Optimi de finala

drumul catre Germania 2006

Optimi de finala

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 6:38 pm

Deja se cunosc 4 optimi de finala.

Danemarka vs. Anglia
Un meci intre doua echipe cu stiluri apropiate. Dupa parerea mea nu exista o favorita. Orice este posibil.
Favorita mea : Anglia

Germania vs. Paraguay
Teutonii pleaca ca favoriti. Chilavert si ai sai sunt favoritzii mei ! Forza Paraguay !

Suedia vs. Senegal
Africanii s-au calificat din noroc. Locul lor nu este in primele 16 din lume. Uruguay merita mai mult calificarea. Suedia a dovedit ca este echipa puternica de acum 8 ani,din USA...cand au plecat acasa cu medaliile de bronz. Merg pe mana scandinavilor.

Spania vs. Irlanda
Ma doare inima pentru spanioli,pentru ca ii iubesc tare mult. Au aratat ca sunt fair play si au batut Africa de Sud,astfel dand sansa Paraguayului. Dar in acest meci tin cu Irlanda. Stiu ca au sanse sub 10 %,dar eu sper in calificarea lor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

mda

Mesajde n3aGabitz » Joi Iun 13, 2002 6:18 pm

anglia - danemarca (mi se rupe de rezultat)

sengal - suedia (ce zici ba de noroc?...Senegal clar)

germania - paraguay (isi ia omor chilavert ...)

spania - irlanda (spania, e asta da noroc, daca eram noi grupa acum luau Korean Airlines catre madrid)

Turcia calificata, Brazil la fel (de departe cea mai bune anu asta)
Italia (sloboz), Mexic (alti chinuiti)

daca se califica si japon cu korea...iau si popcorn la meciuri!

pace (astea-s doar parerile mele, rexpect above all )
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 14, 2002 3:32 pm

Mexic vs. Statele Unite ale Americii
Un meci in care mexicanii pleaca favoritzi. Sper sa nu cumpere USA meciul , asa cum a cumparat odiniaara California,Arizona,texasul si New Mexicul ,state ce apartineau mexicanilor ! :D

Brazilia vs. Belgia
Meci aparent fara probleme pentru Rivaldo,Ronaldo,Ronaldinho si Roberto Carlos.

Coreea de Sud vs. Italia
Probabil ca albastrii se vor impune si vor ajunge in sferturi. Di'nou ,Italia ajunge departe,fara sa straluceasca.

Japonia vs. Turcia
Meci deschis oricarui rezultat. Eu tin cu Turcia. Ar fi frumos sa ii vedem in primele 8 echipe din lume.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Iun 14, 2002 8:42 pm

Danemarca-Anglia: Fara Tomasson zic eu k nu au danezii nici o shansa
Germania-Paraguay: Nemtzii cred k vor merge mai departe dar mi-ar placea sa vad un gol al lui Chilavert in poarta lui Kahn.
Suedia-Senegal: Ce sa zic, poate doar FORTZA AFRICA
Spania-Irlanda:meci interesant, merg totushi pe mana lui Raul shi compania deshi cred k le vor face irlandezii zile fripte
Mexic-SUA: ar fi fost mai frumos dak ar fi jucat portughezii, asta e, poate ii razbuna mexicanii
Brazilia-Belgia: se poate pune problema invingatoarei?
Coreea de Sud-Italia: cam greu pt italieni, impotriva unui public ostil,care poate influentza arbitrajul, n-ash vrea sa fiu in pielea lor.
Japonia-Turcia: merg pe mana asiaticilor, turcii au fost cam inconstantzi.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 14, 2002 9:31 pm

Ce faci,BOBO ? Te scoli la noapte sa vezi cum ia bataie Germania ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Vin Iun 14, 2002 9:32 pm

Da mosule ma scol, dar ai vrea tu sa ia bataie...dar din pacate pt tine poate va lua bataie doar in finala, unde iltalneste Brazilia sau Danemarca :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 15, 2002 1:10 am

Danemarca-Anglia-Anglia
Germania-Paraguay-Germania
Suedia-Senegal-Suedia
Spania-Irlanda-Irlanda
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 15, 2002 3:39 am

Danemarca - Anglia : 1-1, bate Danemarca 2-1 in prelungiri.
Germania - Paraguay : 3-1
Suedia - Senegal : 2-1
Spania - Irlanda : 3-1 (Moshule esti fericit?)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

pauza Germania-Paraguay

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 9:24 am

Da sunt foarte fericit....ca nu ai dreptate.

Nu au aratat nimic nemtzii in primele 45 de minute. Iar o sa se califice fara sa arate nimic.
Tata,om destept care a vazut toate mondialele incepand cu 1970 live...mi-a zis : "Ba,Germania astia nu au jucat niciodata bine. Cu o singura exceptzie,in '74...cand juca la ei Beckembauer."

Si-l mai intreb eu pe tata : "Itzi place de Chilavert ? "
Dar tata : " Ce sa-mi placa ? E un mascarici si un tigan ? " :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 10:25 am

Germanii sunt cei mai mari mafiotzi din istoria fotbalului. Fara sa arate absolut nimic..ajung in sferturi.
Cred ca este cea mai urata echipa din istoria fotbalului.

Ia zi,Bobo ? Ce itzi pace la ei ? Ce au aratat ?
Acum..sa nu-mi zici ca ti-a palcut meciul de azi.
Germania va juca in sferturi...in timp ce Argentina e deja acasa.
Norocosi,ma ! Noroc ! Asta inseamna noroc ! Prost sa fii...noroc sa ai !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 15, 2002 11:01 am

Bine mosule iara te crezi tu grozav si vrei sa-mi dai mie in cap cu germania...o jucat bine , daca ai vazut tu repriza a doua n-ai fi comentat....ei au fost singurii care au atacat...si golul a venit normal...si a fost un gol frumos...las ca o sa vezi si tu Spania ta si Anglia cum amandoua o sa plece acasa.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 11:04 am

Bai BOBO..nu au aratat ma nimic. Nu te mai amagi ! Recunosc..nici Paraguay nu a aratat nimic !
Asta nu imi place mie la nemtzi...ca intodeauna fara sa arate nimic ies campioni mondiali sau europeni !

In alta ordine de idei....imi doresc ca Spania sa plece acasa. Dar doar daca este eliminata acum in optimi ! Daca trece de optimi...sper sa ajunga cat mai sus !
Nu ai sesizat ce scrie deasuprea avatarului meu ??????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 15, 2002 2:16 pm

Am vazut ce scrie da nu inteleg :)
Imi bag picioarele in Anglia, nu face nimik, Danemarca domina iar englezii baga gol :(, nici nu ma mai uit la meci...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 2:29 pm

Da,Bobo...daca erau Germania si conduceau cu 3-0...ziceai ca sunt fenomenali..ca sunt cei mai mari fotbalisti !
Recunoaste ca esti foarte subiectiv !!!!!!!!
O sa revin dupa terminarea meciului...cu comentarii !

Sub numele meu..este scris Irlanda de Sud....in limba lor traditionala ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 15, 2002 3:23 pm

Anglia-Danemarca 3-0...asta da fotbal adevarat..o infrangere categorica.Nu de compara cu victoria chinuita a Germaniei in fata Paraguay-ului.Nemtii nu mai au viatza lunga la acest mondial.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

England

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 3:35 pm

Scorul este prea categoric. Au aratat si danezii ceva fotbal. Oricum..britanicii au castigat pe merit. Foarte nesigura apararea scandinava.

Germania...sunt "lucky bastards" ! Au traseu usor ! Anglia va intalni probabil Brazilia in sferturi ! Meci..demn de finala !

Ce mult imi place publicul englez. Doar ei stiu sa cante asa frumos. Mi-a placut cand au luat niste copii japonezi din tribuna si ii tineau in carca..si se batzaiau asa..cu ei in spate !
Bravo Anglia !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: England

Mesajde ANNITA47 » Sâm Iun 15, 2002 4:45 pm

BRAVO ANGLIA!!!!SINGURUL LUCRU CERUT DE ANTRENORUL DANEZ INAINTEA MECIULUI A FOST "SA NU SE DEA PREA MULTA ONOARE" NATIONALEI ANGLIEI.SI JUCATORII DANEZI (3/4 JOACA IN LIGA ENGLEZA) AU FACUT EXACT INVERS (SI NU VREAU SA INSINUEZ NIMIC!!).SI APROPO DE NATIONALA GERMANIEI (CARE NICI IN 1974 NU A ARATAT NIMIC), AICI NU-I VORBA DE TALENT IN FOTBAL CI DE DISCIPLINA UNUI POPOR TRADUSA PE TEREN.DE ACEA SI LA CAMPIONATUL ASTA SE SPUNE "PE CINE MIZEZI CA VA JUCA IMPOTRIVA GERMANIEI IN FINALA??"
ANNITA47
 

Mesajde Rosu Oana » Sâm Iun 15, 2002 5:02 pm

Initial trimis de MiG29
Danemarca-Anglia-Anglia
Germania-Paraguay-Germania
Suedia-Senegal-Suedia
Spania-Irlanda-Irlanda


Pana acum s-au adeverit doar 2 din pronosticurile tale.
Sper ca si celelalte se vor adeveri.Spania vs.Irlanda va
fi un meci tare.Sper sa bata IRLANDA,desi sanse mari
nu prea au!Vom trai si vom vedea.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 15, 2002 5:05 pm

Oricum..chiar daca Irlanda nu are sa bata...eu & Oana ,vom fi alaturi de ei ?
Nu-i asa ,Oana ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Sâm Iun 15, 2002 5:26 pm

Da,moshule!Oricum,sper sa bata,orice ar fi!HAI IRLANDA!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 15, 2002 8:11 pm

Meciu de azi cu Paraguayul mi-a adus aminte de un alt meci al germaniei, in 98 cu Mexicul knd au avut aia la 1-0 o groaza de ocazii uriashe pt ca in cele din urma sa egaleze nemtzii shi sa mai shi cashtige meciul. Iata ca la ei norocu se conserva de la un CM la altul caci azi nici una din echipe nu merita sa se califice. Unde eshti tu Argentina?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 15, 2002 11:30 pm

Pai Oana shi Moshu nu e clar k io tot cu Irlanda tzin?Nu pot sa ii suport pe spanioli ,pe nemtzi shi pe francezi...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 16, 2002 9:30 am

Suedia-Senegal la pauza 1-1
Pana acum Suedia n-a aratat mai nimic dovedindu-mi mie personal k au furat locul Argentinei, cea care ar fi meritat sa fie in optimi. Senegalul joaca frumos, combina bine, joaca in viteza shi cred k dak nu vor avea ghinion vor ajunge in sferturi.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 10:21 am

Suedia a furat locul Argentinei,iar Senegal a furat locul Uruguayului. Aceasta optime trebuia sa fie Argentina vs. Uruguay .

Jocul a fost sters din partea ambelor echipe. Sters si confuz.
Ne bucuram noi cand pierd marile puteri ale fotbalului...dar pana la urma tot noi suferim. Nu prea am vazut spectacol la aceste mondiale.
Si cand ma gandesc ca s-ar putea sa vedem Turcia sau Japonia in primele 8 ........

Sa vedem ce va fi in prelungiriri.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Iun 16, 2002 10:46 am

Eu personal am fost incantat de fotbalul pe care Senegalul l-a aratat in acest meci. Meritau pe deplin victoria si cred ca au chiar sansa unei semifinale, avand in vedere ca vor intalni Turcia sau Japonia.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 16, 2002 10:55 am

Senegal-Suedia 2-1 (H. Camara '37,104'/H. Larsson 17')
Africanii au dominat meciul shi asha cum am prevazut, cu putzina shansa au ajuns in sferturi. Suedia nu avea ce sa caute mai departe intrucat nu a jucat mai nimic timp de 90 de minute trezindu-se abia in prelungiri cand e drept, au ratat doua ocazii mari de gol. Bravo Senegal shi mult succes mai departe cand probabil vor infrunta Japonia.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 11:08 am

decret,cum potzi spune ca Suedia nu a jucat nimic 90 de minute ? Te iei dupa Vlad Enachescu..care habar nu are ce vorbeste ?
Au jucat de la egal la egal cu Senegal. Au practicat jocul lor obisnuit !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Iun 16, 2002 11:30 am

Jocul lor obisnuit e unul slab si nespectaculos. N-ai cum sa nu recunosti ca Senegalul merita calificarea!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 11:55 am

Hai ma..nu mai aberatzi atat. Suedia a jucat placut. Nu a fost cu nimic sub Senegal.
Gata ! Fiecare cu parerile lui ! Sa asteptam Spania-Irlanda,cumintzi si increzatori in victoria britanicilor.

O intamplare amuzanta :

Inaite de meci discutam cu tata ,mare iubitor si el de fotbal .
eu : " cu cine tzi ? eu cu scandinavii ! "
tata : "pai si eu tot cu scandinavii ! "
eu : "pai normal ! doar n-o sa tinem cu africanii astia care mananca oameni ! "
tata : "da....mananca mai ales oameni grasi ca tine ! "
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 2:50 pm

Ce boi irlandezii ,nici nu mai tin cu ei !
Sa piarda..da-i in mortzii lor..daca nici un 11 m nu stiu sa bata !

mai tarziu :

Slava Domnului,ca Roby Keane stie sa bata 11 m ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori