ScooteR

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde bhuttu » Mar Mar 16, 2004 7:14 pm

Mdea, numai ca anu' trecut vedetele invitate la MTV Music Avorts s-au facut de mare cacat. Poate mai putin Ingrid, dar Laura Pausini si Silver in mod sigur. Sper sa nu fie si cazul lui Scooter, desi personal cred ca se porcaresc participand la marele cacat care este MMA.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

wtf

Mesajde nederlande » Vin Mar 19, 2004 11:13 am

scooter e considerat house ?
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

ScOOteR

Mesajde icemcm » Vin Apr 23, 2004 9:17 pm

Salut fanilor ScooTer si nu numai !!!!
In urma "concertului" de la MTV a fost careva care sa aiba poze cu Scooter din timpul prestatiei sau la conferinta de presa care a avut loc dupa recital?
Eu am reusit sa iau "DOAR" un autograf de la HP.
Daca aveti poze de la Bucuresti dati-mi de anunt prin forum ...

merci,

PS Daca vreti pot sa va dau o "copie" cu autograful lui Scooter(HP).
icemcm
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 23, 2004 9:02 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde I`m With You » Mie Apr 28, 2004 5:21 pm

:) Azi am aflat ceva nou....Tata asculta scooter de vreo 3-4 luni :)
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde RaU1103 » Dum Mai 16, 2004 4:24 pm

Un fan adevarat care are toate albumele .... sunt eu :) ... si cea mai tare melodie a lor este "Am fenste" (vinil mix 5min. version) :) ... Stiu ca postez cam tarziu dar acuma am descoperit forumul si threadul ... Si am vazut ca cineva intreba daca Scooter inseamna house ... well ... scooter insemna scooter ... eu pot sa zic ca au un gen al lor aparte ... cum Prodigy inseamna Prodigy :) ... alte intrebari sau nelamuriri ???
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde RaU1103 » Dum Mai 16, 2004 4:31 pm

... se pare ca nimeni nu are poze cu ei ... :) Ce ati vazut in romania a fost un demo de proasta calitate ( mie nu mi-a placut sonorizarea ... pur si simplu nu se ridica la standarde ) ... daca sunteti fani adevarati mergeti acolo unde este "casa house-ului" ( :) suna ciudat ), adica in Germania ... si o sa vedeti un concert "Scooter" de la mama lui ... Eu deabia astept sa vina August sa ma duc sa-i vad ... poate atunci am sa facem schimb de poze :)
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde WiruSu » Joi Mai 27, 2004 6:43 pm

yep...intradevar...sonorizarea a fost de rahat...anyway, pentru romani a fost ceva diferit...adica fatza de restu trupelor din Romania, shi da sunt de acord cu tine...daca vretzi sa ascultati un house,trance,techno sau orice de genu asta,e bine sa-l ascultati la mama lui acasa,cum zicea si RaU1103, in GERMANIA... btw, pana la urma vroiam sa anuntz totzii fanii scooter care au postat in acest forum...ca s-a lansat primul FORUM romanesc dedicat trupei Scooter... ( http://scooter.i2xm.com/ ) . Shi speram ca in curand sa terminam shi noul site... multa bafta la toata lumea shi sper sa va avem printre noi.

re5pect
WiruSu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Iul 23, 2002 3:31 pm

Mesajde mhmd » Sâm Iun 12, 2004 7:48 pm

sunt tari ....printre cei mai tari ..aproape toate mel sunt de calitate ...chiar coloana sonora de la Mortal Kombat ...! :nope:
[size=84]addicted to bass[/SIZE]
Avatar utilizator
mhmd
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Iun 16, 2004 10:14 pm

erau tare buni demult de tot, prin 1996-1997, cand inca mai faceau techno-rave si aveau piese gen Endless Summer, Let Me Be Your Valentine, The Age of Love sau Rebel Yell. Oricum, s-au prostit de ceva vreme si imi pare rau dupa ei. Dar albumele vechi raman, in special Our Happy Hardcore.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Blackie » Mie Iun 16, 2004 11:36 pm

Poate ca tie nu iti mai plac Scooter ... mie imi plac acum ... mai mult trance ..... Suna super ... Sper sa o tina tot asa ... poate ne trezim si noi din rahatu asta de club si progressive !! Cea mai tare piesa a lor Jigga jigga cel putin vocalul feminin este super .... Oare cand o sa avem si noi voci de genu in Romania ... stau si ma intreb ?!!!
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde RaU1103 » Joi Iun 17, 2004 2:53 pm

Blackie, o voce frumosa din ROMANIA este tipa de la Dj Project. Are potential. Dar, cum o cheama????
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde Blackie » Joi Iun 17, 2004 3:51 pm

Mai nu stiu dar cred este cea care a facut vocea si la Sistem ... Imi scapa acum ... este chiar cool vocea !! Stie careva ?
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde WiruSu » Mie Noi 24, 2004 10:42 am

Scooter a lansat un nou album "Mind The Gap" search pe dc++, Enjoy!
WiruSu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Iul 23, 2002 3:31 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Mar Feb 22, 2005 6:55 pm

aseara mi-a facut tati un cadou suuuuper, asteptat de muuult: MIND THE GAP!!!
e tot ce mi-am dorit! :D
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde cosmicX » Vin Feb 25, 2005 10:13 pm

Vocea de la Sistem se numeste Alexandra Ungureanu care a mai colaborat si cu "Unu`" in melodia : "Am gresit putzin" . Vocalu de la Dj Project este facut de alta tipa care nu i`am retinut numele , si NU este acelasi cu cel de la Sistem.
asta a fost offtopic ca sa ii lamuresc pe cei de mai sus
ontopic : Scooter nu mai e cea fost si nu cred ca se va redresa prea repde, daca nu ma credetzi si continuatzi cu ideile voastre fixe, punetzi mana pe primele lor albume..ascultatzile cap-coada si faceti si voi o paralele intre ce a fost si ce este.
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Mar 06, 2005 10:17 am

si eu vad ca s-au comercializat cam mult, dar ii respect pentru tot ce au realizat. pe ultimul album au cateva melodii chiar frumoase, dar imi pare rau ca la Suavemente au lansat alta versiune ptr videoclip, muuuult mai urata si mai comerciala decat versiunea de pe album. imi mai plac Stripped (dupa DM) si My eyes are dry. si cl sunt dragutze. toate, dar asteas unt super!
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

They bring the noise and make us scream!...

Mesajde Cai Lun » Sâm Iun 18, 2005 12:31 am

Hiu!.. in sfarsit v-am gasit!! De aproape 2 ore frunzaresc site-ul si abia acum am reusit sa dau de :dir: Scoooooooooooooooter!!
...nu prea a mai zis lumea nik de cateva luni pe aici.. dar sper sa va revenitzi! [-o
Eu sunt un tip optimist... imi imaginez stadionul "Lia Manoliu" cu o peluza transformata in scena si cu Scooter in mare forma.. iar in fatza lor 50.000 de oameni strigand din toti rarunchii: :dir: "it's weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekend!!!!"
...ce zice-ti, se va intampla vreodata?? Cred ca asa cum Faithless au facut shou la arenele romane la fel ar reusi si Scooter... adica, daca nu pe "Lia Manoliu" [ca se lucreaza, nu de alta :n: ] macar la arenele romane... mi-as dori f.f. mult.. [-o

Apropo.. spunea cineva ceva de un site al fanilor romani... mai e de actualitate sau...?
Life without knoledge is death in disguise!...
Avatar utilizator
Cai Lun
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Scooter la Bucuresti !

Mesajde ScooterAdmin » Sâm Iun 18, 2005 4:40 am

Cai Lun scrie:Hiu!.. in sfarsit v-am gasit!! De aproape 2 ore frunzaresc site-ul si abia acum am reusit sa dau de :dir: Scoooooooooooooooter!!
...nu prea a mai zis lumea nik de cateva luni pe aici.. dar sper sa va revenitzi! [-o
Eu sunt un tip optimist... imi imaginez stadionul "Lia Manoliu" cu o peluza transformata in scena si cu Scooter in mare forma.. iar in fatza lor 50.000 de oameni strigand din toti rarunchii: :dir: "it's weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekend!!!!"
...ce zice-ti, se va intampla vreodata?? Cred ca asa cum Faithless au facut shou la arenele romane la fel ar reusi si Scooter... adica, daca nu pe "Lia Manoliu" [ca se lucreaza, nu de alta :n: ] macar la arenele romane... mi-as dori f.f. mult.. [-o

Apropo.. spunea cineva ceva de un site al fanilor romani... mai e de actualitate sau...?


http://www.scootertechno.ro - proaspat lansat, e site-ul oficial al concertului Scooter care va avea loc in toamna in Bucuresti

enjoy!
ScooterAdmin
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 4:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cai Lun » Sâm Iun 18, 2005 11:38 pm

Mersi mult... raman dator! A-)
Life without knoledge is death in disguise!...
Avatar utilizator
Cai Lun
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde girl » Sâm Iul 02, 2005 9:37 pm

scooter is the best !!! A-)
girl
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 02, 2005 9:14 pm
Localitate: in you

Mesajde ScooterAdmin » Sâm Iul 09, 2005 4:39 pm

girl scrie:scooter is the best !!! A-)


Sunt oficiale primele detalii pe scootertechno.ro si anume:

- Data: 24 septembrie 2005
- Pretul biletului: 60 RON
ScooterAdmin
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 4:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cai Lun » Lun Mar 06, 2006 3:32 pm

Scooter nu a mai venit... site-ul de care ne zicea scooteradmin vad ca a disparut... What's going on?! PUMPM IT UP!!! ONCE AGAIN!!!

A paraut si un nou album... superior lui Mind The Gap.. parerea mea... dar vad ca in Romania... las' ca tot vor veni ei odata si odata... they'll bring the noise!..
Life without knoledge is death in disguise!...
Avatar utilizator
Cai Lun
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Re: ScooteR

Mesajde alyna_maria22 » Mie Oct 05, 2011 7:38 am

sunt noua pe fanclub.ro, ma numesc alina - timisoara.sunt fana scooter si vreau sa stiu un site sau magazin in timisoara de unde pot cumpara cd-uri cu ei,le gasesc foarte greu.pentru cei care vor sa discute cu mine va las id-ul de mess alyna_maria22.
alyna_maria22
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 05, 2011 7:33 am
Localitate: timisoara

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron