Grupa E: Germania, Camerun, Irlanda, Arabia Saudita

drumul catre Germania 2006

Grupa E: Germania, Camerun, Irlanda, Arabia Saudita

Mesajde Aliosha » Vin Mai 31, 2002 4:20 pm

Componenta:

Geramania
Camerun
Irlanda
Arabia Saudita
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

E.I.R.E. vs. Camerun

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 10:25 am

Iata bai Rolf..ca nu a castigat nimeni pariul.
Mi-a parut rau de Irlanda...in a doua repriza au jucat mult mai bine decat africanii. Au avut si bara aia !
Oricum..pana la urma un rezultat corect spun eu.
Pacat ca nu joaca Keane.

Mi-ar place ca din grupa asta sa plece mai departe Irlanda & Camerunul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Sâm Iun 01, 2002 10:33 am

Irlanda - Camerun 1 - 1, cite un punct pentru fiecare.... Meciu fu echilibrat prin prisma statisticilor, da reprizele au apartinut pe rind celor 2 echipe. Nu pot sa spun cine ar fi meritat sa cistige. Las microbistii....

Oricum, o delectare placuta pt. o simbata la serviciu :( ; peste juma de ora Uruguay - Danemarca. Asta da servici...

Edit (nu vazusem postu de mai sus): da oribile, bara aia, si lovitura aia libera scosa misto de portaru african!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Germania- Arabia Saudita

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 3:25 pm

8-0

Ce cauta sauditzii astia la mondiale ? Olanda,Romania si Cehia...stau acasa...iar Sauditzii sunt la mondiale !

Surpinzator..ca au pierdut la scorul asta. Eu ii stiam mai buni. In 94..chiar au trecut de faza grupelor !

O grupa foarte interesanta...Germania,Irlanda si Camerun...au sanse egale de a merge mai departe. Eu zic ca oricare doua din cele trei pot merge in optimi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 01, 2002 3:27 pm

E mosule? Ce zici? Sa vad eu cand spaniolii tai baga macar un 5-0 :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Bagheera » Sâm Iun 01, 2002 3:27 pm

8-0

Cred ca orice comentariu este de prisos. Si cand ma gandesc ca am avut nebunia de a pronostica 1-1. :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 3:29 pm

Da..Bobo..si sa vad eu daca batetzi Irlanda sau Camerunul ! Atunci sa mai vorbim !
Spania mea..va ajunge mai departe ca Germania ta..la actualele mondiale ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

irlanda-camerun

Mesajde SOD » Sâm Iun 01, 2002 3:45 pm

imi pare foarte rau ca nu au furat-o irlandezii de la africani.in repriza 2 ,din pacate,camerunul a jucat haotic si dezorganizat dand posibilitatea irlandezilor sa controleze jocul.dar sa nu uitam ca la 0-1 ,camerunul a ratat incredibil pentru 0-2 prin Geremi.pe ansamblu,cred ca afost un joc echilibrat iar scorul a reflectat realitatea din teren.
forza africa!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

germania - arabia saudita

Mesajde SOD » Sâm Iun 01, 2002 3:49 pm

incredibil rezultat!8-0 este demn de pomenit si la stra-stra nepoti!nu cred sa se mai fi inregistrat la vreun mondial un asa scor!cu toate astea nu cred ca germania va face o mare performanta la acest mondial.urmatorul meci al nemtilor ,pe data de 5 iunie in compania irlandezilor!
forza africa!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 3:49 pm

Iar eu sunt trist ca Irlanda nu a batut ! Au jucat foarte frumos in repriza a doua...in stilul britanic..pe care eu il iubesc atat de mult. Nu uita SOD..ca la 1-1...Irlanda a fost la un pas de 2-1....dar abra s-a opus !

Forza Europa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 01, 2002 6:01 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da..Bobo..si sa vad eu daca batetzi Irlanda sau Camerunul ! Atunci sa mai vorbim !
Spania mea..va ajunge mai departe ca Germania ta..la actualele mondiale ! :D


Punem pariu?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 01, 2002 7:15 pm

Amaratzii ashtia de sauditzi au tras 2 sau 3 shuturi pe poarta tot meciul, oferindu-le nemtzilor un excelent antrenament cu public!
Io am in continuare incredere in echipele africane asha k il sustzin pe SOD: FORZA AFRICA!!!
P.S. Spania nu cred k e mai tare decat germania,shi in nici un caz mai in forma...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Clasamentul

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 3:43 pm

1. Germania 3p 8-0
2-3. Camerun 1p 1-1
Irlanda 1p 1-1
4. Arabia Saudita 0p 0-8

Cred ca se duc europenii mai departe...
Nici io nu cred ca Spania e superioara Germaniei... da nemtii inca n-au jucat un meci, sa ne dam seama.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Bagheera » Lun Iun 03, 2002 4:49 pm

Si eu am crezut ca acest 8-0 este cel mai mare scor inregistrat pana acum dar nu este asa! In 1982 Ungaria a trecut de El Salvador cu 10-1 :eek: In afara de acest 10-1 s-au m-ai inregistrat 2 scoruri mai mari de 8-0: in 1954 tot Ungaria reusea un 9-0 cu Coreea de Sud si in 1974 Iugoslavia inregistra acelasi scor de 9-0 in fata Zairului. Oricum reusita nemtilor este o performanta!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 1:28 pm

M-a emotionat pana la lacrimi..imnul Irlandei ! Sper sa opreasca masinaria germana !

Hai IRLANDA !

Dau un pronostic inaintea acestui meci : 2-1 pt. Irlanda !
Deci..iata...am facut un pariu cu mine insumi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 3:20 pm

Bravo lor,bravo lor...bravo irlandezilor !
Sunt bucuros...ca au ramas in cartzi. Nu au castigat ei...dar tot e bine si un egal. Nu meritau sa piarda. Au jucat mai bine decat Germania.
Am sarit in picioare la golul lui Roby Keane din minutul 92 !
Calificarea se joaca inca..in aceasta grupa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Iun 05, 2002 3:44 pm

Ziege are freza de taxi driver.

Da, Iranda a dat gol in ultimul minut avand un mare noroc. Mie nu imi place jocul lor, dar pe nemti nu ii am deloc la inima.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 3:54 pm

Bai Aliosha..cum sa nu itzi placa jocul irlandezilor ? Joaca in cel mai pur stil britanic ! Totzi jucatorii de la Irlanda..evolueaza in campionatul englez.
Au jucat mult mai frumos decat Germania.

Bobo....daca suntetzi echipa asa mare..de ce nu i-atzi batut pe irlandezi ??? Va distratzi cu Arabia Saudita....dar cand e vorba de echipe mai mari...nu mai facetzi nimic !

Hai Irlanda !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Iun 05, 2002 4:05 pm

Da ma Pele, nu imi place absolut deloc jocul Irlandei insa ma bucur ca au facut egal cu Germania. Cred ca BOBO se sufoca acum.
Ca sa se califice trebuie sa bata Arabia saudita nu ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 4:13 pm

Pai uite cum sta treaba :
Germania are 4 p 8-1
Irlanda 2 p 2-2
Camerun sa presupunem ca bate maine..si o sa aiba si ei 4 p

Daca Germania bate Camerun..Irlanda se califica..ca sigur vor bate pe sauditzi !

Daca Camerun face egal cu Germania....tot Germania se califica..ca o sa aiba 5 puncte fiecare..dar Germania golaveraj mai mare ! Ca nu imi inchipui ca o sa bata Camerun cu mai mult de 8 goluri pe Arabia !

Dar daca Camerunul bate Germania.....de'abia atunci va fi frumos...ca Germania va pleca acasa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Iun 05, 2002 4:19 pm

Iti multumesc pentru ca ai facut lumina in lucrurile atat de incurcate ale cupei mondiale draga Pele.
Nu imi ramane decat sa zic Forza Camerun !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 4:28 pm

Inca o intrebare pt. voi,prietenii fotbalului (in special pt. Bobo ) :
De ce echipamentul de rezerva al Germaniei este verde ???
(astazi am aflat si eu raspunsul)

Dupa cum stim..nu de putine ori Germania a jucat in tricouri verzi ! De ce ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 05, 2002 6:50 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bai Aliosha..cum sa nu itzi placa jocul irlandezilor ? Joaca in cel mai pur stil britanic ! Totzi jucatorii de la Irlanda..evolueaza in campionatul englez.
Au jucat mult mai frumos decat Germania.

Bobo....daca suntetzi echipa asa mare..de ce nu i-atzi batut pe irlandezi ??? Va distratzi cu Arabia Saudita....dar cand e vorba de echipe mai mari...nu mai facetzi nimic !

Hai Irlanda !


Ba mosule pe cuvantul meu, pe cat de admir eu de mult, uneori ma uimeste asa de mult prostia ta. Ce dracu ma n-ai vazut si tu ca nemtii io dominat tot meciul si aia o avut un noroc imens sa dea golul ala...Nemtii practic io batut pe fraieri numa ca norocul lor imputit de britanici ia tinut in carti. Dar nu-ti fie frica ca vor pica irlandezii oricum.
Eu cred ca tu scrii emsajele astea ampulea numa sa ma enervezi pe mine, dar na fie uite iti dau si raspuns.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Iun 05, 2002 6:53 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Inca o intrebare pt. voi,prietenii fotbalului (in special pt. Bobo ) :
De ce echipamentul de rezerva al Germaniei este verde ???
(astazi am aflat si eu raspunsul)

Dupa cum stim..nu de putine ori Germania a jucat in tricouri verzi ! De ce ?


Sincer nu stiu nici eu, dar stiam ca asa o jucat la celalte mondiale si europene, dar gandeste ca in grupa asta a lor toate celalte echipele au echipament verde asa ca era mai nasol sa tot schimbe una din ele, si probabil o ales ceva ce nu e la fel cu nimeni din grupa...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 9:01 pm

He,he..s-a enervat Bobo ! HA HA !
Ba....uite cum e treaba. Irlanda nu mai are cum sa nu se califice. Doar daca...ia bataie de la Arabia Saudita.

Si acum sa itzi zic de ce nemtzii au al doilea rand de echipament verde. Pai....dupa terminarea razboiului...nu dorea sa mai joace nimeni cu ei. Si Irlanda au fost primii care au jucat cu ei. Si in semn de respect..nemtzii si-au ales al doilea rand de echipament..verde (culoarea nationala a Irlandei) .
Nici eu nu stiam..dar a zis astazi comentatorul ,in timpul meciului !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 05, 2002 9:26 pm

hehe, nici eu n-am stiut...interesant totusi :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 12:51 pm

Nu au fost rai arabii astia. Au aratat si ei putin fotbal.
Bine..nici Camerunul nu au turat la maxim motoarele. Se pastreaza pentru Germania.

Iata cum stam cu clasamentul dupa 2 etape :

1.Germania 4 p 9-1
2.Camerun 4 p 2-1
3.Irlanda 2 p 2-2
4.Arabia Saudita 0 p 0-9

Destul de grea situatzia. Daca irlanda bate la 2 goluri e calificata ..orice s-ar intampla intre Camerun si Germania. Dar daca Germania si Camerun fac meci strategic...si Irlanda nu bate la 2 goluri...nu se califica.
Daca Germania bate...merge mai departe. Daca Camerun bate..merge mai departe.

Acum..eu sper ca Irlanda sa nu faca vreo surpriza neplacuta..si sa se califice fara probleme.
Iar Camerun - Germania..il astept cu mare interes....si tin cu africanii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Joi Iun 06, 2002 12:56 pm

Saracii arabii mei! S-au strofocat degeaba. Prima echipa care pleaca se stie deci. Cred ca la irlandezi o sa caute sa le bage macar un gol, sa nu plece acasa acoperiti de rusine...

Cred ca se califica Germania si Irlanda.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 3:28 pm

Stiu ca o sa-mi sara Bobo in cap,dar Germania nu merita sa castige. Nu a fost cu nimic mai presus de Camerun !
Dar nici Camerun nu meritau victoria..la cate ocazii au ratat ! Ocazii monumentale !

E...eu oricum sunt bucuros pentru calificarea Irlandei,care s-a impus fara probleme cu 3-0 in fata Arabiei Saudite !

Iata clasamentul final :

1.Germania 7 p 11-1
2.Irlanda 5 p 5-2
3.Camerun 4 p 2-3
4.Arabia Saudita 0 p 0-12

Irlanda este marea mea favorita. In optimi probabil va da piept cu Spania. Eu le voi tine pumnii jucatorilor irlandezi !

Hai Irlanda !

PS : singurul lucru bun in victoria nemtzilor de astazi este ca nu s-au calificat maimutzoii din Camerun !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Germania- Camerun

Mesajde Aliosha » Mar Iun 11, 2002 5:25 pm

Lopez Nieto cred ca este bolnav psihic ! A stricat jocul. Nu a fost nici pe departe cel mai dur joc de la campionat dar el a tinut de cuviinta sa dea cam 20 de cartonase dintre care 2 rosii.
Mi-a placut Germania care si-a dovedit clasa dar sa nu uitam ce ocazie a avut Camerunul in prima repriza, singur cu portarul.
Irlanda, favorita mosului merge mai departe dar are un joc de 2 lei. Preferam Camerunul in locul lor. Mai vedeam un dribling o vociferare, poate intra si Roger Miller dupa pauza....
Irlanda o sa isi ia un mare scor de la Spania.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron