Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde Mr Hyde » Mar Noi 12, 2002 10:35 am

Ceea ce spui tu reprezinta cazuri izolate, nereprezentative, eu vorbeam in general... acelasi lucru e valabil si pt. java, o exceptie nu infirma regula.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

bau

Mesajde PreferatA » Mie Noi 13, 2002 11:39 am

Initial trimis de Mr Hyde
Ceea ce spui tu reprezinta cazuri izolate, nereprezentative, eu vorbeam in general... acelasi lucru e valabil si pt. java, o exceptie nu infirma regula.


a fi om inseamna a fi subiectiv .. e parerea mea .. eu asta am patzit asta cred si asta spun .. iar generalul nu cred ka il intereseaza pe kareva .. fiecare are cate un caz special ... Eu una nu pot vorbi in genere
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Sâm Noi 16, 2002 11:41 pm

Si eu ma intreb uneori ,oare de ce ne iubesc barbatii si nu o fac numai pentru sex.Pentru ca au nevoie de cineva care sa-i ''incalzeasca'' atunci cind simt ca totul se ruineaza in viata lor.Au nevoie de un ''umar''pe care sa-si aline durerea,atunci cind a avut o zi proasta la servici.Au nevoie de cineva cu care sa-si petreaca restul vietii si sa le intemeieze o familie.

Bineinteles au nevoie si de putina libertate,dar sa predomine sinceritatea in relatia cu persoana iubita.
Daca noi femeile am indeplini toate dorintele barbatilor(ma refer atunci cind exista o dragoste adevarata intre ambele sexe) si nu ne-am plinge mereu ''UNDE AI FOST?'', DE CE NU M-AI SUNAT ASEARA?'', ''DE CE TE-AI IUTAT LA TIPA AIA CU MINI SI CU SINI MARI?''si am fi mai intelegatoare,sa nu-i batem intr-una la cap,nu vad de ce nu ne-ar iubi cei de gen masculin.
Si inca ceva ,daca le-am da libertatea si desfasurarea libera a actului numit ''sex'',fara prejudecati,(in viata de zi cu zi-DOAMNA=si in pat =CURVA=)nu vad de ce n-am fi iubite!

Asta e parerea mea ,asa vad eu atuurile unei femei de a fi iubita.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde o.O » Mar Noi 19, 2002 8:01 pm

Nota 10
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde CYPulica » Sâm Dec 14, 2002 11:10 pm

Si eu iti dau tot nota 10, ROBAKITA. Gandesti foarte bine, daca iti urmezi instinctul o sa ai un viitor fericit.
CYPulica
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 10:28 pm
Localitate: Bacau

Mesajde Cruela » Sâm Ian 18, 2003 9:21 pm

Nu poti face pe cineva sa te iubeasca... Iubirea este un sentiment pe care nici macar cei care iubesc nu si-l pot explica. De ce? Pentru ca iubirea vine pur si simplu. Daca esti tu insuti si ii arati celui de langa tine ce simti pentru el ar trebui sa mearga. Daca nu merge, inseamna ca pur si simplu nu a fost sa fie, so try again later!!!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde o.O » Dum Ian 19, 2003 5:56 am

asa, Cruela, resemneaza-te in fata crudului destin ;) get real.. asta cu fii tu insuti nu merge decit daca ESTI foarte bun.. altfel trebuie sa te schimbi
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde barbarella » Dum Ian 19, 2003 6:29 am

Initial trimis de e-destin
Aveti intrebari existentiale, Cind ma voi casatorii?, Cu cine?, Este jumatatea mea?, Ce trebuie sa fac ca sa ma iubeasca?, Voi devenii bogat?, Voi lua examenul? si multe alte intrebari din domeniul Astrologiei, Tarotului si Numerologiei


Daca tot ne prezinti un site, macar sa fie unul accesibil, dar eu primesc mesaj de eroare la oricare din cele 7 limbi din care as putea chipurile sa aleg. Pai ce-i asta? Nu ma conectez prin dial up ci prin cablu, prin urmare conexiunea e buna, nu de aici mi se trage. Are vreo legatura cu faptul ca nu sunt pe PC ci pe MAC?
barbarella
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Ian 18, 2003 6:34 am
Localitate: wherever

Mesajde Aragorn » Dum Ian 19, 2003 7:40 pm

barbarella te rog nu posta Off-topic...
Copiaza mesajul si trimite-l PM la userul respectiv, pt ca sunt nevoit sa sterg postul tau...

Postatul off-topic se va penaliza cu avertisment, iar la 2-3 avertismente ban pe o sapt... asa ca va rog icnercati sa fiti c at mai pe subiect.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ines » Vin Ian 24, 2003 2:36 pm

Initial trimis de eyewitness

sa mori tu...
incearca sa pari altcineva. partenerul(a) se va indragosti de "altcineva" si cum nu poti sa te prefaci tot timpul ,odata si-odata tot vei fii tu insuti(insati) si atunci sa vezi ce meciuri vei avea cu partenera(ul). mai devreme sau mai tarziu fiecare ne "dam arama pe fata". asa ca din punctul meu de vedere cleopatra a dat-o bine.



Ca bine zici... Mie mi s-a intamplat chestia asta de cateva ori. Am inceput relatii cu niste tipi din care la inceput nu curgea decat miere si lapte... si care dupa ce considerau ca m-am prins destul, se relaxau brusc si o rareau cu declaratiile, cadourile si toate celelalte. Numai ca eu apucam sa ma "aprind" dupa imaginea pe care mi-o vandusera ei (si-mi placea, de ce sa nu recunosc, dar carei femei nu i-ar fi placut un barbat care s-o tina in puf in fiecare zi) si cand reveneau la "the real one", nu-mi mai placeau pentru ca eu nu asta alesesem. Si-i lasam. Sa vezi atunci ce nedumeriti erau!

A nu se intelege aici ca ma intereseaza numai barbatii cu bani sau care stau toata ziua in genunchi in fata mea si-mi fac declaratii (desi e tare frumos...)

Apoi, intr-o zi, un bun prieten de-al meu mi-a facut cadou o carte despre cum sa cuceresti barbatii. Erau acolo tot felul de exemple de planificari de comportament, cum sa nu-i raspunzi la telefoane, cum sa faci pe misterioasa, cum sa una, cum sa alta, pe scurt cum sa joci un rol care sa te ajute sa-ti gasesti un barbat "asa cum trebuie".

Pai daca trebuie sa joc un rol ca sa pot cuceri un barbat, inseamna ca eu nu sunt buna de nimic??? Ei uite, asta n-am putut s-o accept! Asa ca am continuat sa fiu eu insami si sa ma incapatanez sa cred ca undeva exista cineva care ma va placea asa cum sunt. Un barbat pe care sa pot sa-l sun cand am chef fara sa-mi fie frica ca am sa-l sufoc, caruia sa pot sa-i spun ca visez sa am un copil fara sa-l sperii, caruia sa pot sa-i spun ca-l iubesc fara sa simt ca pierd ceva prin asta. Deocamdata l-am gasit (spun deocamdata pentru ca relatia e inca la inceput). Asta in conditiile in care am facut EXACT ce am simtit. Suntem nedespartiti din prima zi (cu exceptia job-ului) si sper ca el sa fie "the one".

In concluzie, eu cred ca nu poti (sau mai exact nu merita efortul) "sa faci" pe cineva sa te iubeasca, dar poti sa intalnesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti, fara ca tu "sa faci" nimic special.

A! Ar fi cinstit sa spun ca in cartea cu pricina am gasit o singura chestie pe care am retinut-o : "Iubeste-i numai pe cei care te iubesc"!
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde o.O » Vin Ian 24, 2003 9:19 pm

Tipii de care vorbesti erau probabil inconstienti, pentru ca nu-si dadeau seama ca trebuie sa pastreze aceeasi linie. Iar linia aleasa de ei (cadouri, declaratii & co) nu este cea mai buna varianta , pentru ca de regula nu duce niciunde ;) .. Pentru a face pe cineva sa te iubeasca trebuie sa devii tu insuti persoana pe care o doreste. Nu este greu, daca stii cum

Question: cartea de care vorbesti se numea cumva "the rules"?
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde Ines » Lun Ian 27, 2003 8:42 pm

Initial trimis de o.O
Tipii de care vorbesti erau probabil inconstienti, pentru ca nu-si dadeau seama ca trebuie sa pastreze aceeasi linie. Iar linia aleasa de ei (cadouri, declaratii & co) nu este cea mai buna varianta , pentru ca de regula nu duce niciunde ;) .. Pentru a face pe cineva sa te iubeasca trebuie sa devii tu insuti persoana pe care o doreste. Nu este greu, daca stii cum

La faza cu "inconstienti" ai dreptate, dar te contrazici mai departe, cred, cu "trebuie sa devii tu insuti...". Nu crezi ca e cel mai bine ca cel care te iubeste sa te iubeasca pentru ceea ce esti si nu pentru o imagine care nu e a ta? Nu cumva te negi pe tine insuti/insati incercand sa devii altcineva ca sa poti fi iubit?

Question: cartea de care vorbesti se numea cumva "the rules"?


Nu mai stiu, parca...
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde o.O » Mar Ian 28, 2003 8:46 am

De ce spun asta.. unii din noi (90% barbati ,cel putin) au fost educati prost ( vezi flori, declaratii, etc ... chestii care merg doar in filme) sa fie dominati intr-o relatie .. iar daca acest lucru se intimpla, atunci persoana in cauza trebuie sa se schimbe, sau sa duca o viata mizerabila alaturi de cea mai buna femeie pe care a putut pune mina (care la 40 ani face 100 kile si sta toata ziua la telenovele - aici exagerez, dar vezi ideea) in timp ce se uita la femeile pe care le doreste cu adevarat si saliveaza aiurea. Mie unuia nu mi-a suris varianta asta si am adoptat ceea ce am scris in mesajul de mai sus. E greu initial sa lasi 20 de ani de brainwashing in urma.. dar se poate face ;)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Joi Ian 30, 2003 12:16 pm

Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca? , simplu .. ori sa fii direct si sa`i spui verde`n fata tot ceea ce te doare ( sa fii subiectiv , sa ai o relatie serioasa bazata pe incredere/respect) ori sa o iei cu abureli ( sa fii obiectiv .. urmarindutzi scopul : sex )
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde AnjinSan » Dum Feb 02, 2003 2:40 am

Initial trimis de Cruela
Nu poti face pe cineva sa te iubeasca... Iubirea este un sentiment pe care nici macar cei care iubesc nu si-l pot explica. De ce? Pentru ca iubirea vine pur si simplu. Daca esti tu insuti si ii arati celui de langa tine ce simti pentru el ar trebui sa mearga. Daca nu merge, inseamna ca pur si simplu nu a fost sa fie.



ai perfecta dreptate cruela .
AnjinSan
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 2:37 am
Localitate: Bucuresti

femeia....:)

Mesajde blackkarma » Mar Apr 01, 2003 9:42 am

Nu iubesti o femeie ptr ca e frumoasa,e frumoasa ptr ca o iubesti tu!
sweet,nu-i asa?
blackkarma
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Feb 28, 2003 8:50 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde ovid33lu » Dum Ian 10, 2010 12:03 am

am citit fugitiv peste raspunsurile la aceasta tema ...nu stiu ce sa zic ,dar fetele din ziua de azi se indragostesc de baieti care nu prea le pasa de ele isi bat joc de ele numa profita de ele si dupaia le lasa......si cei buni au de suferit de aici ca nici nu-s bagati in seama ...:( mie imi place de o fata oana care e indragostita de unu care nici nui pasa de el numa o regulato bine si atata...si acum o inseala cu alta...nu prea e corect...eu cred ca in iubire ai mai mult de suferit decat de castigat
ovid33lu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 09, 2010 12:00 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde kant emir » Dum Ian 10, 2010 12:28 am

si cei buni au de suferit de aici ca nici nu-s bagati in seama

pai poate nu-s destul de buni

mie imi place de o fata oana care e indragostita de unu care nici nui pasa de el numa o regulato bine si atata...si acum o inseala cu alta...nu prea e corect...

pai vezi, are un motiv bun sa fie moarta dupa el; e corect asa, nu te mai agita

in iubire ai mai mult de suferit decat de castigat

ok, lasa-te de sportul acesta



man, daca incercam sa vorbim serios, degeaba mori tu dupa oana daca ea moare dupa altul; asta e, nu-i nimic de facut

iar cu suferitul si castigatul: pui problema intr-un mod total gresit; ori iubesti, ori umbli dupa vreu fel de castig

"din iubire" se poate sa fie mai interesant (nobil, inaltator) suferitul decat castigatul
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde Daimon » Dum Ian 10, 2010 1:37 pm

are destul de dreptate emiru. mai ales la faza cu castigatul. nu asta e ideea in dragoste.

pe de alta parte, desi nu cred ca te ajuta cu ceva, iti pot spune ca de multe ori femeile habar n-au ce vor si stau din motive aproape masochiste cu diversi. mi-ar place sa spun ca asta se intampla pana la o anumita varsta dupa care se mai maturizeaza si ele. dar n-ar fi tocmai adevarat.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde eliana » Lun Ian 11, 2010 1:00 pm

raspunsul scurt la intrebarea thredului asta este:

NU POTI. Indiferent ca e vorba de o fata/femeie sau de un baiat/barbat, nu ai cum sa il faci sa te iubeasca. Sa te doreasca (fizic), sa aiba nevoie de tine (temporar, pt ceva anume), mai merge.
Dar iubirea adevarata nu o poti provoca tu, nici macar prin faptul ca tu il/o iubesti. Nu merge.
Si asta pentru ca motivele pentru care incepem sa iubim de multe ori nu ne sunt cunoscute nici noua, cu atat mai putin sa le poata afla altii.


Nimeni nu a zis ca viata e corecta, iar iubirea face parte din viata. Inteleg ca tii mult la Oana, si ca ai prefera sa o vezi fericita cu tine, decat trista cu altcineva. Dar din pacate ea nu te-a ales pe tine. Si probabil nici nu o va face.

Nu toate fetele fac alegeri gresite, mai incearca. Poate data viitoare vei gasi pe cineva care sa iti raspunda la sentimente.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde viXen » Mar Ian 12, 2010 8:56 am

Sunt de acord ca uneori e clar ca inveti mai multe cand suferi, decat cand castigi!

Ceea ce sa nu ne indeparteze de ideea ca uneori "castigi", statistic vorbind, nu se poate s-o nimeresti numai gresit!

Dar nu se poate faci pe cineva sa te iubeasca, daca nu te iubeste! Uneori iese din doua priviri si fara cuvinte! Macar pentru momentele alea si inefabilul vietii este pastrat!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde Daimon » Mar Ian 12, 2010 10:28 am

uite un citat cat se poate de potribit :"This is a secret:none knows how it comes, how it goes- But the name of the secret is Love! For I think it is Love, For I feel it is Love, For I`m sure it is nothing but Love!" (Lewis Carroll)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde viXen » Mar Ian 12, 2010 10:54 am

there is hope for the hopeless! nu stiu cine canta asta, dar imi place
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Mar Ian 12, 2010 11:42 am

suna bine da. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde carleta » Vin Ian 15, 2010 7:48 am

...daca nu exista atractie fizica,in primul rand,poti sa incerci n "retete" slabe sanse sa iese ceva :doh:
Imagine
Avatar utilizator
carleta
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Joi Mar 12, 2009 12:00 am
Localitate: bacau

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde Dariusel » Vin Feb 05, 2010 3:56 pm

Oameni buni nu o mai dati atat in sus si tare ca nu se poate sa faci pe cineva sa se indragosteasca de tine pentru ca eu va pot spune dintro experientza traita ca se poate. Am un prieten foarte bun , suntem aproape de nedespartit de 5 ani (colegi de banca din clasa a 9a a liceului) am facut impreuna de toate(nimic homosexual :D) asa deale baietzilor chefuri femei:P.iam facut cunostiinta cu o colega din faculta,a facut sex cu ea si a zis ca mai ramane cu ea poate mai iese o partida doua, si nu stiu cu ce la enervat ea (ceva gesturi ,in fine) si mi-a zis stai sa vezi ce fac cu ea: o fac sa se indragosteasca de mine peste cap si apoi ii dau jet. Zis si facut prieteni buni ,intr-o luna fetitza era pe labe si facea cum vrea stapanu si apoi ia dat papucii de a ramas aia paf si aproape saptamanal ma intreaba ce sa intamplat ca ea inca il iubeste si il vrea inapoi. baiatul despre care vorbesc nu e fotomodel dar nici urat; un baiat normal.
Acum sa va spun si parerea mea nu numai exemple :P :
Nu poti sa faci "ORICE" fata sa te iubeasca, dar una care e open minded si ar fi de acord cu o relatie cu tine poate fi dusa de nas incat sa te iubeasca.Oricum chestia asta e cu doua taisuri , pt ca in timpul in care o faci pe ea sa te iubeasca(nu neaparat modificanduti personalitatea complet,ci doar omiterea unor defecte pe care tu simti ca ar fi deranjante pentru ea) se poate sa te indragostesti si tu de esenta ei.
Avatar utilizator
Dariusel
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Dec 02, 2009 12:00 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde carleta » Mar Feb 09, 2010 9:27 am

Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?
....prin fapte nu vorbeImagine
Imagine
Avatar utilizator
carleta
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Joi Mar 12, 2009 12:00 am
Localitate: bacau

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde kant emir » Mar Feb 09, 2010 10:48 am

sigur

ii pui cutitul la gat si-i spui: iubeste-ma! acuma, si fa-o cum trebuie!

sau ai zis ca fara vorbe? arati prin semne ce vrei?
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde Dariusel » Joi Feb 25, 2010 1:28 pm

daca e numai dupa fapte :)) nici nu trebe sa ai cutit ..ii umflii ochii si ii spui ca daca ma parasesti vreodata umflu mai mult dekt ochii in tine =))
Avatar utilizator
Dariusel
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Dec 02, 2009 12:00 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde kant emir » Joi Feb 25, 2010 5:24 pm

da' viteaza natie mai esti tu, mai dariusel mai

(trebuia sa-ti pui nickul "dariusoi". sau chiar "dariiusoii")
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori