Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde ioangavriliuc » Mie Noi 20, 2013 2:31 pm

Ati folosit suplimentul asta pentru a scapa de chelie sau pentru a opri caderea parului?
ioangavriliuc
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 20, 2013 2:24 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde laurentiu20 » Joi Dec 12, 2013 1:37 pm

Astazi am luat o cutie din suplimentul asta si de maine cred ca o sa ma apuc de cura. Ma intereseaza ca la sfarsit parul sa nu mai imi cada in cantitatea in care imi cade acum. Am folosit si samponuri care erau facute pentru asa ceva, dar rezultatele au lasat de dorit!
laurentiu20
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Dec 12, 2013 1:35 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde ioangavriliuc » Joi Ian 09, 2014 12:40 pm

Salut!
Samponuri am foosit si eu dar fara rezultate prea mari. Temporar aveau ceva efecte dar pe termen lung nu se imbunatatea mare lucru. Partea nasoala e ca exista pe piata o gramada de "remedii" unele mai naturiste decat altele, incat nu prea stii ce sa alegi. Poate cu o documentare mai consistenta despre produsul respectiv e posibil sa ajungi la o concluzie, dar daca iei produsul daor pt ca a zis nu stiu cine e ceva mai riscant! La slabit macar se stia o chestie. O vedeai pe Nicoleta Luciu la TV facand reclama la un produs si il luai pe ala. Dara asa e mai greu:)
ioangavriliuc
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 20, 2013 2:24 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde cristian_cristinica » Mar Ian 28, 2014 12:33 pm

In cazul meu au functionat produsele reclama de neam prost. In general nu tolerez produse cu parfum sau coloranti, orice fel de aditiv imi provoaca alergii, asa ca am incercat produsele lor tocmai pentru ca sunt naturale. Din ce-am incercat eu, samponul a avut efecte imediate, il gasiti aici: http://reclama de neam prost.com
Ultima oară modificat de kant emir pe Mar Ian 28, 2014 4:21 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: red
cristian_cristinica
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 28, 2014 12:30 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde laurentiu20 » Mar Feb 04, 2014 11:39 am

Pe piata exista o gramada de produse care promit ca pot vindeca chelia, ca parul o sa creasca rapid, dar multe din ele sunt doar reclame. Probabil ca daca maine o sa apara o reclama cu cat de sanatoasa e Cola o parte dintre noi am crede asta!
Referitor la rezultatele pe care le-am obtinut cu produsul pe care l-am cumparat pt stoparea caderii parului, nu pot sa spun ca sunt megaincantat. Mi s-a mai oprit din caderea parului, dar la indesire nmk!

Numai bine!
laurentiu20
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Dec 12, 2013 1:35 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde ioangavriliuc » Mar Feb 25, 2014 12:40 pm

Am inteles! Citisem si eu undeva ca produsul isi face efectul in functie de metabolismul fiecarei persoane in general. Acum cred ca asa merg toate suplimentele nutritive indiferent pentru ce sunt facute. Nu vad de ce Follixin sa faca exceptie! Exista intr-adevar foarte multe produse pe piata care promit rezultate miraculose si din cauza asta e greu de gasit un produs care functioneaza!
Cel mai indicat e sa mai intri si pe forumurile straine si sa vezi acolo ce mai zic si alte persoane in legatura cu produsul respectiv!
ioangavriliuc
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 20, 2013 2:24 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde laurentiu20 » Mar Mar 18, 2014 12:58 pm

Stoparea caderii parului reprezinta o preocupare destul de frecventa, mai ales in randurile populatiei masculine. Foarte multi barbati sunt afectati de chelie. Chelia da un aspect mai putin placut unui barbat si din aceasta cauza toti barbatii vor sa scape de chelie folosind diverse metode.
Folosirea unor suplimente naturiste care sa stopeze caderea parului si sa regenereze parul e din ce in ce mai preferata in detrimentul implantului care este scump si prezinta riscuri. Important e ca in timpul curei cu pastile/suplimente sa se respecte intocmai ce scrie pe prospect!
laurentiu20
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Dec 12, 2013 1:35 pm

Re: Tratament pentru caderea parului cu Follixin

Mesajde teopard » Joi Sep 25, 2014 10:07 am

Laurentiu poti sa pui si tu niste poze before and after. Si eu am probleme cu chelia, dar pana nu vad rezultate nu ma avant sa incerc tot felul de produse. Poti sa mi le trimiti si pe mail daca vrei (teodorpopa@hotmail.com).

Multumesc mult!
teopard
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 25, 2014 10:04 am


Înapoi la Probleme de sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator