Steaua în campionatul 2006-2007

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde cutuma© » Mar Noi 21, 2006 11:57 pm

Memetule cu tine nu discut pentru ca vorbesti prostii ....

Baics. Esti jurnalist. Stii cu ce se mananca fenomenul. Zi-mi si mie cum ai denumi un jucator care 90 de minute se plimba pe teren? Care da un gol la 6 meciuri si o pasa buna la 7. In ultimele 2 luni cele mai multe goluri s-au luat pe pase proaste date in atac. Autor principal : Dica.

Da, il injur pe Dica si dupa ce-a facut in seara asta. Cand a dormit tot meciul si a pocnit o minge-n scarba care intamplator a intrat in poarta.

Nu Dica ne-a dus in primavara ci arbitrii, da-le-ar Gigi telemea si margarina.

Scriu cu litere de-o schioapa : Diferenta intre Ronnie si Dica nu e de talent ci de atitudine. Pentru atitudine il injur (asta pentru p'afaristi)

Iubesc nespus echipa asta .... dar azi m-au facut sa-mi vand biletul. Si ma bucur c-am fost inspirat.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Noi 22, 2006 12:51 am

cutuma© scrie: Iubesc nespus echipa asta .... dar azi m-au facut sa-mi vand biletul. Si ma bucur c-am fost inspirat.
tu ai recitit fraza asta inainte sa o postezi?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cutuma© » Mie Noi 22, 2006 7:52 am

echipa pt mine am mai zis-o = doua culori, o sigla si un nume
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Noi 22, 2006 10:41 am

cutuma: esti din ciclu suporterilor care injura jucatorii la schimbare?
ieri suporterii stelei mi sau parut mai slabi decat jucatorii, ceea ce e mult.

Nu Dica ne-a dus in primavara

dap. nu dica lea dat 3 buabe lu dinamo ci miscarea planetara a dus mingea incolo
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Noi 22, 2006 11:02 am

de acord cu ce zici tu. la meci nu mergi nici pentru jucatori nici pentru antrenor nici pentru adversar, dar din punctul meu de vedere e de neconceput sa nu te duci la un meci si sa mai si spui ca te bucuri ca ai fost inspirat ca ai vandut biletul.
bai, reveniti cu picioarele pe pamant.. cat au putut au jucat, au avut noroc si acuma au sansa sa joace in uefa. e doar steaua bucuresti, nu manchester, nu juve, nu liverpool... sau voi nu va mai bucurati decat la finala UCL?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde memetshot » Mie Noi 22, 2006 11:20 am

sau voi nu va mai bucurati decat la finala UCL?

UCLu e o competitie de doi bani. daia nam vrut bah sa continuam. Da ce sa stiti voi
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Noi 22, 2006 12:44 pm

Am scris ditamai mesajul. Caca-m-as in el de vbulletin prost. Care se mai ocupa mah de partea tehnica ca doarme in cizme?!

Repet pe scurt :

1. E vorba de mentalitate : am avut-o la Kiev si la Madrid, ne-a lipsit in cele 3 meciuri de-acasa. Chiar daca nu poti sa-i bati, trebuie sa crezi ca poti si sa-incerci s-o faci. Copenhaga a batut Manchester. Cati ati fi pariat mah p'asta? Un Manchester cu vedetele in teren, nu Man Utd care batea Dinamo la Bucuresti cu pustii de perspectiva.
2. In afara meciurilor din cupele europene, echipa a jucat cu o scarba incredibila fata de competitie, fata de adversari si fata de suporteri. Nu dau doi lei pe ei pentru chestia sta. Urmariti meciurile si spuneti-mi ca gresesc.

A dat 3 boabe Dica da? Bravo lui, daca ala nu valida aiurea golul stii cat valorau boabele alea? Un vibrator in cur .. aia valorau.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Noi 22, 2006 1:21 pm

A dat 3 boabe Dica da? Bravo lui, daca ala nu valida aiurea golul stii cat valorau boabele alea? Un vibrator in cur .. aia valorau.

asta evident daca kievu obtinea un punct cu realu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Mesajde cutuma© » Mar Noi 28, 2006 4:20 pm

Sa nu-mi sariti in cap ca-mi popularizez blogul, dar am si eu ceva de zis legat de isteria asta cu Thereau :

http://decret.blogspot.com/2006/11/blur-ul-fotbalistului-perfect.html
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Noi 28, 2006 6:34 pm

credeam ca zici ceva de rau de thereau :D.
parerea mea e ca daca continua asa, mm poate fi iertat pentru gresala cu carlos. care si nea carlos a avut neste interventii utile, asa ca nu fu chiar tzapa tzepelor.

pacat la thereau e ca nafara de dica, nu stiu cati dintre coechipieri stiu sa "prelucreze" pasele lui si ca nafara de dica, nu prea stie multa populatie sai dea mingea calumea, el venind de prea multe ori la mijloc sasi ia mingea.

avand in vedere ca astia il voiau ca umplutura la camus, cum dreaq joaca ala?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Noi 28, 2006 6:58 pm

cutuma, mi-a placut articolu tau din blog. ai un stil reportericesc aparte, succint, lapidar si fuarte la subiect. adica pe felie. merluc, stii ca greu scoate cineva o lauda de la mine :D

c-o singura treaba nu sunt de acord:

Idoli pot fi Lacatus, Neaga sau Radoi


indiferent de ipostaza, pe lacatus nu l-as asocia decat cu cei din generatia lui
multumesc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Noi 28, 2006 7:23 pm

memetule, nu stii daca mai tii minte, cand a venit Duro la Steaua a venit la pachet cu un anume Ceno ( daca i-am stalcit numele ma doare la bajketzi, eram mic pe-atunci). Duro era umplutura la Ceno care a venit accidentat. Ei bine vreo 7-8 luni in care Albertica juca meci de meci am auzit acelasi text "ba cat de bine joaca baiatu asta ... stai sa-l vezi p'alalalt ca-i si mai si". Si n-a mai fost sa fie. Duro a jucat vreo 2-3 ani la noi iar conationalul sau ioc.

Ai bre eye ca ma faci sa rosesc :)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Noi 28, 2006 7:29 pm

Ai bre eye ca ma faci sa rosesc


io zic sa aplici repede si-un albastru de metil ca alfel te confunda ajtia cu aia de-ai lu borcea ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Dec 11, 2006 11:25 am

Universitatea Craiova - Steaua 0-0
Nu cred ca steaua mai are sperante la titlul. E imposibil ca Dinamo sa piarda de 5 ori si steaua sa bata tot.
Ce zice Becali ? Mai ofera prime celor care incurca pe dinamo ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Dec 11, 2006 11:35 am

Nu,plateste facturi de curent.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Dec 11, 2006 11:45 am

cutuma: cu singura diferenta ca camus nu era accidentat.

bag pl, incun meci belea.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron