Ajutooooor

Ajutooooor

Mesajde lilbaby7 » Joi Oct 01, 2009 6:51 pm

Buna ziua ! Am si eu o problema urgenta daca vrea sa ma ajute cineva ! Iau de 3 luni Yasmin si vreau sa va spun ca m-am ingrasat rau :( ... am tot citit pe forumuri, nu la toate au avut acest efect. Luni trebuie sa incep altele si o prietena mi-a recomandat sa le schimb. Timp evident nu mai am sa ma duc la doctor sa cer altele deci va rog frumos daca mi-ati putea recomanda ceva. Un strigat disperat de ajutor !!!
lilbaby7
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 01, 2009 6:48 pm
Localitate: Romania

Mesajde kant emir » Joi Oct 01, 2009 7:22 pm

Timp evident nu mai am sa ma duc la doctor sa cer altele deci va rog frumos daca mi-ati putea recomanda ceva. Un strigat disperat de ajutor !!!

sigur, cel mai bun lucru pe care il poti face (in ce priveste sanatatea ta) este nu sa mergi la un doctor, care a trecut printr-o facultate (una grea), o specializare si a mai si acumulat o gramada de experienta, ci sa vii pe un forum si sa strigi Ajutooooor

ca de aici sigur o sa capeti tot ce iti trebuie; orice user a facut, in viata lui, macar un tratament, sau a inghitit macar o aspirina, asa ca se pricepe, si este in masura sa-ti dea sfaturi si sa-ti prescrie tratamente, fara macar sa-ti ia pulsul
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Joi Oct 01, 2009 8:47 pm

Ai timp sa te duci sa ceri altele, pentru ca pastilele de genul asta sunt eficiente luate in primele 5 zile ale ciclului menstrual.


Asa ca ai timp maine si de luni inca 3 zile sa iei alta reteta de la medicul de familie. Iti recomand sa faci asta, si eventual un abonament la sala de fitness. :D


Spor maxim.


A da. Si dupa ce schimbi pastilele, o luna de zile sex cu prezervative. :)
(in ideea ca incepi sa le iei mai tarziu decat era planuit.)



edit: emire, ia-o bre mai usor cu userii noi. nu toti stiu ce glumet esti tu si ce priceput la vorbe de duh. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Joi Oct 01, 2009 8:58 pm

smile ce faci bre pe aci, te pregatesti sa dai vreun sfat? :D
am fugeat sa ma uit la dinamo cu panathinaikos
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Oct 01, 2009 9:26 pm

nu toti stiu ce glumet esti tu

da' am lasat impresia ca glumesc?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Vin Oct 02, 2009 8:15 am

nu bre, da' fata nu era in pericol de moarte. nu trebuia sa fii asa de dur.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde kant emir » Vin Oct 02, 2009 3:42 pm

fata nu era in pericol de moarte

pai daca tot nu ere de murit, de unde atata disperare? si daca tot disperarea strigatului era nitelus supradimensionata, atunci de ce nu ... mantelegi, un misto mititel, ca dupa problema?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Oct 02, 2009 6:38 pm

nu-s destul de culta sa inteleg logica acestui schimb de replici, da ma distrez

faaaaaata, nu mai manca atat
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Oct 02, 2009 6:49 pm

da ma distrez

Aya-i bun
ma temeam ca o sa-mi ţii şi tu o predicuţă, că cat is io de rău cu ăştia mici şi fara minte, şi ce rău am fost (şi is!) şi cu tine

şi că e bun sa nu te mai iei atata dupa doctorii ăştia, ca doar n-au ei cum sa te cunoasca mai bine de cat te cunoşti tu - sau asta era vera? sau amandouă?

eh, se vede treaba ca m-am inşelat

(cuuum? mai şi recunosc că m-am inşelat? clar, anu' morţii!)

da ma distrez


poftim? tu, distrat? cred ca ar trebui sa mă plăteşti, moca nu te pot crede
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Probleme de sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron