Legalizarea Marijuana

Mesajde Ayala » Mie Sep 06, 2006 8:11 pm

draga, am mircuit si eu destul in timpul serviciului acum vreo 7 ani, dar nu am perseverat, spre deosebire de altii, ani de zile nu am folosit netul decat pt mail-uri, stiu ce inseamna sa ai o viata ocupata si satisfacatoare si sa stai cu telefonul inchis zile intregi pt ca ai uitat sa-l deschizi, am o perioada in care forumeala imi convine pt ca-mi solicita cel mai putin creierul. Da, o sa ascult sfatul unora, cand o sa vreau sa fac sex o sa ma droghez si o sa beau, sa-mi amortesc vigilenta, sa nu mai fiu asa selectiva si sa am orgasm cu oricine. Imi plac cercurile restranse si selecte, locomania e mai aproape de caracterizarea asta.
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Sep 06, 2006 8:26 pm

Imi plac cercurile restranse si selecte, locomania e mai aproape de caracterizarea asta.

~p~p~p
nici miraculosu nu ar fi putut-o spune mai bine de atit
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Mie Sep 06, 2006 8:34 pm

A-) nu-i asa?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Sep 07, 2006 12:53 am

gaga scrie: peseu pt ceilaltzi: bre s-a inchis locoprostia de dau toate telijentele de acolo buzna aici?
bre, rautacisti ca deobicei.. Ayala chiar nu cred ca are treaba cu locoprostia.
ce ma calca pe nervi kkturile astea de aere exclusiviste de pe fc, iaca unii e mai cu 7 coie decat altii...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde RajaF » Joi Sep 07, 2006 1:30 am

Da, o sa ascult sfatul unora, cand o sa vreau sa fac sex o sa ma droghez si o sa beau, sa-mi amortesc vigilenta, sa nu mai fiu asa selectiva si sa am orgasm cu oricine.


Pai vezi ca nu ai inteles nimic din ce ti-a zis lumea? Daca ai stii tu de cate ori iti sunt amplificate senzatiile cand esti "drogat" (nu mai vorbesc de sex)... habar nu ai, dar e ok, daca nu vrei nu iti pune nimeni tigara in gura. More for me :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Joi Sep 07, 2006 3:55 am

Ayala chiar nu cred ca are treaba cu locoprostia

daimoane, verifica inainte sa faci asemenea afirmatii!
hint: nu poci sa dau linc catre alt forum :D

si nush daca e vorba de coaie in plus. eu as zice mai degraba neuroni


edit: pardon, acu imi dadui seama ca subiectu nu (mai) e pe aberatzii. sa zicem si ceva ontopic:
eu zic sa se legalizeze si sa se puna niste impozite d-alea grase, sa faca si statul rost de la fumatori de bani de medicamente pentru tratarea schizofreniei ;)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Sep 07, 2006 9:01 am

forumeala imi convine pt ca-mi solicita cel mai putin creierul.


iti solicita ... ce?

Imi plac cercurile restranse si selecte, locomania e mai aproape de caracterizarea asta.


de cate ori aud locoprostia sau orice este legat de cercul acela select am o imagine in fata ochilor, ultima (sper) in care l-am vazut e OM in pasaj la universitate molfaind o treaba grasa plin de la rat pana la urechi de grasime, intrebandu-ma cu gura plina: "vrei sa-l vezi pe monk? hai sa-l vezi pe monk. stai sa-l cunosti pe monk?"

amintirea asta ma bantuie. ayala da, aici ai avut enorm de multa dreptate, locomania te caracterizeaza perfect.

daimon, da mah, unii au 7 coaie, asa e in democratie, vrei egalitate in coaie du-te in coreea. si ayala e chiar o printesa elitista pe mocofania, cum pre zinta una stofa cum ii da un iuzer link si o atrage in meandrele incurcate ale utilizarii celor 5 neuroni stransi de la 10 insi de pe acolosha.
===

dar revenind la ale noastre: eu tot nu am inteles o treaba, accentueaza sau nu schizofrenia? ca poate de aia se feresc unele persoane sa o foloseasca.

cu sexul nu aduceti nici un argumet fetei asteia :n:
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Ayala » Joi Sep 07, 2006 11:30 am

RajaF scrie:Pai vezi ca nu ai inteles nimic din ce ti-a zis lumea? Daca ai stii tu de cate ori iti sunt amplificate senzatiile cand esti "drogat" (nu mai vorbesc de sex)... habar nu ai, dar e ok, daca nu vrei nu iti pune nimeni tigara in gura. More for me :D


aici m-ai pus pe ganduri... se poate sa ti se rupa filmul orgasmic de mai mult de trei ori in primele 5 min de sex? neeeee, cred ca imi ajunge, am un disconfort daca imi pierd luciditatea.
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Sep 07, 2006 11:37 am

am un disconfort daca imi pierd luciditatea.


haide mai, termina cu poantele astea ca mai are omu' si treaba nu sta sa rada toata ziua in monitor ~p~p
luciditate, creier, cercuri selecte ... unde o sa se ajunga cu discutia asta? ~p

edit ca uitai de ontopic: un DA hotarat legalizarii marijuanei. sa se faca vot public. io zic contra lui nbm, sa o dea gratuit. eventual in timpul orelor de munca. mama ce distractie ar fi atunci in intreaga romanie!
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde RajaF » Joi Sep 07, 2006 4:22 pm

neeeee, cred ca imi ajunge, am un disconfort daca imi pierd luciditatea.


Pai daca nu esti in stare sa traiesti decat intr-o singura instanta a realitatii atunci mi-am racit gura degeaba pentru ca oricum nu ai fi in stare sa intelegi ce s-ar intampla cu tine daca ai fuma verde.

Eu unul as vrea sa o vad pe Esca cum prezinta stirile de la 5 dupa ce a tras cateva fumuri. Cred ca asta ar fi unul din cele mai mari castiguri ale legalizarii :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Sep 08, 2006 1:02 pm

nu se pune pb de a fi sau nu in stare, pur si simplu nu simt nevoia. ma simt confortabil asa si stiu ca daca e sa caut altceva, nu aste e directia care m-ar satisface. Din pacate cei care beau si se drogheaza sunt la fel de nefericiti, si inainte si dupa, asa am observat eu, puteti sa ma contraziceti. Nu tin sa atac pe nimeni, fiecare traieste momente de beatitudine cum vrea, cand si cum poate. E chiar asa greu de inteles ce spunea Camil Petrescu despre marii voluptosi si cei care traiesc intens viata ca sunt ultralucizi? eu va inteleg si nu neg realitatea voastra, dar asta nu inseamna ca realitatea mea nu exista.
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Sep 08, 2006 3:58 pm

Din pacate cei care beau si se drogheaza sunt la fel de nefericiti, si inainte si dupa, asa am observat eu


In nefericirea lor au fost unii au creat mari opere poetice, literare, intr-un cuvant arta.
Trecand peste o impresionanta lista cu cei care (nu am mai zis de pictori sau sculptori) au fost doar betivi si drogati si incheind cu cei care au murit in urma viciului, lasand in urma capodopere de netagaduit in patrimoniul mondial, da-mi voie sa iti spun ca ce cuvinte grele ti s-au rostit mai sus sunt palide in fatza nesimtirii tale.

Daca tu crezi ca citand din Camil Petrescu te poti pisa pe Nichita Stanescu (si pe restul artistilor cu patimi imorale dpdvd al don'soarei telectuale de duminica), esti de o stupida ingamfare.

fiecare traieste momente de beatitudine cum vrea, cand si cum poate.


da. pentru asta trebuie legalizata marijuana ca sa o iau cand vreau, cum si cand pot.

eu va inteleg si nu neg realitatea voastra, dar asta nu inseamna ca realitatea mea nu exista


dupa toate discutiile ai inteles despre ce este vorba? multumim din suflet, de acord cu realitatea ta, oricare ar fi ea si care nu prea cred ca intereseaza pe nimeni in acest subiect, drum bun, la revedere.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde as xxl » Mar Sep 12, 2006 4:12 am

nu numai ca nu ar trebui legalizata, ar trebui condamnati la si mai multi ani de carcera grea cei care vand canabis. carcera, galera ... tortura.

bine, eu acu' ma refer doar la canabisu ala de rahat adus din maroc si care se vinde cu 10 eur/tigara in sicilia.
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Sep 12, 2006 7:11 am

evident votez cu DA pentru o ipotetica legalizare a Marijuanei (si a altor droguri usoare) in Romania.

Ayala, esti proasta.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde mirciox » Vin Sep 15, 2006 1:28 pm

deja cam incepe legalizarea in multe tari...adica in Tenerife(Spania) am un prieten care are 3 plante si atat ai voie sa cresti pt uz propriu...in Canada la fel e ca si legalizata, sa nu vorbim de Anglia, Franta, Italia, Jamaica, USA si asa mai incolo unde daca te prinde si ca vinzi iti da amenda...si daca te prinde ca consumi iti da scrumiera sa nu murdaresti trotuarul:zambet:.La noi in schimb e cam comunista treaba...inca se vorbeste de cine a fost si cine nu a fost securist dupa 17 ani :zambet: si alte treburi...pana la subiectul asta ne mai tre cativa ani numai sa se deschida oficial :eat:
mirciox
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Lun Apr 17, 2006 9:04 pm
Localitate: out of space..

Re: Legalizarea Marijuana

Mesajde dany 1001 » Sâm Mai 08, 2010 8:34 pm

Eu sunt pentru frate si stiti dece mam saturat sa fumez prin parcuri si sa ma uit peste umar frate garada plm paranoia daia proasta si plus se ieftineste :)nuu mai e 60 o sa fie 10 - 20 .E ok sa fumezi cat despre frate nu provoaca dependenta frate ceea ceti place sigur o sa mai faci odata problema e cand exagerezi se zice ca maria e primul pas spre heroina si prima bere primul pas spre alcolism sa fim seriosi problema e alta ca pustani astia corditi au fumat cacaturi dalea leagale si siau luat filme cu rau cu dastea si au ajuns pe la spital cei ce fumam stim ca naveau nici pe dreq ci doar autoinductie si uite asa au vazut 2 3 comunisti batrani care nau nici o treaba si habar nau ce e aia iarba si hop nebunie la televizor . Frate visez la o cafenea daia ca in Amsterdam te duci frumos fumezi un cui te simti bine si pleci acasa nar fi frumos asa hai recunoasteti ca var placea chestia sa naibe ceas pe perete ca o iei razna .Frate sti care e chestia cine vrea sa faca cine nu sa taca hai o data cu legalizarea si cu ieftinirea ca neam saturat sa dam 60 de lei pe 0,6 0,7 ca nici g-ul g nu nil da la coltu blocului .
dany 1001
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 08, 2010 8:21 pm

Re: Legalizarea Marijuana

Mesajde rosa45 » Vin Feb 07, 2014 3:14 pm

Nu sunt de acord cu legalizarea
rosa45
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:10 pm

Re: Legalizarea Marijuana

Mesajde eliana » Lun Feb 17, 2014 5:08 pm

Brava. :crash
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Anterior

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron