Champions League 2009-2010

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Champions League 2009-2010

Mesajde Daimon » Vin Iul 17, 2009 1:14 pm

Daca Unirea Urziceni mai are pana cand isi afla colegii de grupa, Poli Timisoara stie deja la ce sa se astepte in prima faza.

Turul III UCL

Sahtior Donetsk - Poli Timisoara

meciurile se joaca in 28/29 iulie si 4/5 august, prima mansa in ucraina

un adversar dubios.. o deplasare nashpa... sansele sunt cam mici, dar exista. dupa mine e mai bine ca jucam returul acasa. daca tot n-am prea avut motive de bucurie la finalul sezonului trecut, poate, poate scoatem o calificare cu stadionul plin. important sa nu fie o diferenta mai mare de un gol in ucraina.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Iul 17, 2009 1:20 pm

timisorenii au cam avut ghinion, un anderlecht, un panathinaikos sau un sporting, ar fi fost ceva mai accesibil.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Iul 17, 2009 1:23 pm

aia da, anderlecht era aur. in europa, aproape de germania. deplasare relativ usoara..

timisoarenii puteau sa aiba noroc si de un antrenor mai meseriash, eu sunt destul de reticent fata de ce poate face sabau. oricum ca sa treci de faza asta iti trebe si noroc. eu sunt multumit si daca la inceputul toamnei suntem in grupele europa league.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Iul 17, 2009 1:29 pm

daimon de antrenor nici nu vreau sa discut, timisorenii au avut antrenori pe uhrin dat afara cand echipa mergea bine(fiind pe primul loc in momentul demiterii, luand in considerare cele sase puncte) dar se pare ca si iancu sufera de meteahna fotbalului romanesc, ruleaza si concediaza antrenori fara motive.plm o echipa are nevoie de stabilitate si nu poti cere rezultate vizibile unui tehnician dupa 6-7 meciuri. (am deviat putin de la subiect)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Mie Aug 05, 2009 6:38 pm

diseara de la 20 30 avem timisoara - sahtior donetk, meci contand pentru accederea in play-off-ul ligii campionilor. jocul va vi transmis de pro tv. in tur baietii lui sabau au obtinut un rezultat de egalitate 2-2 la donetk, in seara asta fiind suficient si un 0-0 sau 1-1 pentru calificare.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Mie Aug 05, 2009 9:39 pm

a fost 0-0 ceea ce e foarte bine timisoara va merge in play-off (ultimul tur dinaintea grupelor ligii campionilor) unde in cazul nefericit ca va pierde va intra direct in grupele europa lig
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 07, 2009 11:13 am

anjin-san scrie:ceea ce e foarte bine

in ce sens?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde anjin-san » Vin Aug 07, 2009 11:57 am

in sensul de accederea timisoarei in play-of-ul ligii + juma' de punct sau cat se calculeaza la coeficientul uefa.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Aug 07, 2009 11:59 am

in sensu ca or trecut mai departe oamenii, la urmatoru set de doua meciuri. presupun.
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Vin Aug 07, 2009 3:27 pm

Poli Timisoara - FVB Stuttgart. primul meci acasa peste doua saptamani.

nu-i rau, se poate intampla orice.

orice ar fi mai avem de vazut minim 8 meciuri in toamna asta in europa.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Aug 07, 2009 3:43 pm

care opt? adica?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Aug 07, 2009 3:49 pm

daca trecem de FVB mergem in UCL grupe => 6 meciuri + astea 2 = 8

daca pierdem mergem in Europa League unde sunt tot 6 meciuri.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Aug 07, 2009 3:54 pm

pai asta nu intelegeam, in europa lig sunt 4 meciuri, de genul grupe de cinci echipe, fiecare joaca cu fiecare un singur meci, deci 2 meciuri cu fvb+ 4 meciuri in europa lig. nu?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Aug 07, 2009 3:59 pm

domne, detii informatii eronate UEFA_Europa_League

grupele vor fi de cate 4 echipe din acest an, si intr-adevar se joaca tur retur
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Aug 07, 2009 4:04 pm

pai inseamna ca si-au modificat sistemul, asta nu mai stiam, de aia am intrebat, deci au trecut la grupe de patru echipe, meciuri tur retur, primele doua se califica.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 07, 2009 8:29 pm

anjin-san scrie:in sensul de accederea timisoarei in play-of-ul ligii


m-am liniştit. credeam că e bine pentru fotbal.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eliana » Vin Aug 07, 2009 8:38 pm

ce vrei sa spui baix? ca nu inteleg. :)
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Sâm Aug 08, 2009 12:21 am

baixule, tu ce fel de rapidist esti ?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 08, 2009 12:35 am

daimon, Rapid nu joacă in cupele europene, deci nu văd sensul intrebării.

Eliana, hai să iţi explic: in cele 180 de minute de joc ale dublei manşe Şahtior Doneţk - FC Timişoara, echipa antrenată de Ioan Sabău s-a apărat cam 170. dacă ăsta se numeşte a juca fotbal, atunci mă impuşc. la fel a făcut şi celski in semifinala ligii din sezonul trecut cu barcelona: s-a apărat pană şi cu Abramovici. londonezilor nu le-a ieşit, că a avut grijă iniesta să le bage mortul in casă in ultimele secunde.

ps: da, ştiu, scopul scuză mijloacele, peste ani o să se ştie doar că timişoara s-a calificat, nu şi cum a jucat şi mai sunt cateva şabloane d-astea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Aug 08, 2009 12:55 am

baixule, fotbalul se joaca pe goluri iar in dubla confruntare dintre shakhtar si poli, echipa din timisoara a condus de doua ori.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Sâm Aug 08, 2009 9:35 am

tinand cont ca poli este calificata mai departe, e un bine pentru fotbalul romanesc, dar in dubla cu sahtior abia la bucuresti in repriza a doua a jucat ceva( nu foarte bine nu excelent, dar a jucat) putin, foarte putin, era logic ca poli sa se apere cu ucrainienii, dar nu in maniera in care au facut-o, daca vor juca la fel si cu stuttgart, nu au nici o sansa. ca roman m-am bucurat de calificarea timisorenilor, dar ca sa fim obiectivi trebuie sa recunoastem ca timisoara s-a calificat cu mult noroc.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 08, 2009 11:53 am

anjin-san scrie:in dubla cu sahtior abia la bucuresti in repriza a doua a jucat ceva

e clar că ai văzut alt meci.

daimoane, recunosc că de stereotipurile alea cu fotbalul se joacă pe goluri şi că echipa dubluve a condus de două ori uitasem. probabil că dacă ar fi condus şahtior de două ori, iar timişorenii ar fi egalat de fiecare dată ai fi spus că timişoara a avut de două ori puterea să revină. adevăru e că se pot găsi un miliard de justificări pentru a scuza o prestaţie mai mult decat jenantă.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde anjin-san » Sâm Aug 08, 2009 12:15 pm

bre am si specificat in paranteza ca nu excelent, nu foarte bine, dar fata de restul minutelor jucate cu sahtior, in a doua repriza mie personal mi s-a parut ca timisoara a jucat ceva mai bine (nu bine, doar ceva mai acceptabil)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Aug 08, 2009 12:31 pm

baixule, stim amandoi ca justificari putem gasi in oricare directie.

jenant mi s-a parut ce a jucat steaua in prima repriza cand au scapat cu noroc si zapata fara sa mai ia vreo 2-3 goluri.

nici eu n-am fost incantat de joc, dar e doar un inceput, sper ca in dubla cu nemtii si in urmatoarele meciuri sa vedem si altceva. (asta depinde si de ce stie/poate sabau)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Sâm Aug 08, 2009 12:43 pm

la bucuresti a jucat timisoara cu sahtior ce stiti voi :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Aug 31, 2009 4:59 pm

Grupa G
Stuttgart
Rangers
Sevilla
Urziceni

o grupa slaba, sau hai sa ii spunem accesibila. din cate am inteles meciurile se vor juca in ghencea, probabil in cvasi-anonimat din pacate.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde om_fericit » Mie Sep 02, 2009 7:12 pm

da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]

da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]


da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]



da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]
da ma tata am auzit si de virgula, punct si litera mare..da dau click mai greu pe ele pe intuneric.
Avatar utilizator
om_fericit
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Dum Oct 09, 2005 11:00 pm

Mesajde om_fericit » Mie Sep 02, 2009 7:13 pm

da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]

da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]


da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]



da, basi-ar Livu pula-n mata, ca data trecuta, dupa banare a devenit zeu. ai citit ce-am scris si te-ai destepat un pic kakamir cu ochi ce esti!

[SIZE="7"]debaneaza-ma fututi mortii ma-tii de idiot congenital![/SIZE]
da ma tata am auzit si de virgula, punct si litera mare..da dau click mai greu pe ele pe intuneric.
Avatar utilizator
om_fericit
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Dum Oct 09, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Sep 30, 2009 12:00 pm

anjine, ai vazut meciul urzicatilor? au scos un punct, cum a fost. cati 200 de spectatori au fost pe stadion ?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Mie Sep 30, 2009 12:08 pm

mah aia de la tv(am vazut pe sarite meciul) ziceau ceva de 10-15 mii, inca nu am deschis presa sportiva. trei puncte dadeau sanse(yo sunt mai optimist) la locul 2, dar yo zic ca locul trei (care mai duce inca nu? ) pt europa league e accesibil.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron