumea asta


hai sa continuam:
de obicei, se spune uz intern

uzu intern se diferentiaza net, in primu rand, de uzu estern; caile de administrare din discutie ar fi orala si anala (adica fiind vorba de ceva ce se introduce in sistemu digestiv, nu in cel - buanuara - circulator)

ei, daca meri mai departe cu analogiile (adica umfel de diaree a analogiilor), poate te gandejt ca oral, in zilele nuastre, nu se mai refera in primu rand la egzamen or la felu in care bagi pilulan tine, ci la o forma de imbucurare secsuala; da daca diareea ie destul de anala prin natura iei, si si analu cela se poate conecta cu sexu, cum sa nu te gandejt ca o diaree orala nonverbala ie ca curu?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator