Faze de exceptie.Faze de mare spectacol.

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde Mirela » Joi Feb 14, 2002 4:27 pm

franta-romania amical.........2-1.goluri:Vieira(min.1!!!!!!!!!),emanuel petit(frumos golul........) --ganea(in ultimele minute ale meciului,un gol superb din semi-foarfeca de pana si galeria franceza de aici a aplaudat..........)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 22, 2002 4:21 pm

Acesta este un subiect initiat de Mirela..cu multa vreme in urma. Si l-am restaurat pentru a scrie si userii noi..faze de exceptzie din fotbal....mai ales ca urmeaza Campionatul Mondial.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 28, 2002 3:15 pm

Si pentru ca Bobo a pomenit de Serghi....mi-am adus aminte de ce gol a dat in 1994,la Campionatul Mondial din America....impotriva Germaniei.

Era pe flancul drept..cam la 30-35 m ...de paorta Germaniei..si a vrut sa centreze in careu...dar mingea a luat o traictorie ciudata si a intrat in poarta.
Gol nesperat...dar de mare spectacol pt. numarul 12....Serghi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Mai 31, 2002 9:03 pm

Apropo de faze de spectacol...golul lui hagi de la WC '94 a ieshit pe locul 5 in topul celor mai bune goluri ale secolului intr-un sondaj oficial fifa. Inaintea fostului internatzional s-au clasat golurile lui Maradona din '86 (remember golul doi din meciul cu anglia, ce pakt k aveam doar cateva luni la mom respectiv) al lui Owen din Frantza(vs Argentina) shi ink unul, nu mai tzin exact minte. Mie imi pare rau k nu a aparut in top shi golul ala fenomenal al lui Van Basten dintr-un unghi mort, nu mai shtiu exact impotriva cui...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 10:40 am

Golu ala al lu Van Basten nu a fost cumva pt. nationala, la niste europene sau monidale? De la marginea careului, din lateral?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 03, 2002 11:50 am

Cred ca a fost la EURO '88. In Germania...unde Olanda a iesit campioana europeana invingand URSS in finala cu 2-0.

Am impresia ca a fost singurul turneul final la care a participat Van Basten. N mai stiu exact daca a fost in Mexic '86...dar dupa 88 sigur nu a mai fost.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iun 27, 2002 8:35 pm

golurile lui Ronaldo din meciurile cu Turcia (ambele), golul lui Romario din meciul Brazilia - Camerun la World Cup 94.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 27, 2002 9:56 pm

Nu-mi mai amintesc golul lui Romario din meciul cu Camerun din '94. Tin minte doar ca Brazilia a invins atunci cu 3-0.
Petrican..povesteste-ne golul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 11, 2002 8:35 pm

O, da, cum sa nu. Cu cea mai mare placere. Si de fapt, nu-l povestesc doar pe ala, ci pe toate pe care le-a marcat la CM din 1994. Deci:
Brazilia - Rusia 2-0. Corner de pe partea dreapta Laonardo, iar Romario reia din drop, cu ristul exterior, mingea ducandu-se langa bara.
Brazilia - Camerun 3-0. Romario primeste o pasa la limita ofsaidului, pleaca cu trei jucatori in carca si suteaza pe jos, pe langa piciorul lui Bell (daca nu ma insel).
Brazilia - Suedia 1-1.
Incursiune pe partea dreapta a lui Romario, sut cu spitul la coltul lung, langa bara (cum a dat-o Ronaldo cu turcii in semifinala; de aceea a si spus ca este gol "a la Romario")
In optimile de finala cu SUA (1-0), Romario nu a marcat, dar i-a dat pasa decisiva lui Bebeto.
Brazilia - Olanda 3-2 (in sferturile de finala). Cursa a lui Bebeto pe stanga, centrare in fata portii, reluare Romario din semi-vole, cu spitul.
Brazilia - Suedia 1-0 (in semifinale). centrare de pe dreapta Jorginho (parca), reluare cu capul (!!!!) Romario dintre fundasii adversi.
Altceva? (o:
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 12, 2002 6:03 pm

Altceva..pai...tu crezi ca Brazilia de atunci era mai spectaculoasa ca Brazilia de acum ? Eu nu cred ! Mult mai meseriasi si mai artisti ai balonului au fost Rivaldo,Ronaldo,Ronaldinho si Denilson ! :D
Si au facut goluri de un spectacol mult mai inalt decat predecesorii lor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Iul 14, 2002 8:43 am

Nu raspund la astfel de provocari. :) Mi-a placut la nebunie faza cu Denilson din semifinala cu Turcia. Abia intrase pe teren si a luat mingea, ducandu-se cu ea spre coltul terenului, sa mai traga de timp. Si au sarit ca apucatii pe el patru turci, dar tot nu au reusit sa-i ia mingea. Superb.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 15, 2002 9:17 am

Dar in ce meci a dat Bebeto gol...si dupa aia a venit el cu Romario si cu inca unul la marginea terenului....si faceau cu totzii de parca leganau un copil ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 16, 2002 9:15 pm

In sfertul de finala cu Olanda. A fost 3-2 pentru Brazilia. 1-0 Brazilia - Romario. 2-0 Brazilia - Bebeto (faza cu leganatul, erau Bebeto, Romario si Mauro Silva daca nu ma inseala memoria); 2-1 Brazilia - Bergkamp, 2-2 - Winter. 3-2 Brazilia - Branco.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 16, 2002 11:05 pm

Iar unul dintre cele doua goluri ale olandezilor chiar ca a fost de mare antologie. Centrare de 60 m a lui De Boer ..preluare impecabila Bergkamp...dar impecabile domnule....stop perfect..si gol pe langa Claudio Taffarel.
Mai tzi minte,petrican ? Sau doar golurile braziliene ti le amintesti ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 17, 2002 7:52 am

Imi amintesc si de golul lui Winter. Corner executat de Jonk si cap (sanatos) al jucatorului de culoare. Taffarel era simplu spectator. Dar a venit sutul lui Branco din lovitura libera de la vreo 30 de metri, Romario s-a ferit la vreo 7-8 metri de buturi :p, iar mingea s-a dus langa bara, cuminte. Parerea mea! :)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 23, 2003 11:55 pm

Golul doi al olandezului Ruud van Nistelrooy din meciul cu Fulham din returul sezonului 2002-2003 , meci in care Man U s-a impus cu 3-0.

Mi-a amintit un pic de golul lui Maradona din meciul cu Anglia de la mondialul mexican din '86.
Ruud a venit cu mingea la picior de la mijlocul terenului..a driblat totzi adversarii ce i-au stat in cale...si a impins mingea in poarta in cel mai fin mod posibil..pe langa nefericitul portar al celor de la Fulham.
Gol de antologie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Mar 24, 2003 3:01 am

initial trimis de OM
Am impresia ca a fost singurul turneul final la care a participat Van Basten. N mai stiu exact daca a fost in Mexic '86...dar dupa 88 sigur nu a mai fost.


Ia sa ne spuna Moshu' cine-a ratat un penalty in Suedia 92 impotriva Danemarcei ... si, de asemenea, cine a fost numit fotbalistul anului 1992 :p

on-topic: recente: Van Nistelrooy - la Basel, Tarnat, despre care am mai scris, golul uruguayanului de la CM 2002 si or mai fi.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 16, 2003 7:52 pm

tocmai am vazut un gol splendid. nu-mi vine sa cred. de mare spectacol.

golul lui Aimar din Argentina-Bolivia 3-0 , in preliminariile CM 2006.
cu calcaiul de la 10-11 m... direct din pasa.

superb ! =D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde clau82 » Joi Ian 01, 2004 5:59 pm

Liga Spaniola, 2001, ultima etapa, Barcelona-Valencia
castigatoarea lua locul 4, care ducea in ChLeague
Barcelona castiga cu 3-2, Rivaldo a dat toate golurile Barcei, 2 suturi din afara careului plus o foarfeca senzationala, tot din afara careului, in min 89.

ce ziceti de golul inscris de Mancini, in Roma-Lazio 2-0?
calcai in coltul lung, din aer!
clau82
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Ian 03, 2003 1:17 am
Localitate: Romania-Tg Mures

cear fi sa punem si niste goluri romanesti

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 9:37 pm

golul lui hagi din meciul cu columbia de la mondialele din 98.
Foarte fain gol/
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 01, 2004 9:40 pm

Ori te referi la golul lui Adrian Ilie din meciul cu Columbia in '98....ori la golul lui Hagi din meciul cu Columbia in '94. :rolleyes:

Hagi nu a dat nici un gol in meciul cu Columbia din '98.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

poate ma refer la cel din 94

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 9:45 pm

eu oricum nam prea multi ani in spate hehe.
Doar ziceam asa ca daca am bagat forumul asta sa facem si goluri ale romanilor pe plan international cunoscute.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde COSS+min » Vin Ian 02, 2004 2:07 am

Pe mine mereu m-au impresionat mai mult marile ratari, acelea sunt faze cu adevarat de neuitat din istoria orcarui sport.

De exemplu:
Va mai amintiti de penalty-ul ratat de zeul din vremea aceea Roberto Baggio in finala Cm din 1994.
Ala da moment de exceptie !
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Mar Ian 13, 2004 1:22 am

la cat s-a aberat pe threadul asta nici nu ma mir ca nu a pomenit nimeni de driblingul lui redondo vs man u (in 2001 mi se pare) la care raul a inscris in poarta englezilor

acel dribling este de departe cea mai spectaculoasa faza vazuta de mine in fotbal

p.s. moshule... ma sustii un pic aici?
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 25, 2004 11:43 am

In 1978 Scotia mergea la Mondialele din Argentina iar Anglia ramanea acasa. Extras din imnul Scotiei pt. acele mondiale :
We're here to show the world that we're going to do or die,
Coz England canny dae it coz they didnae qualify


Unul dintre cele mai frumoase goluri din toate timpurile a fost marcat de Archie Gemmill la mondialul argentinian din '78, in meciul Scotia-Olanda.
A se vedea atasamentul. (schimbati extensia in mpeg).
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Golul lui Hagi din meciul cu Columbia, Mondialul '94

Mesajde ccswiss » Lun Mai 23, 2005 5:12 pm

Buna!

Cine ma poate ajuta? Caut un video-file cu golul lui Hagi din '94 contra Columbiei. Am un coleg columbian, ce stie mai multe despre Romania decat probabil multi dintre noi. Si toate astea, numai din respect pentru fotbal si pentru succesul Romaniei contra Columbiei din '94, '98. Si pentru ca trauma poporului columbian pare a fi lobul lui Hagi din '94, as dori sa-i ajut cu o terapie de soc. :u ;-)

Multumesc anticipat.

Cristina
ccswiss
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 23, 2005 4:58 pm
Localitate: Elvetia

Mesajde ValiEnte » Dum Feb 05, 2006 3:23 pm

golul lui villa de la valencia aseara, de la mijlocu terenului impotriva lu depor
golul lui zidane din finala CL
golul lui lampard de anu trecut impotriva lu bayer in CL
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Sâm Feb 11, 2006 7:36 pm

SI APARA DUKADAAAAAAAAAAAAAAAAAM........SUNTEM FINALISTI (e corect finalisti???)
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Big collection of rarest photos for you to discuss

Mesajde celebsfan » Lun Apr 13, 2009 5:38 am

Eagering to shock you, showing you some of celebrity movies from my own collection. Just look what Emma Watson do in time of crysis and big depression! :)
Avatar utilizator
celebsfan
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 08, 2009 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron