Legume,fructe si flori

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Legume,fructe si flori

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 4:55 pm

De fiecare data cand mananc un mar,o rosie,un ardei sau o piersica ma minunez. Cum oare cresc asemenea minunatzii din Pamant ?
E doar pamant. Atata tot . Iar din el ies atatea si atatea bunatatzi.

Asadar ,dedic acest subiect legumelor si fructelor. Niste minunatzii fara de care nu am putea trai.

Va rog sa spunetzi care este fructul vostru preferat si care este leguma voastra preferata. Si sa argumentatzi.
De fapt...povestitzi ce doritzi despre "roadele pamantului "

Oribilul Mosh
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Iun 15, 2002 5:12 pm

Uite, ma Moshule, scriu si aici sa nu zici ca nu-ti fac placerea.
Ca sa fiu sincer, nu sunt impresionat de roadele pamantului decat prin prisma gustului, pentru ca, daca m-ar fascina existenta, cresterea si inmultirea lor, ar trebui sa ma fascineze acelasi lucru si la animale, si la oameni, nu? Ar trebui sa ma fascineze si aerul, si apa, si cosmosul, si cam tot ce exista, nu crezi? Asta e! Asta e realitatea noastra, suntem obisnuiti cu ea si o folosim cum credem de cuviinta. "Dragul meu Anaximene, traim printre fenomene..." :D
Cat despre preferinte... cred ca la fructe as pune portocalele (desi imi plac toate fructele, aproape), iar la legume tomatele, fara nici un dubiu. Daca vrei si plante tehnice, cartofii! :D Oricum, astea-s niste chestii conventionale mai mult, care mi-au ramas mie de cand eram copil, iar acum le zic in virtutea inertiei mai mult... cred... Multe lucruri mananc cu placere. Si nu mai fi asa fascinat de mancare, ca nu de-asta a fost facuta! sau cum zice Joecartoon, "Real fishermen don't feel sorry for the bait."!
Multumit?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Iun 15, 2002 5:13 pm

castraveti V rosii si caise

in legatura cu legumele... cel mai mult imi plac cele care intra in salate.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde darkshines » Sâm Iun 15, 2002 5:14 pm

imi plac la nebunie merele verzi.fructul meu preferat.apoi urmeaza portocala , dar nu secaturile alea artificiale pe care le vand turcii in piata , ci portocalele mari , de un orange aprins crescute in livada lu bunica-mea undeva prin afara orasului.mai sunt capsunile caisele(am un cais mare in curte) si corcodusele(am 2 corcodusi)

la legume nu sunt pretentioasa.mananc salata de rosii aproape in fiecare zi . deci imi plac rosiile , castravetii , ceapa verde , etc
un singur lucru nu suport : SPANACUL
il urasc pe popeye.heh.amintiri traumatizante din copilarie cand mama mi-l dadea exemplu pt ca manca atata spanac si eram fortata sa mananc si eu *sniff*

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 5:29 pm

bhuttu asta..in orice baga filozofie !
...............

Sa va zic ce imi place mie.

Salata de rosii cu castravetzi si ceapa ....mananc in fiecare zi de vara. Cand apar ardeii cu atat mai bine..bag si ardei la salata.
Dar daca ar fi sa aleg o singura leguma ash alege ardeiul gras. Si nu pentru ca este gras la fel ca mine...ci pentru ca imi place foarte mult. De cele mai multe ori..il manac asa,gol. Imi spal 2 ardei mari..si ii rontai.
Imi plac foartemult si morcovii cruzi.

Fructe. Preferatele mele sunt merele Jonathane. Rosii si cand musti din ele...albe,albe la miez. Si cu zeama lor dulce-acrisoara.
Imi plac si ciresele.
Nu prea imi plac piersicile si caisele..ca ma enerveaza puful lor.
Si nici pepenii...ca sunt mai rau ca berea pt. vezica.
Dintre fructele exotice..bananele columbiene ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

marfa de subiect

Mesajde Joao » Sâm Iun 15, 2002 7:10 pm

mie imi plac la nebunie merele alea verzi(ca lui darky) de-ti rupi dintii-n ele si sunt acre!
ala e cel mai tare fruct de la facut natura aici pe pamant!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde SOD » Sâm Iun 15, 2002 7:16 pm

dragul meu mosneag ingrozitor ,

m-ai spart cu threadu asta.pe cand unul cu telemea de vaca si cas proaspat?:D

oricum ,fructe halesc tot ce misca iar legume asisderea.preferate sunt merele galbene si pastaile verzi.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Sâm Iun 15, 2002 8:51 pm

hm....
pai fructele pot sa spun ca majoritatea imi plac ..ash manca la orice ora : mere(cel mai mult imi plac merele cand le culeg direct din copac si inca nu sunt coapte ..sunt mai micutze si verzi ..si acre:p yammmyy!!!:D deja imi e pofta ..tot timpul ma certau bunici pt ca luam mai toate merele inainte sa se faca :d ),pere..(in panere),capshuni,pepene,portocale,banane,prune,struguri,mure zmeura ( ce buna e cand o culeg direct de la bunica din gradina)

iar legume ...imi plac ..in salata..adica roshii, cartraveti etc ....
nu prea suport patrunjelul,mararul ..kestii d-astea ...

btw: daca nu ar exista legumele si fructele cred ca acum ash fi o ozeba pt ca in loc sa mamanc o portocala asha manca o ciocolata ...:D so 10x god ca exista!
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Iun 15, 2002 10:57 pm

bai moshulica,

cel mai mult imi plac fructele in compot,cel de visine fiind preferatul meu.imi place aproape la fel ca jack daniel's-ul.da trebuie sa fie rece.
iar de vinete nu mai zic.mananc toamna niste zacusti,mama,mama.

iar din fructele salbatice imi plac dudele rosii de mai,murele si zmeura.iar dintre plantele comestibile care nu se ingrijesc de om imi plac urzicile.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 10:59 pm

Eu nu suport nici spanacul nici urzicile. Mi se face rau cand le vad !

Am uitat sa specific varza..pe care o consum cruda..fie ea alba sau rosie. O prefer pe aia rosie ! E o delicatesa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 15, 2002 11:49 pm

fructele care imi plac cel mai mult perele shi kiwi iar ca legume ...nu stiu...nu prea ma omor...eventual rosiile (in ciorba)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Iun 16, 2002 7:06 pm

hmmm...SOD stie sa rasucesca cutitul in rana,mama mama.....chiar si neintentionat....
imi place tot ce se poate pune intr-o salata....rosii,ceapa,castraveti,dar mai mult si mai mult ardeii grasi,pe care ii mananc aproape in orice combinatie(in salate,asa simpli sau cu sare...yum-yum...si ca ardei umpluti...;P,ce-as vrea acum)
mai imi plac mult morcovii,sa-i rontai asa ca un iepure cand invat sau cand stau la televizor.si vinetele coapte(in zacusca sau in salata de vinete cu multa ceapa si rosii pe deasupra)

urzicile le urasc,bleah...amintiri de cosmar cand eram mica si ma obliga mama sa beau cate o cana-doua de ceai de urzici (amar ca naiba si gratos,iar daca ii puneam zahar era si mai rau)dar pilaful cu urzici imi place(cu conditia sa-i pun lamaie)

dinspre parte fructelor....preferatele mele sunt ciresele,corcodusele si merele(mere proaspete culese din gradina,cum nicaieri in lume nu se gasesc decat acasa)
mai mananc cu mare pofta struguri,caise,pepeni...iar dintre fructele exotice,mandarinele castiga.
apropo,stie careva ce gust au smochinele??(curiosity)
ah....si nucile,imi place cand inca sunt verzi,sa ma spoiesc bine pe maini in timp ce le curat de coaja si le sparg...

ei,ma intreb,ce ne-am face noi fara aceste "roade ale pamantului"???
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 7:09 pm

Dar ,cum Mirela ? Matale nu ai mancat smochine ?
Ce gust sa aiba ? Crezi ca itzi pot descrie gustul ?
Parca esti in filmul ala cu Meg Ryan si Nicolas Cage...cand el o intreaba pe ea ce gust au perele ! :D

Oricum..au un gust mult prea dulce pentru gustul meu. La fel si curmalele.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Iun 16, 2002 7:14 pm

nu,smochine si curmale n-am mancat si as vrea sa stiu ce gust au....

haha...."City of Angels",asa ii spune la film.mai inainte de a descrie Meg Ryan gustul perelor ii citise Nicholas Cage din hemmingway,despre gustul scoicilor proaspete udate de un pahar de vin...
d´' cum astea nu sunt fructe sau legume,se pare ca sunt offtopic....oops!

ah...asa,imi plac strugurii si sub forma de vinisor bun de Vrancea si de stafide :D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde angus » Lun Iun 17, 2002 1:47 pm

Mi-au iesit ochii din cap ca la melc cand am vazut ce bijuterie de thread-aprozar poate inventa omu' sambata seara, si nu mi-a venit sa cred cate raspunsuri serioase a primit!
Aproape ca ma face si pe mine sa va atrag atentia ca urzicile si spanacul pot fi delicioase, gatite de mama soacra, asa cu usturoi (mmm, imi ploua deja-n gura).
Dintre fructe, pentru a-mi atrage definitiv oprobiul Mosului, imi plac tare piersicile, dar numai alea mari, moi si zemoase, sa ti se prelinga zeama pe barbie...Bun, bun, bun, as manca incontinuu.
Ciuperci prajite ati mancat? D-alea mari cat tigaia?
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Flori

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 19, 2002 10:42 pm

Azi mi-a traznit ca ar trebui sa vorbim si despre flori. Si ca sa nu mai vorbim separat..haidetzi tot aici....sa dezbatem.
Bineinteles..vom vorbi in continuare si despre legume si fructe.
Orice aeratzie..se sterge. Plus ca se penalizeaza userul in cauza.
............

Mie cel mai mult imi plac lalelele. Sunt o minunatzie,indiferent de culoarea lor.
Traiesc cu gandul ca ...intr-o zi...am sa am o gradina de lalele !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Joi Iun 20, 2002 10:53 am

Mie-mi place florile alea albe si lungi pe care le face cactusul meu din balcon cand vrea el.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Rolf » Joi Iun 20, 2002 12:09 pm

Legume: rosii, ardei gras dulce, ridichi, castraveti, varza. Foarte rar in salata, mai des varza (alba, cruda, rasa fidea cu kile de otet), castravetii taiati felii cu otet la greu si marar. In rest taiate bucati si ingurgitate. A, si ardeii copti, eventual mincarea aia machidoneasca, pentru cine a avut sansa, ardei copti taiati cu brinza, ou si rosii, cea mai gustoasa mincare de vara! Dintre verdeturi patrunjel si marar. Se poate spune ca pasc din astea, pun la greu in orice!

Fructe: tre sa fie acre si tari, nu suport zemoase si cu gusturi ciudate: mere verzi acre sau ionatane, caisele cind sunt inca tari de se desfac in 2, piersicile tari, nectarine la fel, corcoduse verzi, visine, cirese, capsuni (exceptie). Si nuci, printre preferate. De fapt preferatele ar fi: cirese, corcodele, nuci. Fara coacaze, afine si porcarii din astea.

Nu maninc defel: pepeni, dovlecei (pe locul 1, ma ia greata numa la vederea lor), pere, smochine. Maninc rar struguri, mai des stafide.

Flori: sa miroasa misto e de baza: regina noptii, iasomie. Astea sa fie in curte. In ghiveci: cactusi. Da e greu sa-i vezi infloriti.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde angus » Joi Iun 20, 2002 12:33 pm

Dudele.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Rolf » Joi Iun 20, 2002 1:35 pm

Aaaaa, s-a vorbit si de compoturi. Locul 1: de corcoduse. Locul 2: de visine. Locul 3: toate alelalte (un plus pentru caise, un minus pentru mere).

Dulceturi: visine, gutui, capsuni. Gemuri: prune, mere. Si peltea, delicioasa peltea de gutui si mere, ofcors.

Placinte si prajituri cu mere si visine. Si cu nuci. Deloc (detest) placinta cu dovleac.

A, si sirop de porumbe! Deliciu, facea bunicamiu, io habar n-am ce-s alea porumbe.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 20, 2002 1:59 pm

Daca tot vorbitzi de dulcetzuri..va spun ca cea mai buna dulceatza pe care am mancat-o a fost dulceatza de trandafiri.
Neam de neamul vostru nu a mancat asemenea dulceatza. Ceva de exceptzie.

Se face din niste trandafiri speciali..nu d'aia care ii vedetzi voi la florarie ! :p

Si la flori...am uitat sa zic de trandafir ! In special trandafirii albi ! Si de jerbera !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

flori fete filme sau baieti melodii sau cantareti...mama ce de sondaje...

Mesajde onk » Joi Iun 20, 2002 2:20 pm

nu alerg dupa fructe, da daca e pe alese sa fie
1. struguri de masa, mari si negri
2. pepene galben, verde, d'aia turcesti parfumati
3. banane fff coapte
4. pere uriase de la mine de la tara, foarte dulci si zemoase. mai bune de 1000 de ori ca banalele banane
5. mere dulci tot de la mine de la tara, cu samburi cu tot

- nimic acrisor amarui sau cu derivatii

flori: alea parfumate dar in mod special margaretele culese din lunca ...ati ghicit, tot de la mine de la tara....

ai ca m-am emotionat
vreau vacanta...;P ;P ;P
vreau la tara...;P ;P ;P hii, am uitat ciresele ... de la tara...
;P ;P ;P
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde angus » Joi Iun 20, 2002 4:21 pm

Continuand seria de "eu vorbesc, eu aud", ca prea mi-e drag de subiectul asta, facut special pentru sufletul meu de domnisor gingas (sau cum zicea moshu?), revin si zic in continuare: dulceata de cirese amare!
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 20, 2002 4:24 pm

Ca sa nu zici ca sunt bulangiu si ca vorbesti singur..ma bag si eu in discutzia ta !
Ce e cu ciresele amare ? Sunt un altfel de soi de cirese ? Sau ce sunt ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Joi Iun 20, 2002 4:44 pm

Ce e cu ciresele amare ? Sunt un altfel de soi de cirese ? Sau ce sunt ? [/B][/QUOTE]

Ia te uita, Aliosha, Oribilul asta nu stie ce sunt ciresele amare! Vai, vai, ai. Ori... nu e cartierist, ori... e lache! Sau te pomeni ca...
(Suna familiar?);)
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde SOD » Joi Iun 20, 2002 4:52 pm

bai moshule,esti varza!cum sa nu stii ma de ciresele amare?esti varza!

nu s-a discutat de loc de muraturi!pai cum s-a putut omite asa ceva?pe locul 1 la mare distanta de puncte se afla pepenele murat si apoi varza alba murata,patlagelele,castravetii in otet dar facuti cu zahar si la urma conopida.restul muraturilor sunt de umplutura,cel putin pentru mine.

la flori ce sa zic?imi plac mult de tot florile de camp(cred ca-s singurele care le cumpar).
si mai imi place si Floarea Calota!dar sigur nu-i place lu moshu!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Joi Iun 20, 2002 5:06 pm

Na, ca m-ati corupt si pe mine cu fructele voastre (cine ar fi crezut?).
Incep cu legumele, ca-s de baza, si e si sezon acuma (de fapt, acu' e sezon de toate cele): rosii, rosii, rosii, castraveti, vinete, salata de andive (yummy), urzici cu usturoi (urzicile la legume intra?), morcovi cruzi, cotoare de varza (tot crude), tot ce e rontaibil si ingurgitabil.
Ardeii imi plac copti sau cruzi (preferabil goi), dar nu-i suport in pizza sau alte mancaruri, conopida o prefer murata (e cea mai buna), varza la fel.
Cred ca singura leguma pe care n-o suport e sfecla.

La fructe n-am probleme, mananc orice, doar ca-s unele pe care le iubesc mai mult, si altele pe care nu le mai iubesc la fel.
De exemplu, mere si pere am mancat toata copilaria, acum le mai mananc doar daca-s crude (merele favorite sunt alea bot de iepure, au gust de amidon). Perele tre' sa fie sau verzi si tari, sau busuioace (la astea nu rezist), pe restu' le inghit, da' cam cu noduri.
Piersici si caise mananc sub orice forma, tari sau zemoase, pepenii imi plac in egala masura (ii iubesc, totusi, un pic mai mult p-aia verzi, ca-mi place sa ma porcesc cu zama pan'la urechi), dovleacu' la fel, mai cu seama in placinta (da' merge si copt, mama-mama!).
Apropo de mers la tara si de mancat fructe bune, cele mai misto sunt coacazele lui bunica-meu si zmeura+fragutele din padure. Zmeura mai gustoasa ca aia salbatica nu exista!
Dupe cum spusei, la fructe nu prea fac nazuri, numa' nucile le prefer cand is crude, sa ma spoiesc, vorba Mirelei, pe toata palma cu iod d-ala...
Fructele "exotice" imi plac mai putin, ma dadeam in vant dupa banane pana nu demult, da' acu' mi s-a luat si d-alea.
Astept cu nerabdare sa apara pepenii la noi. Si strugurii...

Moshule, dulceata de trandafiri am mancat si eu in copilarie, e minunata, si are un parfum... Intr-adevar, se face dintr-un anumit soi de trandafiri... am si asistat la procesul de fabricatie odata.
Cu dulceturile nu ma omor, mananc, da' nu am o pasiune pentru ele, ce ma calca pe nervi e dulceata de nuci, o urasc! In schimbul gemurilor prefer serbetul, ala de trandafiri e pe locul I.
Ciresele amare sunt tot niste cirese, doar ca mai mici, mai negricioase, si foarte aromate. Nu-s doar amarui, daca sunt foarte bine coapte au un gust minunat... Angus, matale trebuia sa taci, ca mi-ai facut pofte! :p
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 20, 2002 5:15 pm

Itzi multumesc,bOnechina..ca ai luat acest thread in serios. Eu am pus inima cand l-am facut..iar SOD si angus isi bat joc de el. De..atat ii duce pe ei capul.
Multumesc si pentru explicatzia cu ciresile amare.

Dar ai uitat ceva ! Nu ai zis nimic de flori ! ;)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Iun 20, 2002 5:29 pm

moshulica,mataluta ori ai consumat niscai ciuperci otravite de vezi numai conspiratii in threadu asta?ce ai bre ca mie-mi place rau!si sunt si pohticios!ce-as mai hali ceva pepene verde cu paine calda sau un burete de padure murat cu oua ochiuri!ai consumat asa ceva?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 20, 2002 5:38 pm

Ha,ha ! Mie nu imi place pepenele cu paine ! Mi se pare o combinatzie oribila ! In schimb...tata numai asa il mananca ! Daca nu are paine la pepene e un om mort !

Am mancat buretzi muratzi o singura data. La cabana Poiana Secuilor. Sunt foarte buni.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori