Dinamo în campionatul 2006-2007

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde Ayrton » Joi Dec 07, 2006 6:23 pm

cutuma© scrie: Asta ca nu luam in socoteala si o posibila surpriza de proportii gen Lille.


Ce e cu Lille? Ca in campionatul Frantei sunt in grafic, sunt pe 2...

Apropo de Lille, sper ca stiti ca au ca emblema un caine rosu!
http://www.losc.fr/main.php
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Dec 07, 2006 7:04 pm

Conform uefa.com Lille e pe 3. Lens (da, 0-4 Lens aia) sunt pe 2.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Dec 08, 2006 1:46 pm

Dap, asa este, numa' golaverajul le diferentiaza, ca au acelasi nr de puncte!
Forza cainii rosii!!! (si romani si francezi! :) )
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 08, 2006 5:32 pm

bre, merluc, sa muara moshu de tenie gigantica in intestin daca inteleg
daca dinamo castiga liga 1 in romania nu merge direct in cl?
rog esplicati-mi
mersi anticipat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Dec 08, 2006 8:29 pm

In vara mUefa a trimis lamuriri si-anume : echipa care termina pe locul 1 in campionatul romaniei este calificata automat in grupele Ligii Campionilor doar daca echipa care castiga acest trofeu se califica automat in grupe prin prisma locului ocupat in clasament.

De ce? Pentru ca daca Arsenal castiga Liga de ex si termina pe locul 3 in campionat dupa Man Utd si Chelsea, atunci toate cele 3 echipe sunt calificate direct in grupe. Daca Arsenal termina pe 2 => un loc liber pe care-l ocupa dinamo.

In caz contrar dinamo joaca direct in turul 3 preliminar in timp ce Steaua mai disputa si turul 2.

Legat de coeficienti :

Ultimul cap de serie de anul acesta a fost Slovan Liberec : 23,769
Steaua are 55,255 fiind pe locul 28 in Europa
Dinamo are 34,255 fiind pe locul 66
Rapid are 40,255 find pe locul 51

Ceea ce inseamna ca in eventualitatea unui tur preliminar echipele noastre vor fi capi de serie => peste 50% sanse de calificare
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 08, 2006 9:03 pm

De ce? Pentru ca daca Arsenal castiga Liga de ex si termina pe locul 3 in campionat dupa Man Utd si Chelsea, atunci toate cele 3 echipe sunt calificate direct in grupe. Daca Arsenal termina pe 2 => un loc liber pe care-l ocupa dinamo.


cutuma, incep sa pricep putin da tot dau nijte rateuri cred. deci, daca barcelona ia titlu in spania si ia si cl, dinamo intra in grupele cl direct. dar daca barcelona termina sa zicem pe locu 3 in canpionatu spaniei dar cajtiga cl, atunci automat ia califica direct in grupele cl locu 1 si 2 din canpionatu spaniei si deci dinamo juaca calificari? ie frun link undeva unde se esplica chestia asta?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Dec 08, 2006 9:05 pm

Daps, situatia prezentata de tine e perfect adevarata. Link? o fi, mi-e lene sa caut. E si pe forum sigur postata directiva Uefa trimisa FRF.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 08, 2006 9:18 pm

Link? o fi, mi-e lene sa caut


tks, i highly appreciate :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Sâm Dec 09, 2006 10:58 am

Eye eu am adunat informatii pe acest forum aici:
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=16504

uite si ceva scris de cutuma©
cutuma© scrie:Campioana Romaniei, ediţ]se va califica direct in grupele competiţiei[/color] şi prin intermediul campionatului naţional, in condiţiile in care caştigătoarea Ligii are asigurat din oficiu locul in grupele proximei ediţii.


Caştigătoarea Ligii Campionilor are locul asigurat in grupele ligii campionilor indiferent de ce loc obtine in campionatul intern. Daca aceasta caştigătoarea isi asigura locul in grupele ligii campionilor obtinand locul 2 in campionatul intern atunci caştigătoarea Ligii 1 din Romania merge in grupele ligii campionilor. CUM ?
Caştigătoarea Ligii Campionilor merge in grupele ligii campionilor datorita faptului ca a obtinut locul 2 in campionatul intern si nu datorita faptului ca este caştigătoarea Ligii Campionilor. Defapt aceasta caştigătoarea a Ligii Campionilor face un serviu Romaniei furand calificarea in grupele ligii campionilor echipei de pe locul 3 din campionatul intern resp (ia oricum era calificata si putea sa cedeze locul 2 din camp inetrn echipei de pe locul 3). Acest loc revine automat romaniei. Daca caştigătoarea Ligii Campionilor termina pe locul 3 in campionatul intern atunci ia merge in liga campionilor datorita faptului ca este caştigătoarea Ligii Campionilor (caştigătoarea Ligii Campionilor are locul asigurat in grupele ligii campionilor indiferent de ce loc obtine in campionatul intern). Aici nu se mai intampla nimic ciudat. Tara de unde provine caştigătoarea Ligii Campionilor are primele doua locuri din campionatul intern asigurate in grupele ligii campionilor datorita coeficientului uefa superior iar caştigătoarea Ligii Campionilor merge in grupele ligii campionilor datorita faptului ca este caştigătoarea Ligii Campionilor. In acest caz tara din care provine caştigătoarea Ligii Campionilor castiga un loc in plus grupele ligii campionilor.
Sa vedem daca acesta caştigătoarea a Ligii Campionilor ne va face cadou calificarea in grupele ligii campionilor (si va anula avantajul propriei tari) (cadou pe care io nu mi-l doresc in caz ca dinamo ese campioana romaniei)

Am lamurit lumea ? M-am repetat ca sa fiu mai clar :D Am zis bine ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Dec 11, 2006 11:04 am

In sfarsit s-a terminat un sezon intern pe care il asteptam cu emotii si neincredere dar care pe final il vroiam prelungindu-se la infinit...
A fost frumos, prea frumos chiar! Dar meritat in primul rand pentru suporterii ce au fost alaturi de aceste culori si de aceasta stema cu 2 caini atunci cand era foarte greu, cand multi ne vroiau distrusi... Le-am aratat tuturor insa ce inseamna DINAMO!
Bucuria parcursului excelent din campionat a fost dublata sau chiar triplata de comportarea formidabila din grupele cupei Uefa si de ghioceii pe care ii visam demult si pe care ni-i dorim acum transformati in flori de mai. Ce frumos ar fi...
Dar pana atunci sa ne bucuram, e vremea noastra: DINAMO E NR 1!!!

Felicitari jucatorilor ce au pus suflet pentru aceste performante, felicitari lui Mircea Rednic ca ne-a dat iar dreptul de a fi mandri si de a ne bucura!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Dec 11, 2006 11:21 am

Pandurii - Dinamo 0-3
Steaua a remizat cu Univ Craiova. Practica aceasta remiza a Stelei echivaleaza cu o victorie pentru noi. Mai sunt 15 meciuri si trebuie sa pierdem de 5 ori ca sa pierdem campionatul. Am inchis gura la toate lumea (inclusiv Netoiu, care murea deciuda :D ).

Superb final de sezon, Dinamo e campioana Romaniei si calificata in primavara europeana. Cand o sa ne fie mai rau asa sa ne fie :D . HAI DINAMO !!
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Lun Dec 11, 2006 12:37 pm

si cu 11 pct erati deja campioni.

Bag pl, atata indolenta n-am mai vazut de pe vremea lui "Satana"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Dec 11, 2006 1:36 pm

daca pierde Dinamo camionatul (putin probabil) o sa rad si cu bucile.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde kacio » Lun Dec 11, 2006 3:12 pm

un lucru e cert ...Dinamo nu mai poate retrograda :n:

eu as rade cu bucile sa termine rapid pe vreun loc 5,6 ..si nu e putin probabil
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Ian 16, 2007 9:33 am

avem portar, dinamo la adus pe lobont.
sa vedem ce achizitii va face dinamo in aparare
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Campionat:

Mesajde RedDogs » Mie Mai 16, 2007 6:04 pm

1. National - Dinamo 1-2
2. Dinamo - Pandurii 1-0
3. Jiul - Dinamo 0-1
4. Dinamo - Timisoara 3-1
5. Craiova - Dinamo 0-4
6. Dinamo - UTA 2-0
7. Vaslui - Dinamo 1-2
8. Dinamo - Steaua 1-0
9. Fc Arges - Dinamo 2-3
10. Dinamo - Rapid 3-1
11. Dinamo - Farul 2-1
12. Gloria - Dinamo 0-1
13. Dinamo - Poli Iasi 5-0

14. CFR Cluj - Dinamo 2-1
15. Dinamo - Otelul 3-0
16. Urziceni - Dinamo 1-1
17. Dinamo - Ceahlaul 2-0
18. Dinamo - National 1-0
19. Pandurii - Dinamo 0-3
20. Dinamo - Jiul 1-0

21. Poli Aek - Dinamo 1-1
22. Dinamo - Craiova 0-0
23. UTA - Dinamo 1-1
24. Dinamo - Vaslui 0-0
25. Steaua - Dinamo 2-4
26. Dinamo - Fc Arges 1-0
27. Rapid - Dinamo 1-4

28. Farul - Dinamo 1-1
29. Dinamo - Gloria 2-0
30. Poli Iasi - Dinamo 1-1
31. Dinamo - CFR Cluj 1-0
32. Otelul - Dinamo 2-1
33. Dinamo - Unirea
34. Ceahlaul - Dinamo

Dinamo campioana matematic cu 4 etape inainte de final ==D
Dinamo Campioana
RedDogs
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 16, 2007 5:56 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde RedDogs » Dum Mai 20, 2007 9:22 am

Imagine

Imagine

Imagine
Dinamo Campioana
RedDogs
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 16, 2007 5:56 pm
Localitate: Bucharest

Anterior

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron