Sferturi de finala

drumul catre Germania 2006

Sferturi de finala

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 18, 2002 4:11 pm

Germania vs. Statele Unite ale Americii
Alta data puteam sa jur cu mana pe inima ca nemtzii vor trece mai departe. Dar mondialul asta este mult prea ciudat. Asa ca ...meci de 1 X 2 ! :D

Spania vs. Coreea de Sud
Meci de asemenea foarte echilibrat. Coreenii joaca in 12 datorita publicului care i-a sustinut neincetat pe intreaga perioada a campionatului.
Spania va incerca calificarea in semifinale. Ar fi o premiera pentru ei,daca nu ma insel.

Anglia vs. Brazilia
Eu zic ca sud-americanii nu vor avea probleme. Sunt prea mari vrajitori ! Dar mai stii ?

Senegal vs. Turcia
Ce meci incredibil..pentru sferturile de finala ale unui campionat mondial . Eu tin cu Turcia. Sper ca Allah sa le calauzeasca pasii spre semifinale. Allah e mare si atot'puternic.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Iun 18, 2002 4:40 pm

Anglia - Brazilia: imi doresc ca cine castiga meciul asta sa ia cupa

Spania vs Korea: datorita circumstantelor e un meci de X

Germania vs SUA: s-ar mai putea o surpriza ? va rog frumos....

Senegal vs Turcia: mi-e indiferent. Ambele echipe s-au autodepasit. Inclin spre Senegal.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Iun 18, 2002 9:47 pm

Anglia-Brazilia, personal tzin cu Beckham shi compania dar cred ca se vor califica pana la urma sud-americanii dar presimt ca doar in urma unei erori de arbitraj.

Spania-Koreea unu solist chiar dak coreeni au facut o impresie frumoasa, e prea mare miza pt ei, li se vor inmuia picioarele.

Germania-SUA Cine mai shtie, prima shansa e a nemtzilor dar asha am zis shi cu Mexic shi Portugalia

Senegal-Turcia Cu Africa pana la capat, hai SENEGALUL.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ptz » Mar Iun 18, 2002 11:05 pm

Brazilia-Anglia: gogogo cei 3 R...totul e sa nu-i cotonogeasca vajnicii fundasi englezi...
Germania-Sua: nu stiu ce cauta echipele astea 2 in sferturi...chiar nu ma intereseaza cine trece...nemtii imi sunt antipatici americanilor li se va urca la cap...sper ca echipa calificata de aici sa piarda in semifinale
Spania-Coreea de Sud: sper sa joace Raul :)
Senegal-Turcia: Doamne e vorba de Cupa Mondiala??? no comment.
Evident sper intr-o finala Brazilia-Spania...
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 18, 2002 11:36 pm

He,he,he....uitatzi un om cu picioarele pe pamant ! ptz ! :D
Cam asa imi doresc si eu de la sferturi ! :D

Tot finala asta o vreau si eu ....Brazilia - Spania ! Iar ibericii..de ce nu ? ....campioni mondiali !
Sa moara BOBO de ciuda !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 19, 2002 12:04 am

Brazilia-Anglia--BRAZILIA
Germania-sua-Germania
Spania-coreea de sud-arbitrul
Senegal-Turcia....cam deplasat ptr sferturile CM dar oricum Senegal
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 19, 2002 4:05 am

Brazilia-Anglia--Brazilia...ce cauta Anglia aici e un MISTER



Germania-USA --Germania... ce cauta USA aici?


Spania- Coreea de sud -- Coreea de Sud... ce cauta Spania aici?



Senegal-Turcia -- Senegal ... ce cauta amandoua aici?(mai ales Turcia)

Semifinale:

Germania - Coreea de Sud --- Coreea de Sud
Senegal - Brazilia --- Senegal

Finale:
Mica: Germania - Brazilia --- Brazilia
Mare: Coreea de Sud - Senegal --- Coreea de Sud
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Iun 19, 2002 6:17 am

:rolleyes:

Bobo facand scenarii fantastice.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Iun 19, 2002 12:31 pm

Ce vreau io:

Brazilia - Anglia - Anglia
Germania - SUA - Germania
Spania - Coreea de Sud - Spania
Senegal - Turcia - Turcia

Germania sau Anglia campioana.

Ce cred:

Senegalul va bate pe turci, Brazilia are mai multe sanse ca Anglia, iar celelalte doua meciuri cine stie ce noua surpriza ne vor oferi. Parca vad in semifinale SUA, Coreea, Senegal si Brazilia. Ciudat rau mondialul asta.

Brazilia campioana.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Ce mai Fair Play

Mesajde Aragorn » Mie Iun 19, 2002 12:51 pm

Korea heroics cost Ahn contract at Perugia
Perugia coach Serse Cosmi has insisted that South Korea forward Ahn Jung-hwan will not be welcome at the club next season after scoring the golden goal that knocked Italy out of the World Cup. "I will ask my president to let him go. I don't want to see him in my team," he said.
Full Story

Sa mor eu ce inseamna sa fii dobitoc...in loc sa fie bucuros ca a devenit mai bun Ahn, el il da afara pe motive subiective total deplasate...

Si ca sa nu fiu si Offtopic: Aliosha eu asa imi doresc, deoarece ceva de genul ala nimeni nu cred ca a visat.

Serios vorbind acuma inainte de a incepe mondialul vorbeam cu fratemiu in bataie de joc si ziceam ca pun pariu cu el ca senegalul ia mondialul...iar chestia asta nu e departe de realitate :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Iun 19, 2002 4:00 pm

Ma uitam la stirea de mai sus si ma intrebam....omul ala e nebun ?
Cum sa dai afara un jucator doar ca a marcat impotriva tarii tale????
Oricum o sa isi gaseasca el un contract gras altundeva.
La mondialele din '90 Argentina a jucat cu Italia la Napoli.
Tot stadionul l-a incurajat pe Maradona !!!! Maldini a spus ca daca meciul se juca oriunde altundeva in Italia il castigau, dar asa l-au pierdut (si din cauza publicului). Oare cum o fi sa joci acasa pentru mondiale si sa nu te sustina publicul 100 %. mai mut sa aplaude un adversar...

Probabil ca in Tara Bascilor s-ar mai putea intampla ceva similar...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 19, 2002 4:44 pm

Sau la Barcelona. Se stie adversitatea catalunilor pentru spanioli.
Si de asemenea celebrul baner : Catalunia nu este Spania
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 7:47 pm

Niciodata nu mi-au placut pariurile, dar "nu pot sa stau deoparte" (asta-i din cineva cunoscut) si zic asa:

Brazilia - Anglia personal as vrea sa-i vad pe englezi campioni mondiali dar, obiectiv vorbind, brazilienii au aratat cel mai frumos fotbal la acest mondial si pleaca cu prima sansa. Desi acel 3-0 administrat danezilor de catre britanici imi da sperante.

Germania - SUA daca ar fi dupa mine, nici nu i-as lasa pe americani sa aiba reprezentativa, darmite sa ajunga in sferturi de mondial. Categoric nemtii!

Spania - Coreea de Sud veverita nu-i bizon, Spania nu e Italia si Camacho nu e Trapattoni. Elanul asiaticilor se va lovi de o echipa ce si-a indeplinit pana acum norma de 3 goluri/meci (chiar daca in optimi doar din penaltyuri)

Senegal - Turcia fara indoiala cea mai nesigura semifinala. Prefer Senegalul si le acord prima sansa tot lor, desi cred ca turcii vor avea si ei un cuvant greu de zis.

Campioana mondiala inca nu-mi dau seama cine va iesi, dar cred ca intre Brazilia, Germania si Anglia este adevarata disputa.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ANNITA47 » Mie Iun 19, 2002 9:11 pm

Si din "pacate"....din nou GERMANIA!!!!
ANNITA47
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 20, 2002 2:18 pm

Initial trimis de bhuttu


Spania - Coreea de Sud Elanul asiaticilor se va lovi de o echipa ce si-a indeplinit pana acum norma de 3 goluri/meci (chiar daca in optimi doar din penaltyuri)


..mai bine zis se va opri de o echipa ce a eliminat miseleste Irlanda ! Sa recunoastem ca irlandezii au jucat mult mai bine si mult mai frumos in meciul contra Spaniei. Doar nesansa a facut ca Robbie Keane si ai lui sa fie acum la Dublin..si sa ii urmareasca pe spanioli in fatza televizorului..cu o bere irlandeza in fatza ! ;)

Oricum...mult succes Spania..catre finala !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde RAZVAN2002 » Joi Iun 20, 2002 5:03 pm

hm..eu unu' sunt uimit de decllaratiile italienilor...n-am vazut niciunde atata nesimtire...........
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Iun 20, 2002 6:16 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
o echipa ce a eliminat miseleste Irlanda ! Sa recunoastem ca irlandezii au jucat mult mai bine si mult mai frumos in meciul contra Spaniei. Doar nesansa a facut ca Robbie Keane si ai lui sa fie acum la Dublin..si sa ii urmareasca pe spanioli in fatza televizorului..cu o bere irlandeza in fatza ! ;)


Hm, ce sa zic... dupa mine irlandezii au pierdut pe mana lor, au jucat prea crispat. Si asta reiese foarte clar din penaltyurile pe care le-au executat (1 din 2 ratate in timpul meciului si 3 din 5 la sfarsit). Cat despre Spania in finala... ti-am zis parerea mea.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Brazilia vs. Anglia

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 21, 2002 10:26 am

Un meci destul de sters in afara celor doua goluri braziliene...care au fost de mare spectacol.
Foarte bun acest Ronaldinho..care a fost eliminat pe nedrept. Nu-i nimic..se odihneste si el in semifinale....si va avea un randament si mai bun in finala.
Foarte slabi englezii. Ma asteptam la mult mai mult din partea lor ! Unde este jocul lor de alta data???
Brazilia..trece mai mult decat meritat....in semifinale.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ptz » Vin Iun 21, 2002 12:56 pm

Brazilia e superechipa...i luv Rivaldo&Ronaldo...LA MAI MAREEEE!!!!
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 21, 2002 3:22 pm

Asadar avem pana acum 2 semifinaliste de traditzie : Brazilia si Germania.
Sper ca lor sa li se adauge maine Spania si Turcia.

Si astfel eu o sa am meci direct cu Bobo...ca tot pariase el cu mine..ca Germania va ajunge mai sus decat Spania.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Vin Iun 21, 2002 3:35 pm

Bagami-as picioarele, marti nu pot vedea meciul Gemaniei cu Sud Coreea ca am examen chiar cand e meciul;P
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 21, 2002 3:39 pm

Nici eu nu o sa pot vedea Germania-Coreea de Sud...pentru ca nu va exista acest meci.
In schimb am sa urmaresc Germania-Spania !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Iun 21, 2002 3:53 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
.
In schimb am sa urmaresc Germania-Spania !


prezent !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Iun 21, 2002 6:47 pm

Brazil RULZ!!!!Hihihi...imi pare rau de americani,nemtzii aia au avut bulan k de obicei...asa echipa care sa castige numa cu 1-0 mai rar...park sunt Fc National:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Vin Iun 21, 2002 9:40 pm

Initial trimis de B-O-B-O
Bagami-as picioarele, marti nu pot vedea meciul Gemaniei cu Sud Coreea ca am examen chiar cand e meciul;P


Mosule tu mergi anul asta la mare sau la munte? ca poate ne intalnim si eu iti pun PARIU pe o lada de bere ca trece Coreea mai departe :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Sferturi de finala

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 22, 2002 1:30 am

Am vazut Anglia - Brazilia. Am vazut Germania - SUA. Am doua intrebari care ma macina:
1) Cum a ajusn Anglia pana in sferturi?
2) In halul in care joaca, nemtii au vreo sansa sa invinga Brazilia (evident, daca vor terce de semifinale)? M-andoi.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 22, 2002 4:31 am

Anglia a ajuns in sferturi pentru ca au batut Argentina. Le-au dat un gol..si pormo s-au aparat,altceva nu au mai facut. Nu mai e Anglia de alta data. Pai Anglia de alta data..si cand conducea cu 2-0..tot ataca. De,mana lui Erickson.

Nu ajunge Germania in finala,bai Petrican ! Te credeam om serios ! :D Cum o sa ajunga Germania in finala. La cat de bine "joaca" Germania nu merita nici sa treaca de grupe.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 5:08 am

Vad mosule ca tot ocolesti prpounerea de pariu a mea pana e prea tarziu :D
O sa vezi tu:
Finala MaRE: Senegal-Coreea
Finala Mica: Germania-Brazilia
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 11:10 am

MOSULE LADA DE BERE :D:D:D

COREEA,COREEA,COREEA OLE OLE OLE !!!!:o :o :o
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Iun 22, 2002 11:17 am

Azi e o zi trista pentru fotbal! E o zi in care mor legende! De astazi inainte lumea s-a facut cu inca un anti-coreean! Burn mother-fuckers!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron