Sinucidere

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce metoda de sinucidere alegetzi ?

prin impuscare
3
0%
spanzuratoare
1
0%
taierea venelor
1
0%
luat pastile (otravire)
7
0%
"hara-kiri"
1
0%
aruncare de pe bloc
1
0%
dat foc
1
0%
aruncat in fatza metroului /trenului
2
0%
curentare
1
0%
citind "Gardianul"
19226
100%
 
Voturi totale : 19244

Mesajde melrwen » Mie Aug 29, 2007 9:40 am

poi nu-l citesc, bre, ca nu am nebunit, il monitorizez si imi mai scapa mausu' cateodata si pe butonu ala de-i zice "arhiva" :)
iar forumul il judec dupa ai de au in creier ceva mai mult decat zama de varza si dupa replicile date de ei "fraerilor caresh dau in petec", ca sa te citez
asa, si ca sa nu fiu totusi offtopic...eu aj propune urmatoarele: se ia (un) cablu' de retea, se trage pana in baie, se ia antivomitivu ala de care nush cine zicea si se combina cu o litra de palinca sau tuica de valcea, se da drumu la apa, se baga cablu' in rozeta de la cada si se roaga un crocodil din canalizare sa il tarasca pana la cel mai apropiat switch (preferabil cel al unui canal de stiri, ca poate te vede un admin ca ai intrat in reteaua lor si te intreaba de sanatate si devii vedeta), se aduce monitoru', unitatea si ce-o mai fi si se pozitioneaza strategic pe capacul wc-ului (asta previne si eventuala tentativa de a folosi respectiva locatie in caz de exces de palinca), dupa care se asculta manson, se citeste gardianu' si se joaca un half life cu pcu oprit (sau quake, dupa preferinte) pana cand vine mama si te intreaba daca ai nebunit si cheama salvarea si te duce la spitalu' de nebuni si acolo baga aia in tine calmante si halucinogene si socuri electrice pana dai ortu' popii. Tot sinucidere se numeste, insa indirecta, tu fiind doar autorul moral. Ca aia cu nenea ala de iesi din casa agitand o Biblie ca sa il impuste mascatii :D
"I would love to change the world, but they won’t give me the source code."
Avatar utilizator
melrwen
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Aug 27, 2007 11:00 pm

Mesajde mahui suri » Mie Aug 29, 2007 11:11 pm

Sunt un ratat destul de scarbos, m-am prefacut deja de mai multe ori ca vreau sa ma sinucid, doar ca sa par mai interesant si din alte cauze ce tin de prefacatorie si falsitate.Cred ca toti aia care vorbesc de sinucidere incearca sa obtina ceva in schimb, de fapt.Toti, sau aproape toti (nu e o concesie, e doar autoprotectie) "incearca" sa se sinucida, si uneori reusesc din greeala, mai mult din dorinta de a mima sentimentul si de a-si face lor si altora o imagine mai interesanta despre sine.E mai mult o prefacatorie respingatoare.daca vor sa se sinucida,sa se duca in varful muntilor sa se impuste sau daca n-au arma sau sunt slabi de inger, sa ia o supradoza de pastile,fara sa afl nimeni.
Sinuciderea ori e un gest total,ori e un mod de a cersi afectiune,bunavointa ori mai stiu eu ce. [quote][I][B][U]
mahui suri
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:30 pm
Localitate: in groapa,cu viermi

Mesajde mahui suri » Mie Aug 29, 2007 11:21 pm

am incerat eu;cu 5 diazepame am ramas treaz, cu 10 m-am trezit a doua zi, cu 20, 1 litru de vin prost si 10 barbiturice nici n-am intrat intr-o coma prea profunda.asa ca astept sugestiil
mahui suri
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:30 pm
Localitate: in groapa,cu viermi

Mesajde cr3tz » Joi Aug 30, 2007 10:34 am

Ce metoda de sinucidere alegetzi ? citind "Gardianul" 19224 9.98%
iote cea mai utilizata metoda.acum o sa faca alte ziare articol pe chestia asta?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cosminbadu » Joi Aug 30, 2007 10:58 pm

mah nu ai tupeu sa te omori, cea mai misto e sa te droghezi sa incerci toate droagele in acelas timp. cred k e belea belea, si o sa incerc asta cand oi fi pe la 53 de ani.
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde cr3tz » Joi Aug 30, 2007 11:12 pm

cosminbadu da si mie adresa ta pls.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cosminbadu » Joi Aug 30, 2007 11:13 pm

Mah cum e in canada? eu sant in LA si e boring, sant femei romance pea colo?
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde cosminbadu » Joi Aug 30, 2007 11:15 pm

Mah cum e in toronto? e boring? sant fomei romance? eu sant prin LA-Hollywood.
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde cosminbadu » Joi Aug 30, 2007 11:18 pm

Mah cum e in toronto? e boring? sant fomei romance? eu sant prin LA-Hollywood,
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde SEFU_SCARII » Joi Aug 30, 2007 11:25 pm

taci fa.
cum poti incerca toate droagele odata mai despeptu popii, cand esti spart de la unul iti mai nimeresti vena sa te injectezi, sau mai vezi tu ce sa fumezi de la doo lsd.?
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde kant emir » Joi Aug 30, 2007 11:26 pm

de cand ejt p'acolo bah? dinainte sau de dupa "reforma" scrierii in rumanejte?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Aug 31, 2007 3:04 am

cosminbadu scrie:Mah cum e in toronto? e boring? sant fomei romance? eu sant prin LA-Hollywood.

cine e in torino?e plictis?e romance? eu sunt si nu prea :wazzup:

cine e in torino?e plictis?e romance? eu sunt si nu prea :wazzup:

cine e in torino?e plictis?e romance? eu sunt si nu prea :wazzup:
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Aug 31, 2007 3:27 am

torino si cu toronto ie ca austria si cu australia, or ca penaru cu penalu, or ca penis cu peneş, or ca altele cu altele
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 31, 2007 1:37 pm

o sa incerc asta cand oi fi pe la 53 de ani.


inbecilule, cand vei avea 53 de ani vei pretui viata de o mie de ori decat o faci acum. iti vei face analize din doo in doo luni si te vei bucura ca un copil cand ti-or iesi bune
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cosminbadu » Vin Aug 31, 2007 6:25 pm

SEFU_SCARII scrie:taci fa.
cum poti incerca toate droagele odata mai despeptu popii, cand esti spart de la unul iti mai nimeresti vena sa te injectezi, sau mai vezi tu ce sa fumezi de la doo lsd.?



Pai fai fato, or ei cate un pic din toate or pui pe cineva sa te ajute, sant solutii cate vrei numai sa vrei.
You feel me?
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde cosminbadu » Vin Aug 31, 2007 6:33 pm

kant emir scrie:de cand ejt p'acolo bah? dinainte sau de dupa "reforma" scrierii in rumanejte?


mah am plecat dinainte din tara pna in craciun dar nu in state
am vreo 4 luni pe aici dar am acte ma dore-n #### de astia sant cetatean dar vreau sa stiu cum e in toronto, am fost in australia si se zice k e cam la fel, pm vreau sa aud si alte opini
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde dasius » Sâm Sep 01, 2007 11:01 pm

a fi inseamna a valora
dasius
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 01, 2007 10:50 pm
Localitate: Nicaieri pe niciunde

Mesajde dasius » Sâm Sep 01, 2007 11:03 pm

a fi inseamna a valora asa ca la cata populatie are pamantul asta cam putina valoare
dasius
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 01, 2007 10:50 pm
Localitate: Nicaieri pe niciunde

Intrebare intrebatoare

Mesajde Norbert » Mie Dec 26, 2007 2:16 am

Care stie de unde se poate procura Pentobarbital (nu Fenobarbital) ?! Era si un medicament si este care are Pento in el si anume Nembutal dar care la noi nu este in farmacii, care are vreo pila pe la un veterinar ? Ca acolo exista Pento.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde Invincible » Mie Dec 03, 2008 10:17 am

daca nu sunteti invincibili, cea mai buna metoda de a da coltzul este sa va bagati in discutii filozofice cu kant_emir. efect garantat. :D:

vad mai sus o optiune. "citind Gardianul". ar trebui inlocuita cu "citindu-l pe kant_emir"
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde maieuticalul » Mar Aug 04, 2009 4:11 am

Cu pastile e aproape imposibil sa te sinucizi. Am incercat eu, cu 320 de extraveral. Dupa care cu 40 de trittico si 130 de bromazepam. Toate neuroleptice, si NIMIC. Acum sunt om, dupa 3 luni de tratament la psihiatrie, mi`am revenit.
Cu taierea venelor este dificil, pt ca sangele se coaguleaza si trebuie sa pierzi mai mult de 30 la suta din sange pentru a se intampla ceva grav, adica 2 litrii.
Cea mai sigura metoda ar fi aruncarea de pe o cladire super-inalta, desi aici intervine frica. Eu m`am referit la metodele cele mai accesibile omului de rand, ca nu toti avem pistoale si pilula otravitoare sau cine stie ce .
Numa` bine :)
maieuticalul
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 04, 2009 4:06 am
Localitate: constanta

Mesajde kant emir » Mar Aug 04, 2009 6:51 am

Am incercat eu, cu 320 de extraveral. Dupa care cu 40 de trittico si 130 de bromazepam

da' suparat mai esti pe viata, maieuticalule!

fa-ti pomana si lamureste-ma si pe mine: ce anume te poate face sa-ti doresti atata sa mori? ca eu m-am gandit de mai multe ori, si sunt extrem de putine situatiile (si toate absolut grave, si care sa implice binele altor oameni) in care as vedea sinuciderea (sau sa nu-i mai zic sinucidere, sa-i zic moarte; ca s-ar putea sa aleg sa mor fara sa ma sinucid de-a dreptul, ci doar sa incetez sa mai traiesc) ca o rezolvare a vreunei probleme

si ce-i cu urarea aia de "numa' bine"? ureaza-ne si tu sinucideri reusite
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maieuticalul » Mar Aug 04, 2009 5:24 pm

Ah , nu mi`am dorit deloc sa mor. Doar ca am avut cancer la plamani si am avut multe atacuri de panica cu efecte secundare dintre care mai diverse. Anxietate, tulburari de personalitate, comfuzii, panica , frica, delir si tot felul de stari m`au impins sa iau atatea pastile. Ideea era ca nu au efect. Pastilele foarte puternice rareori se dau cu reteta, de obicei se iau fiind internat, cum am luat eu. Chiar si cu medicamentele puternice, e nevoie de multe si de alcool eventual si de combinatii cu alte medicamente, trebuie cunostinte in posologie si farmaceutica...e dificil. Eu am crezut ca e mai usor, ce naiv.
Citeam despre taierea venelor ieri dupa ce am scris. Pai trebuie sa fii artist sa reusesti, sunt implicate atatea conditii incat doar cu taierea venelor de la mana, nu reuseste nimeni nimic.
Ideea e , ca daca vrei sa mori, trebuie sa ai curaj mult. Sa-ti tai jugulara sau sa sari de undeva inalt.
maieuticalul
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 04, 2009 4:06 am
Localitate: constanta

Re: Sinucidere

Mesajde Puiul_haitei » Mie Mai 12, 2010 9:09 am

Buna dimineata,am facut cont aici crezand ca o sa gasesc un raspuns direct la pb mea. Măi,voi sunteti tineri nu va sinucideti,aveti viata in fata,mii de oportunitati si mii de motive sa nu o faceti. Eu am 32 si viata mea a fost... Eu chiar am motive pe bune,plus ca in spatele acestui fapt sta un gest caritabil. Stiti ce nu inteleg? De ce parinti nosti nu.s alaturi de noi? Mama imi tot spune ca o bag in pamant si ca din cauza mea e bolnava,desi ma lasat la 2 ani la tata,nu ma vazut decat pe la 16 ani,nu ma ajuta cu nimic,niciodata. Cum vine asta?tot eu îs de vina,nu? Speram sa ma ajute cineva sa o fac,pt ca imi lipseste curajul. Speram ca taierea venelor e o solutie curata si nu f dureroasa dar am citit ca nu.i asa,nu prea iese si eu vreau sa.mi inchei socolelile rapid. Am auzit ca in afara eu o clinica care cu o sg injectie ai scapat,stie cineva unde? De ce caritabila? Pt ca detin o parte de imobil si dupa vreau sa se vanda si sa fie sterilizate toate catelusele din oras,plus ca exista posibilitatea ca organele mele interne sa salveze alti oameni,de aceea nu vreau sa ma arunc de la inaltime,plus ca imi e frica. Stiu ca voi sunteti mai tineri dar va cer sfatul . Vreau sa.mi iasa din prima. Voi incercati sa luptati aveti viata in fata,nu renuntati. Va multumesc si astept sfaturi
Puiul_haitei
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 12, 2010 8:20 am

Re: Sinucidere

Mesajde Daimon » Mie Mai 12, 2010 9:24 am

salut, de ce crezi ca la 30 de ani si un pic viata ta a fost deja ? oricat de greu ti-ar fi fost pana acum, in momentul asta ai avantajul experientei. nu poti privi si asa viitorul ?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: Sinucidere

Mesajde dutchess » Mie Mai 12, 2010 10:44 am

@Puiul_haitei, orice probleme ar exista, cu siguranta se poate trece peste ele intra-atat incat sa gasesti partea buna a vietii, cea care merita traita. Spui ca esti sanatos, iar acesta este un prim si suficient motiv sa vrei sa traiesti. Nu cauta solutii pentru final, cauta mijloace pentru un (re)inceput!
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Sinucidere

Mesajde kant emir » Joi Mai 13, 2010 9:56 am

pe criza asta problema nu-i cu puiul care vrea sa moara, ci cu restul haitei, care ar vrea sa traiasca

nu?



puiule, daca tot te sinucizi, mai bine mergi in alta tara, mai bogata; du-te la unii care au terminat cu criza, macar sa te ingroape (sa n-ai acte romanesti prin buzunare, ca ne trezim cu tine repatriat si cu factura grasa; roaga pe cineva sa-ti scrie un bilet de adio in ungureste, si sa-l lasi la indemana, sa-l gaseasca); aici o sa tii ocupate autoritatile si salvarea, cand poate ca o sa aiba altcineva nevoie de serviciile lor

du-te in iraq, sa te ia aia ostatec - ca daca basescu n-o sa dea parale si pentru rascumpararea ta (si am motive sa cred ca o n-o sa dea, sau o sa se tiganeasca, sa dea cu 25% mai putin decat rezultatul tocmelii), or sa te omoare aia si o sa fii fericit, ca te-au scutit de un efort
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Sinucidere

Mesajde dutchess » Joi Mai 13, 2010 11:18 am

:) emire, nu esti cu toti caii la bicicleta
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori