De System of a Down ce zicetzi oameni ?

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde om_fericit » Vin Ian 13, 2006 1:47 pm

cred ca ar fi cazul sa va scoate-ti tot albumu de la hypnotize....e bestial..merita sa fie ascultar over & over again:)
da ma tata am auzit si de virgula, punct si litera mare..da dau click mai greu pe ele pe intuneric.
Avatar utilizator
om_fericit
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Dum Oct 09, 2005 11:00 pm

Mesajde RajaF » Dum Ian 15, 2006 5:27 am

Mie tare imi este ca se indreapta spre aceeasi soarta ca si Rage Against The Machine. Nu stiu de ce dar formatiile cu mesaj politic puternic, ajung in final sa dea mai multa atentie mesajului decat muzicii prin care il propaga.

Cat despre Mesmerize/Hypnotize, parerea mea e ca pe partea a doua a albumului nu ar fi trebuit sa il lase pe Malakian (chitaristul) asa de mult la vocal. A iesit bun in orice caz numai ca parca nu e acelasi lucru. In schimb pachetul intreg e superb. Cu siguranta cel mai bun efort al lor de la SOAD incoace. Radio / Video este preferata mea de pe album. Cea mai buna piesa a lor dupa Peephole cu siguranta.

Si vad ca multa lume da de pamant cu Steal This Album. Daca stai sa te gandesti bine, multe din piesele de pe albumul ala sunt facute inainte de toxicity si sunt mai bune, dar asta e alta discutie.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde odrey » Dum Ian 15, 2006 5:34 pm

E k kumea.....pacat k astia spun prostii despre SOAD .... fratilor...nu asc muzik???SOAD inseamna muzik...prima data am auzit aerials si mi-a placut;dupa aia am facut rost d toxicity,steal this album,b.y.o.b. si hypnotize si mi se par super. toate melodiile lor sunt k lumea indiferent d c spun altii...mesaj pt fanii soad:nu luati in seama c zic toti pokemonii(sau aia care se cred mari rockeri - ei dak asc numai L.P. si H.I.M. sau mai stiu yo c sunt hmmm....Rockeri).
1) Serj are o voce bestiala
2) nu copie p nimeni
3)dak nu va place nu comentati
odrey
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 15, 2006 5:23 pm
Localitate: in fata calc

Mesajde om_fericit » Mar Ian 17, 2006 1:05 am

de acord cu mr odrey:)...
da ma tata am auzit si de virgula, punct si litera mare..da dau click mai greu pe ele pe intuneric.
Avatar utilizator
om_fericit
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Dum Oct 09, 2005 11:00 pm

system of a d?

Mesajde giginel » Mie Ian 18, 2006 10:56 am

bai pai generatia mc donalds are nevoie de europeni relativ sanatosi care sa o intretina cu o pseudo revolta usor de ingurgitata cam ca hamburgeru,nu?
ei sunt bine intentionati cred dar nu e de ajuns sa liricizezi atitudinea punk pentru a fi luat in seama 100%.
numai bun de ascultat cand na i chef sa asculti nimic,zic io..."parerea mea":)

a da
nu exista melodii la misto...crede ma .

floricos scrie:NU VI SE PARE CA BASU DE COARDA DIN AERIALS ADUCE DESTUL DE MULT CU METALLICA?


hei sod nu are original decat timbrul vocal
reflexul de a o da in acorduri "balcanice" prea rar zic io
si fetzele:)
deci nu ma mira ca se regasesc parti metallica slayer ....

asta e prima si ultima data cand iti unesc mesajele. oricum ai un avert pe tema asta, sa citesti regulamentul mai bine data viitoare.
giginel
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 17, 2006 2:49 pm
Localitate: ?

Mesajde giginel » Mie Ian 18, 2006 10:58 am

a da
nu exista melodii la misto...crede ma .
giginel
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 17, 2006 2:49 pm
Localitate: ?

Mesajde giginel » Mie Ian 18, 2006 11:05 am

floricos scrie:NU VI SE PARE CA BASU DE COARDA DIN AERIALS ADUCE DESTUL DE MULT CU METALLICA?


hei sod nu are original decat timbrul vocal
reflexul de a o da in acorduri "balcanice" prea rar zic io
si fetzele:)
deci nu ma mira ca se regasesc parti metallica slayer ....
giginel
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 17, 2006 2:49 pm
Localitate: ?

Mesajde LeSharK » Mie Ian 18, 2006 1:16 pm

triple posting = ban?

no point whatsoever + scapari de gramatica cat cuprinde
fii mai clar omule!
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Lun Ian 23, 2006 6:23 pm

vad ca in albumul nou au introdus un nou solist(era da nu canta)ideea e ca suna super da..... c sa intamplat cu versurile??? c e cu melodiile alea??? WTF m3n???
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde RajaF » Mar Ian 24, 2006 2:20 am

Nu e un solist nou. E chitaristul care face si partea de vocal. Si da melodiile noi sunt diferite dar au calitate. Giginel, daca tu atat ai inteles din muzica lor... of.
Cat despre influente in muzica lor... Si Metallica au influente AC/DC de exemplu. Asta nu inseamna ca sunt mai putin originali sau ca muzica pe care o fac este mai putin valoroasa. Influentele sunt ceva normal in orice mediu si nu trebuie tratate cu dispret.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Claymood » Mar Ian 24, 2006 9:33 am

salut!..uhm...de influente pot sa spun doar ca nu se mai poate face muzica ca sa nu se compare cu alte formatii sau alte genuri...o fo n'spe mii de formatii care au facut muzica mai demult...acu toata lumea se ia dupa ei....din pacate....dar nu este alta metoda de a face muzica...si de a face ceva mai nou.....poti sa incerci sa faci muzica rock si pe pahare dak poti....dar te asigur ca au mai incercat si altii....S.O.A.D....intradevar au adus ceva nou in lumea muzicala....dar timpul trece si vremea se schimba....si se schimba repede...anyway!...System Of A Dawn ii kuul....
numa bien!;)
Claymood
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Ian 11, 2006 2:18 pm
Localitate: Tg.Mures

Mesajde Cods » Sâm Apr 15, 2006 3:43 am

Nu-s nici pe departe geniali , dar fata de alte trupe din noul val au ceva in plus , putin , dar mai mult decat restul(aproape toti) .

...sper ca nu debitez ....
Cods
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Apr 14, 2006 8:18 pm
Localitate: pe scaun

Mesajde The Nameless » Lun Iun 19, 2006 8:35 am

System of a Down sunt super, Serj Tankian are o voce foarte buna. Dupa parerea mea, sunt talentati, chiar daca ultimul album e putin cam comercial :/

Albumul meu preferat este Toxicity, dar si Mezmerize e bun. N-am sa stau prea mult sa-mi dau cu parerea, pt. ca nu sunt fana. Se claseaza cam printre primii cinci, dar totusi, nu sunt fana, asa cum sunt fana Slipknot. Ascult, dar nu stiu prea multe despre ei, despre istoria lor samd.

Anyway, sunt tari :)
I never wanted a anybody more..than I wanted you...
The only thing I ever really loved..was hating you!
Avatar utilizator
The Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde S0rarry » Lun Iul 17, 2006 11:28 pm

Cum s-ar traduce System of a down ? :n:
S0rarry
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 17, 2006 11:21 pm
Localitate: Romania,Bistrita

Mesajde LeSharK » Mar Iul 18, 2006 9:32 am

vine de la "dawn of a system". cred..
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iul 20, 2006 12:33 am

numele trupei vine de la o poezie scrisa de Serj prin 1995, intitulata "Victims of a down". Si au inlocuit Victims cu System, si asa au gasit un nume pentru proiectul care lua nastere atunci.

(stiu ca nu am raspuns la intrebarea cum se traduce numele)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Dymix » Dum Iun 17, 2007 9:54 am

Fara suparare da cred ca ati ramas putin in urma :n: ! Din cate stiu au mai aparut dupa "Steal This Album" si inca 2 albume . De "Hypnotize" si de "Mezmerize" ati auzit ? Acolo melodii faine ....... De exemplu melodia "Hypnotize" aparuta in 2005 sau 2006 nu mai stiu exact este suuuuuuper mortala!!!! daca vreti sa aflati totul despre System Of A Down mai bine intrati pe www,systemofadown.com

Eu cred ca ai fost informata gresit de-a binelea!!! System Of A Down s-a lansat in '90 asa ca nu are cum sa puna numele prin '95 ! ;k
Dymix
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 17, 2007 9:38 am
Localitate: Sibiu

Mesajde Dymix » Dum Iun 17, 2007 9:57 am

Eu cred ca ati ramas "putin" in urma ! Mai bine incepeti sa vorbiti de albumele mai noi cum ar fi "Mezmerize" sau "Hypnotize" ca deja a aparut Mezmerize si in Sibiu! Numa e cam ............ scump! dar sa fiu sincer eu zic ca isi merita banii!!!
Dymix
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 17, 2007 9:38 am
Localitate: Sibiu

Mesajde Dymix » Dum Iun 17, 2007 10:00 am

Eu cred ca ai fost informata gresit de-a binelea!!! System Of A Down s-a lansat in '90 asa ca nu are cum sa puna numele prin '95 ! ;k
Dymix
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 17, 2007 9:38 am
Localitate: Sibiu

Mesajde whatever » Dum Iun 17, 2007 9:52 pm

1) ai un avert de la mine pentru cele 3 mesaje consecutive
2) data viitoare foloseste cu incredere butonul "edit"
3) system of a down pentru mine au 2 albume : st'ul si toxicity. restul sunt pe langa. in special ultimele 2
4) in 90 nu exista nici urma de soil (care oricum nici nu au prea existat), darmite de system of a down.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Iun 18, 2007 2:25 pm

si whatever nu e domnisoara :)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator