Pentru ai ajuta pe altii am nevoie de ajutorul vostru

Pentru ai ajuta pe altii am nevoie de ajutorul vostru

Mesajde Pierzatorul » Mar Mai 03, 2011 1:57 am

Hmm, imi e putin greu sa incep. Ok o sa incerc. La varsta de 8 ani mi-am pierdut un parinte s-a sinucis, mama s-a patimit singura sa ne creasca 3 copii, a incercat sa ne dea educatia de care o are orice copil, insa nu eram ca niste copii normali, era doar un parinte cu putine venituri materiale, asa ca educatia noastra a fost vasta chiard daca ea si-a dorit sa fim ca ceilalti, pana la 15 ani am facut numai prostii furam de acasa , bani, am furat chiar si bijutariile sorami de aur, si am aruncat vina pe ea, la care de atunci a fost cam exclusa din familie, asta din cauza mea ca am fost un tampit, e vina mea o sa raspund pentru ea nu o sa mi-o pot ierta niciodata, pe la 18 ani am cunoscut o fata mai de vita nobila sa zic asa ne intelegeam perfect , a stat 3 ani la facultate, bine probmele cu parintii ei ca eu sunt sarac si taote cele dupa care cu timpul m-au acceptat, le-am demonstrate ca pot face multe si ca am potential, si 3 ani am locuit impreuna, am angajat-o unde lucram si eu a fost totul bine, la care am fost nemultumit ca fiecare de banii care ii luam aici si am planuit sa plec in Anglia, pentru a putea face niste bani, toate bune, am plecat cu inima pe jumatate cred ca am simtit ca ceva nu va fi in regula…. Ce sa zic eu a inselat-o acolo, am aflat ca si ea m-a inselat cred ca dinainte sa o insel eu, bine asta nu e o scuza, m-a sunat zicandu-mi ca nu mai vrea sa fie cu mine, insa mi-am dat seama ca e ceva in neregula, am aflat ca intradevar exista cineva in viata ei, asa imi iau bilete de avion spre Romania si pana in londra merg cu masina personala , nedormit de 4 zile baut vreo 5 energizante si n cafele, am mers cu 220 KM/h vroiam sa mor simteam ca mi-am pierdut directia, insa ceva m-a tinut in viata am ajuns acasa ne-am despartit. Ma tot gandeam cum sa ma sinucid, nu imi gaseam forta in mine, nu aveam vointa. M-am intors in Anglia am mai stat vre-o 2 luni unde totul a fost un calvar nestiind ce sa fac.
In noiembrie am cunoscut o fata din bucuresti (de pe internet) , am surprins-o cu multe lucruri cred, la care m-am indragostit de ea, am plecat iar in anglia urmatorul an asta fiind in 2010, am venit acasa am facut sarbatoriile impreuna am ajutat-o cu ceva banuti nu sume mari ci modice, insa gestul conteaza cred. Acum o saptamana trebuia saplec in anglia am pierdut niste legaturi si a trebuit sa raman in Bucuresti, ea m-a rugat sa raman la ea zis si facut, ea mergea la munca eu gateam o asteptam acasa cu mancare si cu toata dragostea mea, intr-o dimineta m-am pus la pc ei, si am intrat in mess, acolo pff…. Am deschis arhiva si am vazut 4 discutii cu 4 tipii , unul era din anglia trebuia sa se intalneasca cu el acum la sfarsitul lui mai inceputul lui iunie, altul de la niste cursuri pe care le face ea tinand cont ca 20% din valoarea I le-am platit eu, unde tipul o alinta, un altul o invita la suc ea zice unde? Si se termina convorbirea, cred ca au continuat la telefon, iar cel de al patrulea ii oferea un masaj de relaxare nu erotic sa nu faceti confuzia. Atunci eu am inebunit cand am vazut pe cine iubesc eu, la cine tin mai mult ca la mine, am fost la ea la munca am luat-o , am vb foarte frumos cu ea, am decis sa ramanem impreuna cu anumite conditii sa imi incarce poze cu mine pe facebook, mess ….parola de la mess sa mi-o spuna…. Zicandu-mi ca nu e de accord ca se face de cacao fata de tipi aia, imi venea sa mor cred ca i-am zis de 10 ori de ce sunt ei mai importanti ca mine, ea zicandu-mi ca nu s-a intalnit niciodata cu ei, doar ca vb de 2 de ani cu 2-3 dintre ei, am incarcat intr-un final pozele pe facebook , le-am pus o denumirea pe care ea schimbat-o probabil ma prezinta varul…idea este ca tin foarte mult la ea, insa simt ca o pierd sau inca simt ca face exact ce a facut si pana acum adik vb si cu altii si paote se intalneste cu ei, si ma doare enorm, acum sincer de cand am aflat pana azi sunt 4 zile caut pe google tot felul de metode de sinucis, insa nu gasesc ceva, as vrea sa fac ca will smith daca tot o fac sa ajut altii oameni, daca nimeni nu m-a accpetat asa cum a fost macar poate primitori organelor mele vor fi multumiti, daca o pierd sunt pregatit sa fac la fel, sa imi dau casa chiar daca e mica la cineva care are nevoie, bani care ii mai am o suma mica si ce mai fac pana atunci acum fiind in anglia pentru 3 luni, sa le dau la saraci. Vreau sa mor daca o pierd nu mai support a doua deceptie, oricum nu ma place nimeni, si nu sunt urat sau vre-o problema medicala insa na probabil m-am plafonat de la prima relatie si am ramas asa, nu mai pot, insa nu gasesc o metoda sigura pentru a pastra organelle scriind toate asta aici am nevoie de ajutorul vostru sa ma ajutati zicandu-mi cum as putea sa o fac, daca veniti genul nu o fa viata e frumoasa merita traita, nu merge la mine am luat o decizie daca o pierd pe ea ma pierd si pe mine, am nevoie de ajutorul vostru sa o fac cum trebuie, nu imi permit sa gresesc, va multumesc poate ma ajutati cu ceva raspunsuri concrete.
“Suicide is man’s way of telling God, ‘You can’t fire me, I quit!’”
Pierzatorul
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 03, 2011 1:54 am

Re: Pentru ai ajuta pe altii am nevoie de ajutorul vostru

Mesajde eliana » Mie Mai 04, 2011 11:02 am

Personal, am trecut prin ce treci tu acum.

Si ma bucur ca nu am mers pana la capat cu decizia luata atunci. Ar fi fost o mare greseala.

Ma gandeam ca nu voi mai iubi niciodata, si ca nimic nu are sens.

Dar stand eu asa, cu indoieli si tristete intr-o seara, gandindu-ma si planuind, am ajuns la concluzia ca siniciderea este o modalitate lasha de a iti rezolva problemele.

Cumva similara cu dezertarea. In loc sa stai sa lupti pentru viata ta, dai bir cu fugitii.


Si eu nu stiam ca dragostea adevarata e altfel. Nu stiam nici ca ma asteapta dupa colt. Nici tu nu stii, dar te anunt eu ca ceea ce ai acum e o palida imitatie a ceea ce se cheama iubire reala. Nu merita sa iti dai viata pentru ca ai pierdut asa ceva.


Daca vrei sa supravietuiesti, si sa fii curajos, te invit aici: http://suicid.wordpress.com/.

E un loc unde oameni ca tine gasesc curaj. Un loc unde cei care au ramas in urma unor sinucigasi povestesc cum s-au simtit.

Te astept sa vorbim, si te invit sa intri pe blog. Ca sa vorbim.


Cu prietenie,


Alexandra.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Pentru ai ajuta pe altii am nevoie de ajutorul vostru

Mesajde Anonnhelper » Mar Iun 21, 2011 10:59 am

Ho we are?: We are a group of ppl trying to help others by talking to them in a real and truthful matter about their problems and find a way to deal with that problem ,many pl need to know that they are not alone and have someone to talk and get a side advice (not all ways to be good ) but sometimes helps a lot.
What we do: 1. we are psychologists so is not that king of talk or questions you might think that goes on,we just make people realize what is the most important thing for them and make them intervene or act if that problem gets out of hand.
2.you need to brake up with someone we can give you ideas
3.you like a girl but you don't know what to do?

If you are interested contact us via messenger anonnhelper@yahoo.com and tell us your story.
Anonnhelper
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 21, 2011 10:58 am


Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron