Optimi de finala

drumul catre Germania 2006

Mesajde Aliosha » Dum Iun 16, 2002 3:19 pm

Nepoate tu n-ai invatat sa ai rabdare?

Primul penalty mi s-a parut simulare iar la asta au avut mare bulan ca arbitru a vazut asa ceva ! Pana la urma e ca tine, Irlanda in prelungiri cu Raul pe banca de rezerve.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Asa va trebuie daca eliminati Romania la penaltyuri !!!

Mesajde Aliosha » Dum Iun 16, 2002 4:20 pm

Foarte frumos meci in care forta fizica si daruirea Irlandezilor si-au spus din nou cuvantul. Mare noroc din partea lor sa ajunga in prelungiri, pe care totusi le-au dominat. Raul si Morientes se uitau neputinciosi de pe banca de rezerve cum Irlanda ataca si tragea sut dupa sut.
Per ansamblu ma bucur ca Spania a trecut mai departe. Calificare meritata.

Daca acum 12 ani irlandezii ne-au eliminat la penaltyuri tranformand 5 din 5 azi nu au fost in stare sa dea decat 1 singur. Prea putin atunci cand norocul iti surade la plictis !!!
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Spania - Irlanda 1-1 (3-2 la penaltyuri)

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 4:43 pm

Meciul nu a fost foarte spectaculos....dar mi-a placut la nebunie.
Spaniolii aceiashi mari fotbalisti pe care i-am iubit din totdeauna. Iar Irlanda cu o echipa foarte frumoasa..o combinatzie intre fotbal britanic si fotbal latin. Poate cu un stil asemanator Olandei (pe care i-a eliminat in preliminarii :D )

Spaniolii au dominat meciul , irlandezii au dominat prelungirile ,spanioli au dominat loviturile de departajare....ceea ce le-a adus si calificarea.

Pacat de aceasta echipa inimoasa a Irlandei,care pleaca acasa in urma unui joc frumos. Iar Germania care nu a aratat absolut nimic la aceste mondiale este in sferturi si probabil va ajunge si mai sus.

Loviturile de departajare mi se par ceva infiorator. Ar trebui scoase din regulament. Se citea spaima pe fetzele jucatorilor celor doua echipe. Trebuie sa fie ceva cumplit sa te afli sub o asemenea presiune. Imi este mie frica,de acasa ,din fatza televizorului. Dar sa fii acolo pe teren. Doar tu,mingea,paorta si portarul !
Mi-au palcut de irlandezi cum stateau cu totzii imbratisatzi in timpul executarii penaltyurilor. Si mi-au dat lacrimile la sfarsit..cand l-am vazut pe Robbie Keane plangand in bratzele antrenorului Mick McCarthy. Robbie Keane,acest jucator de 22 de ani care astazi si-a facut pe deplin datoria. A transformat un penaly in timpul meciului si unul la sfarsit.
Se anuntza un mare jucator. Comentatorul cel varza al televiziunii romane..l-a facut ca are 36 de ani si joaca la Newcastle. Dar noi cu totzii stim ca are 22 de ani si joaca la Leeds .
Felicitari Irlanda ! Felicitari Spania !

Si va mai spun,ca Spania si Irlanda sunt cele mai fair play echipe de pana acum. Ce pacat ca s-au intalnit atat de devreme. Ce pacat ca niste fritzi fara stralucire merg mai departe ! Ce pacat ca niste canibali senegalezi merg mai departe ! Ce pacat ca samuraii sau ienicerii vor merge mai departe ! ........iar frumoasa echipa a rlandei se va imbarca cu destinatzia Dublin !

Mult succes ,in continuare...Spania !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Iun 16, 2002 4:54 pm

Gary Lineker a spus a fotbalul e un joc care este jucat 90 de minute de 22 de jucatori in care Germania mereu invinge.

Niciodata nu mi-a placut raceala si jocul lor calculat care mi se pare enervant de plictisitor. Totusi mi-a placut echipa cu Brehme, Voeller din 90 purtata spre victorie de Beckenbauer. Finala foarte urata insa.
Cu cine au de jucat in sferturi acum ?

Canibalii au o sansa mare si trebuie sa profite de ea. Bravo lor ca au ajuns atat de departe si au trimis acasa echipe mari.

Brazilia ca de obicei are parte de meciuri usoare pana la un anumit nivel. Tin pumnii Angliei si sper sa vad meciul care este...cand exact ??

Spania daca vrea sa treaca de Italia trebuie sa dea dovada de o mai mare determinare. Mi se pare o echipa care nu isi exlploateaza cum trebuie potentialul. Sa fie mana antrenorului ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 5:03 pm

Germania nici atunci nu au aratat mare lucru. In 90 !
In grupe s-au jucat cu mult mai modestele Yugoslavia (4-1) si Emiratele Arabe (5-1) dar a facut egal cu Columbia.

In optimi a trecut cu greu de marea echipa a Olandei ! Scor 2-1 ! Va mai amintitzi altercatzia dintre Voller si Rickard ?
In sferturi a trecut la limita de marea echipa a Cehoslovaciei ! 1-0 !
Ce echipa avea Cehoslovacia ! Era o fortza !
In semifinale a invins Anglia la 11 m . Anglia cu un fabulos Peter Schilton..aflat la 41 de ani !!! Ceva de vis..aceaa echipa a Angliei...din care nu absenta nici Paul Gascoine sau Peter Bardosely !
Iar in finala le-a iesit in cale un arbitru mexican..care le-a facut cadou un 1m..transformat de Brehme.

Aliosha...Brazilia nu are meciuri usoare..si nu a avut niciodata. De pilda acum in optimi..ii asteapta Belgia,care a aratat un fotbal foarte frumos in grupe ,trimitand acasa Rusia. Iar daca trec de Belgia ii asteapta Anglia !

Senegalul ? Eu nu m-ash duce in tzara lor...ca ma mananca ! Imi este indiferent unde ajung....numai in finala sanu ajunga !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Iun 16, 2002 5:06 pm

Tie ti se pare ca un meci cu Belgia nu este relativ usor pentru BraZILIA? Eu din ce imi adc aminte mereu au avut parte de grupe caldute. O sa treaca fara nici cea mai mica problema in sferturi si de data asta.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 16, 2002 8:43 pm

Iar va luatzi de senegalezi, iar ma scoatetzi din mintzi shi iar tzin sa va aduc aminte ca au trimis (parerea mea pe merit) acasa Frantza, Uruguay shi Suedia. Totushi avetzi dreptate, sunt canibali k i-au papat pe teren la figurat -totushi- pe suedezii. In ceea ce priveshte meciul Spania-Irlanda am ascultat prelungirile la mobil, k m-a sunat un prieten care a dat volumul tare la televizor shi a pus telefonul langa el. La ce-am ascultat eu cred k merita mai mult Irlanda dar asta e. Poate alta data.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 8:47 pm

Decret,decret...nici nu stii ce meci ai pierdut ! La sfarsit mi-au dat lacrimile !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 16, 2002 9:10 pm

Io la meciul senegalului mi-am rupt 3 nasturi de la pijama pe care am smuls-o de pe mine la golul de aur al lui Camara, asta pe langa faptul ca am sculat probabil shi vecinii care mai dormeau la ora aia. Adik ce, ei nu shtiau k-s meciuri, sa se scoala odata.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 1:00 pm

Da,Bobo ! Aici trebuia sa ma intrebi daca nu zic minic de SUA,nu pe pariuri.

Nu am vazut meciul ! :cry:
Povesteste tu cum a fost. Am ramas surprins sa vad ca SUA a invins cu 2-0.
Ce bafta au Germania,astia !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Iun 17, 2002 1:15 pm

America a invins Mexicul...din pacate nu am vazut meciul k am fost sa dau examen de carnet...oricum ma oftic...de nemtzii insa sigur nu ami trec...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 1:32 pm

offtopic : ai luat carnetul,Mig ?

ontopic : voi tine cu Germania in sferturi ! toate ca toate..dar ar fi penibil sa se califice SUA in semifinale !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Brazilia vs. Belgia

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 3:29 pm

Neasteptat de frumos au jucat belgienii,aceasta echipa vesnica batrana. La toate campionatele mondiale pe care le-am vazut cu ei..Belgia au avut cea mai batrana echipa de la turneu.
In 2002....media lor de varsta = 29 de ani ! Incredibil !

Brazilai ..mari de tot..ca de obicei ! Pe mine,cel putin,m-au incantat. Au castigat cu 2-0...prin golurile supervedetelor Ronaldo si Rivaldo .
Mari vrajitori ai balonului,brazilienii astia ! Niste corifei ai fotbalului.

Brazilia va intalni in sferturi Anglia...iar Germania ..USA ! Este corect ? Brazilia - Anglia era meci de finala !!!

In semifinale vor ajunge cel putin 2 echipe care nu au ce cauta atat de sus.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Iun 17, 2002 4:12 pm

Pacat ca Anglia va intalni Brazilia in sferturi....

Am vazut doar prima repriza de la Belgia- Brazilia si uitandu-ma acum la caseta meciului la onlinesport mi-a sarit ceva in ochi :

" '45+'1 Ronaldinho trece de trei belgieni, ..."

" '20 Ronaldinho dribleazí£ patru sau cinci apí£rí£tori ºi ii paseazí£ lui Ronaldo, "

" '41 Ronaldo face cateva fente din corp cu care iºi ameí¾eºte adversarul direct, "
etc

:p asta e Brazilia

L-am vazut pe Ronaldo jucand destul de teapan pe picioare. Nu o mai fi chinuit de problemele medicale pe care le-a avut ? Stie cineva mai exact ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

e doar Brazilia....nimic altceva

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 6:04 pm

Nu ma..nu mai are nimic. Nu ai vazut fatza lui ? E senin si zambaretz ! Eu cred ca s-a mentinut pentru mondiale....refacut fiind mai demult.
Are 5 goluri in 4 meciuri,pana acum !

Faza de care zici tu din minutul 41...a fost ceva incredibil. Rivaldo era pe partea stanga ..iar Ronaldo astepta pasa lui. Si pentru ash induce in eroare adversarul..in timp ce fugea spre careu belgian..Ronaldo..schimba directia cand spre stanga,cand spre dreapta...de la inebunit de cap..pe saracul fundash belgian ! :p

Sunt cu adevarat fantastici. Totzi brazilienii. Imi place ca la imn..nu numai capitanul,in spetza Cafu..sta dupa portar..ci si marea vedeta e echipei Rivaldo.
Il mai remarc si pe Marcos,care activeaza la Palmeiras am impresie. Mare portar. Brazilienii niciodata nu au avut portar de mare valoare...acum vad ca asta a scos cateva mingi destul de grele.

Mai tre' sa remarc fetele in sutien verde ,din tribuna braziliana ? Sau frumosul steag Ordem e Progresso ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Iun 17, 2002 10:08 pm

Moshule off topic...am luat carnetu(din a treia incercare:D)
on topic..Brazilia a jucat superb astazi...fente shi executzii de exceptzie..favorita mea la CM este Brazilia.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Re: Brazilia vs. Belgia

Mesajde Aliosha » Mar Iun 18, 2002 6:16 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
/B] .
Mari vrajitori ai balonului,brazilienii astia ! Niste corifei ai fotbalului.



Niste moguli mai exact :p

Mare pacat ca nu da Germania de Anglia sau Brazilia in urmatorul meci si trebuie ca echipele astea atat de frumoasa sa joace intre ele.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 18, 2002 8:09 am

Pai vezi.bai Aliosha ? Tocmai d'asta ii urasc din tot sufletul pe germani ? Pentru ca sunt niste norocoshi imputzitzi ! Dupa ce ca...castiga meciurile pe final..au si program usor.
Pai una e sa intalnesti USA in sferturi..si alta este sa intalnesti reprezentativa cariocas...sau nationala albionului.

Dar lasa ca vine peste ei Spania..in semifinale !

Oare o sa avem o finala Spania- Brazilia ???? Ce frumos ar fi !
Itzi este clar ca o vom urmari la tine ! Iar eu am sa te inebunesc tot meciul de cap...iar tu o sa-mi zici : "Dar mai taci ma in p*** mea,ca nu te mai suport ! "
Bineinteles la pauza o sa trebuiasca sa imi faci un ceai.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Iun 18, 2002 9:40 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Ce boi irlandezii ,nici nu mai tin cu ei !
Sa piarda..da-i in mortzii lor..daca nici un 11 m nu stiu sa bata !
[B]mai tarziu :

Slava Domnului,ca Roby Keane stie sa bata 11 m ! :D [/B]


Bai moshule cum poti sa zici asa ceva,ca nu mai tii cu ei?
Boul de Harte care a ratat penaltiul!Precum spui,marele
noroc al lor a fost Roby Keane,care in ultimul minut de joc regulamentar a transformat penaltiul!Am sperat mult ca Irlanda,favorita mea va ajunge in prelungiri si iata ca asa
a fost!Ma bucur ca am avut placerea de a striga GOOL,ca
am vazut niste jucatori atat de minunati,cu o forta extraordinara,care au luptat pana in ultimul moment!Pacat
ca la sfarsit,la executarea loviturilor de departajare au ratat,Connoly si Holland parca, sutand ca boii pe centrul
portii!De remarcat ar fi Duff si Roby Keane,care pe tot
parcusul jocului au incercat sa faca ceva pentru echipa!
Cate ocazii am avut,pacat...Oricum,eu sunt mandra de ei
si orice ar fi,tot cu Irlanda voi tine!Doresc Spaniei mult
succes si un drum cat mai lung!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 18, 2002 9:49 am

Da,Oana....eram mult prea suparat atunci. Dar sper ca ai vazut ca in urmatorul post i-am laudat !
Mi-e mi-au dat lacrimile la sfarsitul meciului. Irlanda a fost una dintre cele mai frumoase echipe de la acest mondial. Mult,mult peste Germania sau alte echipe care sunt deja calificate in sferturi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

lupta iar incepe...japonezii lashi,a fugit de dansii ca e mardeiashi !

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 18, 2002 10:42 am

Cine era Turcia in anii '90 ? Echipa care in preliminariile mondialelor pierdea la scor fluviu in fatza unor echipe precum Cehoslovacia,Norvegia,Belgia sau Danemarka. Echipa care era abonata la ultimul loc in grupa de calificare.

Cine e Turcia in 2002 ? Echipa ce ajunge in sferturile de finala ale campionatului mondial....in primele 8 echipe din lume.

Ce meci interesant va fii ! Turcia - Senegal !

Despre Turcia-Japonia ,ce sa zic ? Au meritat islamicii calificarea ! Allahh este mare..si i-a dus pe culmile gloriei.
Japonia nu a mai jucat ca in grupe. Bine..Turcia este mult peste nivelul Rusiei sau Tunisiei ,echipe invinse de Japonia la acest mondial.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Iun 18, 2002 4:31 pm

Din cauza fusului asta orar vad mereu franturi de meciuri...
Ma trezesc la 9 30 si imi zic hai sa dau pe onlinesport sa vad ce a facut itali. Vad 1-1 si prelungiri... ma reped la TV. Dau peste o atmosfera incredibila si .... GOL Korea !!! Cum este posibil asa ceva? Trapatoni cred ca a facut atac de cord.
Gol foarte frumos dat exact de langa Maldini. Nu am vazut restul meciului dar sunt sigur ca au jucat bine Koreeni.

ESTE CEA MAI SUCITA CUPA MONDIALA
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 18, 2002 4:37 pm

Coreea a jucat foarte bine. Prin minutul 4 al meciului au ratat un 11m. Pormo Italia a inscris si au inceput sa se apare..si sa contraatace in stilul atat de bine cunoscut.
Coreea joaca ca o mare echipa. Se vede mana antrenorului olandez. (antrenor ce era propus pentru functia de presedinte al Coreei,de catre suporteri :D )
Si tot jucand ei asa si atacand..in minutul 88 au egalat Italia. Iar in prelungiri le-au dat lovitura de gratzie.
Totusi sa recunoastem..ca asiaticii au fost favorizatzi de arbitrul intalnirii.

Atmosfera superba la finalul meciului. Pe cer incepusera de ja artificiile.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 19, 2002 12:00 am

Nu imi vine sa cred...pentru al doile meci consecutiv,coreeenii au fost ajutati pe fatza de arbitru....un cartonas galben care a dus la eliminarea lui totti in loc de penalty ptr italia shi apoi o faza de singur cu portarul semnalizata eronat k offside...e inadmisibil asa ceva...coreea de sud e o echipa de mana a17-a...nu au pic de rafinament shi de finetze...cat o sa mai contiunue blatu asta ordinar?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 19, 2002 12:06 am

Hai bai Mig ! Ca au jucat mult mai bine ca italienii ! Au avut parte doar de acel 5 % pe care orice echipa de acasa il are !

Roaga-te sa elimine Brazilia..Anglia! Sa nu fie nevoie sa bem pe socoteala ta ! :p

Iar tu SOD..roaga-te sa bata britanicii !

Mult succes la amandoi ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 19, 2002 1:02 am

5%?Huh?5%????Esti sigur?Da esti sigur?Las-o draq bai moshule...dak ala a fost arbitraj corect io ma fac popa...pur shi simplu o echipa ca coreea de sud nu are ce sa caute in sferturi....din principiu...e o jignire ptr fotbal.Forza Argentina!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 19, 2002 3:56 am

Initial trimis de MiG29
Nu imi vine sa cred...pentru al doile meci consecutiv,coreeenii au fost ajutati pe fatza de arbitru....un cartonas galben care a dus la eliminarea lui totti in loc de penalty ptr italia shi apoi o faza de singur cu portarul semnalizata eronat k offside...e inadmisibil asa ceva...coreea de sud e o echipa de mana a17-a...nu au pic de rafinament shi de finetze...cat o sa mai contiunue blatu asta ordinar?


Mig imi pare foarte rau dar la mesajul asta trebuie sa RASPUND DUR...
BA omule tu ai vazut meciul, ssau iara auzi de la prieteni si hopa cu gura pe net? Eu am vazut meciul de 3 ori, da de 3 ori... Im primul rand la Totti la al doilea galben, o fost tackling la minge, iar el a simulat pur si simplu...iar la golul anulat (iti arata faza de vreo 4 ori,din unghiuri diferite) a fost offside de cel putin juma' de metru'...
Asa ca te rog uitate la meciuri si comenteaza LOGIC.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Iun 19, 2002 3:58 am

Initial trimis de MiG29
5%?Huh?5%????Esti sigur?Da esti sigur?Las-o draq bai moshule...dak ala a fost arbitraj corect io ma fac popa...pur shi simplu o echipa ca coreea de sud nu are ce sa caute in sferturi....din principiu...e o jignire ptr fotbal.Forza Argentina!


O jignire mai degraba e aparitia ta pe forumul de fotbal !!!!!

Si iti dau un sfat: FA-TE POPA !!!
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Iun 19, 2002 4:00 am

Si acum sa raspund normal :)
Coreeni au jucat super, ca o Olanda 2.
PAi voi stiti ca inainte de mondile cu 6 luni, da 6 luni, toata echipa a fost bagat in cantonament si impreuna cu Guus Hidink se antrenau de 2-3 ori pe zii, si au ajuns sa joace ca o echipa de club.
Ei merita enorm aceasta prezenta in sferturi, mult mai mult decat Italia...si in plus nu Italia e aia care cu chiu cu vai a iesit din grupe?
Anyway sper sa bate Brazilia pe Anglia, nu de alta dar ii urasc de moarte pe englezi.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Iun 19, 2002 12:56 pm

Bai BOBO dak esti prost stai acasa....am zis k a fost offside dat pe degeaba la 2 faze care au fost in prelungiri(in prima repriza mai ales) nu la aia cu golul anulat.Shi ptr linistea ta nu am obiceiu sa ma iau dupa prieteni shi sa sar sa comentez pe net.Shi trebuia sa te uiti shi tu pe la europsort shi pe site-urile de fotbal unde comenteaza profesionsiti care au fost totzi de acord k la faza aia cu Totti se putea acorda penalty,dar in nici un caz galben.Shi mai scuteste-ma cu sfaturile tale de doi bani.Acuma e la moda sa tzii cu echipele mici,nu?coreenii sunt mici shi la propriu shi la figurat.Avea dreptate costs ,saracu` unde draq se duce fotbalu asta?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator