Desorelle-anticonceptionale

Desorelle-anticonceptionale

Mesajde goni_q » Mie Ian 26, 2005 4:14 pm

Dupa mai multe tipuri de anticonceptionale mi s-a recomandat acest tip. Folositzi careva? M-ar interesa pareri pro si contra, acestui tip de contraceptiv, nu doresc pareri generala ci doar despre Desorelle.
Probleme de diferentze de greutate, modificare de libidou, etc...
hardly wait...

sen_q
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde maryann » Mie Ian 26, 2005 5:51 pm

eu am urmat un tratament cu desorelle vreo 7 luni, am avut niste chisturi mici si ciclu neregulat, in timpul tratamentului ciclu s-a reglat , sanii mi s-au intarit, nu mi- a crescut par ,nu m-am ingrasat , chef de sex deloc,dupa ce l-am intrerupt am avut mari probleme pt. ca chisturile s-au marit f mult ,mi-au aparut si la sani.uni recomanda alti nu, depinde doar de corpul tau
maryann
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Ian 13, 2005 11:50 am
Localitate: constanta

Mesajde goni_q » Joi Ian 27, 2005 4:41 pm

:S sa inteleg .... mai bine... ti s-a dat pt ca aveai chisturi, nu?...
reglarea ciclului e normala, sanii idem.., nu ti-a crescut par e bine si ca nu te-ai ingrasat e si mai bine,... chef de sex "deloc" Nu ai avut sau Ai avut?.
AI mai luat si alt tip? sau? e singurul fel de pastile?
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde cicik*a » Dum Ian 30, 2005 12:06 pm

probleme de sanatate?
cine stie ceva legat de psoriazis?este dupa parerea mea o boala super nasoala,netratabila si impune un regim alimentar si de viata foarte greu de urmat.tratamentele(cele pe care eu le stiu)nu au dat nici un rezultat.plus ca e o boala raspandita si medicatia e forte scumpa.
astept parerile voastre.
see the good things in your life!
cicik*a
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 4:18 pm
Localitate: mangalia

Mesajde h0va » Dum Ian 30, 2005 12:29 pm

bre..aici ie vb de anticonceptzionale..intr'adevar psoriazisul ie un anticonceptzional (n'ai cum sa ramai gravida ca nimeni nu shi'o trage cu una bolnava de d'asta) dar..nu asta ierea ideea..citeshte cu atentzie titlul threadului

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde the_curse » Joi Feb 17, 2005 12:38 pm

anticonceptionale provoaca de cele mai multe ori chisturi .adica un ciclu neregulat..asa ca aveti grija :)
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde Akyta » Mie Mar 02, 2005 8:04 pm

Eu iau desorelle de vreun an si am slabit de la ele, mi s-a curatat super fain tenu si...s-a modificat si libidoul, dar in bine, ma rog, parerea prietenului meu...numai cuvinte de lauda pt desorelle
Like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
Sucker love I always find,
Someone to bruise and leave behind.
Avatar utilizator
Akyta
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde MissBugMafia » Vin Apr 01, 2005 10:26 am

dESPRE Diane35 puteti spune ceva?
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Vin Apr 01, 2005 11:06 am

nu mai luati anumite anticonceptionale din auzite sau fiindca le folosesc si prietenele voastre.. mergeti la ginecolog pt un control amanuntit ! medicul ginecolog o sa va prescrie pilulele potrivite organismului vostru .

nu va recomand Diane,au foarte multi hormoni (exista foarte multe dezavantaje,dar nu stiu sa vi le spun in termeni medicali..cel mai nasol este ca dau pofta mare de mancare si riscati sa va ingrasati.. )

eu folosesc Yasmin,contraceptiv cu doza mica de hormoni

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde cometa » Vin Apr 01, 2005 12:25 pm

sau mercilon, cu doza mica de hormoni. plus ca nu ingrasa :)
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde monalisa28 » Mie Mai 04, 2005 10:22 am

buna
eu iau diane35 de 6 ani si nu m-am ingrasat deloc; am avut acnee severa care mi-a trecut dupa vreo 8-9 luni de luat diane; am incercat sa le intrerup de cateva ori dar dupa 1-2 luni acneea reapare; de frica, am continuat; doctorul(ginecolog) mi-a zis ca pot sa le iau cati ani vreau...problema e ca am niste dureri de cap de mor in ultima vreme...le cam pun pe seama dianelor...nu stiu ce sa zic cu efectele astea adverse
monalisa28
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mai 02, 2005 7:33 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde MissBugMafia » Sâm Aug 13, 2005 2:55 pm

JASMINE, acum mi-am schimba6t si eu pilulele, iau YASMIN.Dar cine ti-a spus ca cotin o doza mica de hormoni? eu asta nu cred. Dupa prospect, dupa ce efecte scrie ca are, mi se pare ca are aceeasi doza cu Diane35.
folosesc de 3 luni....tu de cat timp? Si-a facut vreun efect din ce scrie ca face?
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde MushroomTrip » Dum Sep 04, 2005 1:05 pm

Am luat dian timp de un an dupa care dupa sfatul ginecologului am luat jeanine. Dupa vreo doua luni de folosit jeanine aveam dureri inainte sa imi vine ciclul ceea nu mai avusem. Am trecut di nou pe diane si totul e ok. Deci cred ca diane sunt ok.
Avatar utilizator
MushroomTrip
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Sep 01, 2005 11:00 pm

Mesajde gigica » Dum Sep 04, 2005 5:35 pm

Well.... e adevarat ce a spus @Jasmine, ca Daine 35 au o concentratie mare de hormoni (mi-a spus asta un medic ginecolog). Si e la fel de adevarat ce a spus @ cometa, ca Mercillonu nu are o concentratie mare de hormoni, prin urmare nu e la fel de daunator.
Eu am luat Diane 35 un an de zile, dupa care am facut o pauza de o luna, timp in care am facut un chist hemoragic :D E adevarat ca mi s-a curatat tenul de la ele, si ca s-a reglat super ciclul, dar acelasi lucru il pot spune si despre Mercillon. Dianele le-am schimbat pentru ca Mercillonul are o concentratie mai mica de hormoni. Dianele mi le-a recomandat dermatologul si Mercillonul ginecologul. Mercillon iau tot cam de un an.

Ce va sfatuiesc eu e sa nu le luati dupa ureche, si sa faceti periodic analize. Eu am facut... si de sange, si ecografie la ovare, si ecografie la san (care se face doar la institutul Cantacuzino.

Take care ;)
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

diane35...

Mesajde Mihi » Mar Dec 19, 2006 1:41 pm

MissBugMafia scrie:dESPRE Diane35 puteti spune ceva?

Eu am luat Diane 35 aproape 2 ani si in timpul asta am avut dureri de cap, dar le-am pus pe seama oboselii si stresului. Am facut pauza aproape 1 an, timp in care nu am mai avut deloc migrene, iar acum, la recomandarea medicului ginecolog am inceput sa le iau din nou. Durerile de cap severe si continue au reaparut, deci cu siguranta sunt cauzate de Diane 35.
Mai provoaca si chisturi ovariene, dupa ce se opreste administrarea lor...deci...NU LE RECOMAND!!!
Singura parte buna este ca iti curata foarte frumos tenul, daca suferi de acnee.
Mihi
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 19, 2006 11:36 am
Localitate: Oradea

Re: Desorelle-anticonceptionale

Mesajde barbie91 » Dum Mar 11, 2012 11:07 pm

Buna . Am inceput sa iau si eu Desorelle de 1 luna, acum fac pauza de 7 zile , intre timp mi-a venit menstruatia dar imi curge foarte putin si nu mi-a venit pe aceasi data ca luna trecuta. Eu as vrea sa stiu cand sunt intradevar protejata dupa pauza asta de 7 zile . Va multumesc anticipat?
barbie91
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mar 11, 2012 10:56 pm
Localitate: constanta

Re: Desorelle-anticonceptionale

Mesajde eliana » Mie Mar 14, 2012 5:05 pm

Esti protejata dupa primele 7 zile de luat anticonceptionale. Pauza de 7 zile continua sa fie "acoperita", daca anticonceptionalele au doar 21 de pastile in total.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Desorelle-anticonceptionale

Mesajde freedom » Mie Iun 20, 2012 1:12 pm

Buna ziua,.

Am si eu o nelamurire.Nu am luat niciodata anticonceptionale dar in urma unui control ginecologic mi s-a recomandat Desorelle pentru ovar polichistic.Am ciclu neregulat....pot sa zic ca imi vine la un interval de 2 luni.Cand pot sa iau prima pastila?in prospect zice ca in prima zi de ciclu menstrual.ceva pareri...?
freedom
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 20, 2012 1:07 pm

Re: Desorelle-anticonceptionale

Mesajde eliana » Mie Iul 18, 2012 11:01 pm

In prima zi a ciclului menstrual, exact ca in prospect.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Desorelle-anticonceptionale

Mesajde Baatkro1 » Lun Feb 29, 2016 1:22 pm

chef de sex deloc,dupa ce l-am intrerupt am avut mari probleme pt. ca chisturile s-au marit f mult ,mi-au aparut si la sani.uni recomanda alti nu, depinde doar de corpul tau????
Baatkro1
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 29, 2016 1:17 pm

Re: Desorelle-anticonceptionale

Mesajde Baatkro1 » Vin Mar 04, 2016 9:04 am

Dupa mai multe tipuri de anticonceptionale mi s-a recomandat acest tip. Folositzi careva? M-ar interesa pareri pro si contra, acestui tip de contraceptiv, nu doresc pareri generala ci doar despre Desorelle.
Probleme de diferentze de greutate, modificare de libidou, etc...
hardly wait...



== scos reclama ==
Ultima oară modificat de eliana pe Mar Mar 15, 2016 11:37 am, modificat 1 dată în total.
Motiv: scos reclama
Baatkro1
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 29, 2016 1:17 pm


Înapoi la Probleme de sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator