Michael Jackson va place?

Forumul asociat fanclubului Michael Jackson

Michael Jackson va place?

Mesajde Sică » Sâm Iul 16, 2005 7:26 am

Sunt un fan inrait a lui Michael care vreti nu vreti trebuie sa ii recunoastem talentul, este singurul artist care a avut cate o melodie pe primul loc in top in anii 70, 80, 90 si acum in 2000, este artistul cu cele mai vandute albume din intreaga istorie a muzicii si ce sa mai zic te Thriller care a vandut peste 50 mil albume. Este un artist care a influentat foarte mult videoclipurile si a aratat ca nu numai melodia trebuie sa fie buna trebuie sa ai si un videoclip bun si va iesi o capodopera.
Ce parere aveti despre el spunetimi si mie sa stiu asa parerea la mai multi.
Despre viata lui particulara nu prea imi place ar fi trebuit sa duca o viata normala cat de cat cum fac majoritatea artistior de exemplu madonna care este cred ca egala in valoare ca el dar despre ea nu am auzit tot felul de scandaluri acum, are sot, copii duce o viata linistita.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Iul 19, 2005 9:21 am

si mie imi place foarte mult, mai ales cand ishi ia si nasul cu el...ma topesc, nu alta!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mar Iul 19, 2005 9:30 am

Serios vorbind...tin minte cand eram mic .. ca eram superfan...acum imi plac de la el doar Thriller, They don't really care about us, Bad, Beat It...
Ce m-a deranjat la el : faptul ca si-a facut operatie estetica sa devina alb...asta chiar nu mi-o pot explica de ce???
Ce a vrut sa scoata in evidenta cu chestia asta ? Si-a pierdut nasu' in schimb...

In fine : conteaza doar muzica sa...a fost bun, probabi ca inca mai este bun in viziunea altora...eu tind sa cred ca a fost unul dintre cei mai buni cantareti care i-a putut oferi SUA !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde tzache » Mar Iul 19, 2005 11:08 am

Ne palce, daaa ~p

Imi place Beat it, Give in to me, Stranger in Moscow si Billie Jean
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde Red_Mustang » Mar Iul 19, 2005 11:10 am

mhm...da' si billie jean :)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Iul 19, 2005 1:35 pm

a fost unul dintre artisti care a influentat videoclipurile din toata lumea, si da faza cu operatiile ii naspa nu stiu la ce ia trebuit lui sa devina alb
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde michael d.j. » Vin Apr 13, 2007 4:31 am

Thank You Very Much
michael d.j.
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Apr 13, 2007 4:23 am
Localitate: GREEK

Mesajde fonseca » Joi Dec 13, 2007 7:39 pm

Si eu am fost o "mica" fanatica MJ.. Imi place muzica lui si o ascult cu mare placere oricand..TOATA! Am intrat pe google in cautare de fan cluburi, deoarece am materiale cu el (carti, postere, poze, versuri, chestii decupate) adunate de pe vremea maniilor mele :) pe care acum as vrea sa la dau cuiva, pentru ca stau degeaba intr-o punga... Daca esti interested...say say say... :) Adresa mea de mail judith.state@gmail.com
fonseca
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Aug 18, 2006 10:48 pm
Localitate: acasa

Mesajde stepanie0072 » Sâm Feb 06, 2010 11:14 am

nu mi-a placut niciodata :nope1: dar,fiecare cu parerea lui :dance3
Imagine
Avatar utilizator
stepanie0072
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 29, 2010 12:00 am
Localitate: sebes

Mesajde DirtyDiana » Dum Iun 27, 2010 9:30 pm

Hello! Daca-mi place? Il iubesc! Este tot ce iubesc in viata asta! Michael mi-a aratat ce inseamna muzica, dans, bunatate, iubire, recunostinta....El este ceea ce niu nu am pretuit cata vreme a fost aici cu noi! Astazi degeaba regretam si il plangem pentru ca nu mai este, insa putem face ceva ca memoria lui sa ramana curata si limpede! Faptul ca si-a facut operatii estetice sunt complet aberante si de prost gust! Si-a facut o operatie la nas deoarece a avut un accident iar pielea nu si-a albit-o, ci a suferit de o boala numita VITILLIGO! Mai documentati-va si voi si nu mai ziceti tot felul de aberatii, e chiar absurd! Michael a fost, este si va ramane REGELE MUZICII! Indiferent de ce ar zice unii!
Imagine
Avatar utilizator
DirtyDiana
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Iun 27, 2010 9:01 pm

Re: Michael Jackson va place?

Mesajde eliana » Lun Iun 28, 2010 9:40 am

buna Diana, si bine ai venit printre noi.
Vitiligo este o boala foarte misterioasa, se presupune ca este ereditara si ca este declansata de unele socuri (de la stress foarte mare, la rani ale pielii). Si se manifesta prin decolorarea pielii, prin aparitia de pete. In nici un caz pete atat de extinse, si de uniforme. DAR...

:)

Parerea mea e ca talentul este ceea ce trebuie sa pretuim la un artist, si nu restul de manifestari adiacente. Si daca si-a facut operatii estetice, ce? In definitiv, a fost alegerea lui, viata lui si asta e tot ce conteaza.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Michael Jackson va place?

Mesajde kant emir » Mar Iun 29, 2010 12:54 am

Si-a facut o operatie la nas deoarece a avut un accident iar pielea nu si-a albit-o, ci a suferit de o boala numita VITILLIGO!

da, si probabil ca si trasaturile caracteristice rasei s-au modificat din acelasi motiv; presupun ca daca m-as imbolnavi eu (sau basescu, antonescu, iliescu, banica junior, arsinel) m-as face galben ca un chinez, buzat ca un african si maruntel ca un eschimos, nu?
Mai documentati-va si voi
asa
si nu mai ziceti tot felul de aberatii
sa nu mai zicem? bine, nu mai zicem

Michael a fost, este si va ramane REGELE MUZICII!

ia zi, dupa socoteala ta, daca avem un rege raposat, ce e mai evident, ca e raposat, sau ca e rege? dar maine, dar peste zece ani?
Indiferent de ce ar zice unii!

indiferent si de ce zici tu?

junioaro, ai tot dreptul sa-i iubesti muzica si sa-l consideri regela muzicii si ce mai vrei tu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fii si ... (sa zicem) irationala; dupa indemnul elianei, judeca artistul dupa arta lui, nu dupa omenescul care i-a insotit pamanteasca petrecere, da?


(dar daca tot esti tu asa de moarta dupa raposatul rege, de ce ai poza lui mika la semnaturasi la avatar? tot din motive de ceva boala care modifica una-alta?)
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Michael Jackson va place?

Mesajde Daimon » Mar Iun 29, 2010 8:40 am

intamplator am ajuns sa vad niste poze cu michael din perioada 1982-1987 incredibil cum i-a modificat "boala" intreaga fizionomie, nu doar culoarea, in nici 5 ani.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara


Înapoi la Michael Jackson

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron