Michael Schumacher

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 10:13 am

Dar despre Schumacher vs. Hill in 96 sau 97....ce ne potzi spune ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Michael Schumacher

Mesajde baixinho© » Joi Iun 20, 2002 8:34 pm

Numai de bine.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde lulutza » Sâm Iul 13, 2002 8:11 pm

sincer... imi place Michael Schumacher numai pt ca este cel mai bun si castiga mereu...
eu ma oftic cand tzin cu cineva si pierde, asa ca-mi aleg preferatzii in functie de sansele de castig. :D
lulutza
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Lun Iul 08, 2002 6:00 pm
Localitate: somewhere in the middle of nowhere.

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 13, 2002 9:38 pm

Aici m-ai dezamagit,draga lulutza ! Dar pun pe seama tineretzei tale....aceasta pasiune pentru Schumacher..care castiga mereu...si omoara spectacolul.

Schumacher este omul care a indepartat de Formula 1...un super fan...adica pe mine ! :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Dum Iul 14, 2002 7:58 pm

asta nu suport eu....sa nu tii cu cine ai vrea mai mult si sa devii fanul celui care castiga mereu...crezi ca eu nu ma oftic atunci vand abandoneaza preferatul meu?oricum stiu ca e abia la inceput si va ajunge sus.
Eu n-o sa-mi aleg niciodata preferatii in functie de sansele de castig!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 14, 2002 8:02 pm

Stii ce,Stormy Lady ? Preferatul meu din totdeauna a fost Jean Alesi. L-am urmarit cu atentzie cam de prin 1987 si pana anul trecut cand s-a retras. In totzi acesti 15-16 ani..a castigat o singura cursa ......dar a fost idolul meu in Formula 1. Ma incanta efectiv felul in care pilota.
Iar acum..pentru ca nu mai am un preferat anume.....m-am gandit sa mi-l aleg si eu pe Raikkonen. Hai sa vedem..ce o putea pustiul asta. Deci...acum suntem doi cu el ! ;)
Doar ca eu am sa-l urmaresc..din sezonul viitor..ca sezonul asta..nu prea mai isi are rostul...din pricina lui Schumacher.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Dum Iul 14, 2002 10:05 pm

Moshule, ideile astea preconcepute ne omoara.
Eu cand urmaresc o cursa, o fac cu placere, nu urasc pe nici unul dintre concurenti si mi se pare stupid sa ai atatea impotriva unui om al carui singur defect a fost sa castige. E bun, bravo lui, merita! ca doar nu a condus altul in locul lui si spre deosebire de alte domenii unde punblicul poate fi pacalit usor, spre ex. muzica, in formul unu nu se pune problema de trisare sau de alte modalitati de play-back. Michael Schumacher e un sofer bun, abil, tenace, cu un caracter impresionant mai ales prin faptul ca inainte de curse reuseste sa doarma o jumatate de ora care se bucura de un succes bine-meritat.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 14, 2002 10:32 pm

Tu ,Zgubie..daca urmaresti cursele fara sa urasti nici unul dintre concurentzi..nu esti fana adevarata...si te uitzi la Formula 1..exact cum ma uit eu la concursurile de dans sportiv de pe Eurosport.

Nu,nu..in Formula 1 ..nu se pune problema de trisare. E un sport f. corect si foarte fair play. Iar Schumacher este cel mai fair play pilot din toate timpurile.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Lun Iul 15, 2002 12:06 am

Ha! Ma scuzati domnule Minte Sclipitoare. Pasiunea pentru curse nu are treaba cu antipatia fata de unul sau mai multi jucatori. Te anunt ca de cel putin 4 ani nu numai ca vad toate cursele, dar si calificarile, chiar la doua televizoare din cand in cand asa ca nu spune tu cand si cat ma uit si la ce. De dansurile tale nu ma intereseaza, dar daca te plictisesti asa de tare, pot sa iti imprumut eu un set de "nu te supara, frate", poate inveti si tu ceva de acolo...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde tre » Lun Iul 15, 2002 3:35 am

eu sunt fan schummi si chiar imi place ca-i mai temperamental asa. nu prea mai ma uit insa la cursele de f1, mai palpitant e cm de raliuri pt care ma antrenez din greu (pe un tico :D ) sperand ca odata o sa concurez si eu alaturi de richard burns sau sir colin mcrae.. rar se-ntampla sa fie ceva spectaculos.

ma enerveaza ralf schumacher care, de la o vreme, se crede a big fuckin star.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 15, 2002 9:57 am

Zgubi..eu urmaresc de peste 15 ani cursele de Formula 1. Cand ma uitam eu la Formula 1 pe Bulgarski TV....tu aveai 3 ani. Asa ca nu mai imi da mie lectzii . Potzi sa te uitzi si pe 5 televizoare. Tot degeaba ca nu intelegi nimic.
Dar uita-te in continuare....la Schumacher si la marele circ....care chiar a devenit un circ. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Lun Iul 15, 2002 2:09 pm

Observ ca mandria nu are limite la tine, poti sa ai tu si 150 de ani sa fi vazut toate cursele pe viu, daca ai astfel de mentalitati, mai bine le pastrezi pentru tine. nu e nici fair-play, nici macar argumentat.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde tre » Lun Iul 15, 2002 11:37 pm

Initial trimis de Zgubilici
Observ ca mandria nu are limite la tine, poti sa ai tu si 150 de ani sa fi vazut toate cursele pe viu, daca ai astfel de mentalitati, mai bine le pastrezi pentru tine. nu e nici fair-play, nici macar argumentat.


te-a ghicit scumpete :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Iul 15, 2002 11:39 pm

oribilul mosh eu cand eram mic eram fan inrait ayrton senna. cand a murit pusesem doliu pe posteru' meu cu masina mclaren honda si-am jucat 'grand prix' (un joc de f1 care era pe-atunci) cu numele ayrton senna.... acum insa tin cu schummi, no offense ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 16, 2002 9:19 pm

Trebuie sa recunosc ca sunt fan Schumi. Dar cand ma gandesc ca duminica poate ucide titlul mondial mi se furnica pielea. N-are nici un sens sa ma juit la ultimele curse cand stiu cine este campionul mondial. Nu de alta, dar dupa aceea o sa-l ajute pe Rubinho si este clar ca brazilianul o sa castige curse la greu pana cand o sa-si ia avans pentru locul doi la general. Cat despre constructori - era clar inca dinaintea primei etape ca lupta se va da pentru locul 2 intre BMW si McLaren.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

postul 3400

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 16, 2002 11:11 pm

Deci..petrican este fan Schumi. Chiar aveam o parere buna despre baiatul asta. La petrican ma refer. Dar...acum s-a mai stricat parerea..pentru ca el este fan Schumi.
Pai om serios esti mai petricane ? Ai dat in boala copiilor sa tzi cu Schumacher ? .....tu care ai prins atatzia mari pilotzi in activitate ! :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 17, 2002 8:02 am

Moshule, am recunoscut mai demult ca sunt Fan Schumi. Asta pe de o parte. Pe de alta, mi-a placut mult mai mult de Mansell decat de german. Insa l-am prins prea putin pe englez. Nici Patrese nu pilota rau, si chiar daca era locotenentul lui Nigel, macar stiai ca nu etse umilit ca Rubens la Ferrari. Macar stiam ca italianul nu poate sa-l invinga pe Mansell, nu ca este in stare, dar nu este lasat. Tin minte faza de pomina cu Patrese si Berge (parca, nu mai tin minte), la un MP (memoria imi joaca feste). Berger voia sa intre la boxe, renuntase, dar la un moment dat a cotit brusc, iar Patrese s-a urcat peste el. Parca si vad cum masina italianului zbura in aer si se dadea peste cap, inapoi. Marele lui noroc a fost ca monopostul a cazut pe roti, altfel, vorbeam acum de el la timpul trecut.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iul 17, 2002 8:08 am

Storm Ladu, tu il simpatizezi pe Kimi (asa cum a spus Moshu) sau pe Juan (asa cum cred eu)? :)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Me TO

Mesajde Red_Mustang » Lun Iun 02, 2003 1:27 pm

Eu sunt fan Shumacher de cand a inceput sa piloteze la Benneton...A fost tare faza cand a castigat campionatul mondial la 1 pct de HILL!!!! :)
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Iun 11, 2003 2:12 am

O stire care nu poate decat sa ne bucure: Schumacher si-a prelungit contractul cu Ferrari pana in 2006 :yD
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde ferrari2fan » Lun Oct 13, 2003 7:42 am

Atentiune........aporpo de discutia voastra despre Schumacher "the best pilot of all times" acum va asigur eu ca asa este deaoarece a cam dat jos cam toate recordurile la categoria campionate victorii poleposition etc. Voiam sa va rog sa ma ajutati daca se poate si sunteti Ferrari fans ...sa intrati pe canalul fanilor Ferrari si Schumacher de pe Undernet Irc #Scuderia-Ferrari Va multumesc!!
Schumacher e cel mai bun pilot din istoria sportului si toti trebuie sa recunoasca asta!!! aspet fanii pe #Scuderia-Ferrari
ferrari2fan
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Oct 13, 2003 7:07 am
Localitate: romania unfortunatly

Mesajde memetshot » Lun Oct 13, 2003 10:04 am

ehe...marea discutie cu schumi cel mai bun...intr-adevar are toate recordurile. intr-adevar este foarte bun. chiar se poate spune ca este cel mai bun pilot dupa Senna. Hill a fost cu mult sub Schumi, spun asta chiar daca eu nu-l sufar pe german si in plus am fost fan hill. dar in anii cand schumi a castigat cu benetonul, cei de la williams aveau un motor superior (chair daca era tot renault).
toti spuneti ca evolutia ferarri se datoreaza in mare parte lui schumi. este adevarat. dar nu din cauza ca ar fii el un fel de extraterestru, ci prin faptul ca odata cu el au venit si banii. iarasi e adevarat ca el simte masina, lucru care l-a ajutat sa ajunga unde este acum
dar mai mare norocos nu am vazut in viata mea. nu se poate sa reziste de zeci de ori cu masina facuta zob, arsa, etc..si el tot in puncte sa intre. anul acesta a avut un noroc groaznic, avand in vedere ca a castigat doar la 2 puncte, puncte pe care kimi le-a pierdut in nenumarate randuri aiurea.
Pana una alta, tre sa recunosti si tu mosule (io m-am obisnuit cu ideea), are toate recordurile posibile si este in hall of fame-ul formulei 1. dar nu cred ca la anu o sa mai castige (asta daca participa).
deci: Forzza (nu schumi) Kimi!!!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dirklady » Lun Oct 13, 2003 8:20 pm

Sunt fan Scumacher! Dar sunt si fan a lui Rubins Barichelo.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde iuliohaus » Joi Ian 08, 2004 10:55 pm

eu sunt un mare fan ferrari si mai ales schumacher.
ai avut ocazia sa dai mana cu schumi pana acuma?

eu am avut sansa asta la Schumi's Fan Tag, Nurburgring, Germania, 2003.
plus ca am luat si un autograf pe o sapca.
au fost clipe foarte frumoase si emotionante pentru mine, pe care sigur nu le voi uita niciodata.
pentru poze cu schumi si cu masini ferrari, de la nurburgring, dati-mi un mail.
iulio
iuliohaus
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 08, 2004 10:20 pm
Localitate: Sibiu

Re: Re: despre F1 !

Mesajde schumytza » Vin Ian 09, 2004 5:57 pm

voi nu stiti nimic despre schumi,asa ca nu aveti dreptul sa-l vorbiti de rau
schumytza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 09, 2004 5:51 pm

Mesajde schumytza » Mie Apr 28, 2004 3:49 pm

auziti mai asria care il vorbiti de rau pe schumy.....mai scutiti-ma....voi nici macar nu aveti dreptul sa-l vorbiti de rau ptr. ca in primul rand nu-l cunoasteti si in a-l doilea rand nu va comparati cu el.....dc a-ti reflecta mai bine a-ti vedea ce pilot de inegalabil este....si tampenia cu puterea motorului.....spune-tii asta si lui barrichello care nu face aproape nimic ptr echipa.....
schumytza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 09, 2004 5:51 pm

Mesajde schumytza » Mie Apr 28, 2004 3:51 pm

auzi....tu esti sau nu esti un fan schumy....da mai hotaraste-te odata...
schumytza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 09, 2004 5:51 pm

Mesajde andrey/shummy » Vin Mai 28, 2004 3:00 pm

Oribilul Mosh scrie:Zgubi..eu urmaresc de peste 15 ani cursele de Formula 1. Cand ma uitam eu la Formula 1 pe Bulgarski TV....tu aveai 3 ani. Asa ca nu mai imi da mie lectzii . Potzi sa te uitzi si pe 5 televizoare. Tot degeaba ca nu intelegi nimic.
Dar uita-te in continuare....la Schumacher si la marele circ....care chiar a devenit un circ. :p



si eu urmaresc cursele de Formula 1 de 12 ani. si sustin ca Shumi este cel mai bun pilot din ultimii 10 ani. si cit timp va evolua_ nimeni nu va reusi sa-l invinga... )nu din cauza motorulu, ci pentru_ ca sunt cu mult mai slabi)
andrey/shummy
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mai 28, 2004 2:26 pm
Localitate: Chishinau

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 29, 2004 8:14 am

andrey/shummy scrie:nu din cauza motorulu, ci pentru_ ca sunt cu mult mai slabi)

corect, io unu sunt convins chiar , ca pe un minardi-cosworth ar castiga cursa de cursa.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde andrey/shummy » Sâm Mai 29, 2004 9:00 am

eyewitness scrie:corect, io unu sunt convins chiar , ca pe un minardi-cosworth ar castiga cursa de cursa.




Corect!!!!!
Si chiar daca in spatele acestui Minardi ar remorca un avion Shumi oricum ar fi primul la finish!

FORZA SHUMI!!!! :-)))
andrey/shummy
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mai 28, 2004 2:26 pm
Localitate: Chishinau

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator