Grupa G: Italia, Croatia, Mexic, Ecuador

drumul catre Germania 2006

Grupa G: Italia, Croatia, Mexic, Ecuador

Mesajde Aliosha » Vin Mai 31, 2002 4:24 pm

Componenta:

Italia
Croatia
Mexic
Ecuador
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 10:27 am

Mexic - Croatia 1 - 0

Din pacate n-am prins din meci decit primele 10 minute si ultimile 5. Din ce am vazut, la inceputul meciului, Mexicu era 'pe ei', reusind sa construiasca atac dupa atac, Croatia consumindu-si energia in incercarile de a indeparta mingea de careul propriu.

Din ce am vazut golul fu din penalty. Cine a vazut meciu: a meritat Mexicu sa bata, penaltyu fu pe bune, etc...?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aliosha » Lun Iun 03, 2002 2:22 pm

Ce ore incredibile la transmisiile astea. M-am trezut acum la ora 8 AM!!!!!!!!!! sa vad Italia - Ecuador si este deja 2-0. Restul meciurilor sunt la 2 respectiv 5 dimineata. !!!!
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 2:28 pm

Deci cel mai nasol e de americani pina la urma, macar noi le vedem, chiar daca la servici si dimineata....

Ecuadorul se cam strofoaca, da degeaba..... nu cred sa bata pe cineva din grupa asta.... sa vedem.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Italia - Ecuador 2 - 0

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 3:26 pm

Mda.... asta ar fi scoru final, la pauza tot 2 - 0. Fiind la serviciu repriza 2 n-am reusit sa o vad ca lumea. Totusi, din ce vazui pe sarite, ecuadorienii mi s-au parut haotici, nu se gaseau deloc, suturi aiurea..... nici italienii nu prea mi-au placut, totusi se vedea ca sunt net superiori.

Clasamentul provizoriu:

1. Italia 3p 2-0
2. Mexic 3p 1-0
3. Croatia 0p 0-1
4. Ecuador 0p 0-2

Cred ca se califica primele 2...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

italia - ecuador

Mesajde SOD » Lun Iun 03, 2002 7:12 pm

meci fara un istoric deosebit,menit sa intareasca pozitia italiei in grupa.sper din tot sufletul ca regula italiana la mondiale sa se respecte.adica ,daca pana acum incepeau prost si terminau bine,acu daca au inceput bine...........
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Iun 03, 2002 8:51 pm

Bah da croatii au o echipa de bosorogi...aceiasi oameni k acum 4 ani in frantza...atunci a mers shi au iesit pe locu 3...acuma nu prea cred k or sa faca ceva...pacat k erau singuriii mai din estu europei(in afara de rusi)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Hrevaska a batut Italia cu 2-1

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 12:53 pm

Meci foarte frumos cel putin in repriza a doua,cand s-au marcat cele 3 goluri.
Scorul a fost deschis de Vieri....dar apoi Croatia a egalat prin Ivica Olic...si au trecut in avantaj prin golul lui Milan Rapaic.

Sunt foarte bucuros ca Hrevaska a castigat ! Ii urasc pe italieni..care mereu fac antijoc !
Sper ca Mexic sa castige maine cu Ecuador...si sa faca un egal cu Italia.....astfel incat sa mearga mai departe Mexic si Croatia !

Hai Mexic ! Hai Hrevaska !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Iun 08, 2002 12:55 pm

Pe ce motiv a fost anulat golul Italiei ? Mie mi s-a parut 100 % corect.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Iun 08, 2002 12:55 pm

Asta este mondialul marilor surprize. Cred ca cei care pariaza sunt distrusi sau fericiciti cine stie. Eu unul nu pot sa mai dau nici un pronostic. Croatia a intors soarta meciului in cateva minute dupa ce Italia parea ca se indreapta spre o victorie sigura. Acum ar mai trebui sa scoata un rezultat pozitiv China cu Brazilia si ma arunc de la etaj... :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 08, 2002 12:59 pm

Aliosha ..a fost fault in atac in bunu obicei a lu pipo inzaghi....
Moshule shi io tzin cu Hrvatska...asa se scrie:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

italia - croatia 1-2

Mesajde SOD » Sâm Iun 08, 2002 1:10 pm

nupot sa va spun cat de bucuros sunt!pana acum ,in proportie de 70% sperantele mele legate de echipele mai modeste s-au realizat.as vrea sa vad avionul ala in care vor pleca franta si italia acasa !si sa le arat :moon:
auzi tu, campioane mondiale!:D
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Sâm Iun 08, 2002 7:21 pm

Sunt bucuros, iata, imi dau si lacrimile ca italienii mei au luat-o (chiar daca cam dubios, dom'tusier). In Italia se vorbeste deja ca ar fi o conspiratie europeana antiitaliana (ca se stie ca de cand cu Berlusconi astia is cam izolati). Vorbeau si de proteste la forurile internationale, auzi?
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 7:29 pm

Slava Domnului ca au facut conspiratzie. Ca Italia..numai la noroc castga mereu. Ii urasc. Intodeauna joaca prost si castiga ! La fel ca nemtzii !
Nu stiu cum si de ce !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Hrevaska a batut Italia cu 2-1

Mesajde sly » Sâm Iun 08, 2002 8:25 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Meci foarte frumos cel putin in repriza a doua,cand s-au marcat cele 3 goluri.
Scorul a fost deschis de Vieri....dar apoi Croatia a egalat prin Ivica Olic...si au trecut in avantaj prin golul lui Milan Rapaic.

Sunt foarte bucuros ca Hrevaska a castigat ! Ii urasc pe italieni..care mereu fac antijoc !
Sper ca Mexic sa castige maine cu Ecuador...si sa faca un egal cu Italia.....astfel incat sa mearga mai departe Mexic si Croatia !

Hai Mexic ! Hai Hrevaska !

dar ce gol a reustit MIla Rapaic...beton!!
deja dl. TRapatoni are ceva probleme...
de ce nu ii foloseste pe del piero shi pe pipo (s-a refacut dupa accidentarea suferita??)
ar fi mare bomba sa nu se califice Italia...
interesant meciul ITALIA-MEXIC...
ce rezultat vedeti la acest meci?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 08, 2002 8:49 pm

Del piero nu cred k are unde sa fie bagat in echipa. Pipo insa da, cu un trident Totti-Inzaghi-Vieri ar juca mult mai bine.
apropo de atacantzi, montella e in lot?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 8:53 pm

Bineinteles ca este in lot. Are numarul 20.
Sly..la urmatoarele mesaje de bagare in seama..primesti avertisment !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Estados Unidos Mexicanos vs. Republica del Ecuador

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 09, 2002 10:28 am

M-a impresionat inca de la inceput,patriotismul acestor oameni. Absolut totzi cei 22 de jucatori,au ascultat imnul tarii lor cu mana la inima si intorsi spre directzia steagului.
Dupa momentul imnului,m-a impresionat frumusetzea suporteritzelor celor 2 formatzii. Am ginit in tribuna o fata din Ecuador,la sutien...foarte frumoasa.

Meciul nu a fost deosebit. Dar m-am bucurat de victoria mexicanilor,care au revenit asemenea Croatiei..si dupa ce au fost condusi cu 1-0,au invins cu 2-1.
M-am bucurat ca l-am revazut pe Louis Hernandez,vrajitorul Mexicului de la mondialul american din 1994.
Atunci a fost o grupa cumplita...cu Mexic,Italia,Irlanda si Norvegia. Toate echipele au terminat cu 4 puncte si 0 la golaveraj !!!! Mexicul s-a calificat atunci de pe locul 1,Italia de pe 2,Irlanda de pe 3...iar Norvegia si-a facut bagajele...cu toate ca avea acelasi numar de puncte ca Mexicul,castigatoarea grupei.

Sa revenim la grupa de acum. Iata clasamentul dupa 2 etape :

1.Mexic 6 p 3-1
2.Croatia 3 p 2-2
3.Italia 3 p 3-2
4.Ecuador 0 p 1-4

Mexicul nu este inca calificata !!!!! De exemplu daca Croatia bate cu 2-0 Ecuadorul,iar Italia cu 2-0 Mexicul...mai departe trec Italia si Croatia !!!
Totusi..sper ca mexicanii sa mearga mai departe ! Ar fii superb ca ei sa faca macar un egal cu Italia !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Iun 10, 2002 6:20 pm

Foarte frumos meciul Mexic - Ecuador.
Mi-a placut atitudinea mexicanilor care au intrat dupa pauza convinsi ca vor castiga.

Da, Luis Hernandez a intrat doar dupa pauza (probabil ca era accidentat)si inainte a salutat galeria care ii scanda numele.

Din grupa asta eu vad deja calificata Croatia care in mod normal nu are cum sa aiba probleme in fata Ecuadorului.

Italia - Mexic va fi un meci foarte interesant.
Sunt sanse mari ca Italia sa plece acasa...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 10, 2002 6:27 pm

Hernandez are 34 de ani. Nu mai e la prima tineretze. D'asta a intrat asa tarziu. E si el batran. 34 de ani pentru un atacant este mult.

Eu am fost si sunt un fan declarat al Mexicanilor..asa ca m-am bucurat pentru ei !
Totushi tre sa salutam si golul foarte frumos al lui Agustin Delgado,golgheterul preliminarilor din America de Sud !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 11, 2002 8:22 pm

Initial trimis de decret
Del piero nu cred k are unde sa fie bagat in echipa. Pipo insa da, cu un trident Totti-Inzaghi-Vieri ar juca mult mai bine.
apropo de atacantzi, montella e in lot?

Hombre, aici iti afirmi cultura fotbalistica, man! Pai italienii au numai doi jucatori DE FOTBAL! Unu, Baggio, l-au lasat acasa, iar al doilea, DelPierro nu l-au bagat ca nu a respectat indicatiile la amicalul cu Cehia. Auzi, vine Trapatoni sa-i indice lui DelPierro cum sa joace! A, si il mai au si pe Vierri, da' el nu stie ca joaca fotbal, crede ca-i la jugby, d'aia baga goluri! De acord, merge Germania, da' macar Italia sa vina acasa!!!
costasilviu
 

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 2:59 am

Initial trimis de costasilviu

Hombre, aici iti afirmi cultura fotbalistica, man! Pai italienii au numai doi jucatori DE FOTBAL! Unu, Baggio, l-au lasat acasa, iar al doilea, DelPierro nu l-au bagat ca nu a respectat indicatiile la amicalul cu Cehia. Auzi, vine Trapatoni sa-i indice lui DelPierro cum sa joace! A, si il mai au si pe Vierri, da' el nu stie ca joaca fotbal, crede ca-i la jugby, d'aia baga goluri! De acord, merge Germania, da' macar Italia sa vina acasa!!!


Deci Costasilviu, jucatorii nu tre sa asculte de indicatiile antrenorului? Daca nu le convine, nu joaca, nu e simplu?
Si in plus Del Piero nu e atacant asa bun ca ceilalti, el joaca mai bine intre atacanti cum a vrut Trapatoni, si cum joaca Totti...
Si in plus uitate si la Totti ca joaca in atac si ce face? 0, nimik...tactica proasta isi face iar simtita prezenta...pacat...

Unde e Olanda sa arate FOTBAL ??? ;P ;P ;P ;P ;P
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Iun 13, 2002 3:58 am

Mi-as dori din tot sufletul sa iasa si Italia din grupe, si de abia stept sa vad meciul de maine...
Mosule tu ce pronostic dai?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 4:11 am

Se subintelege ca vreau ca Italia sa plece acasa. Intodeauna am fost un fan al mexicanilor.
Sprer ca Hrvatska sa bata Ecuadorul ..iar Mexicul sa face cel putin un egal in compania Italiei.
Cam asta imi doresc eu !

Dar daca ar fi sa joc la pariuri si sa dau un probnostic ash merge pe mana Italiei. Probabil se vor impune astazi ! Sper sa ma insel !

Hai Mexic ! Hai Croatia !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 3:24 pm

Prosti Croatii. Mai bine ca nu s-au calificat. Pai eu rupeam terenul in locul lor !

Mexicanii sunt buni de tot...si au castigat pe merit grupa !
Clasamentul nu il mai fac...ca nici voi nu l-atzi facut la grupa C !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Iun 13, 2002 8:20 pm

Bagami-as ceva in italieni...norocosi ca de fiecare data :(...
Si croatii, nici nu ma vorbesc...adika bat italia si cacatul ala de ecuador le pune piedica?
Mosule si ce ziceai tu ca vrei Fair Play? Ai vazut ultimel 8 minute de la Italia-Mexic...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 8:25 pm

Am vazut. Mexicanii in jumatatea lor..dadeau pase ca la antrenamente ! :D
Iar italienii de la marginea terenului se pupau de zor. Daca Croatia au fost prosti....asta e !
Indiferent de scor...tot aceste 2 echipe se calificau !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Iun 13, 2002 9:35 pm

Initial trimis de B-O-B-O
Bagami-as ceva in italieni...norocosi ca de fiecare data :(...
Si croatii, nici nu ma vorbesc...adika bat italia si cacatul ala de ecuador le pune piedica?
Mosule si ce ziceai tu ca vrei Fair Play? Ai vazut ultimel 8 minute de la Italia-Mexic...


Ai ma bobo, ce dracu...io ash zice k au avut ghinion, la kt au ratat. Putea sa fie fara nici o problema 2-3 la zero. K sa nu mai adaug k au avut 4 goluri in doua meciuri anulate pe motiv de off-side dintre care 2 in mod eronat.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Iun 13, 2002 10:02 pm

Initial trimis de decret


Ai ma bobo, ce dracu...io ash zice k au avut ghinion, la kt au ratat. Putea sa fie fara nici o problema 2-3 la zero. K sa nu mai adaug k au avut 4 goluri in doua meciuri anulate pe motiv de off-side dintre care 2 in mod eronat.


Decret relativ deacord cu tine, dar alea doua anulate o fost cu croatia nu cu mexic (ma refer la alea valide)...si in plus au ratat ca fraierii, dar na..se pare ca croatii nu meritau calificaREA....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 10:05 pm

Dar si Mexicul putea sa se desprinda la 2,3-0 ! Ca au avut si ei ocazii monumentale.
In concluzie....rezultat corect ! Ambele echipe meritau calificarea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori