"leacurile babesti"

"leacurile babesti"

Mesajde loran_raul » Dum Iun 15, 2003 10:15 am

Vreau sa va intreb daca aveti incredere in leacurile babesti?Aud mereu diferite retete si multe persoane mi-au spus ca au dat mai mult randament decat pastilele.
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde marian jan » Dum Iun 15, 2003 11:30 am

domnule loran raul,
dupa ce ca ma stresezi la maxim cu 10 subiecte / minut,nici nu scrii ceva interesant.noi de obicei cand lansam un sondaj(de ex) ne spunem parerea primii.asa ca...
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde RooT » Lun Iun 16, 2003 9:03 am

domnule marian jan, mare atentie cu noul moderator :o. Daca nu-ti place subiectul .. nu posta off topic.
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Joi Iun 26, 2003 10:20 pm

de ce,imi iau avertisment?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde PHALANX » Mar Ian 18, 2005 12:24 pm

off topic .... n-am vazut nimic la subiect

on topic ...

Eu unu si personal am mai mare incredere in leacurile babesti,descantece si boscoane decat in medicamente si retete compensate.Daca sunt racit mai bine beau un kil de palinca fiarta,sau vin fiert cu scortisoara si stau o zi in pat si bolesc de la bautura decat sa stau 7 zile in casa si sa iau pastile cu ceasu'n mana...una la 6,una la 12,una...

Si mai sunt multe alte leacuri pe care nu le stiu si nici nu prea am de unde sa le invat,dar care sunt mult mai eficiente decat medicamentele.Poate veti intreba de ce?
Simplu ... nu au efecte adverse.

Acuma nu v-o luati in cap si sa mergeti pe la dracu-n praznic pe nu stiu ce coclauri sa mancati ciuperci si buruieni asa numa' ca a-ti auzit vreo duma pe undeva.Documentati-va mai intai.


Fiti buni si fiti nebuni....;-)
Avatar utilizator
PHALANX
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Ian 11, 2005 12:00 am

Hrana Vie

Mesajde esoteria » Joi Mai 26, 2005 6:39 pm

Uite de unde va puteti documenta bine:
HRANA VIE O - SPERANTA PENTRU FIECARE de Ernst Gunter.
O argumentare completa asupra alimentatiei naturiste.
Cartea ofera informatii competente despre:
- alimentarea naturista
- cruditatile care previn imbolnavirea organismului si vindeca numeroase maladii
- 100 retete infailibile de hrana vie
- sanatate in alte 150 de retete de mancaruri vegetale
- legume si mirodenii extrem de utile intr-o "gradina de camera"
- zvelta si atractiva pentru alesul tau
- puternic si potent pentru aleasa ta.

O puteti gasi la http://cartipentrutine.tripod.com
Parerea mea!...
Avatar utilizator
esoteria
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 15, 2005 12:00 am

Mesajde Bucky » Vin Aug 05, 2005 5:28 pm

Am incredere in asa-zisele "leacuri babesti", adica in tot ce tine de medicina naturista ... au dat rezultate mai bune decat medicamentele ... singura diferenta este ca ... tratamentul naturist este un tratament de durata (nu isi fac efectele buruienile in cateva ore sau zile), pe cand tratamentul medicamentos (pastile, injectii, picaturi etc) este unul de urgenta ... va doresc sa nu aveti nevoie de nici unul ... :)
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Mesajde mia » Dum Ian 01, 2006 11:35 pm

Am crezut si eu cindva ca tine sau ca multi altii ca anumite terapii alternative sunt leacuri babesti. in timp am aflat ca nu e chiar asa.Am sa-ti dau un exemplu: se spunea ca atunci cind faci pojar sau alta boala contagioasa eruptiva sa te imbraci in rosu. Am crezut initial ca este o mare prostie. Intre timp am aflat ca terapia cu ajutorul culorilor sau cu ajutorul luminii polarizate este foarte moderna, inspirata din terapia veche chineza, japoneza sau nu mai stiu care dar care are efecte spectaculoase in vindecarea multor boli sau ce este mai important prevenirea lor...prin cresterea imunitatii. dca vrei sa aflii mai multe contacteaza-ma
mia
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 01, 2006 10:57 pm
Localitate: Brasov

leacuri babesti pentru psoriazis

Mesajde gheorghe » Sâm Aug 26, 2006 6:44 am

Da , eu am incredere in leacurile babesti pentru ca plecand de la ele , mai precis de la ce mi-a spus o batrana din vrancea , am reusit sa scap de psoriazis

da pentru ca daca stai sa le anlizezi pe diecare in parte, constati ca toate au la baza lucruri reale si concrete

Medicina naturista pe ce se bazeaza, nu pe aceste leacuri transmise din generatie in generatie?

De ce nu le folosim?
Pentru ca este mai comod sa apelam la cateva pastile sau unguente recomandate de un medic, insa cand constati pe pielea ta ca tot ce ti-au dat medicii mai rau ti-a facut , sunt convins ca apelezi si la leacurile babesti
gheorghe
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Aug 26, 2006 6:35 am
Localitate: bucuresti

Mesajde M@rLanU^^ » Lun Mai 21, 2007 11:53 pm

am incredere in leacurile babesti, dar nu ma bazez pe ele decat in probleme de sanatate minore.... stiti vorba aia cine nu are batrani sa isi cumpere... stiu ei ce stiu.... ca altfel nu mai ajungeau la varsta pe care o au...
A invidia inseamna a te recunoaste inferior
Avatar utilizator
M@rLanU^^
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Joi Apr 05, 2007 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Mai 22, 2007 12:29 am

cine nu are batrani sa isi cumpere... stiu ei ce stiu.... ca altfel nu mai ajungeau la varsta pe care o au...

cine breh, batranii cumparatz, or cei care au cumparat batranii de tineri si i-au pus la inbatranire controlata?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde M@rLanU^^ » Mar Mai 22, 2007 4:58 am

cine vrea si cine doreste..... cred ca se gasesc si pe e-bay acum....

ontopic: leacuri babesti... da dar cu grija...
A invidia inseamna a te recunoaste inferior
Avatar utilizator
M@rLanU^^
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Joi Apr 05, 2007 11:00 pm

Mesajde MYKA » Dum Iul 12, 2009 10:27 pm

Tratamentele alopate nu au aparut odata cu omul , pe pamant, nu-i asa??
Cum credeti ca se tratau si vindecau oamenii , in antichitate, cu ampicilina???
Eu m-am vindecat de o boala incurabila cu ajutorul medicinei alternative.
Avatar utilizator
MYKA
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Mar Iun 23, 2009 11:00 pm

Mesajde trubadur » Mie Dec 09, 2009 11:31 pm

Buna, referitor la ''medicina naturista'' eu am fost vindecat mult mai bine, mult mai repede, mult mai ieftin si fara efecte adverse sau alte consecinte in urmatoarele exemple: {in ''85}mi-se facuse un nodul la pieptul dr.si recomandarea ''medicului'' era- [taiem si ducem la laborator]. O ''baba renumita cu plante'' mi-a aplicat o alifie preparata de ea si mi-a trecut in cateva zile. Peste ani de zile,{in ''93 }problema cu ''lombosciatica''. Altii se opereaza, taie de unde i-i doare, apoi iar problema apare ar mai taia dar nu mai au ce... M-au chinuit cu medicamente..infiltratii in coloana, fizioterapie.. ca mai rau ma simteam. Mergand la aceiasi ''baba'', in 3 zile am fost vindecat. In martie 2009 am sesizat ca am problema cu respiratul, dar tensiunea era buna,am fost la ''urgenta'' agitat-diagnostic=hipertensiune, recomandandu-mi un medicam...I-i arat m.de fam. si el recom. altceva cica mai bun. Cumpar ..iau...i-mi scade la 9/5..jale..Am cautat pe net (forum) si am aflat ca am riniosinusita. ..M.Alergolog..M.ORL..fara rezultat. Bani cheltuiti! Cu hren ''penicilina din gradina'' m-am facut bine! Va doresc multa sanatate!
trubadur
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 03, 2009 11:52 am
Localitate: Bacau

Mesajde Invincible » Joi Dec 10, 2009 9:52 am

Eu m-am vindecat ieri, in 5 ore de febra cu felii de cartofi legati la gat cu pansament.

Ca termotehnician, m-am intrebat cum actioneaza cartofii aia si am ajuns la concluzia ca au rolul de a prelua caldura si a o disipa in exterior -caldura trece intotdeauna de la corpul mai cald la corpul mai rece .

Si gandindu-ma mai departe, ma intrebam de ce dor ochii si capul la febra. Apoi daca e febra (temp ridicata) inseamna ca se dilata vasele de sange, de-aia doare.

Un inginer poate fi medic insa un medic nu poate fi inginer :D
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Joi Dec 10, 2009 9:58 am

mah smile ce inteligent esti tu. :))
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde viXen » Joi Dec 10, 2009 12:52 pm

in afara de cazul ca se dilata vasele din alte motive :)
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm


Înapoi la Medicina alternativa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron