Marea finala : Germania vs. Brazilia

drumul catre Germania 2006

Cine se va impune in finala Campionatului Mondial ?

Germania
3
33%
Brazilia
6
67%
 
Voturi totale : 9

Mesajde J.A.Tiranu » Dum Iun 30, 2002 2:58 pm

Super Rrrronaldooo!!!
Yeeeeeeee
Sunt tari brazilienii astia.(pacat de prostiile care le debiteaza Ionel Stoica si invitatii sai).
N-au jucat rau germanii, dar Kahn asta, le-a facut-o....
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde baixinho© » Dum Iun 30, 2002 9:25 pm

Daca imi permiteti. S-a vazut de la cinci poste ca brazilienii nu si-au pus mintea cu germanii. Acum poate sunt si eu putin subiectiv, dar din ce imi aduc aminte europeni au tras primul sut pe poarta abia in repriza a doua. Pentru ca in prima nu au avut cum. Au "desenat" frumos, au avur posesia mingei, dar din ce stiu eu, fotbalul se joaca pe goluri. Pana una-alta, Brazilia a marcat de doua ori. Germania a incercat, dar nu reusit. De acord, Ronaldo a incsris primul gol pentru ca a scpat Kahn mingea din brate. Dar, sa ma scuzati, fotbalul greseala asteapta. Sau nu am dreptate? Pacat ca se retrage Rivaldo. Cred ca putea sa mai joace si in Germania! Dar cred ca s-a gandit ca peste patru ani nu o sa mai castige titlul si a preferat sa se retrag in glorie.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 30, 2002 10:28 pm

Cu aceasta finala am mai pus punct la un Campionat Mondial.
A fost a patra finala pe care am urmarit-o LIVE.
Italia '90 : Germania- Argentina 1-0
USA '94 : Brazilia-Italia 0-0
Franta '98 : Franta - Brazilia 3-0
Coreea/Japonia 2002 : Brazilia-Germania 2-0

Mare performantza pentru Brazilieni. 3 finale consecutive si 2 titluri mondiale a interval de 8 ani. Pentacampioni. De departe cea mai buna selectionata a tuturor timpurilor.

Ce parere avetzi de Marcos ? Eu zic ca e mare portar ! A salvat cateva mingii si in finala si pe parcursul turneului.

Mi-a placut foarte mult momentul decernarii trofeului. Cum s-a suit Cafu pe masutza aia. Si cat de bucuros era. Ce mare performantza si pentru el ! 3 finale de campionat mondial jucate consecutiv. Performantza unica.

Ca o concluzie..va spun ca am fost deosebit de bucuros pentru brazilieni. AM sarit din fotoliu la golurile lor..ca si cum ar fi inscris Romania.

Bravo BRAZILIA pentacampione !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Iul 01, 2002 6:08 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Incredibil,bai Mig ! Asta e dreptate ?? Sa bata Germania ....care a ajuns din noroc in finala ? Germania care a batut la limita in fiecare meci din fazele eliminatorii ?
Daca castiga Germania inseamna ca zeii fotbalului nu exista !


bine ,mah cum zici tu....da nu te baga daca nu shtii despre ce e vorba....eu am tinut cu Germania pentru ca a intervenit ceva care m-a obligat sa tin cu Germania.Nu conteaza acum k au pierdut ....desi infrangerea asta e cea mai amara din viatza mea.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Iul 01, 2002 8:34 pm

Ca sa nu repet ce s-a mai scris nu mai adaug decat o mica comparatzie intre Euro 2000 shi WC 2002:
in belgia shi olanda Italia nu a jucat nimic 5 meciuri shi a cashtigat, in al 6-lea a jucat fotbal shi a pierdut
in coreea shi japonia germania a cashtigat cu chiu cu vai 6 meciuri iar in al 7-lea cand a aratat o dorintza de joc extrem de ciudata pt ei, au pierdut....paradoxal, nu?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 01, 2002 11:59 pm

Paradoxal..si nu chiar. Pentru ca in finala au intalnit Brazilia. Cu Brazilia nu are importantza daca joci bine. Tre' sa joci mult,mult mai bine. Brazilia e Brazilia. E unica.
Oricum..buna remarca lui Decret ! Dar..sper ca recunoaste si el si toata lumea,inclusiv Bobo...ca Brazilia a castigat pe merit acest campionat mondial.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 02, 2002 9:59 pm

Voturile sunt total inutile la doua zile dupa finala. Eu merg pe "mana" Braziliei. (o:
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 02, 2002 10:00 pm

Ce ai ,mai petricane ? Sondajul s-a incheiat cu 10 minute inaintea finalei !!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 03, 2002 9:20 pm

Si ce? Daca eu acum vreau sa pariez? (o:
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Iul 03, 2002 9:27 pm

SA mai apar si eu putin pe aici...Imi pare rau dar acum sunt in romania si am mult mai putin timp la dispozitie pt fanclub, si nici nu am internet...adiak am dial-up care e de 75 de ori mai incet ca al meu de acasa (asta rezulta din teste facute). Deci o sa postez mai rar si mai putin vreo 2 luni de zile, adika pana pe la sfarsitul lui august.

Deci despre finala ce sa zic...dupa prima repriza chiar credeam ca o sa castige Germania. Pacat ca Kahn a gresit in cel mai important meci al sau, dar ce sa faci asta e.
Sper ca in 2006 sa ia campionatul mondial ca doar is la ei acasa.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron