MARIJUANA drugs or not drugs

Do you know anything about Marijuana ?

Yes.
80
59%
Interesting subject.
25
18%
No.
11
8%
No and i don't want to .
10
7%
Leave me alone or i call the police.
10
7%
 
Voturi totale : 136

Mesajde superbiggy » Lun Aug 08, 2005 10:09 pm

Norbert esti de belea, nu te sfatuiesc sa iei "ciumperci" nici sa mai consumi vreodata marijuana , alcool, tutun sau orice altceva iti poate dauna receptivitatii, insa all that mambo jumbo despre "hallucinogen persisiting perception disorder" nu s-a mai pomenit la consumatorii de marijuana, sunt oameni care au probleme cu perceptia realitatii in starea lor naturala,...si sigur in cercul tau de prieteni iti vin citiva in cap,... am i right ?!?
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde MushroomTrip » Vin Sep 02, 2005 7:07 pm

Uite ca am dat si eu de forumul asta. Damarijuana trebuielegalizata inintreaga lume iar daca se va intampla asta in Romania vreodata in momentul urmatoe o sa imi deschid si coffe-shop si smarshop. Si o sa fumez un joint in fata unui politist care a fost la antidrog. [-o [-o
Avatar utilizator
MushroomTrip
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Sep 01, 2005 11:00 pm

Mesajde MushroomTrip » Vin Sep 02, 2005 7:08 pm

A.... si o sa-l intrb daca acum cand a ramas fara munca il intereseaza un post de "femeie de servici" la coffeshop-ul meu.
Avatar utilizator
MushroomTrip
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Sep 01, 2005 11:00 pm

Mesajde free mind » Dum Feb 04, 2007 8:41 pm

heavystone raspunde-mi sie mie la mesaj pls.....;)
free mind
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 04, 2007 6:19 pm
Localitate: enywhere

Mesajde free mind » Dum Feb 04, 2007 8:44 pm

Heavystone scrie:....Aaaa shi nu uita, cand usuci alea... sa fie in loc intunecat si uscat(debara, etc..) :B

heavystone cum te pot contacta si yo sa vb......vorbe...:)
free mind
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 04, 2007 6:19 pm
Localitate: enywhere

Mesajde Mowhawk » Mar Apr 24, 2007 2:17 pm

Asa zisa maria,iarba,cacat sau chiar si sub alte denumiri mai subtile nu este un drog mai urat sa il numesc asa decat altele care iti prajesc sitemul nu dupa mult timp.In legatura cu consumul excesiv ...ma abtin...alte efecte...insa cel mai bine sa sa o combini cu altceva astfel nu faci exces si e bine iar senzatiile sunt altele....
All different, all the same!!!
Avatar utilizator
Mowhawk
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:00 pm

Mesajde Mowhawk » Mar Apr 24, 2007 2:22 pm

Norbert scrie:Marijuana trebe legalizata ca si asa nu are cine stie ce efect, eu de ex am incercat si nu simt nimic, e ca si cum nu fumez nimic, NU PRICEP ce dracu am ? Ce are, chiar daca fumez 1 sau 2 sau 3 cu marijuana degeaba, ce celule oi avea in capu asta de nu se simt deloc, hai ca e deprimant ! Am facut analize de singe sa vad ce nu e okay si e totul okay, acuma nu stiu de ce tetrahidrocanabinolu la mine se comporta ca apa si nu reactioneaza deloc si nici un efect dupa n-are in creier, ca beau apa ca iau aia e tot aia. Nu stiu ce analize sa mai fac sa vad ce este, de curiozitate nu de alta.

Toluenu vad ca a avut efect da ala macar am testat rar de tot, ma gindesc acum la ciumperci respectiv psilocibin, desi se spune ca unii care au incercat si odata doar ciuperci....au ramas cu HPPD (hallucinogen persisiting perception disorder) ani de zile deci...vad flash-uri mai mereu in cimpul vizual...urme la obiectele in miscare deci ce parere aveti ? cine garanteaza ca NU ramin cu asa ceva dupa o experienta ? Si asa nu sunt cunoscute procesele prin care ramine omul cu HPPD si dupa un singur experiment asa cum nu se cunoaste cum apar halucinatiile, cert este ca psilocibinul avind o structura moleculara 95 % identica cu serotonina, receptorii de serotonina iau psilocibinu ca pe serotonina si diferenta aia mica...face ravagii la perceptii, dar cum si ce fel nu se stie, careva a testat ciumperci ? Adevaru ce adevaratul amuzament cu halucinogeni este, iesi din realitate, intri in alte realitati, distractia dracu, marijuana e nimic dupa parerea mea, vad ca la ceilalti...cica se simt asa mai bine (mie vad ca nu mi-e dat sa am dreptu asta), le schimba ceva macar naiba. Astept pareri despre ciumperci va rog.

Intrebare de baraj: DACA iau si ciumperca si nici alea n-au afect ce ma fac ? deci daca iau si....e ca si cum maninc piine, sa ajung dracu la nebuni de nervi :((( !



Cipercile sunt bun in sensul lor...nu ramai cu nimic ca efect secundar...cel mai important este sa stii sa le cunosti si sa stii ce sa iei, ca piata in zilele de azi e destul de versata si primejdioasa si nu stii ce cumperi decat daca ai cunostinte despre ce vrei sa iei si cum arata....Incearca ca ii cel mai natural halucinogen posibil
All different, all the same!!!
Avatar utilizator
Mowhawk
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:00 pm

nou pe aici ...

Mesajde epY » Joi Aug 02, 2007 7:53 am

Noroc baieti....povestile voastre sunt interesante.
Eu ma chinui de vre-o luna de zile sa fac rost de niste seminte (M) in Romania si nu gasesc la nimeni.:rau2:
In spania le puteam cumpara din magazin,iar aici ... nasol.

Daca ma poate indruma cineva i-as fi recunoscator,astept un PM sau un semn pe Yahoo Messenger ID: epy_braila

Sa facem si cunostinta,Epy!

[-o ! PACE ! [-o
Eu il am pe 2 PAC pe spate tatuat,
Si regrat cel mai mult ca l-au impuscat.
epY
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 02, 2007 7:07 am
Localitate: Braila

Mesajde cr3tz » Joi Aug 02, 2007 9:12 am

epY scrie:Eu ma chinui de vre-o luna de zile sa fac rost de niste seminte (M) in Romania si nu gasesc la nimeni.


eu ieri mi-am achizitionat o punga.le-am luat de la un magazin de cartier,imi era lene sa merg pana in cora sau carrefour.sunt nutline si sunt excelente.si da,sunt seminte de floarea soarelui.


tinere esti zombi? :sperm:
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Joi Aug 02, 2007 4:59 pm

vezi ca trimit baietii sa le dai sami aduca si mie, nu ma lasa la greu. ca stii ca sunt dependent.
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde epY » Joi Aug 02, 2007 5:47 pm

cr3tz scrie:eu ieri mi-am achizitionat o punga.le-am luat de la un magazin de cartier,imi era lene sa merg pana in cora sau carrefour.sunt nutline si sunt excelente.si da,sunt seminte de floarea soarelui.


tinere esti zombi? :sperm:


cr3tzu, ce baiat...
Nici bine n-am intrat,
Si deja m-a deranjat.
Imi place sa vorbesc in rime,
Mai ales cu fraierii ca tine.
Stai cuminte-n banca ta,
Nu supara si pe altcineva.

Relax sa nu plezneasca ceva in tine, in continuare astept un raspuns la postul meu,mersi..
Eu il am pe 2 PAC pe spate tatuat,
Si regrat cel mai mult ca l-au impuscat.
epY
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 02, 2007 7:07 am
Localitate: Braila

Mesajde pishoo » Sâm Aug 25, 2007 6:18 am

Am citit atat kk aici ca toata noaptea mi-am udat chilotii. O gramada de persoane prost informate, dezinformate sau put si simplu neinformate, cu o dorinta arzatoare de a sustine niste idei conservatoare cu care au fost indoctrinati.

In primul rand vreau sa zic si eu un simplu "Buna!", ca sunt nou pe aici si asa e de bun simt, sper sa fie vreun ecou pe undeva pe "sus" la ceea ce se tot strica pe aici... si acum sa incep:

Norbert, frate... daca ai fumat de mai mult de 2 ori, in cazul in care te-ai "tratat" cu ceva ca lumea, inseamna ca tu ai un "film" ca nu ai nimic... adica: M. iti accentueaza starea ta de spirit. Daca te concentrezi asupra unui lucru il vei face ca si cand nu ai fi fumat nimic (in afara cazului in care esti stoned). In principal nu se prea discuta de senzatiile pe care le experimentezi, pt ca difera de la o planta la alta (si aici ma refer la diferitele tipuri de iarba...white widow, skunk, big bud, purple haze... etc)

epY: Daca tu crezi ca la legislatia din romania cineva se risca sa iti dea tie seminte, te inseli. Poate doar daca le ascunde in vreun parc, intr-un tufis, si dupa aia sa iti spuna tie de unde sa le iei, iar tu sa zici "mersi" si "la revedere"...

Prima data cand am fumat... am fost 4 persoane, eram la un tip acasa si dupa ce s-a terminat tigara am zis ca nu am nimic. Am intrat in casa de pe balcon, iar 2 secunde mai tarziu eu eram pe jos batand cu mainile si cu picioarele in podea si radeam ca un apucat, asa o stare de euforie simteam. (Poti sa o asemeni cu senzatia cand te-ai indragostit prima oara sau prima tura care ai dat-o cu noua ta masina... in cazul in care tre sa iti fac schitza :P )
Vreti sa intelegeti care sunt efectele pe care le simte un om fumat? Nu o sa intelegeti pana cand o sa incercati... cel mai aproape o sa fiti cand o sa ascultati "vita de vie - varza".

Am foarte multe de spus:

1.Iarba este ilegala datorita mecanismelor economice (tutunul si bumbacul erau mai profitabile), care sunt conduse de cei cu bani. Nu degeaba cand erai mic te jucai cu guma de mestecat care semana cu o tzigara si te faceai ca fumezi.

2.Dupa ce ai fumat la un moment dat o sa simti o senzatie de sete... o senzatie de foame... iar mai tarziu o stare de moleseala zic unii, eu zic de om implinit, cu burtica plina care nu mai are nevoie de nimic in afara de un pic de somn, odihna.

3.Am fumat o luna intreaga in fiecare seara si uneori si ziua, iar dupa ce m-am oprit dintr-o data nu am simtit nevoia sa fumez, nu imi rod unghiile, nu dau in cap la nimeni sa fac rost de iarba, am condus mii de km in starea respectiva si nu am avut nici cel mai mic accident, am avut cele mai tari partide de sex din viata mea, am mancat cea mai buna inghetata de pe pamant, am baut cel mai bun Red Bull care exista, si toate astea pt ca te intelegi mult mai bine pe tine insuti si esti capabil sa iti canalizezi atentia asupra lamaii din limonada pe care o bei si poti sa simti pe papilele gustative cum se absoarbe la nivelul gurii zeama de lamaie din limonada.

Daca voi, care cititi randurile de mai sus credeti ca vreun om in momentul in care simte toate lucrurile astea isi doreste sa isi injunghie sotia, sau partenerul de joint sau incepe sa se certe cu oameni pe strada sau isi doreste sa fie violent, atunci sunteti cei mai mari boi conservatori de pe pamantul asta.

4.Am fost in cel mai varza mod posibil si am mers la o nunta cu parintii mei. Nu si-au dat seama de absolut nimic si nu li s-a parut nimic suspicios sau ciudat la comportamentul meu. Totul se petrecea la nivelul creierului meu, mai exact la nivelul secretiei de endorfine. Am condus perfect masina prietenului meu, chiar daca nu imi aduc aminte de lucrul asta.

Eu de la inceputul anului nu am mai baut alcool, de fumat tutun fumez, dar cand fumez M. nu fumez deloc, gandesc rational si in general nu s-a schimbat nimic in viata mea decat faptul ca uneori (fara sa fumez M.), merg pe strada si imi vine sa strig de bucurie.

Daca in Romania M. ar fi ca patrunjelul, pe toate gardurile, va garantez ca nu ar mai fi atatea crime, oameni stresati si tot felul de alte kkturi.

PS: telul meu in viata a ramas acelasi care era si inainte sa fumez prima oara M... adica niciunul. Muncesc cat sa ma simt bine, fumez cat sa ma simt bine, beau suc cat sa ma simt bine si am sa fac asta atata timp cat VOI ma lasati in pace pana am sa mor. Din partea mea VOI puteti sa va ingropati in bani si aur, ca mie putin imi pasa!


Pace si... leave me alone! :P
pishoo
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 25, 2007 4:51 am
Localitate: p luna

Mesajde piskeshu » Sâm Aug 25, 2007 3:15 pm

La punctul 1 vorbesti tampenii, la restu - fiecare cat il duce capu!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde pishoo » Dum Aug 26, 2007 9:18 pm

piskeshu scrie:La punctul 1 vorbesti tampenii, la restu - fiecare cat il duce capu!


Ideea este urmatoarea: Degeaba incerc eu sa iti explic senzatiile pe care le traiesti in momentul in care pilotezi un avion daca tu nu stii nici macar ce inseamna sa zbori cu un avion de pasageri, iar de aici o sa trag concluzia ca tu nu o sa intelegi niciodata de ce imi doresc foarte mult sa dau 4000-5000 de euro ca sa imi iau brevetul de pilot si nici de ce doresc ca marijuana sa fie legala.
O zi placuta!
pishoo
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 25, 2007 4:51 am
Localitate: p luna

Mesajde piskeshu » Lun Aug 27, 2007 8:59 am

Pishucu meu, de unde stii tu ca io nu stiu? Da tu stii cum e sa fumezi ridichi de luna? Nu stii, prostule!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde ella87 » Lun Aug 27, 2007 10:01 am

Ideea este urmatoarea: Degeaba incerc eu sa iti explic senzatiile pe care le traiesc in momentul in care vad un drogat condamnat daca tu nu stii nici macar ce inseamna sa vezi un drogat arestat, iar de aici o sa trag concluzia ca tu nu o sa intelegi niciodata de ce imi doresc foarte mult sa dau 4000-5000 de euro ca sa intru la academia de politie si nici de ce doresc ca toti drogatii sa fie dupa gratii.
O zi placuta!
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Aug 27, 2007 10:08 am

Ella tu de cine-ti bati joc? de tine, de mine sau de el?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Aug 27, 2007 10:47 am

eu cred ca de el
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Aug 27, 2007 11:00 am

io creca ella e o clona proasta.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde ella87 » Lun Aug 27, 2007 11:09 am

0 fi proasta, da clona nu-i, si nici nu se drogheaza. asa sa stiti.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Aug 27, 2007 11:12 am

stii, ai ales raspunsul gresit :D
de droguri scapi, de clone scapi, dar de prostie nu prea
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Aug 27, 2007 11:21 am

Da, chiar, de ce ai ales prostia?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde ella87 » Lun Aug 27, 2007 11:35 am

Ea m-a ales pe mine.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Aug 27, 2007 11:44 am

Adica prostia are si ea inteligenta ei?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Aug 27, 2007 12:23 pm

de ce imi doresc foarte mult sa dau 4000-5000 de euro ca sa intru la academia de politie

deci casa intri la scuala de politzai tresa fii familiarizat cu jpaga? treso dai chiar casa accezi?

najpa breh

mie mi se pare mai nociva spaga (si mai greu de tinut sub control, pentru ca chiar cei care ar trebui so conbata se infrupta din ia) decat iarba

mult mai nociva, ci cu inplicarea intregii societatz, ca nai de ales
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Voidship » Mar Sep 04, 2007 9:23 pm

Consumul indelungat de marijuana te face putin mai 'prost', adica te concentrezi mai greu si uiti chestii. Vorbesc din experienta. Sfatul meu pentru tinerii care vor sa fie piloti, chirurgi, profesii care necesita foarte multa atentie si concentrare este sa nu fumeze in fiecare seara marijuana. In plus, marijuana iti induce o stare de "rupere de pula" care revine relativ des. In rest, daca nu ai pretentii uriase de la viata, fumatul nu-ti face un foarte mare rau. Ba iti face chiar un mare bine.

Ciupercile sunt un drog mult mai puternic decat marijuana. Nu recomand consumarea halucinogenelor inaintea unui antrenament serios cu iarba, pentru ca risti sa o iei razna permanent. Nu e un risc mare, totul depinde de cat de debil esti in realitate. Unii oameni chiar au ce invata de la droguri, pe altii ii pot distruge. Sfatul meu: nu luati ciuperci daca sunteti slabi de inger, si nu luati ciuperci SINGURI. De asemenea, prima data pe ciuperci stati in casa.
Fecioarei Maria i-a fost implantat un embrion extraterestru al carui C.S. a fost adaptat la soma pamanteasca pentru a introduce legea non-hibridarii pe Pamant si pentru a strica programul de inginerie genetica al supercivilizatiei lui Satan.
Intrebari?
Avatar utilizator
Voidship
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Mai 01, 2004 11:00 pm

Mesajde yope! » Mar Sep 25, 2007 11:37 pm

pe cine contactez si eu pt niste muguri de olanda:P?
yope!
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 24, 2007 10:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Mie Sep 26, 2007 12:43 am

inevitabil pe omu de contact.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Re: MARIJUANA drugs or not drugs

Mesajde superbiggy » Mar Sep 20, 2011 11:58 am

Salut toti internautii, forumistii, ametitii, panicatii si toti seriosii care si-au intersectat traiectoria cu noi aici in decursul anilor si revin sa constat urmatoarele:
Au trecut 8 ani de cind am inceput subiectul asta,... OPT ani in care eu am facut TOT ce am stiut eu, in care am evoluat ca individ, am promovat social si profesional si surprinzator tot imi amintesc in continuare zambetul bunicilor, cifrul de la seif, bataile din copilarie, primul sarut, prima betie, stiu sa imi leg singur sireturile, construiesc pagini de internet, lucrez cite 24 de ore fara pauza daca trebuie, conduc motocicleta, nu sunt un uituc un ametit sau un zombi,... si au trecut 8 ani,... in care tot este ILEGAL pe meleagurile bastinase sa faci ceva ce prin alte parti este banal si disponibil la orice chiosc de ziare,...
Citi ani or sa mai treaca oare pana cind si la noi in Romania nu o sa risti pentru o placere inofensiva sa infunzi puscaria sa fii scos in afara legii a societatii si catalogat ca un ciudat, ca un neadaptat sau chiar criminal, asta in conditiile in care dupa o sticla de rachiu unii oameni infaptuiesc acte ireprobabile si devin exact ce am enumerat eu mai sus,... Oare cit timp,...
SPUNE-TI NU DROGURILOR LEGALE, ALCOOLULUI, DROGURILOR SINTETICE ! KEEP IT NATURAL !
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: MARIJUANA drugs or not drugs

Mesajde kant emir » Mar Sep 20, 2011 7:51 pm

e
mo
ti
o
nant
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron