BESTIAL METAL - Magazin

ce-a fost pe Muzici o data

BESTIAL METAL - Magazin

Mesajde gaga » Lun Sep 24, 2001 8:23 am

Din mare curiozitate va intreb daca ati facut rost de ultimul numar (#3) al revistei Bestial Metal. Nu de alta dar eu nu am pus inca mana pe el si... surpriza, surpriza. Nu numai ca il are pe Mustaine pe coperta (v-am obosit?) dar cronica de la concertul din Budapesta este semnat de ... moi. A fost o surpriza si pt. mine, trimisesem un articol si o poza dar nu credeam ca ma publica.
Apreciez orice comentarii....
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Lun Sep 24, 2001 9:17 am

woah dana
you are good
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Sep 24, 2001 9:26 am

Initial trimis de alina
woah dana
you are good


Bai era un articolas scris in pripa, nu m-am gandit ca o sa-l publice si are niste faze pe care asi fi vrut sa le scot de-acolo dar nu m-au anuntat. Bah. O sa ti-l emailez, am cam lovit in Al Pitrelli (chitaristul) si acum imi pare rau.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Lun Sep 24, 2001 9:37 am

thanks , si mie imi place mult megadeth nu sunt fana ca tine dar pe aprope eu raman cu unica mea iubire chiar si ultima IRIS
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

felicitari

Mesajde Vizitator » Lun Sep 24, 2001 8:19 pm

dana, felicitari
Vizitator
 

Mesajde FrozeN » Lun Sep 24, 2001 8:42 pm

Din pacate eu de la numarul 2 n-am mai auzit nimic de BESTIAL METAL. Trebuia sa iasa de mult.
Dana, de unde si pana unde ai scris tu ala mai? Te-a rugat Adi? Oricum te felicit.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Re: BESTIAL METAL - Magazin

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Sep 24, 2001 10:08 pm

Initial trimis de DANA
Din mare curiozitate va intreb daca ati facut rost de ultimul numar (#3) al revistei [b]Bestial Metal. Nu de alta dar eu nu am pus inca mana pe el si... surpriza, surpriza. Nu numai ca il are pe Mustaine pe coperta (v-am obosit?) dar cronica de la concertul din Budapesta este semnat de ... moi. A fost o surpriza si pt. mine, trimisesem un articol si o poza dar nu credeam ca ma publica.
Apreciez orice comentarii.... [/B]

trimite-mi si mie articolul sau ia-mi un nr !
felicitari!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Multumesc, apreciez

Mesajde gaga » Mar Sep 25, 2001 7:44 am

Frozen, abia acum a aparut nr. 3, trebuie sa-l sun pe Adi sa-l intreb de unde-l putem lua (sigur aduce cateva si la Bukale).
Pot sa va trimit articolul in varianta in care i l-am trimis si lui Adi Mihailov, adica un fisier. Nu am habar daca a modificat ceva. El mi-a spus de atunci ca il publica dar nu am dat importanta (sunt vaccinata la redactori si realizatori).
Multam inca odata pentru felicitatiuni dar nu stiu daca le merit.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Mar Sep 25, 2001 8:09 am

ce modesta esti!meriti felicitarile la bun
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Re: BESTIAL METAL - Magazin

Mesajde DEATHANGEL » Mar Sep 25, 2001 7:46 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer

trimite-mi si mie articolul sau ia-mi un nr !
felicitari!

IL GASITI LA KARDIAK, MY FRIENDS!
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

keep up the good work

Mesajde curly » Mar Sep 25, 2001 11:19 pm

Felicitari!!!....cu invidie,cu gelozie,cu furie reprimata.....sau nu?-tocmai am zdrobit mouse-ul....
p.s.:cand mai vb trebuie sa ma adresez cu"dra colaborator la BESTIAL METAL"?
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde alina » Mie Sep 26, 2001 8:30 am

mersi angel dar noi astia din ....
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Sep 26, 2001 8:57 am

Curly, faci mishto de cetatenii in etate de pe Fan Club? Ia vezi ca te pun la colt sau vorbesc cu tovarasii mei din Craiova sa te gaseasca si sa-ti ureze insanatosire grabnica la cap. Am scris ala (articolul) pt. ca am fost cu Adi si cu sotia lui la concert si el mi-a zis ca ar fi mishto sa fac o cronica fiindca sunt mai mare fan decat el.

Alina poti vorbi cu angel sa ti-l cumpere ca tot vine incolo, iar incepi cu complexul provincialului?

Shomi si Curly si-l pot cumpara cand vin la concert (parca 15.000 lei costa, nu mai stiu, trebuie sa-mi deschid mailul).
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Mie Sep 26, 2001 9:05 am

sorry ,dar sa stii comlexe n-am ,si mai ales ala provincial chiar sunt mandra ca sunt ARDEALEANCA ,pe dracu toti suntem egaliin fata mortii
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde curly » Sâm Sep 29, 2001 10:30 pm

vi se pare ca am cronicile cam in doi peri?dac DA nu stiu cum s-o rezolvam.....poate renunt sa mai postez si raman sa va urmaresc pe voi.......in paranteza,fie spus,Dana,daca te-am luat la misto a fost pentru ca aveam convingerea ca nu te superi.........dar daca te superi o sa modific ceva la posturile mele.....................
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde alina » Dum Sep 30, 2001 3:31 pm

sunt misto cronicile tale imi place ironia ta
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 7:52 am

CURLY - bai tu chiar nu pui botul la misto? Hai ca o sa vorbesc numai serios cu tine de-acum. Domnul Curly, dvs. ati scris la mishto, eu am replicat la mishto, daca va ofensati asa repede va trag de urechi vineri sa va invatati minte. Sau va arunc beletul la canal sa nu mai vedeti nici un Iris ca sa nu va mai vina idei crete.

Alina, la ce ironii te refereai, la mishto-urile pe care le fac cu dl. curly sau la articolul din revista, ca si ala e la mishto. Oricum tocmai am primit un mail de la Adi si a zis ca-mi trimite revistele si va spun eu despre ce-i vorba, poate le comentam dupa ce le avem cu totii (cand apar vi le cumpar si voua, cei din provincie LOL ;) )
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Care cronici, neamule?

Mesajde DEATHANGEL » Lun Oct 01, 2001 11:38 am

Initial trimis de alina
sunt misto cronicile tale imi place ironia ta

Sincer sa fiu, nu prea am vazut cronici ale M. curly. Poate posturi (mesaje) dar cronica e altceva, seriosi! Atat HMM cat si NEGURA sau chiar DEX-ul ne invata ce e aceea o cronica.
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Care cronici, neamule?

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 12:00 pm

Initial trimis de DEATHANGEL

Sincer sa fiu, nu prea am vazut cronici ale M. curly. Poate posturi (mesaje) dar cronica e altceva, seriosi! Atat HMM cat si NEGURA sau chiar DEX-ul ne invata ce e aceea o cronica.


HMM?Alea erau cele mai imbecile cronici pe care le-am citit in viatza mea.Iar pana acu un an shi ceva abia daca ajungeau la 5-6 randuri.Shi chiar dupa ce le-au lungit,dupa ce citeam cronica nu shtiam nimic mai mult decat inainte sa o citesc.Iar citate de genu:
"trupa de mare adevar","titulatura care promite","sunet foarte heavy","baietzii le au cu instrumentele" le shtiam pe de rost.La un moment dat aveam impresia ca au un soft special de facut cronici pe baza unor keywords.Nu mai zic de faptu ca in cronica se zicea ca albumu e super mishto iar cateva luni mai tarziu ziceau ca e super nashpa.
SAu faze de genu:Albumu Hate Squad a fost de mare adevar,dar trupa s-a desfiintzat din pricina vanzarilor slabe.
Ori cronica in care ultimu Slayer e mizerabil,dar in Studio Rock e laudat in draci.
Cronicile alea erau mai mult decat tulburi.Abia dupa venirea lui Hutterer au mai capatat oarece obiectivitate,ca Chiriac shi-o pierduse odata cu fecioria.Nu pricep de ce unu care face cronici tre sa spuna la toata lumea ce-i place shi ce nu suporta....
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Care cronici, neamule?

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 12:37 pm

Initial trimis de manelesux

Iar citate de genu:
"trupa de mare adevar","titulatura care promite","sunet foarte heavy","baietzii le au cu instrumentele" le shtiam pe de rost
Asta este un model foarte bine subliniat de tine de limbaj de lemn, chestie obisnuita atat in reviste cat si la radio si TV. Si imbecilii aia care le uzeaza (chiar le uzeaza) au pretentia ca ne fac noua cultura

Cronicile alea erau mai mult decat tulburi.Abia dupa venirea lui Hutterer au mai capatat oarece obiectivitate,ca Chiriac shi-o pierduse odata cu fecioria.
hahaha, se pare ca si tu il cunosti pe Lentzi...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Care cronici, neamule?

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 12:48 pm

Initial trimis de DANA
Initial trimis de manelesux

Iar citate de genu:
"trupa de mare adevar","titulatura care promite","sunet foarte heavy","baietzii le au cu instrumentele" le shtiam pe de rost
[b]Asta este un model foarte bine subliniat de tine de limbaj de lemn, chestie obisnuita atat in reviste cat si la radio si TV. Si imbecilii aia care le uzeaza (chiar le uzeaza) au pretentia ca ne fac noua cultura


Cronicile alea erau mai mult decat tulburi.Abia dupa venirea lui Hutterer au mai capatat oarece obiectivitate,ca Chiriac shi-o pierduse odata cu fecioria.
hahaha, se pare ca si tu il cunosti pe Lentzi... [/B]


Pai nu-l cunosc atat de bine incat sa shtiu cand shi-a pierdut fecioria,era doar o estimare....il shtiu numa din fatza pe care shi-o arata pe ici pe colo shi din cateva certuri la cutzite pe care le-am avut cu el online...din pacate s-au sfarshit prin ignore reciproc....chiar daca consider ca informatzia rock din romania ii datoreaza mult,il consider jalnic ca jurnalist.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Re: Re: Care cronici, neamule?

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 1:00 pm

Initial trimis de manelesux


Pai nu-l cunosc atat de bine incat sa shtiu cand shi-a pierdut fecioria,era doar o estimare....il shtiu numa din fatza pe care shi-o arata pe ici pe colo shi din cateva certuri la cutzite pe care le-am avut cu el online...din pacate s-au sfarshit prin ignore reciproc....chiar daca consider ca informatzia rock din romania ii datoreaza mult,il consider jalnic ca jurnalist.


Stii care-i treaba? Ma mananca-n palme sa-ti raspund la subiectul asta (fierbinte ca un popou de suedez), dar dau in alte alea dupa aia. E ceva de vorbit....
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Re: Re: Care cronici, neamule?

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 1:20 pm

Initial trimis de DANA


Stii care-i treaba? Ma mananca-n palme sa-ti raspund la subiectul asta (fierbinte ca un popou de suedez), dar dau in alte alea dupa aia. E ceva de vorbit....


hmm...imi dai emotzii...nu ma lasa asha horny....
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Care cronici, neamule?

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 1:42 pm

Initial trimis de manelesux


hmm...imi dai emotzii...nu ma lasa asha horny....


Pe bune, nu pot sa arunc cu ce arunci tu de obicei asa ca fa un dus rece sau o vizita prin dormitorul conjugal.... ;) (nu o lua personal, e o gluma)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Care cronici, neamule?

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 2:50 pm

Initial trimis de DANA


Pe bune, nu pot sa arunc cu ce arunci tu de obicei asa ca fa un dus rece sau o vizita prin dormitorul conjugal.... ;) (nu o lua personal, e o gluma)


try and throw it....u might find pleasure in it.....prima data e mai greu...
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 3:19 pm

Initial trimis de manelesux


try and throw it....u might find pleasure in it.....prima data e mai greu...


Ma iei la mishto. Nu prea pot sa o fac publica mai ales ca nu e prima data si nu e greu... hehehe. Curiozitatea a omorat pisica si este apanajul femeilor, check yourself from time to time... LOL
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 3:33 pm

Initial trimis de DANA


Ma iei la mishto. Nu prea pot sa o fac publica mai ales ca nu e prima data si nu e greu... hehehe. Curiozitatea a omorat pisica si este apanajul femeilor, check yourself from time to time... LOL


Hmm....ive just chekked meself and ive seen a decent dikk....and i aint a cat....femei curioase? sounds strange....
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 3:42 pm

Initial trimis de manelesux


Hmm....ive just chekked meself and ive seen a decent dikk....and i aint a cat....femei curioase? sounds strange....


W bine ca asculti de sfaturile celor mai in varsta si (vrand, nevrand) cu mai multa experienta. Daca inca stai pe tronul misoginilor stai bine, numai vezi sa nu te clatine aproapele de sex opus tie (deocamdata, mai verifica-te). Hehehe, hai ca-mi place topicul asta, se cheama bestial metal magazine si a deviat in sex problems. Dar stai tu linistit ca apare acum vali pe aici si ne dileste posturile cat ai clipi. btw, esti sigur ca nu esti pisica? Fiindca te strecori si te agati.

p.s. daca ti se pare ca intrec masura un simplu STOP e de ajuns, sunt cam nevorbita astazi.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

ce ma mai distrez!

Mesajde curly » Mar Oct 02, 2001 4:26 pm

manelesux,dana!dragilor,e adevarat ca Nadine nu mai face emisiunea aia tare(cat regret ca anul trecut n-am avut televizor...)dar asta nu inseamna ca trebuie sa va deranjati voi!!! Altfel,de unde a inteles deathangel ca io as face pe cronicarul de serviciu?!n-am pretentia ca as fi pe felie la capitolul asta,de=aia nici nu ma bag in discutiile foarte documentate!!!!!ti-am zis mai demul;t ceva mai nasol si ai luat-o personal,pare-se.......da ne impacam vineri,nu?
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde curly » Mar Oct 02, 2001 4:32 pm

[quote]Initial trimis de DANA
[b]CURLY - bai tu chiar nu pui botul la misto? Hai ca o sa vorbesc numai serios cu tine de-acum. Domnul Curly, dvs. ati scris la mishto, eu am replicat la mishto, daca va ofensati asa repede va trag de urechi vineri sa va invatati minte. Sau va arunc beletul la canal sa nu mai vedeti nici un Iris ca sa nu va mai vina idei crete.

Sorry!!!ma durea burta!!....o durere de burta creatza,fireste!
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron