Ce rost au barbatii in lumea asta ???

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Ce rost au barbatii in lumea asta ???

Mesajde 1FREAKBABY » Lun Aug 05, 2002 2:18 am

Hi
Ma inteb toata ziua, de dimineata pana seara "ce rol au barbatii " de fabt??
Dimineata trebuie sa te duci sa ii scoli din pat la ora 8, dar doar dupa ora 10 sunt treziti ,
dupa masa le zici ca vrei sa faci ceva special ,ca doar e duminica , dar ei isi deschid playstation si se joaca , si cand s-au saturat de atata grand turismo , deschid X-box si continua cu un alt joc ..
femeia trebuie sa-i faca de mancare(eu nu mai fac, ca m-am saturat), femeia trebuie sa spele (ca el nu stie la ce program merge masina de spalat), femeia trebuie sa calce(ca pana acum el nu a calcat niciodata) ,femeia trebuie sa spele vasele, caci el se uita pe internet, femeia trebuie sa faca curatenie in casa(si el face atmosfera dind drumul la muzica)...etc..
pentru ce sunt de fabt barbatii pe lumea asta?ah:si copii putem sa facem singure!!!eu zic ca in 10-20 de ani toate vor fii lezbi;-)
Poate imi zice cineva :LA CE FOLOSESTE UN BARBAT?
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 2:22 am

"Barbatul trebuie crescut pentru lupta, femeia pentru desfatarea luptatorului; restul e nebunie" (Fr. Nietzsche)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde 1FREAKBABY » Lun Aug 05, 2002 2:25 am

oK!! de ce sa cresti un porc inrteg pentru o bucata de salam??lol
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 2:35 am

De ce sa bagi 10 kile de carbuni ca sa tii focu' o ora? De ce sa tragi 4 duble la o scena daca in film nu intra decat una? De ce sa schimbi uleiul la motor daca teoretic n-ar trebui sa se consume? Pentru ca in majoritatea proceselor productive randamentul e mai mic ca 1.
Plus ca nu vad legatura.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde 1FREAKBABY » Lun Aug 05, 2002 2:39 am

raspunde-mi cu ceva concret!! eu inca incerc sa descifrez tainele trairii voastre pe pamant.... poate ca ati venit din allta planeta sa faceti niste descoperiri aici...DAR CAND PLECATI INAPOI???????
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 2:42 am

Ceva extrem de concret: studiaza putin rolul masculilor intr-o societate de albine (intr-un stup). Dupa care fii recunoscatoare ca esti femela umana!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde 1FREAKBABY » Lun Aug 05, 2002 3:01 am

OK deci un barbat se poate compara cu un trantor...de fabt nu se poate compara, pentru ca sunt niste TRANTORI.....

mersi oricum bhuttu ...:-) acum incerc incet incet sa-mi dau seama de rolul vostru pe pamant:risipiti si stricati tot ce fac altii
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Aug 05, 2002 4:25 am

barbatii exista pe pamant ca sa fie enervati de femei ca tine :u
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 05, 2002 8:02 am

1FREAKBABY, din punctul meu de vedere este cat se poate de simplu. Daca nu ar fi barbati, nu ar mai fi nimic. Din ce tin eu minte, in cadrul procesului de reproducere, barbatul are un rol cat se poate de important. Nu de alta, dar nu am auzit pana acum ca doua femei sa fie capabile sa "puna la cale un copil". Sau tu si la varsta pe care o ai continui sa crezi ca vine barza?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Lun Aug 05, 2002 12:48 pm

se zice ca barbatii sunt de pe MARTE iar femeile de pe VENUS.. :)
tot ce imi doresc e sa nu se intoarca niciodata pe planeta lor!!
nu ar mai exista viata fara ei!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 6:44 pm

Initial trimis de 1FREAKBABY
OK deci un barbat se poate compara cu un trantor...de fabt nu se poate compara, pentru ca sunt niste TRANTORI.....

mersi oricum bhuttu ...:-) acum incerc incet incet sa-mi dau seama de rolul vostru pe pamant:risipiti si stricati tot ce fac altii


Altceva am vrut sa spun! :mad: Anume ca pentru voi, femeile, se poate si mai rau. Si ca ar trebui sa fiti recunoscatoare ca nu e mai rau de atat.
As vrea sa vad parerea onkai pe subiectul asta...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Aug 06, 2002 6:53 pm

perpetuam specia draga,perpetuam specia!si mancam laturile de le faceti voi si le ridicati la rang de mancare gatita,ne imbracam cu hainele pe care le spalati voi la masinile automate cumparate din munca noastra,locuim in casa la care noi platim chiria,muncim de ne sar capacele sa cumparam tot ce trebuie pentru copii pentru ca ati avut voi chef la munte de penetrari,stam ca prostii pe balcon si fumam daca venim mai tarziu de 10 seara pentru ca nu ne putem uita la tv pentru ca a inceput salome,ne ingrozim la gandul ca o data pe saptamana dati iama in magazine si apoi veniti cu texte ca nu v-ati dat seama cat ati cheltuit si ca v-a luat valul,etc,etc,etc.
dar nici nu putem fara voi.si nici voi fara noi.

a dracu specie de mamifer si femeia!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Aug 06, 2002 7:06 pm

Gata, avem material sa il shantajam pe SOD :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde SOD » Mar Aug 06, 2002 7:13 pm

majestate,
asa prost ma crezi?de maini in gips ai auzit?sa nu poata nici sa se steraga la cur?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Aug 06, 2002 7:22 pm

Domnu' SOD are intotdeauna dreptate si anume:

- perpetuarea aia se cheama sex, daca pe dvs. v-a prostit ca faceti dragoste ce sa va fac...

- daca va manca vreodata laturile facute de mine intr-una din serile tematice (chinezeasca, thailandeza, ruseasca, romaneasca, spaniola, etc) nu va mai ridica la rang de mancare alt mic.

- hainele si curatenia: ati auzit de femeie de servici? (ghici cine o plateste pe a mea)

- copiii, sa fim seriosi, voua va plac mai mult altfel dadeati cashcaval pt. avort sau un pumn in burta.

- de TV in fiecare camera n-ati invatat? fiindca recunosc, nici io nu-mi lasam omu' sa se uite la meci

La cumparaturi nu ma bag, abar n-am...

In concluzie, cauta frate femei mai misogine si cu oarece specializare si nu o sa mai plangi atata pe umarul lui sopra, k?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Aug 06, 2002 7:32 pm

Initial trimis de DANA
- perpetuarea aia se cheama sex, daca pe dvs. v-a prostit ca faceti dragoste ce sa va fac...
In concluzie, cauta frate femei mai misogine si cu oarece specializare si nu o sa mai plangi atata pe umarul lui sopra, k?

1.si io care credeam ca e futai ghebos la peleul gol.......
2.pasarica,nu plang draguta pe umarul lu' sopra.cat despre femei misogine,ce dracu sa fac daca tu nu esti disponibila!nu-mi ramane decat sa te rapesc!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Aug 06, 2002 7:48 pm

Uite cum ma faci matale sa potez si sa cresc rating la mosh...
De rapit m-ai mai rapi de nu l-ai avea pe puiu alaturi "manca-l-ar mama pe el"? :j
Aidi breh ca sticam asa un thread inteligent de tip "De ce nu-i muierea ca barbatu"??? Si nu mai stie freakbaby ce sa faca si-si taie venele? (sau poate le lasa lungi).
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Aug 06, 2002 7:59 pm

a dracu femeie esti Danuto,apriga ca Victoria Lipan.nu te lasi deloc.crezi ca-n Puiu imi e baza?sa mor daca mai vorbesc vreodata de el!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Aug 07, 2002 10:56 am

Nu-s breh a dracu' fac misto de astia de se ataca daca dau nas in nas cu victorii lipan :D
Cat despre puiu... hehe, nu tre sa vorbesti mah, ca se vede din avion. Daca am chef trec pe la expozitia dintre ziduri si-l vaz. Asta daca nu te hotarasti sa-l expui in alta parte.
Aha! Am gasit raspunsu' la intrebarea din titlu':

"Rostu' barbatzilor e sa se chinuie sa se duca la sala sa isi umfle muschii ca sa se simta bine ca se uita femeile dupa ei. Si cam atat ca in rest e cicatrizat locul :j
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde 1FREAKBABY » Mie Aug 07, 2002 2:55 pm

Dana, eu as zice ca pe linga specimenele care se duc la sala sa se umfle exista si al 2-lea "specimen":aia care vor 24 din 24 sa manance si sa stea sa se uite la filme toata ziua si toata noaptea cu 1-2 beri langa el , si daca si noi vrem sa bem o bere atunci noi suntem "alcoolice" hm....
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde gaga » Mie Aug 07, 2002 3:54 pm

1FREAKBABY

ceea ce spui tu, corelat cu locul in care iti duci existenta ma face sa te cred :)
in plus, in afara de nemtzi si barbatul roman este caracterizat de inflatzia de microbisti, pescari, semintzari si bautori de bere.
dar
de obicei jumatatile acestei (sa-i zicem) categorii sociale (fotbalopescarosemintzaroberacii), sunt din categorii apropiate, si anume:
specimen trancanitor, mirosind a ceapa prajita, cu parul permanent, oja cojita, telenovelista, vecinista (mai o cafea aromata cu barfa), maini_in_sholdista, shunci atarnand + vergeturi de la nashteri, etc (sa completeze cei ce au astfel de specimene, destul de numeroase pe langa casa omului si blocul primariei).
cat despre alcool... ia zi bah domnu' SOD, de-ti eram nevasta misogina ziceai de mine ca-s alcoolica?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde 1FREAKBABY » Joi Aug 08, 2002 3:27 pm

Deci este vorba de un specimen "made in romania",dar traieste de 21 de ani in germania(are 26),si cand ne-am cunoascut avea chef sa iasa, sa faca parys etc....dupa ce ne-am casatorit totul a devenit monoton:nu are chef de nimic, se joaca toata ziua playstasion, mergem la disco odata la2-3 luni(si asa venim inapoi la fel de plictisiti cum am plecat)din cauza ca el are 1 singur prieten (cu care se intalneste 1 data sau de 2 ori pe an, si eu am o prietena dar ea are deja un copil ,si nu prea are timp de mine....naja..acum invat pe brinci pentru carnet..numai asa pot sa nu mai stau 24 din 24 in casa si in fiecare zii sa fac acelasi lucru(la 20 de ani)
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde gaga » Joi Aug 08, 2002 5:56 pm

deci:

1. nu te obliga nimeni sa te mariti
2. poti divorta oricand
3. get a job (eu la 19 ani munceam si acu la o multime dupa sunt happy, am colegi - ma rog - am prieteni si am invatat o multime de lucruri)

Nu vreau sa sune a sfaturi dar asta e parerea mea. Daca nu te tine fundu' ia-ti un playstation si da-i bataie si tu.

p.s. ce pasiuni ziceai ca ai?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Joi Aug 08, 2002 9:49 pm

cum sa zic asa ceva mai pasarica?pai dac aerai nevasta-mea ,cred ca ne stia tot cartieru'.si oricum tu nu bei,tu esti cu sucurile.te dai si tu mare pe forumu' asta ca sa te vada fata asta din nemtia.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde M@X » Vin Aug 09, 2002 6:43 pm

Pentru ca vibratoarele nu tund iarba si nu spala vasele ... :D
M@X
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Mai 31, 2002 12:54 am
Localitate: Canada-Toronto

Mesajde 1FREAKBABY » Mie Aug 14, 2002 1:30 pm

e adevarat ca vibratoarele nu tund iarba si nu spala vasele...dar nici barbatii nu spala vasele....lol
1FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 02, 2002 4:17 am
Localitate: Frankfurt

Mesajde gaga » Mie Aug 14, 2002 1:42 pm

Iar dvs ati deschis un thread fara motiv...

p.s. vibratoarele tund iarba? definitzi iarba
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde K-gula » Mie Aug 14, 2002 5:14 pm

:) haide ma dana ca nu este vorba de "iarba" si nici iarba. cred mai de graba ca este vorba de iarba ca barba de sub banda de la bichini ce inca multe fete nu au invatat ca exista lama ce tunde iarba ;)

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 2:54 pm

Initial trimis de 1FREAKBABY
dar nici barbatii nu spala vasele....lol

iti garantez eu ca mai sunt unii barbati care spala vaselel, care fac mancare (comestibila, culmea), care bat covoarele, etc etc etc - pe scurt, care-si ajuta nevestele (amantele, iubitele) in casa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 18, 2002 4:21 pm

Freackbaby cred ca e o d'aia care sta toata ziua in casa si isi face unghile cu oje. D'aia se plictiseste si pune asemenea intrebari..ca n'are ocupatzie.
Barbasu' e bun rau de tot...daca se joaca pe Playstation si bea beri ! Cam ce marci de bere bea ? :p
Sfat pt. frackbaby : vezi ca..consola de playstation are 2 paduri....asa ca potzi juca la dublu jocuri alaturi de sotzul tau. avetzi playstation 1 sau 2 ?

In sfarsit....

baixo are mare dreptate. cine sunt oare marii bucatari ai lumii ? femeile or barbatzii ? multzi barbatzi gatesc din pasiune ! eu insumi sunt un bucatar excelent. ador sa gatesc. de la 10 ani....incerc tot felul de preparate prin bucatarie. (chiar acum am o friptura la cuptor..va dau maine reteta..pe subiectul de mancaruri :p )
si masina de spalat tot eu o pun. ce e asa mare lucru ? apas doar un singur buton ! si peste 1 ora jumate....imi iau rufele gata uscate !
curatenie nu prea imi fac....ca asa ma simt eu bine in mizerie ! :p

Asa ca nu sunt de acord cu gravele acuzatzii aduse speciei masculine pe acest thread.

PS : ma bucur ca Animalutza Jasmyna XXX este de partea barbatzilor :cool:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori