Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde Shaki » Joi Mai 28, 2009 8:53 pm

test si inca niste cuvinte, tot de test :P
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 28, 2009 9:53 pm

ie ochei tuh, inca functioneaza

trebe scutura prafu pacilea, dat cu matura

da mai intai stropit cu apa

eventual agheasma
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Mai 30, 2009 9:58 pm

jelerona scrie:vad ca incepem sa conversam de pe un forum pe altul

nu incepem, e o practica mai veche, dar idioata si paguboasa si total neeleganta

asa ca daca nu ti-o fi cu banat, te-as ruga sa incetezi

intr-o alta ordine de idei, mi-a stat inima in loc, cand, trecand prin fatza unui televizor deschis, am vazut pe una cu paru lung, cu un ranjet ca al tau, cu o floare mare in par si semanand ca doua boabe dintr-un spic
cu tine semanand


puteam sa jur ca esti tu, numai ca mi s-a spus ca e rona hartner (suna cunoscut: balacarea vadim despre aventurile lui emilutu constantinescutu, parca am vazut si un film - gadjo dilo - cu ea)

bine, avea burta mai mare decat a ta, nu se lauda ca a intrat la facultate pe vremea lu ceasca si ca da doctorii pe spate si ca e intelectuala de la tevi, insa spunea ca are copil, sugera ca are parale si nu sugera ca are ciuperci pe nicaieri

ei, daca-mi permiti indiscretia: peste asemanarea fizica (trasaturi, par lung, floare uriasa din par plus pozele pe care le lua) as fi trecut, pentru ca multi oameni (insuficient individualizati, din punctul meu de vedere) sunt usor confundabil

dar am constatat ca mai e ceva: ea e rona, tu ti-ai pus rona in nick


e pentru ca ai remarcat si tu asemanarea dintre voi doua? sunteti rude? ai un tata care a fost iubaret?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Mai 31, 2009 2:56 am

HABAR n-aveam cum arata Rona Hartner! Am vazut acu ca seamana cu mine. Asta-i si mai beton! :)

Nu seaman neaparat cu Rona Hartner, ci asta e genul Monalisa.

Sunt multe femei de genul asta: brunete si cu parul lung. Americanul meu boyfriend imi zicea ca seman cu Monalisa si m-a pretuit pentru look si pentru ceea ce ascundea el, pentru ca nu era un idiot ca toti ceilalti pe care i-am cunoscut ulterior, si poate si pentru ca era sick and tired de america si vedea in mine ceva genuine si exotic.

Stilul Monalisa e un stil pe care Piskeshu si alti papagali ca el nu-l pot intelege, pentru ca sunt niste snobi cretini, robi ai modernizarii "democratice" americane, conform careia femeia trebuie sa aiba parul ciumpavit si 100 de kile.

dar este un stil care (in ciuda spoielii de noua moda cu par stricat, colorat in 7culori si filat), inca place multor barbati si va place la infinit, pentru ca e un stil natural si care te duce cu gandul la originile femeii.

E un stil clasic si care inspira puritate, gen icoanele de pe peretii bisericii.

EXEMPLE:

http://66.199.135.31/s/mzig/products/SJ-5-1.400x400.jpg

http://media.photobucket.com/image/saint%20mary/yutclambake/Saint_Mary_Magdalene.jpg

http://www.oceanru.com/magdalene/Saint_Mary_Magdalene_Dolci.jpg

Si Magda Ciumac arata in genul asta, si dupa parerea mea nu are un look vulgar, cu toata stradania ei, si Maria Dragomiroiu si multe altele.

La mine e un look care combina rockul cu puritatea (intre care, fiind vorba intre noi, nu e nici o contradictie, ba dimpotriva!), puritate pe care, in ciuda futaiurilor aiurea cu arabi, inca o mai am.

Ca exemplificare: noaptea trecuta mi-am petrecut-o in compania lui Brain Molko si a noului lui album pe care l-am ascultat de vreo 3 ori.

Noaptea asta am petrecut-o in compania arabului care e un fucker ratat si atat.

Seara Brian a fost de 1000 de ori mai placuta. Mie pula fara iubire nu-mi place, iar lookul Monalisa mi se potriveste tocmai pentru aceasta trasatura a mea, de a puna pula in urma artei si a sentimentelor.

Un barbat citeste asta pe figura mea (daca nu e un idiot), pentru ca se poate citi destul de usor, fara ca macar sa deschid gura.

Din pacate lumea e PLINA de idioti care se dau in vant si in gat dupa toale de firma si gagici "beton" care vorbesc cu "e" din "a", vorba lu Mircea Badea, si care cred ei, gutufanii, ca sunt mai "stilate" si mai "loiale" daca poarta o fusta cu o palma mai lunga decat a mea. Daca au un tatuaj in cur si un cacat in cap, sunt si mai marfa!

Sunt stilate si loiale pe dracu! Sunt niste curve penibile de 2 bani care nu inteleg mai nimic din ceea ce ni se intampla pe acest pamant. Nu stiu decat sa alerge dupa bani, dupa pozitii sociale si sa manance cacat. Insa majoritatea barbatilor sunt SI EI niste idioti si vor una mai idioata ca ei, de asta genul filat a prins.

Pana si idiotii viseaza in sinea lor la Monalise, insa nu au curajul sa se bage pe asa ceva, pentru ca Monalisele creeaza trouble, sunt stalkers si mai ales gandesc, ceea ce nu e de bine!

Taranii gutufani vor doar ceva in care sa-si bage pula si sa se laude cu cucerirea lor de plastic la prietenii de gang pe care ii au.

Ei nu vor o femeie, un om langa ei, ci o gonflabila care sa arate conform standardelor impuse de noua oranduire americana.

Nick-ul Rona vine de la Veronica - Verona - Rona, dragule. Nu tre sa ai prea multa imaginatie ca sa-ti dai seama de asta.

L-am creat cand am vrut sa nu fiu recunoscuta intr-un forum unde toata lumea ma stia de Vera si, parandu-mi-se interesant, l-am mentinut ca nick principal.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Mai 31, 2009 12:57 pm

Nick-ul Rona vine de la Veronica - Verona - Rona, dragule. Nu tre sa ai prea multa imaginatie ca sa-ti dai seama de asta.
atata ar fi fost suficient, inca prea mult

tu chiar nu-ti dai seama ca orice fel de judecata despre persoana proprie (fie ca zici de sclipitoare mintea ta, fie de puritatea pe care o mai ai, dupa arabi si facaletze si visuri cu piskeshi, fie de orice alt ceva) prin comparatie cu alte mueri, ori (ceea ce mi se pare mie mult mai grav) prin comparatie cu gutufanii si idiotii care nu-s in stare sa te deosebeasca pe tine (tu fiind soarele si luna de pe cer) de grosu pruastelor de pe lumea asta (ele fiind numa stelutele de grasime din marea ciorba omeneasca, si care n-au lumina proprie, ci numa o reflecta pe a ta), este din start, supusa suspiciunii ca n-ai minte deloc, si ca traiesti intr-o lume absolut imaginara?

in fine, e treaba ta, eu m-am obisnuit cu tine - daca nu injuri direct pe careva, n-ai decat sa te lauzi si sa pasesti din norisor in norisor, pe deasupra tuturor, pentru-al vostru viitor
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde adonys » Mar Iun 02, 2009 2:47 pm

asa.. si cat spuneai ca e ora?
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Iun 02, 2009 3:37 pm

in secunde, in minute or in grade? si daca da, de care?

sau tu intrebai de pret?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Mie Iun 03, 2009 2:51 pm

da' la tine kantemir cat e ora? bat pariu ca esti d-ala care anima petrecerile copiilor. si esti dat afara ca incepi sa le tii morala sa nu se certe intre ei. ii sperii. n- ai strans niciun leu din activitatea asta de clovn cu morga.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 03, 2009 3:21 pm

da' la tine kantemir cat e ora?

la mine nu se zice ora

la mine se zice vremea


in cazul de fata, pentru tine ar fi vremea sa-ti masori lungul nasului, si sa "bati" pariuri cu flacaiandrii de teapa ta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Sep 04, 2009 12:11 pm

da tu de ce nu dormeai mah gabuba. ca era ora 03.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde anne » Lun Sep 21, 2009 1:17 am

:$ e dificil,pana te maturizezi si realizezi ce e cu adv viata.am gandit si eu asa ce sa zic "MAREA IUBIRE" nu am trecut inca,nu o sa uit poate ani de acum inainte,zic doar:am mai invatat o lectie.viata e o scoala,dam examenele vietii(esecurile)unii ajung licentiati infruntand teama testelor,altii raman doar liceeni.stiu doar k am 19 ani si lupt pt a lua masterul in scoala asta a vietii,asa ar trebui sa gandeasca orice adolescent,tanar,matur,batran,sa invete sa promoveze,sa lupte,sa fie un student masterat al "VIETII"
Avatar utilizator
anne
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 19, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Sep 21, 2009 1:34 am

anne, obiceiul (inca in vigoare) este sa lasi jurnalul omului curat; daca vrei sa comentezi, o faci aici

si daca te adresezi cuiva care n-a mai scris pe aici de 2-3 ani8, e bine sa si precizezi despre cine e vorba (cazul de fata: vorbeai cu zuky, autoareal jurnalului Sinuciderea unui inger)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Mar Oct 13, 2009 6:23 pm

Hua! [color="Silver"] .[/color]
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Noi 03, 2009 6:28 pm

aht rona sivem kinek irod te en angol nielv? hat en nem ertem semit, legy sives es iriad romanul hogy en is ocorom olvasni. iol? igen? pusilom!
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 6:30 pm

aaaaaaaa??? asa este. bine sesizat. exact acelasi lucru am vrut sa spun si yo :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 6:31 pm

igen?

nem
pusilom!
nem. fosom

rona nemtudommoghior
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Mar Noi 03, 2009 6:36 pm

ighen? nem vitzels? ocor shoinos :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 6:37 pm

ciocolom bă
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Mie Noi 04, 2009 5:01 pm

citeam paci: franceza e limba grea mah! :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Noi 04, 2009 5:31 pm

grea

da' nu mai grea decat prima
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Noi 19, 2009 7:48 pm

literalmente schizo
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde adonys » Sâm Noi 21, 2009 11:11 pm

vixen, vezi c'ai facut buba cu postatul pe alte thread'uri care nu'ti apartin pe'aici.. incearca sa ti'o stergi.. sau asteapta sa vina adminii sa ti'o drega ei.. :D
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Sâm Noi 21, 2009 11:50 pm

incerc acum, sorry!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde adonys » Dum Noi 22, 2009 12:59 am

nici o problema :)

si daca pot sa te'ajut cu vreo nelamurire ceva, spune'mi.
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Dec 05, 2009 3:30 am

ZOROX scrie:au impresia ca ne poate salva un roman de origine germana. ce daca e neamtz, idiotilor? e unu singur. daca schimbam tot guvernu cu nemtzi ar fi fost ceva

pai mai intai ar trebui sa citam (aproximativ) pe un om destept si cu umor:
ca sa schimbi treburile din romania (sa mearga ca in germania, adica, asa era contextul), nu ajunge sa schimbi pe unul singur (conducatorul, primul ministru etc), trebuie sa schimbi mai multi; mult mai multi, vreo douazeci si ceva de milioane

iar cu romanii de origine germana, am un exemplu pe care l-am mai pomenit: puwak



asta fara sa-l bag, neaparat, in aceeasi oala pe Johannis - mie chiar mi se pare un tip destupat, de treaba si de incredere (nu-i judec competentele de primar sau de potential premier, ca n-am de unde; dar asa, prin comparatie cu alte chipuri de prin galeria de politicieni romanesti)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Sâm Dec 05, 2009 4:36 am

Zorox: sa va fut in gura daca-l votati pe mirciulica din cauza asta. sau din orice cauza.

de ce nu vrei sa iasa frate-tau? nu te gandesti c-ai avea si tu ce manca?
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Invincible » Lun Dec 14, 2009 9:32 am

Gabubo, ia nu mai scrie tu codificat ca odata cu inaintarea in varsta omul se prosteste si uita. Cand iti vei citi juranlul pe la 60 de ani n-o sa mai stii la ce te-ai referit.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Dec 14, 2009 11:32 pm

cre'ca nici n-o sa vreau sa-mi amintesc precis la ce m-am referit
unele lucruri mai bine le uiti...sau le scrii codificat :))
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde adonys » Mar Dec 15, 2009 10:01 am

stie gabuba :D
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Dum Dec 20, 2009 10:13 pm

adonys, astea sunt clasice deja :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori