Grupa C: Brazilia, Turcia, Costa Rica, China

drumul catre Germania 2006

Grupa C: Brazilia, Turcia, Costa Rica, China

Mesajde Aliosha » Vin Mai 31, 2002 4:16 pm

Componenta

Brazilia
Turcia
Costa Rica
China
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 12:55 pm

Brazilia - Turcia 2 - 1

Am tinut cu Turcia tot meciul. Simt nevoia sa injur arbitrul! Au jucat mai bine brazilienii si au avut ocazii mai clare, dar penaltyul a fost gratuit clar! O maaaaare magarieeeee......
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Brazilia-Turcia 2-1

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 03, 2002 12:56 pm

Meci foarte frumos..care din pacate a fost umbrit de gafa arbitrului korean..care a inventat un penalty pt. Brazilia.
Penalty din care Rivaldo a inscris golul victoriei.

Oricum..Brazilia a dominat meciul si merita victoria...dar nu in acest mod. Vreau sa salut celalat gol al Braziliei..inscris de Ronaldo.
Mi-au placut brazilienii ! Mi-au placut si turcii.....care probabil se vor califica si ei de pe locul 2.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Lun Iun 03, 2002 2:55 pm

Eu am plecat la 1-1 in min 84 crezand ca nu se mai intampla nimic. Ahhh ce am pierdut! Chiar a fost inventat penalty-ul? Oricum nu ma mai mira nimic...
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 3:03 pm

A fost pe fata, fault din spate (tinere de tricou) la 2-3 metri de careu, brazilianu plonjeaza pina in careu, se da penalty si rosu la turc! Clar fals!

Iar la 2 minute alt turcalet ii da mingea lui Rivaldo sa bata corner, si o suteaza si-l nimereste in picior. Rivaldo duce mina la boase si turcu ia si asta rosu. Au dat aia reluarea de fo 3 ori sa arate ca fu simulare....
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

brazilia - turcia

Mesajde SOD » Lun Iun 03, 2002 7:05 pm

cum se face,Doamne,ca norocul este intotdeauna de partea celor mari si puternici?
cum se face,Doamne,ca avem parte la mondialul asta de asa hal de arbitri?
cum se face,Doamne,ca o asa frumusete de meci este umbrita de o gafa de arbitraj uriasa?
cum se face,Doamne,ca echipelor mici l-i se refuza penalty-uri clare,iar in schimb celor mari l-i se da cadou?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 03, 2002 7:23 pm

II raspund lui SOD...cu o intrebare !

Cum se face, Doamne, ca totul este guvernat de ban ?

Sa vezi tu la meciurile eliminatorii..bai SOD,ce se va intampla. FIFA..nu are nici un interes..ca echipele mici sa ajunga departe. Iar acum,sa recunoastem..Turcia este o echipa mica !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Costa Rica - China 2 - 0

Mesajde Rolf » Mar Iun 04, 2002 11:01 am

Am vazut putin din meci, printre care golurile... portaru chinez cam paralel, chinezii cam degeaba....

Clasamentu dupa etapa 1:

1. Costa Rica 3p 2-0
2. Brazilia 3p 2-1
3. Turcia 0p 1-2
4. China 0p 0-2


Cica azi se intruneste comisia de disciplina sa analizeze cazul lui Rivaldo (simularea aia de maidan). Aveam o parere mai buna despre brazilieni, da sunt la fel de cersetori si magari ca toti.... daca e pe asa, cel mai fairplay au fost sauditii, saracii, aia se fereau sa ii atinga pe nemti, nu vociferau, mi s-au parut calugaru' nimerit in discoteca..... (ce comparatie)...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 04, 2002 4:05 pm

Atentzie mare la Costa Rica. Dupa cum spunea si comentatorul televiziunii ..turcii joaca bine cu echipele mari si joaca prost cu echipele mici.
Un meci foarte interesant..Costa Rica - Turcia.

Va repet...Costa Rica s-au calificat din grupe la precedentul mondial. Grupa lor de atunci a fost cu Brazilia,Suedia si Scotia. Au batut Scotia si Suedia..si au pierdut la un gol diferentza cu Brazilia.

_______

Rolf...brazilienii sunt latini..si ca orice latini se dau in spectacol. Nu potzi zice ca Rivaldo a cersit. Sunt figurantzi.
Si inca ceva...Rivaldo este idolul meu in jocul de fotbal...iar daca te mai iei de el..primesti ban ,direct....fara nici un avertisment ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Iun 04, 2002 8:59 pm

Moshule, Rivaldo este shi idolul meu, dar m-a dezamagit profund, adik ala il loveshte in genunchi shi el se tzine de fatza?! Un jucator de valoarea sa nu ar trebui sa se preteze la asha ceva. Gestul lui mi-a adus aminte de Simeone la Coupe de Monde la meciul cu Anglia knd s-a comportat absolut teatral la acel sfert de piedica pus de Beckham...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Iun 04, 2002 11:57 pm

oricum shi arbitru ala kim saracu era total pe dinafara...ce draq o fii cautand unu k ala la cupa mondiala?e jenant....

China are antrenor cu experintza shi echipa fara...oricum lie tie ala trebe urmarit k cica promite....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 05, 2002 4:44 am

nu stiu de ce inainte de meciul China- Costa Rica eram convins ca China stie mai multe la fotbal, dar m-am inselat amarnic.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Mie Iun 05, 2002 11:21 am

Deci Rivaldo fu amendat 10.000 USD pt. magaria din meciu cu Turcia. De arbitru a auzit careva sa fi patit ceva?

Sper sa se califice din grupe Turcia si Costa Rica.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 11:40 am

Initial trimis de Rolf
Sper sa se califice din grupe Turcia si Costa Rica.



Si dimineatza te-ai sculat,nu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Iun 05, 2002 11:50 am

Fa tu misto de mine, da m-au enervat brazilienii!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 11:55 am

Eu zic sa treci cu vederea gestul lui Rivaldo,care este un mare jucator....si sa urmaresti in continuare meciurile Braziliei..care va ajunge departe.
Dupa cum am mai zis...sunt figurantzi ! :D Nu-i nimic rau in asta !

Rivaldo a fost amendat cu 11 500. 1 500 ...fiind cheltuieli colaterale. Asa a zis Hobana,in timpul meciului SUA - Portugalia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Iun 06, 2002 10:32 pm

Nu e nimic rau in a fi figurantzi? Saracu turc pierde un meci important datorita gestului lui Rivaldo. Shi apropo, pe teletextul de la CNN scrie de 6000$
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Brasil vs. People Republic of China 4-0

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 3:25 pm

Meci fara istoric,castigat la pas de corifeii balonului,echipa Braziliei.
China a lasat o impresie destul de buna. Au aratat ca stiu si ei ceva fotbal. Se vede mana lui Milotinovic (care inante de meci..cand si el imnul Chinei ! nu stiu de ce ! ).

Sa amintim marcatorii de la BRazilia,din cele 2 meciuri de pana acum (2-1 cu Turcia si 4-0 cu China) :

2 goluri : Rivaldo,Ronaldo
1 gol : Roberto Carlos,Ronaldinho
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Costa Rica - Turcia 1-1

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 09, 2002 12:59 pm

Sunt bucuros ca au facut egal costa-ricanii cu turcii. Totzi vedeau mare favorita Turcia..si nici nu bagau in seama Costa Rica.
Au jucat foarte frumos americanii. Un joc mult mai bun ca al turcilor...iar pe final puteau sa castige..daca nu ratau cu poarta goala.

Iata cum se prezinta clasamentul dupa 2 etape :

1.Estados Unidos do Brasil 6 p 6-1
2.Rebublica de Costa Rica 4 p 3-1
3.Turkiye Cumhuriyeti 1 p 2-3
4.Zhonghua Renmin Gunghogua 0 p 0-6

Mai sunt meciurile Brazilia-Costa Rica si China - Turcia.
Interesant duelul dintre China si Costa Rica. Costa Rica e la +2 ,iar Turcia la -1 ,in ceea ce priveste golaverajul.
Tre sa cam bata la scor..Turcii pe chinezi. Si sa bata si Brazilia pe Costa Rica.
Foarte interesant va fii !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Costa Rica - Turcia 1-1

Mesajde Aragorn » Lun Iun 10, 2002 4:23 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Interesant duelul dintre China si Costa Rica.


Mosule am pierdut eu ceva sau China si Costa Rica au jucat deja?
Oricum Costa Rica e favorita pt locul doi, si sper sa se califice deoarece au aratat ca merita. Totusi mi-ar fi placut sa inscrie si in minutul 90 cand au ratat o mare ocazie.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 10, 2002 6:11 pm

Mda. AM gresit eu. Doream sa zic interesant duelul dintre Turcia si Costa Rica. Duelul pentru locul 2,ultimul calificabil !
Foarte interesant de vazut..ce vor face aceste 2 formatzii in ultima etapa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 11, 2002 8:27 pm

Pai ce sa faca, mosule, ca brazilienii stau capra, o sa vezi (si e bine, zic eu)! Oricum, prima grupa in care merg echipele ce JOACA FOTBAL !
Hai Brazilia, nu uita de noi, arata-ne ca basica aia de pilele nu respecta gravitatia si ca, daca vrea un brazilian poa' sa contrazica toate teoriile fizicii!!
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 8:31 pm

Bai Silviu,dar Brazilia (a carui fan sunt) a avut pana acum doar meciuri usoare. Nu prea a aratat cine stie ce..daca ne gandim ca a batut la limita Turcia (dintr-un penalty inventat) si in rest a batut China...pe care ii bat si eu cu tine + inca 9 oameni !

Sa ii vedem ce or sa spuna in fatza panzerelor germane sau in fatza unor echipe mai de calibru !

Oricum..eu raman fanul lor !
Ordem e progresso !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 2:52 am

Initial trimis de costasilviu
Pai ce sa faca, mosule, ca brazilienii stau capra, o sa vezi (si e bine, zic eu)! Oricum, prima grupa in care merg echipele ce JOACA FOTBAL !
Hai Brazilia, nu uita de noi, arata-ne ca basica aia de pilele nu respecta gravitatia si ca, daca vrea un brazilian poa' sa contrazica toate teoriile fizicii!!


Inca o chestie inteligenta din gura lu costasilviu :D
Mai omule tu esti fenomenal de ...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 1:27 pm

AM fost la examen ! Nu stiu ce s-a intamplat in grupa C !
De ce nu a postat nimeni ???? Daca nu sunt eu sa scriu clasamentul si rezultatele ,nu se baga nimeni ,nu ????
Pai sa nu postatzi fratzilor..ca nici eu nu mai postez !
Va doare-n pula ! Na ca o sa ma doara si pe mine !
Ma duc pe onlinesport sa vad clasamentul final al grupei C si rezultatele de azi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Iun 14, 2002 12:46 am

pai moshule shi io am avut examene...brazilia i-a rupt pe costarica cu 5-2 shi turcii pe chinezi cu 3-0..meciu asta l-am vazut..prin minutu 15 era 2-0 ptr turcii
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron