Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

Cargo

Mesajde gaga » Lun Sep 17, 2001 8:32 am

Acest subiect este dedicat fanilor formatiei Cargo, sunt binevenite orice pareri, critici sau laude la adresa trupei (piese, membri, site-uri, versuri, concerte)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Lun Sep 17, 2001 12:41 pm

dupa IRIS sunt cei mai buni fac rock adevarat si sper sa nu se strice de cap ,stii tu dana am mai vb noi despre asta
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Alinuto

Mesajde gaga » Lun Sep 17, 2001 2:41 pm

Da, ai dreptate, am mai pus-o pe tapet. Atata timp cat va fi atmosfera aia bestiala la concerte le iert orice. Iar vocea lui Kempes ma unge pe suflet.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

bunnnn

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 3:17 pm

eu zic ca ai nostri cargo putem sa ii aruncam in lista cu oameni mari ai rockului, alaturi de hendrix, phoenix si iris

vreu mai multi ca ei
Vizitator
 

Cargo sunt cei mai tari!!!

Mesajde Hack » Lun Sep 17, 2001 10:49 pm

Nu vreau sa supar pe nimeni.......dar Cargo canta mult mai beton decat iris!! Iar kempes are o voce superrr
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Hack !

Mesajde gaga » Mar Sep 18, 2001 6:58 am

Nici eu nu vreau sa te supar... Ba da, vreau. LOL
Parerea mea e ca este gresit sa se faca mereu comparatii intre trupe. Canta Rock, sunt de-ai nostri. Ideea e sa ai o opinie (in my oppinion) despre cum canta, de ce si pentru cine. Comparatiile nu-si au rostul nici macar intre doua albume. Trupele evolueaza si involueaza, e normal. Eu ma gandeam mai mult la pareri de genul:
"E super piesa Femeia ca are versuri beton" sau "E cam slagar mama pentru genul lui Cargo" si pe de-astea sa ne certam.
Ca daca e cu comparatii intre trupe intotdeauna vei lovi pe cineva.

p.s. DEATHANGEL, nu-i lua gatul cu coasa ca-i de-al nostru ;)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Mar Sep 18, 2001 8:06 am

nici eu nu vreau sa supar pe nimeni daR IRIS E UNICA MEA IUBIRE CHIAR SI ULTIMA SCUZA-TI MESAJUL DAR E DE LA SCOALA SI RISC O AMENDA DE 10 $
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

ll

Mesajde Hack » Mar Sep 18, 2001 10:54 pm

e parerea mea :)
shi nu vreau sa supar pe nimeni :)
asthia imi plac...mie.......mai mult decat Iris.....gusturile NU se discuta :)
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Re: ll

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 8:44 am

Initial trimis de Hack
e parerea mea :)
gusturile NU se discuta :)


Ba se discuta, aici pe forum.

Si eu ascult mai mult Cargo decat Iris in ultima vreme. Dar nu facem comparatie dragutza din respect.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

CARGO vs.IRIS

Mesajde DEATHANGEL » Mie Sep 19, 2001 9:11 am

Initial trimis de DANA


Ba se discuta, aici pe forum.

Si eu ascult mai mult Cargo decat Iris in ultima vreme. Dar nu facem comparatie dragutza din respect.


Exact ce spune DANA: nu putem sa comparam formatii, ca doar nu cumparam 2 kile de mere. E ca si cum 2 parinti ce vor sa adopte 1 copil de 5 kg., si nu gasesc la orfelinat decat 3 copii: 1-2 kg., altul de 1 kg.1/2, celalalt de 1 1/2kg. Va mai punem unul ca sa vin asa fix un kil?! Formatii precum IRIS CARGO nu se compara; se asculta, se simt. Oricum Cargo inca nu a atins culmea IRISului!.
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: CARGO vs.IRIS

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 9:50 am

Initial trimis de DEATHANGEL


Exact ce spune DANA: nu putem sa comparam formatii, ca doar nu cumparam 2 kile de mere. E ca si cum 2 parinti ce vor sa adopte 1 copil de 5 kg., si nu gasesc la orfelinat decat 3 copii: 1-2 kg., altul de 1 kg.1/2, celalalt de 1 1/2kg. Va mai punem unul ca sa vin asa fix un kil?! Formatii precum IRIS CARGO nu se compara; se asculta, se simt. Oricum Cargo inca nu a atins culmea IRISului!.


Tocmai ai facut o comparatie. Pareri Cosmin, pareri! Da-ne pareri!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: CARGO vs.IRIS

Mesajde DEATHANGEL » Mie Sep 19, 2001 10:01 am

Initial trimis de DANA


Tocmai ai facut o comparatie. Pareri Cosmin, pareri! Da-ne pareri!


CERBERULE, TAIE-MI CAPUL, TE ROG...AM FACUT LA PRESIUNEA UNORA... dimineata asta are ochii stinsi ../
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: CARGO vs.IRIS

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 10:07 am

Initial trimis de DEATHANGEL


CERBERULE, TAIE-MI CAPUL, TE ROG...AM FACUT LA PRESIUNEA UNORA... dimineata asta are ochii stinsi ../



"Cu ochiul drept privesc nauc spre Ursa Mare"
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Confesiune

Mesajde alina » Vin Sep 21, 2001 2:48 pm

eu n-am fost niciodata la un concert cargo nu le prea prin provincie ei au spus-o la un interviu spe sa vina totusi in cluj cat de curand ca eu prin bukale nu voi da numai prin vara
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Dum Sep 23, 2001 11:21 am

a fost careva la concert la festivalul berii? si daca da cum vi s-a parut?
Vizitator
 

Festivalul Berii

Mesajde gaga » Lun Sep 24, 2001 7:19 am

Din respect pentru mine si pentru ca nu am vrut sa am (iar) pareri agresivo-ucigase despre Cargo, mi-am luat traista si m-am dus la munte. Asta dupa ce am vazut programul: Iedera, Cargo si... Animal X??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shame... Nu am cuvinte....
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Lun Sep 24, 2001 9:44 am

n-am crezut ca vei pleca din viata mea
joaking
tu ca tu da ce sa zic de mine am fost la un chef de manelisti am crezut ca mor nici votka nu si-a facut efectul dorit
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Sep 24, 2001 9:53 am

Initial trimis de alina
n-am crezut ca vei pleca din viata mea
joaking
tu ca tu da ce sa zic de mine am fost la un chef de manelisti am crezut ca mor nici votka nu si-a facut efectul dorit


Stai linistita ca si la munte au pus manele, nu scapi nicaieri, da le-am dat si eu niste Dio si Maiden si Megadeth si Ra, uite-asa!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Lun Sep 24, 2001 1:40 pm

chiar ca nasol la munte merge cel mai bine rocku'
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Sep 24, 2001 1:59 pm

Initial trimis de alina
chiar ca nasol la munte merge cel mai bine rocku'


Depinde cui ii merge mai bine... Ca nu m-am dus cu rockeri (era doar unul ratacit) si chiar daca mi-am linistit creierasii cu un "Promises" tot am avut de inghitit destule. Noroc ca si-au dat seama abia sambata noaptea ca au casete la ei. Bah, curat ghinion, dar altfel a fost bine. Decat sandwich de Cargo cu Animal XYZ.... Mai mare rusinea.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

trista

Mesajde Vizitator » Lun Sep 24, 2001 7:15 pm

neoficial, mama lui adrian barar a decedat, de aceea trupa s-a intors acasa imediat dupa festivalul berii si nu ca sa inregistreze pentru album, asa cum scrie pe situl ala imbecil

neoficial, of course
Vizitator
 

E nasoala

Mesajde gaga » Mar Sep 25, 2001 7:02 am

Neoficial, e de rau, dar sincer era mai buna varianta de pe site-ul ala imbecil - cu noul album. (care site?)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

re: asta e tot?

Mesajde dyane » Vin Sep 28, 2001 10:23 pm

atat aveti de spus despre Cargo? Ma asteptam ca topicul asta sa aiba mult mai multe raspunsuri..La festival a iesit rau, de acord, dar la alte concerte atmosfera a fost extraordinara. Mai povestiti despre astea. Si ce credeti ca o sa mai scoata acum? Sau cu ce credeti ca ar trebui sa iasa?
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Dyane

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 7:18 am

Initial trimis de dyane
atat aveti de spus despre Cargo? Ma asteptam ca topicul asta sa aiba mult mai multe raspunsuri..


Despre Cargo sunt multe de spus, dar pe felia asta de forum sunt mai multi fani IRIS. Pe urma, sigur ca asteptam un nou album, iar despre atmosfera de la concerte ar fi multe de spus (de bine), numai ca in ultima vreme nu am mai fost la nici unul adevarat (am si ratat doua din motive obiective). Asa ca ramane deschis subiectul pt. viitorul, sper, apropiat.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Nea Nelu!

Mesajde DEATHANGEL » Lun Oct 01, 2001 11:45 am

Despre Cargo sunt multe de spus, dar pe felia asta de forum sunt mai multi fani IRIS. Pe urma, sigur ca asteptam un nou album, iar despre atmosfera de la concerte ar fi multe de spus (de bine), numai ca in ultima vreme nu am mai fost la nici unul adevarat (am si ratat doua din motive obiective). Asa ca ramane deschis subiectul pt. viitorul, sper, apropiat. [/B][/QUOTE]
Chiar daca sunt fan IRIS, nu pot sa nu zic ca urmatorul album CARGO stiu ca va fi ceva politic (contra PDSR-ului sau ceva pe colo)! In tot cazul astept orice album CARGO, fiindca ei sunt the best DUPA IRIS!
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Lun Oct 01, 2001 1:59 pm

de acord cu angel dupa iris e cargo
no ofense pentru fani cargo
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 2:38 pm

Hehehehe, de cate ori vad posturile alinei si ale lui angel parca vad strigatul si ecoul. Sunteti tari. Si nu o luati ca pe ceva rau, era o remarca de bine.

Comparatia Iris-Cargo nu-si are rostul din nici un punct de vedere, cred ca sunteti de acord. Ambele trupe sunt o referinta, fiecare in felul ei. Iris e Iris si Cargo e Cargo. Sunt doua entitati. Oricum eu iubesc ambele trupe.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

best thoughts about CARGO

Mesajde DarK SamuraY » Vin Oct 05, 2001 5:59 am

nu am timp sa scriu mai mult vreau sa shtiu daca mai fac vreun turneu prin tzara shi cand ajung in Craiova :D
Ride the 420 highway
DarK SamuraY
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Vin Sep 28, 2001 5:44 am
Localitate: Craiova (Sibiu)

Re: best thoughts about CARGO

Mesajde gaga » Vin Oct 05, 2001 7:43 am

Initial trimis de DarK SamuraY
nu am timp sa scriu mai mult vreau sa shtiu daca mai fac vreun turneu prin tzara shi cand ajung in Craiova :D


Dark Samuray, daca se afla ceva o sa se anunte pe topicul de concerte. p.s. si Curly e tot in Craiova poate va intalniti.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

topuri si mailuri

Mesajde dyane » Vin Oct 05, 2001 11:11 pm

Daca tot dati mesaje la Activ, trimiteti si mailuri la televiziuni:
La ClubABC adresa e raresdragomir2001@yahoo.com, Cargo e pe primul loc cu Mama, emisiunea se da sambata la 17 si in reluare la miezul noptii.
La MCM, pe primul loc e Cargo cu Baga-ti mintile in cap, stiu doar ca emisiunea e in reluare marti dimineata. Adresa e ro01top@mcmromania.ro
La Vot, atomic, sunt abia pe locul 25, mai e nevoie de ceva voturi ca sa intre in top, si se voteaza direct din pagina atomicului, sau cu mail la vot@atomic.ro.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator