Elemente pozitive si negative

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Elemente pozitive si negative

Mesajde Snicks » Mar Mai 28, 2002 3:59 pm

Ce parere aveti voi despre bambi? Adica ce va place si ce nu va place?

Mie imi plac fetele, vocile lor, treaba care o fac ele, dar nu-mi plac negativele, si nu imi place numele care si le-au facut... adica te gandesti la o formatie pentru copii si atat.

Voi ce parere aveti ?
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mai 28, 2002 5:08 pm

si parerea mea este ca numele nu este prea inspirat... nu le vad prea bine peste 3-4 ani, cand niste tipe trecute de 18 ani sa isi zica Bambi :)... parerea mea este ca arata ok, dar nu imi place noul look ... nu cred ca le cad prea bine fitzele pe care el au... si machiajul. Era fain daca ramaneau la inocenta pe care o aveau cand cantau 2 ochi caprui.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Snicks » Mar Mai 28, 2002 5:41 pm

Pai cu numele ai dreptate.... Cu look-ul si fitele nu!

Look-ul din clip si de pe coperta nu exprima chiar ce trebuie... Ar trebui sa le vezi la un spectacol sau ceva. Eu cu totul altfel... Si fitze n-au... e doar o melodie... Cum zice si Cristaia Raduta "Voi fi a ta" ... Amandoi stim ca nu va fi a mea :D
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tizu » Mie Mai 29, 2002 9:07 pm

Domnu' Sicks.... asta... Snicks, pardon... :D Despre cine era vorba, despre Cristaia Raduta ? Hmm, ciudat, nu am mai auzit de dansa... lol
Serios vorbind, numele POATE k va fi o problema peste ceva timp... Dar, pana atunci, eu zic k totul este OK, iar noul look este super si se potriveste cu imaginea trupei. PACE! :>
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

cum zici tu

Mesajde Snicks » Mie Mai 29, 2002 9:54 pm

Cum zici tu tizule... Eu raman la parerea mea... nu sunt deloc fetite fitoase asa cum exprima melodia si vestimentatia din clip
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde djdiu » Vin Mai 31, 2002 4:50 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
si parerea mea este ca numele nu este prea inspirat... nu le vad prea bine peste 3-4 ani, cand niste tipe trecute de 18 ani sa isi zica Bambi :)... parerea mea este ca arata ok, dar nu imi place noul look ... nu cred ca le cad prea bine fitzele pe care el au... si machiajul. Era fain daca ramaneau la inocenta pe care o aveau cand cantau 2 ochi caprui.


c-am asta este si parerea mea..
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde tizu » Vin Mai 31, 2002 11:01 pm

Pai si eu ce-am zis?!
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

Asta ai zis!

Mesajde Snicks » Sâm Iun 01, 2002 9:39 am

Asta ai zis:

Initial trimis de tizu
Domnu' Sicks.... asta... Snicks, pardon... :D Despre cine era vorba, despre Cristaia Raduta ? Hmm, ciudat, nu am mai auzit de dansa... lol
Serios vorbind, numele POATE k va fi o problema peste ceva timp... Dar, pana atunci, eu zic k totul este OK, iar noul look este super si se potriveste cu imaginea trupei. PACE! :>


Ideea e ca si-au format o imagine de "fetite fitoase".. probabil ca asta au si vrut dar mie nu-mi place cum le sta ca fetite fitoase... II dau dreptate lui Sopra cand zicea ca ii placeau mai multe in ipostazele de fetite inococente :rulz:
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Asta ai zis!

Mesajde tizu » Dum Iun 02, 2002 9:30 pm

Mai... eu nu ma refer la imaginea din videoclip... toata lumea s-a prins ca nu este cea reala. Eu ma refer la imaginea lor in general, la costume (cred k ai vazut si tu destule), la felul in care se poarta cu fanii, cu prietenii... Eu zic ca toate astea alcatuiesc imaginea unei trupe, nu doar un simplu videoclip sau un titlu de album. Nu crezi?
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

:/

Mesajde Snicks » Lun Iun 03, 2002 10:34 am

Si eu zic ca tu traiesti in Vatican.. pe bune.... eu zic ca o persoana vede de mai multe ori un clip de cate ori le vede pe ele in realitate ... si cand le vezi tot timpul ca fetite fitoase asa le consideri... ;a
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: :/ (filosofie)

Mesajde tizu » Lun Iun 03, 2002 5:00 pm

Pe bune k ar fi bine sa traiesc in Vatican... Am o nelamurire... De ce consideri tu k, dak o formatie lanseaza o piesa (sau un album) care se numeste "fetite fitoase", toata lumea va intelege imediat k aceasta caracterizare se refera la trupa respectiva? Uite, am o propunere de topic: "V-ati prins k prin <<fetite fitoase>> Bambi NU se refera la ele?" Ce zici?
Asa cum spuneai si tu... Cristiana Radutza zice: "Voi fi a ta". Dar te pacaleste, pt k nu va fi a ta niciodata. Sau, poate, vei avea surprize... :> Sau daca eu ma apuc sa scot o piesa care se numeste "Sunt cel mai sexy", crezi k o sa ma creada cineva? :>>
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

sigur?

Mesajde Snicks » Mar Iun 04, 2002 9:15 pm

"Suntem fitoase si nabadaioase"
Eu cred ca la ele se refereau din moment ce s-au imbracat ca atare...
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: sigur?

Mesajde tizu » Joi Iun 06, 2002 10:52 am

Lasa k pricepi tu alta data.
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Iun 14, 2002 10:54 pm

Mi-am adus aminte de inceputurile lor cand ziceau k vor sa fie un fel de opusul fetelor de la Andre, fara fitze shi impresii, insa odata cu trecerea timpului par a uita promisiunea care au facut-o, alunecand in mod trist pe un drum in care destinul itzi este controlat de casa de discuri iar tu nu ajungi sa fii decat un sclav care se supune doleantzelor stapanului. Pacat, pareau promitzatoare....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Mar Iul 02, 2002 1:45 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
si parerea mea este ca numele nu este prea inspirat... nu le vad prea bine peste 3-4 ani, cand niste tipe trecute de 18 ani sa isi zica Bambi :)... parerea mea este ca arata ok, dar nu imi place noul look ... nu cred ca le cad prea bine fitzele pe care el au... si machiajul. Era fain daca ramaneau la inocenta pe care o aveau cand cantau 2 ochi caprui.


Cum???Tipele sa aiba mai mult de 18 ani???Nu-mi vine
a crede. Io stiam ca Denisa are 14, iar Raluca 16 hmm
sau ma insel ???
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Snicks » Dum Iul 07, 2002 2:49 pm

Initial trimis de Rosu Oana


Cum???Tipele sa aiba mai mult de 18 ani???Nu-mi vine
a crede. Io stiam ca Denisa are 14, iar Raluca 16 hmm
sau ma insel ???


Denisa are 15 si raluca 17. Ne gandeam doar ca peste cativa ani fetelor nu o sa li se mai potriveasca numele.
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Dum Iul 07, 2002 7:02 pm

Initial trimis de Snicks

Denisa are 15 si raluca 17. Ne gandeam doar ca peste cativa ani fetelor nu o sa li se mai potriveasca numele.


Mda...sa stii ca ai dreptate
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron