De ce va plac parazitii

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

De ce va plac parazitii

Mesajde cutuma© » Dum Iul 07, 2002 4:22 pm

Intai de toate multzumiri lui sopra pt k a ascultat rugile noastre shi a facut shi acest forum...
M-am gandit sa sparg eu gheatza shi sa fac primul thread pe care l-am intitulat "De ce va plac parazitii?" (alta idee mai buna n-am avut).
Shi dak tot am pus intrebarea asta, voi raspunde shi eu la ea...
-pentru ca iau viatza in gluma, pt k parodiaza aproape orice, pentru ca au ramas aceeashi oameni de treaba de-alungul anilor nelasand succesul sa li se urce la cap, pentru ca videoclipurile lor sunt printre cele mai bine realizate din romania shi pentru ca ne aduc un suras pe fatza chiar shi in zilele mai negre in care acest zambet inseamna f. mult.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Re: De ce va plac parazitii

Mesajde Rosu Oana » Dum Iul 07, 2002 7:08 pm

Bravo, decret! Nici eu nu puteam s-o zic mai bine.Sunt
complet de acord cu tine!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 08, 2002 8:51 am

Eu prima oara am ascultat Mafia..si nu imi placeau pentru ca erau foarte exageratzi. Vorbeau numai despre crime,impuscaturi si alte asemenea chestii.
De'abia mai tarziu am luat contact cu Parazitzii. Cred ca prin '96. Si mi-au placut tare mult. Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost aia cu "pulpa de patroana face show megashow" :D
Imi place stilul lor si felul de a canta. Parca canta asa la misto,la kterinca.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Iul 08, 2002 10:59 am

Io am ascultat prima oara In jur, numa melodia. Nu mi-a placut. Si normal, era un pustism. Dupa aia am ascultat albumu 'Suta', de unde mi-a placut 'A vorbi e usor', desi era anti-RANS, si bagabonti, la nemti si alte citeva da nu imi mai amintesc titluri. Dupa care au cam luat o pauza. Erau singurii din afara RANS pe care ii agreeam cit de cit.

A venit Nici o problema. Schimbare de stil. Mi-au placut: idei, subiecte, abordare si muzica. Deci tot. Iarta-ma la fel. Categoria grea nu l-am mai cumparat, ca deja mi se pare ca o tin pe aceeasi idee. Deja astept o schimbare.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde ckride » Lun Iul 08, 2002 6:22 pm

imi place stilul lor de viata... liberi profesionisti. In muzica, sunt seriosi, si pot spune ca tenie (cheloo) e printre cei mai buni ingineri de sunet din domeniu. Totusi... ar trebui s-o lase mai moale cu cocaina... si ombladon cu vinu' :)
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Mar Iul 09, 2002 8:49 pm

Initial trimis de Rolf
Nu mi-a placut. Si normal, era un pustism. Dupa aia am ascultat albumu 'Suta', de unde mi-a placut 'A vorbi e usor', desi era anti-RANS, si bagabonti, la nemti si alte citeva da nu imi mai amintesc titluri. Dupa care au cam luat o pauza. Erau singurii din afara RANS pe care ii agreeam cit de cit.


Mai tzii minte raspunsul lui Brugner (sh-asha ofticat dupa faza cu Pace Cartierului) la melodia asta? era pe rime de bine, ceva de genu:
"rans impacheteaza dar se-agatza sa va-ncurce/In Divizia B Bip shi Tenie se vor duce"

Iar neamtzule, mie mi-a zis cineva mai demult k tenie ar fi fost chiar diagnosticat cu ciroza de trecuse pe sucuri naturale...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Mie Iul 10, 2002 9:58 am

Pai da, ca Tenie zice 'RAN-S impacheteaza sa dispara dar se-agata, se-agata/am mai zis o data cind erau de fata/a vorbi etc....', iar raspunsu lu Brugner e chiar ala, cuvint cu cuvint.

Acu RAN-S nu mai exista in schimb Parazitii sunt mai pe felie ca oricind.

O data i-am vazut pe plaja pe paraziti, cu inca niste pretenari si femei dupa ei. Asta apropo de ce zice neamtzu, ca ii place stilu lor de viata. Burtosii nu erau figuranti deloc.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde edd_alx » Dum Iul 14, 2002 11:35 pm

de ce imi plac?Cred ca oricui ii place daca asculta de cateva ori.Imi place stilul lor...Nu iau nimic in serios .Imi plac versurile...rad aproape la fiecare melodie.Imi place shi numele trupei...n-au ales "un nume anume cum fac totzi m*****".
SUNT DE COMA(alcoolica)
edd_alx
 

mda

Mesajde n3aGabitz » Mie Iul 17, 2002 12:42 pm

Initial trimis de Rolf
.....Categoria grea nu l-am mai cumparat, ca deja mi se pare ca o tin pe aceeasi idee


deci eu unul nu inteleg fazele astea! Adica cum pe aceasi idee? Nu te supara pe mine omule da...deci astea deja sunt "bashini"! Adica ce skimbare de stil vrei tu? Deci, nu esti numai tu asa sunt multi prea multi...care au prea multe asteptari d'astea! Ia sa incercati voi sa faceti ceva muzical, si sa va skimbati si stilul anual ca sa impacati toti fani....e aiurea rau modul asta de gandire, da ma rog fiecare avem drepturi...! Nu mi-o lua in nume de rau te rog!

De ce ascult Parazitii? Ca asa mi sa sculat mie sa ascult parazitii, astept sa ramana pe acelasi stil ca de aia ascult parazitii! daca vreau alt stil pot f frumos sa ascult alta trupa! Dar am ales PARAZITII pentru stilul LOR!!! cam atat! astept albumu nou!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 6:04 pm

Is'n that cute...but it's WRONG...

N-ai dreptate original, parazitzii shi-au schimbat stilul la fiecare album (sau cel putzin cheloo) deci e normal sa dezamageasca atunci cand scot doua albume consecutive destul de asemanatoare...Sper sa realizeze k asta i-a ridicat deasupra multor alte trupe romaneshti, aceasta constanta noutatea a lor, de fiecare data reushind sa surprinda cu ceva...cine shtie cum o suna urmatorul lor album?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

mda

Mesajde n3aGabitz » Joi Iul 18, 2002 7:39 pm

ai inteles absolut un mare 0 din ca am zis! Adica caterinca sociala si "pula-n pizda" nu a ramas la fel! Normal ca si-au skimbat stilul dar cine asculta parazitii stie ca de la Suta incoace au acelasi stil. Asemanatoare ??? Care ??? Categoria Grea cu Iarta-ma??? Da ce pula mea vroiai sa faca pe Cateboria G? Sunteti chiar culmea ma...in fine! Asa e cu omu in ziua de azi, e ca o tirfa ii dai ii dai da tot nu e multumit...pacat! Ar trebuii sa dispara Parazitii sa vezi atunci cum o sa plangeti toti!

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 8:24 pm

Iar tu eshti incredibil! Am zis eu k nu imi plac parazitii sau ca vreau sa dispara?
Shi exact la Iarta-ma shi la Categoria grea ma refeream, negativele sunt al naibii de asemanatoare...dar nu asta e imp. Important e k asha cum am mai zis ne-au obishnuit cu schimbari de stil shi nu numai k mesaje ci shi k tehnica, aceste schimbari mentzinand o traictorie ascendenta...De aceea m-a deranjat intr-o oarecare masura asemanarea celor doua albume, pt k nu era un progres, era o statzionare la un nivel, ce-i drept ridicat in comparatzie cu restul.
Original, ne contrazicem iar k la faza cu Eminem, fiecare are o opinie, io itzi respect opinia ta chiar dak n-o impartasesc...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Joi Iul 18, 2002 10:32 pm

decret... sa vezi dupa lansarea "electroshoc-ului" ce-o sa iasa... da chiar cand iese asta ?
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 10:40 pm

Prin toamna da' nu pricep ce legatura are cu subiectu' asta...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Joi Iul 18, 2002 10:55 pm

nici io PLEASE EXCUSE ME pt offline fucking in the forum. Da e o legatura... cheloo se va supara asa de tare, si ne vor da mai multe motive sa ne placa parazitii :)
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 10:58 pm

Mai, io n-am ascultat decat o singura melodie de pe Electroshoc...dar din ce zici tu intzeleg k tu ai ascultat una in kre exista un atac la adresa parazitilor...asta vroiai sa zici?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Parazitzii

Mesajde A!exutzul© » Mar Iul 23, 2002 4:16 am

sunt tari man, au ramas aceiashi oameni cu durere in p**í£, care zic vorbele din adnacul inimii, totul la sentiment.
au niste versuri super, si negative realizate bine. baietzii stiu, sau avand in vedere ca e sub 50... baietzii stie...
si in plus oamenii vorbesc corect, nu ca baietzii de la un bine cunoscut grup romanesc, care spun 'prea multzi baietzi e in inchisori'.. vatzi prins nu ?

cine sar gandi la versurile "sar cuvintele ca.... " sau "fuge glontzu` din pistol ca ma-ta din alimentara" ? adevaru e ca au cap, dom`ne... nu ca aia de la bug mafia... pentru totzi cei care.... ma oftica... am o vorba... sugi p**a... de cacat aia dom`ne. nu injura ca parazitzii din cel mai adanc coltzishor al inimii :)

la reauzire !
Avatar utilizator
A!exutzul©
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 19, 2002 11:00 pm

de cemi plac Parazitii?

Mesajde Luci » Mar Iul 23, 2002 11:18 am

Pentru ca sun foarte buni copozitori de rime cum ar fi:

Primii si primii au aparu prosti
Cu urmatorul transport au aterizat hotii
Cum femeile erau deja doamne
Sa parasutat din cer un pluton de panarame
Luci
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Noi 07, 2001 1:46 pm

hmmmmmmmm

Mesajde LEXIC » Vin Iul 26, 2002 9:14 am

-daca ati sti voi cum suna noul album al parazitiilor ati muri , e super tare am avut norocul sa ascult cateva piese de pe el si pe mine unu ma spart , atentie si la colaborarile de pe acest album ;-))) , deci pe la finalul lui septembrie vine "extemporalul" sa nu copiati !!! ;-))))
Avatar utilizator
LEXIC
Junior Member
 
Mesaje: 114
Membru din: Joi Ian 31, 2002 12:00 am

Mesajde Ali_E » Lun Aug 19, 2002 10:58 pm

Pai auzi intrebare?De ce iti plac Parazitii?Cum draq sa nu-ti placa daca ai intre 13 shi 29 de ani.Sunt tari,le zic bine,alea,alea...Dau rime bune din ei si sunt pe treaba lor.Sunt tari!



RESPECT!
Incolo...ce mai ziceti ?
Ali_E
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Aug 19, 2002 10:32 pm
Localitate: prin zona

Mesajde Piguz » Joi Aug 22, 2002 12:47 am

Pai imi plac Parazitii .. c-am spus ca bem, bem, bem, bem, pentru ca.... :) De ce nu?
Si nici macar n-am vorbit serios ... Restecp!!
Piguz
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:20 am
Localitate: Nu jtu inca ... oare?!?

Re: De ce va plac parazitii

Mesajde mahoarca » Mie Aug 28, 2002 9:24 pm

ba fratilor.....
ce sa zic....
in comparatie cu mafia....parazitii e o trupa super tare.....
in primul rand cei de la mafia de cand s-au lansat shi pana acum canta numai pe un subiect.....(bani,femei,cartier,droguri,)altceva nu le-a mai trecut mai prin cap?
shi parazitii au shi o rima in muzica lor....pe cand aia de la mafia....
cam atat am de zis
mahoarca
 

Re: Re: De ce va plac parazitii

Mesajde ckride » Joi Aug 29, 2002 1:52 am

Initial trimis de mahoarca
ba fratilor.....
ce sa zic....
in comparatie cu mafia....parazitii e o trupa super tare.....
in primul rand cei de la mafia de cand s-au lansat shi pana acum canta numai pe un subiect.....(bani,femei,cartier,droguri,)altceva nu le-a mai trecut mai prin cap?
shi parazitii au shi o rima in muzica lor....pe cand aia de la mafia....
cam atat am de zis



cum zici tu
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde nila_p » Dum Sep 01, 2002 11:48 am

mi-au placut la premiile cacatului videoclipurilor romanesti:au fost singurii care au miscat pe acolo,si inca bine.baietii astia dpdv al prestatiei live sunt super.ca si vdv.
ce mai dadaeau zoo x din cap ........
nila_p
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Iul 12, 2002 3:59 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde sica » Dum Oct 06, 2002 3:11 pm

daca nu am intseles greshit, in toamna apare album nou parazitii??? ..daca vor exista shi ceva colaborari cum a zis LEXIC , va fi punctul....e ceea ce ma framanta mai mult, de ce nu intrau in colaborari.
sica
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 09, 2002 12:35 pm
Localitate: Rep. Moldova

Mesajde Za_edd » Dum Oct 06, 2002 5:04 pm

Ba.....pot sa spun in gura mar:"Da ma,imi plac parazitii!!!".De ce?Nu stiu prea bine sa explic.Imi plac pur shi simplu.Imi place stilul lor d eviata,imi place ca sunt caterincari,imi place ca au imaginatie(shi dau din ei versuri nu gluma),imi place cam tot de la ei...Sunt TARI!
Vin dupa blocuri,
D-alea din beton
Shi iubesc tot ce voua
Vi se pare monoton...
Za_edd
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Oct 06, 2002 4:42 pm
Localitate: Reprezint zona Zoster...

Re: Re: De ce va plac parazitii

Mesajde wclan » Joi Oct 24, 2002 11:45 am

Initial trimis de mahoarca
ba fratilor.....
ce sa zic....
in comparatie cu mafia....parazitii e o trupa super tare.....
in primul rand cei de la mafia de cand s-au lansat shi pana acum canta numai pe un subiect.....(bani,femei,cartier,droguri,)altceva nu le-a mai trecut mai prin cap?
shi parazitii au shi o rima in muzica lor....pe cand aia de la mafia....
cam atat am de zis
da zimi tu despre ce ai vrea sa cante,depre papusi,masinute,as vrea sa ati explic acum da nu ma voi obosi ca oricum nu vei antelege
wclan
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Joi Feb 28, 2002 8:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Sydney » Vin Noi 01, 2002 1:00 am

De ce imi plac Paraziti?Cum sa nu iti placa?!?
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Oare ce ne-am face fara parazitii

Mesajde Insu_Porta_Bilu » Joi Dec 05, 2002 1:13 pm

Multzi "baietzi de baietzi" asculta mafia da parerea mea e ca parazitii sunt mult mai tari !!!

Parazitii spun adevarul fara frica !!
Cum ar fi sa vezi baietzi rashi in cap ca dau din cap pe Bambi ???
Parerea mea : Teribil de rau

Daca parazitii n-ar fi nimic n-ar fi ...



Va doresc tot ce-mi doritzi voi mie!!!
Numele... Parazitu ....Tu deschizi usa Io' dårîm zidu' !!!

I'm going in Hell !!! Who's coming whith me ??
Insu_Porta_Bilu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Dec 05, 2002 11:43 am
Localitate: Romania-Severin

:)))

Mesajde NEVERMORE » Vin Dec 13, 2002 5:49 pm

Initial trimis de nila_p
mi-au placut la premiile cacatului videoclipurilor romanesti:au fost singurii care au miscat pe acolo,si inca bine.baietii astia dpdv al prestatiei live sunt super.ca si vdv.
ce mai dadaeau zoo x din cap ........


Da! Da! Da! Am fost si eu acolo...si am observat cum faceau Animalele. Adevarul este ca nu ai cum sa nu te manifesti in asemenea momente. Parazitii stiu sa se impuna si pot sa se impuna. Poate nu stiti ca Animalele X la ei acasa asculta Parazitii:)))) Va spun eu ca le-am calcat pragul.Cat despre ce imi place mie la ei si la muzica lor..as putea scrie un intreg roman.Pur si simplu fac MUZICA. Sunt originali...Parerea mea e ca in Romania, in hip-hop nu se face mai mult decat au facut ei.
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Următorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori