Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde silwian » Joi Iul 08, 2010 8:59 pm

SUNTEM IMPREUNA DE PATRU ANI DATI MI UN SFAT CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE :drinks
Ultima oară modificat de eliana pe Mie Iul 14, 2010 11:47 am, modificat de 2 ori în total.
Motiv: editat titlul threadului, era scris cu CAPS ON
Avatar utilizator
silwian
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:25 pm
Localitate: brasilia

Mesajde Daimon » Vin Iul 09, 2010 1:54 pm

e greu de spus, asa, fara sa avem alte detalii legate de raltia voastra.

de suferit oricum va suferi, tu nu poti decat sa fii sincer cu ea, sa incerci sa ii explici motivele tale. si mai ales sa nu ii dai semnale contradictorii. o perioada (dupa ce va despartiti) ar fi bine sa nu mai pastrati deloc legatura.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde kant emir » Sâm Iul 10, 2010 4:39 pm

CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE


da-i somnifere

multe somnifere, si n-o sa simta nimic
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde eliana » Lun Iul 12, 2010 11:11 am

emire, da ce lehamite si katerinca la tine. tujur si olueiz.


@silwian, eu am impresia ca tu cauti solutii ieftine la o problema importanta. ieftine pentru tine, ca sa nu iti bati capul prea mult, importanta pentru fata de care te-ai saturat.

parerea mea e ca daca dupa 4 ani e asa obositoare relatia cu ea, stai frumos de vorba cu fata, explica-i sensibil ca nu are de ce sa mai piarda vremea intr-o relatie fara viitor, si ca nu e vina ei. ci pur si simplu lucrurile nu mai merg.

fii sincer si grabeste-te, nu de alta dar s-ar putea sa fie ranita si de faptul ca stai cu ea...din mila.


si un sfat pentru tine: nu e bine in viata sa te obisnueisti cu ideea ca poti gasi orice solutie prin google...pe net. uneori ca sa fii cu adevarat om trebuie sa te mai si muncesti, sa pui osu'. sa transpiri putin pentru binele altora. asa...ca sa nu ai mai apoi valoare = 0.

spor si bafta.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde anjin-san » Lun Iul 12, 2010 12:14 pm

eliana scrie:

@silwian, eu am impresia ca tu cauti solutii ieftine la o problema importanta. ieftine pentru tine, ca sa nu iti bati capul prea mult, importanta pentru fata de care te-ai saturat.

parerea mea e ca daca dupa 4 ani e asa obositoare relatia cu ea, stai frumos de vorba cu fata, explica-i sensibil ca nu are de ce sa mai piarda vremea intr-o relatie fara viitor, si ca nu e vina ei. ci pur si simplu lucrurile nu mai merg.

fii sincer si grabeste-te, nu de alta dar s-ar putea sa fie ranita si de faptul ca stai cu ea...din mila.


si un sfat pentru tine: nu e bine in viata sa te obisnueisti cu ideea ca poti gasi orice solutie prin google...pe net. uneori ca sa fii cu adevarat om trebuie sa te mai si muncesti, sa pui osu'. sa transpiri putin pentru binele altora. asa...ca sa nu ai mai apoi valoare = 0.

spor si bafta.


silwian,somniferele e ieftine, asa sa stii :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde eliana » Lun Iul 12, 2010 2:26 pm

de fapt, nu sunt ieftine. deloc.

plus. omuciderea costa. si de partenerul de celula s-ar putea sa nu scapi la fel de usor ca de actuala prietena.

@anjin si emiru
si nu imi dau seama daca cumva voi sunteti seriosi cand promovati asa ceva? daca e gluma e teribil de neinspirata.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde kant emir » Lun Iul 12, 2010 4:52 pm

daca e gluma e teribil de neinspirata

si ne iarta noua gresalele noastre...



ma lasi? la cat e de tembela intrebarea (nu stiu daca te-ai prins), nu stiu cum iti risipesti imaginatia socotind ca vorbesc serios

sau ca glumesc, of, teribil de neinspirat


vrei sa dezbatem acuma teoria despartirii in maniera "vreau neaparat sa scap de ea, dar tin neaparat sa-mi impac si constiinta, deci sa zicem ca nu vreau ca ea sa sufere"?
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde eliana » Mar Iul 13, 2010 11:07 am

da. vreau nu de alta, dar te puteai exprima altfel decat indemandu-l sa omoare fata.

brrr.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde liebling » Mar Iul 13, 2010 7:15 pm

eliana, nu mai stii de gluma? auzi, indemnat sa omoare fata... hahaa...

deci da. silwian, cum sa te desparti fara sa o faci sa sufere?
simplu, te desparti si gata. lasa ca si daca sufera putin ii trece. mai bine acum decat mai tarziu si la cum vad ca sta treaba ii faci un bine de fapt.
Avatar utilizator
liebling
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Iul 28, 2006 11:00 pm

Re: CUM SA MA DESPART FARA SA O FAC SA SUFERE

Mesajde Daimon » Mie Iul 14, 2010 8:12 am

mai bine acum decat mai tarziu si la cum vad ca sta treaba ii faci un bine de fapt.


hahahaha tare asta.

oricat de cinic ar suna, daca ar constientiza mai multi faptul ca ar fi mai bine sa isi vada de treaba si sa n-o mai lalaie aiurea in relatii de umplutura ar fi plina lumea de oameni singuri. :dash3
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Mie Iul 14, 2010 11:39 am

liebling, au fost doi unul dupa altul.

acuma nu zic nu la o gluma, dar ca idee mi se pare aiurea sa faci misto pe seama fetei, cand baiatul e in culpa.

iar ei au ales o solutie care potential o raneste pe partenera lui silwian. mi s-a parut macabra repetarea.


in plus, nu stiu daca cel caruia i se adreseaza gluma poate surprinde substratul moralizator al interventiilor in cauza.
regula e ca nu.


prefer sa ii zic omului ceva direct si concret decat sa fac ocoluri prin care el se va rataci mai mult ca sigur.


a si inca ceva, faza cu omoratul am zis-o special pt emir, pt ca am vazut ca nu vrea sa priceapa de ce am zis ce am zis de la bun inceput ca nu-mi place abordarea.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde kant emir » Vin Iul 16, 2010 4:35 am

ca nu-mi place abordarea

ca-n bancul acela cu canibalii: nu-ti place, nu mananci!

am zis-o special pt emir

oare nu cumva unii dintre noi iau prea in serios unele "chestii" (fapte, vorbe, sau chiar pe userii care "faptuiesc" si vorbesc)?


nu stiu daca cel caruia i se adreseaza gluma poate surprinde substratul

cui ii pasa? se stie ca, pe forum, nu te adresezi niciodata numai celui cu care vorbesti
iar ei au ales o solutie

au ales pe naiba, au facut un picut de misto
sa faci misto pe seama fetei

cui naiba ii pasa de fata? fata nu exista, noi facem misto de personajul cel milos


o solutie care potential o raneste pe partenera


nu raneste nimeni pe nimeni, nici macar o solutie la misto pe o partenera care (pana una-alta) nu exista

te ranesti tu in numele "bietei fete"


au fost doi unul dupa altul


ce sa facem, daca forumul este mort, ne multumim si cu atata; mai ales ca te mai oparesti tu, se mai baga liebling, pe urma mai dezvolti si tu dezvoltarea precedenta
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde eliana » Vin Iul 16, 2010 8:45 am

kant emir scrie:ca-n bancul acela cu canibalii: nu-ti place, nu mananci!

:P
oare nu cumva unii dintre noi iau ...


poaaaaate, ciiiine stiiiie....

cui ii pasa? se stie ca, pe forum, nu te adresezi niciodata numai celui cu care vorbesti


presupui tu ca se stie. uiti ca pe aici nu mai exista useri care "sa stie"? sunt numai de-astia mici si proaspeti care fug iute.
au ales pe naiba, au facut un picut de misto
tu ai facut misto si eu am zis ca num place. nu am dat cu paru'
cui naiba ii pasa de fata? fata nu exista, noi facem misto de personajul cel milos


e si caterinca o arta...


nu raneste nimeni pe nimeni, nici macar o solutie la misto pe o partenera care (pana una-alta) nu exista

fugi de-aici.

ce sa facem, daca forumul este mort, ne multumim si cu atata; mai ales ca te mai oparesti tu, se mai baga liebling, pe urma mai dezvolti si tu dezvoltarea precedenta



si asa se lungeste tredu. of. trece-ar vremea mai iute.


ducesooooooo! hai ca nu mai am rabdare.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde anjin-san » Vin Iul 16, 2010 9:05 am

silwian, unde esti? ai rezolvat cu despartirea? sau inca cauti o modalitate logica si rationala si sensibila sa te desparti de ea? (sa achizitionezi somnifere pe sub mana)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde eliana » Vin Iul 16, 2010 10:08 am

o fi incercand sa nu o ia pe coaja dupa discutia cu prietena...


sau o fi la inchisoare, daca s-a luat dupa voi :D: :D:
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde Daimon » Vin Iul 16, 2010 10:45 am

da, curios ar fi sa stim ce ar face emiru sau anjinu in situatia lui. asa ca exercitiu de imaginatie :D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde anjin-san » Vin Iul 16, 2010 2:25 pm

anjinu ar face pe dracu, la ultima despartire fata in cauza, mi-a spus ca sunt un nesimtit. la naiba, trebuia sa-i dau somnifere, da mi-a luminat tarziu mintile emiru. acu' stiu :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde kant emir » Vin Iul 16, 2010 5:14 pm

Daimon scrie:da, curios ar fi sa stim ce ar face emiru sau anjinu in situatia lui. asa ca exercitiu de imaginatie :D


eu nu mi-as pune niciodata problema din tilu, si anume aspectul cu "sa nu sufere" - adica de ce sa nu sufere? ba sa sufere! din toata inima, sa savureze despartirea in toate detaliile ei
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde eliana » Vin Iul 16, 2010 7:53 pm

sa sufere, cu mama lor cu...


a. am gresit topicu. hehe.

da breh, dar uie. intrebare:

ai sta intr-o relatie cu cineva "ca sa nu sufere" desi nu-ti mai place? sau ai face-o sa sufere pe moment, ca sa nu sufere mai incolo? adica cand afla ca de fapt...tralala?

ca oricum o dai...sufera. intrebarea e....cat. ia zi-ne. nu-i asa ca ai fi marinimos, si ai face-o sa sufere...repede?

in orice relatie trebuie sa fi marinimos: sa scutesti timpul si risipa de sentimente. si a ta si a celuilalt.


si ideal e sa faci asta dinainte de a intra intr-o relatie. ca doar de dragul de a avea de cine sa te desparti parca nu prea merita. nu mai bine termini tu frumos* de crescut mare, si dupa aia treci la chestii serioase?


*nu ma refer la tine, emire. tu esti vesnic si de-a pururi. nu stiu ce de-apururi, te las sa alegi singur..
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde anjin-san » Vin Iul 16, 2010 8:03 pm

eliana scrie:si ideal e sa faci asta dinainte de a intra intr-o relatie. ca doar de dragul de a avea de cine sa te desparti parca nu prea merita. nu mai bine termini tu frumos* de crescut mare, si dupa aia treci la chestii serioase?




ideal ar fi multe chestiute de facut/trait etc.
treaba e ca nu prea stii cand ai crescut mare. si nu stii din start ca o sa te sau nu, desparti de persoana respectiva. ca d-aia e divorturi si atatea despartiri. si oamenii mai face si greseli.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde eliana » Vin Iul 16, 2010 8:46 pm

face, ma. ca e multi care se arunca deamboulea cu capul inainte.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde mrnmarius » Sâm Apr 23, 2011 3:19 am

nu cred ca se poate despartire dupa atata vreme fara suferinta. Insa timpul le vindeca pe toate...
noni
www.as-face-reclama.com
Avatar utilizator
mrnmarius
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Ian 20, 2011 4:23 pm
Localitate: timisoara

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde AnduXX » Mie Oct 31, 2012 6:45 pm

Dupa patru ani nu ai cum sa faci asta fara ca ea sa sufere, decat daca nici ea nu mai tine la tine si nu mai vrea sa fie in relatia voastra. Dar si atunci s-ar putea sa-i ranesti ego-ul si sa sufere oricum.

Sfatul meu este sa vorbesti sincer si deschis cu ea. Ramai fair, este cea mai buna solutie.

Si dupa ce i-ai zis ca vrei sa te desparti, nu mai fa nici-un du-te vino. Trage o linie clara si nu-i mai da sperante. De niciun fel. Nu o sa va ajute pe nicicare.
Avatar utilizator
AnduXX
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:47 pm
Localitate: arad

Re: Cum sa ma despart fara sa o fac sa sufere

Mesajde florinake2012 » Mar Dec 25, 2012 11:27 pm

Cel mai simplu si la moda este ca doresti o pauza sa iti pui ideile in ordine :) dar pauza aia sa dureze pana gasiti amandoi pe alcineva :d
florinake2012
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Dec 25, 2012 11:18 pm


Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron