Forum pt fanii Rapid only !!!

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Forum pt fanii Rapid only !!!

Mesajde Aragorn » Vin Mar 22, 2002 1:12 am

Am sters forumul vechi deoarece se vorbeau numa' prostii si nimik la subiect si decent.
In acest forum sunt bine veniti de acum inainte NUMAI fanii Rapid.
Oricine va posta mesaje jignitoare va fi avertizat sau banat de pe Fotbal.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Forum pt fanii Rapid only !!!

Mesajde Mirela » Vin Mar 22, 2002 6:39 pm

B-O-B-O,buna ideea sa cureti forumul de toate tampeniile de pe fan clubul Rapidului!:o
totusi,cat sunt eu de fana rapid,de la o vreme pur si simplu nu-mi mai place cum joaca si cum se comporta echipa pe teren(si pun pariu ca mai sunt multi de aceeasi parere).....trebuie sa ne dai voie sa ne exprimam dezamagirea....:)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: Forum pt fanii Rapid only !!!

Mesajde Aragorn » Vin Mar 22, 2002 9:34 pm

Initial trimis de mirela2001
B-O-B-O,buna ideea sa cureti forumul de toate tampeniile de pe fan clubul Rapidului!:o
totusi,cat sunt eu de fana rapid,de la o vreme pur si simplu nu-mi mai place cum joaca si cum se comporta echipa pe teren(si pun pariu ca mai sunt multi de aceeasi parere).....trebuie sa ne dai voie sa ne exprimam dezamagirea....:)


Mirela nu era vorba de parerea FANILOR Rapid, ci a altor nesimtiti care intra pe forum si injura echipa rapid(cu toate ca scria ONLY fanii rapid) si mai mult din jumate de mesaje erau pur si simplu aiurea. De aceea acum o sa stau si eu mai mult pe subiectul Rapid si voi sterge orice subiecte idioate....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Forum pt fanii Rapid only !!!

Mesajde Mirela » Sâm Mar 23, 2002 1:48 pm

thumbs up :o,B-O-B-O...si sa ai parte doar de adevarati fani,cu adevarate opinii:)...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Singuri împotriva tuturor!

Mesajde baixinho© » Mie Apr 17, 2002 5:03 pm

Mirela, nu inteleg ce nu iti place la stilul e joc al Rapidului. Toata lumea stie ca ijn ultimii 4-5 ani nu am avut decat doi portari de valoare: Lobont si Dolha. In rest - petarde (si sa ma scuze Stelea daca citeste acest mesaj). Radulescu, Anghel si cei care au mai fost pe la noi in trecere nu au facut altceva decat sa piarda puncte aiurea. Adu-ti aminte ca Anghel, care a debutat in meciul cu steaua (refuz sa scriu acest nume cu litera mare) nu a avut pe spatiul portii decat un singur sut: cel in care oaspetii au marcat, dar li s-a anulat golul. In aparare si la mijloc ne descurcam, chiar si in conditiile in bcare lipseste Sabau. Buba este la atacanti, care nu marcheaza decat in meciurile cu echipele din Divizia B (vezi meciul e cupa cu FC Bihor). Abia astept sa se refaca Pancu.
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Joi Apr 18, 2002 11:27 pm

fas.....singuri impotriva tuturor...hai ca prea ii victimizezi,saracii!!!

din decembrie nu mai stiu ce se mai intampla cu Rapidul....dar
inainte de asta...au fost cateva meciuri si intamplari care m-au cam ingretosat.
am zis si repet!!Rapidul ramane echipa mea de suflet...dar pur si simplu au ajuns la stadiul ala cand nu mai impresioneaza,nu mai au clasa de alta data....

1.jucatorii nu mai dau acelasi randament pe teren
2.unde e spectacolul de alta data????(cand eram mica pitica si ma uitam cu gura cascata la meciurile cu Rapidul si ziceam "Tati....cine e aia?Rapid??io cu astia tin,ca uite ce gol frumoooos")
3.banu',banu'banu'....jocu ioc!pasiunea nika!farmecu'in pauza de masa...
4.ma laudam ca Rapidu'is fairplay,ca au jocuri curate si cinstite...kanci!!
5.unde-i calitatea de odinioara??
imi aduc aminte de formatia de acum cativa ani...'97,'98...chiar si '99 an frumos....... Sumudica,Lupu,Ganea,Pancu,Sabau, Maldarasanu.....cine mai era??Bolohan,parca...

Fairplay lui Lobont(cum bine ai zis...portar de exceptie)si lui Sabau...cred ca sunt unii dintre singurii care ma mai impresioneaza...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

ce ziceti ,joaca bine rapid!

Mesajde iuli_stelistu » Vin Apr 19, 2002 8:43 am

eu zic ca fata de steaua rapidul joaca mai bine,si dinamo a inceput sa scartie,nu!
iuli_stelistu
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Mar 12, 2002 9:38 am
Localitate: tulcea romania

Singuri impotriva tuturor!

Mesajde baixinho© » Mar Apr 30, 2002 8:16 pm

Daca imi aduc bine aminte, echipa din anul in care am castigat ultimul campionat era: Lobont - Stanciu, Iencsi, Dulca, Mutica, Nanu - Sabau, Marinescu, Lupu - Ganea, Barbu si, evident, rezervele de rigoare. Nu stiu ce ti s-a parut tie frumos la anul 1999 and nu am castigat decat praful de pe toba, dar, ma rog. Fiecare cu gusturile lui. Cat despre fair-play-ul lui Lobont - trebuie sa recunosc ca a fost, este si va ramane rapidist. La meciul cu dinamo (refuz sa scriu aceasta echipa cu litera mare, ca de altel si pe steaua) a luat un gol de incaptor (primul). Un portar la valoarea si experienta lui nu avea voie sa nu tina coltul scurt. Am crezut, ca, totusi, cunostea faptul ca Pancu este un juator imprevizibil si se astepta sa suteze pe coltul lung. Dar cand (in repriza a doua) a fost o centrare de pe partea stanga (la scorul de 3-2) iar el s-a intors cu spatele la teren si s-a aruncat (cica pe centrare) in plaa laterala a portii (pe interior) - m-am convins de faptul ca sangele apa nu se face. Cat despre sutul lui Ilyes (parca) pe coltul scurt si parat de Lobont - sa fim seriosi, daca l-ar fi luat si pe ala nu mai iesea viu din tadion. Nici in cazul in care ar fi invins dinamo. Cat despre meciul in sine - raman la ideea ca daca gazdele nu ar fi egalat asa de repede nici pana in ziua de azi nu ar fi castigat. Dar asa a fost sa fie. Sa dea Domnul sa ne calificam in finala si sa castige dinamo campionatul. Ca altfel - nu stiu cum mai jucam noi la toamna in cupele europene. Oricum,
Hai RAPIDULETUL!
petrian
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Dum Mai 12, 2002 10:41 pm

sunt fan RAPID si sunt mandru de acest lucru. asa este in viata mai sunt si urcusuri, dar cel mai multe sunt coborasurile.

am facut sport la rapi 16 ani. vreau sa zic ca nu a existat an in care sa nu fim furati de arbitrii. nu zic ca echipa de fotbal mare mai trece prin acele momente nasoale, ca la inceput, fiindca se vede clar ca nu mai joaca, ca pe vreme cand aveau ca antrenor pe IL LUCE.

ANYWAY. cine este microbist adevarat trece peste greutati si este alaturi de echipa pana la sfarsit.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde cristane » Joi Mai 16, 2002 2:16 pm

Cu Rapid, si la bine si la rau, of course!!!

Buna ideea cu topicul asta, dar de ce nu avem si noi rapidistii un forum special, ca steaua sau dinamo??? Cred ca am merita...

oricum ieri iar am scrintit-o, 1-1 cu Arges, si se pare ca ultima sansa pentru cupa UEFA ramine meciul cu cateii, din cupa... iar in campionat, sa dea Domnul sa ia Nationalu' titlul, as fi asa de fericit... numai sa-l vad pe antipaticul de dinu mestecindu-si nervos trabucul si bombanind in stinga si in dreapta cu frazele lui pe care probabil nici el nu le pricepe... :)

K-gula, tu esti rapidist?? Ce misto! Nu stiam!!
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde cristane » Joi Mai 16, 2002 2:48 pm

Tot eu...

in caz ca nu ati aflat, MIRCEA REDNIC E NOUL ANTRENOR AL RAPIDULUI.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde K-gula » Joi Mai 16, 2002 4:46 pm

Initial trimis de cristane
Cu Rapid, si la bine si la rau, of course!!!

Buna ideea cu topicul asta, dar de ce nu avem si noi rapidistii un forum special, ca steaua sau dinamo??? Cred ca am merita...

oricum ieri iar am scrintit-o, 1-1 cu Arges, si se pare ca ultima sansa pentru cupa UEFA ramine meciul cu cateii, din cupa... iar in campionat, sa dea Domnul sa ia Nationalu' titlul, as fi asa de fericit... numai sa-l vad pe antipaticul de dinu mestecindu-si nervos trabucul si bombanind in stinga si in dreapta cu frazele lui pe care probabil nici el nu le pricepe... :)

K-gula, tu esti rapidist?? Ce misto! Nu stiam!!


ehe. sunt rapidist de 18 ani. am si facut polo la rapid 10 ani. cand merg la meciuri (este drept ca in ultima vreme cam rar) stau numai in galerie.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mai 20, 2002 12:15 am

Uite ca pana la urma am reusit sa vad Procesul si ma uitam la ce i-a facut galeria rapidului lui Stelea.
I-au bagat pooa in gura tot meciul iar Stelea in timpul asta scotea si boxa minge dupa minge. La sfarsitul meciului in loc sa taca din gura macar in semn de recunostinta ei tot muie Stelea strigau.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

offtopic

Mesajde MiG29 » Lun Mai 20, 2002 1:03 am

Aliosha ...chestia cu galeriile e veche...totzii se manifesta la fel...as propune un thread pentru asta..asa k dak vrea cineva...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mai 20, 2002 1:40 am

"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mai 20, 2002 2:01 am

Ups....am shi postat acolo...e sesiune shi d-aia uit:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

rapid

Mesajde Boby26 » Dum Mai 26, 2002 9:04 pm

rapid e echipa cu cele mai multe vedete
nu vor sa joace insa acesti mari jucatori care joaca la acewasta mare echipa din univers
luam cupa si la anu pe toate trei(cupa camp si uefa) si ne redresam cat de cat
boby26
Boby26
 

Mesajde Rolf » Mie Iun 05, 2002 9:59 pm

In aceste mari momente pot anunta ca BEAU! Citeva ginduri: pacat de momentele de maidan din repriza 1, nu vreau sa aduc invinuiri; bravo Pancu pt. gol: a demonstrat singe rece si inteligenta, daca tragea din prima nu-l invingea pe Lobont. S-a vazut valoarea celor 2 echipe. Am cistigat pe merit!

Gata cu vorba ca se da cupa si fug la TV! Si la beri!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Hai Rapid!

Mesajde baixinho© » Joi Iun 06, 2002 8:37 pm

Am castigat pe merit pentru ca am fost mai buni. Daca se concentrau baietii la finalizare, prima repriza se termina 2-0 pentru noi. Stelea a fost magnific.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iun 06, 2002 10:07 pm

Felicitari Rapidului pt felul autoritar in kre s-a impus in finala. Deshi sunt stelist deci neutru teoretic in acest duel nu pot sa nu remarc kt de nemernic este lobontz kre dupa un an petrecut la Dinamo plangea k a cashtigat rapid cupa! Dupa 3-4 ani superbi kt a petrecut in giuleshti acum iese in fatza cu o asemenea scena. Mi se pare rushinos...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ptz » Sâm Iun 08, 2002 5:03 am

decret scuza-ma ca iti spun dar esti un bou...cum sa-l faci ma nesimtit pe Lobont???
Pai gandeste-te ca e ultimul lui meci la Dinamo...in plus Galeria a facut un mare banner pe care scria Lobont ramai la noi...si i-a scandat numele din 2 in 2 minute...intr-o astfel de atmosfera cand te simti apreciat si iubit e normal sa regreti...ole ole ole ole event event...ce frumos ar fi fost...
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 08, 2002 8:57 pm

Nu sunt bou, sunt taur. Iar Lobontz putea sa se abtzina, s-a gandit oare shi la suporterii rapidului kre l-au venerat aproape knd era in giuleshti. Te gandeshti cum s-au simtzit ei vazand o asemenea scena? Tu cum te-ai simtzi sa-l vezi pe Lupescu plangand pt Steaua?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Iun 09, 2002 2:24 am

Decret lobontz a fost la rapid vreo 3 ani...lupescu a fost la Dinamo vreo 8...nu sta in picioare comparatzia ta in nici un fel...shi poate lobontz s-a atasat de Dinamo mai mult decat de rapid...te -ai gandit la asta?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 09, 2002 12:56 pm

Hai k tindem sa devenim off-topic, io sunt in continuare de parere k din respect pt alb-vishinii lobontz trebuia sa aiba o alta atitudine shi cu asta inchei discutzia.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Dum Iun 09, 2002 1:00 pm

ti-am spus bai decret ca rapidul nu ramane asa fara nimic in acest an :) ? ma bucur ca sportul nu a retrogradat. sunt sigur ca la anul vor face o super figura in campionat.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Forza Granata!

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 15, 2002 7:18 am

Nu stiu de ce, dar am senzatia ca in perioada in care a stat la echipa alb-rosie (refuz sa-i scriu numele), Lobont nu s-a atasat de aceasta formatie cum a facut-o de Rapid. Cel mai elocvent exemplu este prestatia lui din meciul direct care a avut loc in retur. Si ma refer aici la primul gol luat pe coltul scurt de la cel mai bun prieten al lui, PANCU, si la faza din repriza a doua, cand la o centrare de pe stanga s-a intors pur ri simplu cu spatele la teren si a aterizat, din plonjon, undeva in plasa laterala. Parerea mea este ca Lobont a fost blat pentru RAPID la meciul ala, dar nu a facut-o prea pe fata, ca nu mai iesea viu din stadion. Cat despre evolutia de la finala, sa fim seriosi. Era ultimul mci, nu-si permitea sa nu apere bine. Vezi cazul Stelea. A gresit in campionat exact cand nu trebuia: in partidele cu echipele Ministerului de Interne si a Ministerului Apararii Nationale. In finala - jos palaria. Ca si in cazul lui Lobont, era ultimul meci la Rapid. Chiar credeti ca ii dadea mana sa se faca de ras?
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde gyovany » Lun Iul 08, 2002 9:18 am

Cred ca RAPID-ul este singura echipa din campionatul intern care ar fi meritat cu adevarat sa castige campionatul,dar asta este,cand mai exista si blaturi ce sa zic,dinamo e pe primul loc.
gyovany>
gyovany
 

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 8:57 pm

Sunt curios sa aflu shi eu parerile suporterilor rapidishti legate de plecarea lui Pancu la Besiktas shi de campania de transferuri extrem de slaba a vishiniilor...

In alta ordine de idei am ramas shocat cand am aflat ca Daniel Bastina a ales Zimbru Chisinau in defavoare Rapidului motivand k acolo oamenii se tzin de cuvant. Asha de rau a ajuns rapidul incat tuturor jucatorilor sa le fie frik de aceshti oameni kre conduc clubul?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 20, 2002 8:17 pm

cred ca Pancu nu mai voia sa joace la Rapid. Cat despre campania slaba de transferari, vreau sa cred ca Rednic a stiut el ce face. Iar despre Bastina, el nu stie ce vrea de la viata. L-a vrut si Steaua si nu s-a dus.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 20, 2002 8:22 pm

Steaua l-a avut in vizor, rapid i-a facut o oferta pe kre acesta a refuzat-o, e o diferentza.
In ceea ce priveshte campania de transferuri, atzi mai carpit-o cu Danutz Oprea.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron